reklama
Země: Česko Česko

hygiena

Mam na vas dotaz.Ked jezdite na niekolko denne vylety nakole a spite niekde mimo kempu tak by ma zaujimalo ako riesite hygienu.Kde sa vlastne umyvate a tak vsetko okolo toho.Ako to riesite

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2014
Autor: Smoula200
  • Re: hygiena

V řece, potoku, rybníku ... v Evropě tady kolem najdeš vodu snadno když se díváš. Nikdy jsem s vodou na umytí problém neměl. Jinak vezu celý den dvě prázdné petky, pokud v podvečer vidím že se budu moci umýt někde v potoce, naplním někde (požádám o naplnění) jen jednu. Na večeři a ranní čaj, popřípadě na vyčištění zubů. Pokud to fakt vypadá že vodu v krajině nenajdu, ale to je málokdy, naplním petky obě, ta druhá je na umytí večer i ráno. Je to neuvěřitelný ale stačí to. Ve Španělském vnitrozemí nebo Maroku to asi bude jinak, ale tudy jsem zatím neputoval.
    Na fotce je ranní hygiena u Labe nad Hamburkem, voda čistá a přežili jsme bez problémů.

[ Zpět ]
    Autor: básník
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

asi tak to mám i já.A ještě sebou vozím vlhčené ubrousky.Dost dobrá věc.

[ Zpět ]
      Autor: taole
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, vlhčené ubrousky - výborná věc.
        Když jsem šla jednou psovi pro vodu na hřbitov, byla tam šikovná hadice, vrátila jsem se tam se šamponem.

[ Zpět ]
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Při vytrvalém dešti je každý ubrousek vlhčený :-)

[ Zpět ]
        Autor: ronda
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

I voda v Dunaji u Melku byla príma na ranní hygienu :-)

[ Zpět ]
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Někde jsem četl o děravém víčku na petku ke sprchování a zaujalo mě jak málo vody stačí na osprchování. (1,5 l vody v petce bylo až až) Teda hlavu si na cestu vždycky oholím, takže odpadá mytí vlasů. Ale co každá hlava je krásná, když je holá. :-)

[ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Večer v hospodě u umyvadla (pak už jen "popojet" na bivak), v pramenu, veřejná sprcha na pláži :). Případně naplním navečer někde petku vodou (vozím přes den prázdnou) a očáchnu se. Nejsme na poušti, nějaká voda se najde vždy... ;-)

[ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Proč se umývat, vždyť špína je dobrá izolace. :-)
    Vozim s sebou sprchu - výčko na petku a v něm několik menších dírek. Když petku s vodou naplníš zavčas a svítí sluníčko, tak máš veřer teplou sprchu.

[ Zpět ]
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To musí být hodně tvrdé víčko... ;-))
      Kus dne ssebou tahat zcela zbytečně 1,5 kg navíc?!? To néé... :)
      A to ti tím děravým víčkem ta voda nevyteče? :)

[ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ale prd, to víčko mám jen ke sprchování. Jinak je samozřejmě na petce normální, bez dírek.

[ Zpět ]

Píše "náhradní" víčko.
        Zkrátka to děravé nasadí až když se chce sprchovat :o)))

[ Zpět ]
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

On spiš kritizoval to "y". :-)

[ Zpět ]

Aha, to jsem přehlédla :o)))

[ Zpět ]
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Dakujem vam za vase reakcie,rady a typy.Diky moc.

[ Zpět ]
              Autor: Smoula200

Úplně stejně, jako píší ostatní. Vody je vždycky všude dost. Na fotu jsme využily s dcerou místa u malého potůčku (napravo pod stromy) o polední pauze. Umýt hlavu, vyprat prádlo a než jsme se obě prostřídaly a uvařily oběd, bylo vše na plotě suché. Toto byla velká očista, tak zhruba po 3 dnech. Jinak klasika ráno a večer a v nouzi jsou opravdu úžasné ty vlhčené kapesníčky. Akorát to chce vyzkoušet jaké, jelikož některé druhy jsou napuštěné i olejíčkem a to pak není nic moc, já osobně, mám pocit, že jsem po nich upatlaná. Jo a to víčko vozím též.

[ Zpět ]
                Autor: BuLenka
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já bych někam jela! Jediné, co mám již koupené, jsou právě ty ubrousky. Jasno jinak v ničem. Když něco navrhnu, slyším reakci: "Super!" Nikdo však nic nevymyslí.

[ Zpět ]
                  Autor: Quatsch
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tak nezbývá nic jiného, než to ostatním naplánovat a jen jim to oznámit.

[ Zpět ]
                    Autor: petrp

Taky už jsem při chuti něco podniknout :-)

[ Zpět ]
                    Autor: básník
                    •      

Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

Datum: 17.03.2014

Ona občas pomůže i normální froté žínka, tam pak stačí i minimální kaluž...

[ Zpět ]
                  Autor: evcas

:-)) Ručník pod sebe, žínku do levé ruky a láhev s vodou a tím dírkatým víčkem do pravé. Někde vedle mýdlo a to vše vyzkoušeno uvnitř stanu. Úplně v pohodě očista, bez většího nacákání. Takto řešeno loni, když všude bylo hafo komárů. Ty teda fakt nemusím a v těch loňských vedrech jsem ulepená odmítala lézt do spacáku.

[ Zpět ]
                    Autor: BuLenka

Všelijak, jakmile nastane příležitost se umýt nebo usušit:-))

[ Zpět ]
    Autor: Lanna
  •      

Autor: Jindra8526
    •      

Autor: abernathy
      •      

Já v podvečer (do půl sedmé) na příhodném místě přemáchnu propocené moira triko a naberu dvě petky pro sichr(většinou v bufáči, reštike, příp. u hodných lidí). Pak pomalou jízdou vyhlídnu vhodné místo na noc. Dírkované víčko je výborný vynález- jedna petka stačí na komplet osprchování celého mne i s 5mm-ovou "hřívou" vlasů, druhá je na večeři, snídani a ranní opláchnutí. Pokud je noc u vody, nemusím šetřit.
    Triko peru večer mýdlem, přes den několikrát přemáchnu při zastávkách, kraťasy jednou za 4-5dní vyměním za čisté a použité vyperu- schne dýl vložka, dosuším přes den na brašnách.Pokud bych nesmyl večer celodenní pot, neusnul bych a nevyspanému se nejede dobře....

[ Zpět ]
    Autor: bi-jan-cyk

Jojo, dírkované víčko, to je na nobelovku. Jak jednoduché a jak účinné.

[ Zpět ]

A kolik dírek je nejvhodnější a jak daleko od sebe?

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Cyklistické maso v české kotlině

Milan Silný
Čtvrtá kniha Milana Silného pojednává o nejdelších, nejdobrodružnějších a možná i nejúchylnějších cyklistických akcích v ČR
Ve světě se jezdí spousta extrémních cyklistických akcí. I u nás se jezdí závody, které dávají lidskému životu jiný rozměr, závody, při …
389 Kč

Každý kopec se zvedá … VÝŠ

Milan Silný
Volné pokračování knih „Každý kopec má své ... NEJ“ a „Každý kopec stojí za ... TO“.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky náročných stoupání a fantastických sjezdů. Další kniha Milana Silného je na světě. Jedná se o jeho…
299 Kč
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

181 cyklistů (13 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017