reklama

Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem MTB kola. Ráda bych něco do terénu, ale žádná velká divočina. Podle vyčtených informací se přikláním k průměru kol 29 a velikosti rámu 19 (mám 178 cm). V dalších parametrech jsem ztracena (přehazovačky, vidlice...) Nevím na co koukat a na co si dát pozor. Případně jestli má cenu trvat na dámském kolu. Cenu bych ráda kolem 15 tis, ale pokud by to měl být výrazný kvalitativní rozdíl, tak nějakou tisícovku ještě přihodit můžu. Našla jsem například toto:
http://eshop.kola-radotin.cz/damske-horske-kolo...
Předem děkuji

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2014
Autor: xjita
  • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

         

    Pokud si nechceš připlatit ještě alespoň 15 tisíc, tak se při výběru vyhni právě značkám Specialized, Cannondale a Trek a dívej se po těch co jsou nejrozšířenější.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

           

      Mno, předraženému Authoru bych se preventivně vyhnul také ;-)

      Nebo snad už i u nich dneska cena odpovídá výbavě?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2014
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

             

        Řekl bych, že dnes už je to o poznání lepši, z toho co vidím, tak je to přece jenom lepši. On ten přetlak dalších značek a výrobců přece jenom udělal svoje.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

               

          No tak sláva! Ne, že bych tuhle značku nějak miloval, spíš naopak, ale aspoň příště už nebudu muset kamarádům a známým složitě vysvětlovat, že "tohle kolo za tyhle peníze opravdu ne" :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2014
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

           

      JJ, stejně z toho po elektrifikaci bude zhruba tohle: http://eshop.e-totem.cz/elektrokolo-e-totem...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2014
      Autor: e-totem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

             

        sorry, divný, ale myslel jsem že jsem jinde... já pako. Smazat už to nejde, tak se aspoň pochlubím teda

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2014
        Autor: e-totem
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

           

      No jak to projíždím, tak zjišťuji, že kombinace dámské- 29 - 19 je snad utopie. Dosud jsem dědila kola po bratrech a mamince a teď bych si ráda trošku dopřála :) takže raději trošku došetřím a dala bych hranici kolem těch 20 tis. Nicméně najít něco v této kombinaci...to se člověk zapotí.

      Našla jsem třeba toto:
      http://kolokolo.cz/mtb-pevna-2014/kola-gt/gt...

      Ještě mě zaujala tahle i když je to 27,5:
      http://kolokolo.cz/mtb-pevna-2014/giant/giant...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2014
      Autor: xjita
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

             

        Kolo Giant není 29" kolo ale jen 27,5" Osazení má lepši, vyrovnanější než kolo GT.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

         

    Za tyhle peníze 29"? No to bude pěkně těžká "kráva", počítej nejmíň 14kg.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

         

    Ahoj,my jsme zrovna včera koupili pro ženu Haibike Life RX Pro 26 a je nadmíru spokojená...(má ho první den :-D )Musím říct,že je i pro mně velmi fešné a líbí se mi a myslím,že komponenty taky nemá špatné...jsme amatéři,tak to moc posoudit nedokážu,ale musím říct,že lidi tady mi veeeeeelmi poradili a tímto jim děkuji. Nevím jestli je vyrábí na Tvou výšku a zda by se Ti líbilo...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

           

      Nojo, to je ale už 20k Kč, to je trochu vyšší třída, především co se výbavy týče.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2014
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

             

        Ale "xjita" píše,že nějakej litřík navíc neva,jestli to bude kvalitnější...ale jak říkám,jsme amatéři tak nemůžu posuzovat a radit vůbec ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

         

    Ahoj,nebudu radit ohledně konkrétních značek,na to jezdím jen jednu (svého Authora 26"na Sramu),ale můžu přidat pár postřehů a osobních zkušeností:
    29" nebo 27,5" - nedávno jsem měla možnost zkusit oba rozměry na totožném kole v rámci testování (Merida Big XT edition) a 27,5" se mi dost líbilo,prostupnost terénem lepší než 26" a zároveň je to pořád dost obratné blížící se k 26".Pokud nemáš pádný důbod,neupínala bych se jen k 29",spíš naopak.Větší zadní kolo také může vadit když jdeš za sedlo.
    Vidlice-v tvém výběru bude asi na všech kolech zdvih 100mm,lockout z řídítek je výhoda,ale není nutností.
    Giant mi přijde ok,je na sadě Deore a věřila bych i zpracování.
    Sram/Shimano dle nabídky - servisáci mají radši Shimano,ověřila bych si hladký chod řazení-mě dost vadí když to jde ztuha,bolí z toho prsty a na celodenním výletu v terénu se řadí neustále.Šla bych od Deore výš,osobní dojem.
    Brzdy jen kotouče,mám Véčka a to byl před lety nepragmatický krok,ale už to vyřeším až na novém kole.Né že by Véčka nebrzdily,ale rozdíl je v účinnosti za menší námahu,při 100km trase v terénu už je to znát.
    Řídítka-dělají se stále širší a širší,pro holku na pánském kole už to nemusí být příjemné,navíc potřebuješ víc prostoru v garáži,na stojanu,při jízdě,brala bych něco do 680cm,spíš okolo 650cm,opět osobní dojem.
    Hlavně aby ti kolo sedlo na posed,značka nebo komponenty už nemusí tak rozhodovat, když se ti bude blbě sedět na kole osazeném nejvyšší řadou tak je to stejně k ničemu. Jestli tě netlačí čas, radši bych oběhla deset obchodů s různýma značkama než se upnula na jeden nebo dva tipy od někoho.Je dobré si ujasnit,kde a jaký terén chci jezdit teď i za dva,tři,pět let.Nepohodlné sedlo je to nejmenší co se dá vyměnit,brzdy,vidlice,kola už je větší finanční zátěž a leckdy to s novým vývojem ani není moc možné,resp.vyplatí se pak už koupit nové kolo (obzvlášť pro nás holky).
    Přeju dobrý nákup a zážitky s kolem.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: Radrad
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr dámského MTB kola cca 15 tis

         

    http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ghost-miss...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: o24
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024