reklama

Toscana 2012 vs Daft 2012

Ahojte.

A je to tu zase. Amatér se nemůže rozhodnout mezi dvěma levnými koly..

Po dlouhém bádání mi vylezly tyto dva modely:
http://jizdni-kola.heureka.cz/leader-fox...
a
http://jizdni-kola.heureka.cz/leader-fox-daft...

Jezdím většinou asfalt a občas zkratkou přes pole, cca 5000km/rok. Menší vzdálenosti, každý den. Strop mám 9000 a velké kritérium je pro mě design. (Přeci si nekoupím kolo, které se mi nelíbí).

Chápu, že v této cenové relaci to bude všechno na jedno brdo, ale přeci jen nějaké malé rozdíly v těch specifikacích vidím. Prosím, poraďte tedy, pokud těm popiskům rozumíte...

Díky, Jarda.

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2014
Autor: jardajenik
  • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

         

    Pět tisíc kiláků za rok už je slušná porcička na takováhle kola.. Pokud je to v rovinách, na slušném povrchu a jedeš na pohodičku bezdivočení, tak budou nějaký čas dobře sloužit. Pak počítej pravděpodobně s postupnou výměnou opotřebených dílů (nedoladíš) a v brzku se můžeš dostat přes cenu solidnějšího kousku. Za málo peněz holt nemůže být dost muziky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

         

    Nápodobně jako ronda... Nevím na čem provádíš takovéhle obr nájezdy teď, ale tahle kola na to asi opravdu nebudou moc stavěná.

    Ad design: Hodně už se polepšili, ale pořád mi tam nějak vadí ten nápis "Leader Fox" :-) Prostě je to hypermarketovka, a firma se téhle nálepky už těžko zbaví...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

           

      A abych byl trochu konkrétnější, jako základ pro takovéto objemy kilometrů bych si tam představoval řazení minimálně Alivio, nejlépe pak i to nejzákladnější Deore. A to pokud možno komplet sadu, takže ne jenom super přehazka Deore XT a pak Alivio řazení a nakonec Altus přesmykač, jak je občas bohužel u některých výtvorů zvykem :-/
      Pak samozřejmě odolnější náboje atd. atd.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2014
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

             

        Pro klidnou jízdu bez soustavného řazení to Alivio určitě dostačuje. Je to ale i o klikách s převodníkem, ose atd atd

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

               

          Tak nějak...
          Osobně takové slušnější nové (letošní model) kolo vidím na minimálně 12tis Kč, s přimhouřenýma očima ovšem.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2014
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

         

    Těch 5000km je vrchní hranice, raději nadsazuju. Ale to je asi jen detail.

    Našel jsem ještě v podobné cen. relaci i pár Merid, které, jak jsem pochopil z diskuzí, nebývají špatné. Ale opět je to pro mě to samé: Netuším, která komponenta je dobrá a která ne.
    http://merida.heureka.cz/jizdni-kola/f:4271:106925;12535:356107;p:-9000/

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2014
    Autor: jardajenik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

           

      Není ale Merida jako Merida. Mám s nima velmi dobrou osobní zkušenost (tři souběžně provozované kusy), ale u treků je to kategorie nad 13 tisíc. Je tam pak jiný typ rámu (TFS) a osazení zase Alivio a Deore, oproti laciným Acerám a Altusům. Komponenty jsou vždycky z jednoho hnízda (shimano) bez ohledu na značku kola, úměrné ceně.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

             

        Takze jestli to chapu spravne, je vicemeno jedno, jake kolo si v teto cenove relaci vyberu...

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2014
        Autor: jardajenik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

               

          Tak úplně jedno zase ne. Bude záležet, na čem v té které "značce" zrovna nejvíc ušetřili. Nejvíc na odiv se dává přehazovačka. Skoro víc bych ale koukal na řazení, brzdy, převodníky, u většího zatížení i náby. Každopádně to porovnávání ale bude přehlídka zoufalství a beznaděje. Přišetři, koukni po splátkách bez navýšení - zrovna tohle je "prodělek", který se ti brzo vrátí.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.03.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

                 

            Ok, diky za rady. A kdyby sis z tech dvou mel preci jen jedno vybrat, ktere by vyhralo?

            [ Zpět ]
            Datum: 12.03.2014
            Autor: jardajenik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Toscana 2012 vs Daft 2012

                   

              To moje, sorry ;-)

              Hele, v sousedním tématu teď zrovna má v merku dost zajímavý kolo za 13 po slevě.
              Zkus pohledat nějaké původně kolem tý třináctky, pak by se do těch devíti mohlo vejít. U těhle kol je ročník nezajímavý, ale sleva zajímavá být může.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.03.2014
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024