reklama

Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

Možná jen děti trochu pamatují houpání kočárku, my dospělí už ne. A v pohodlné posteli malé kajuty máme možnost na to zavzpomínat. Cestování lodí je zatím nejpohodlnější, co jsme zažili. Člověk usne večer ve Švédsku a probudí se ráno v Polsku. Tedy - probudí ho hlášení palubního rozhlasu (v šest…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 04.03.2014
Autor: Peggy
  • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

         

    fajn čtení, chystám se na cestu Polskem okolo Odry, jsem zvědav jak dopadnem :-) Ta možnost naložit cirkus do vlaku a jet nakonec i někam jinam třeba kvůli počasí by nebyla poprvé :-) V tom vás docela chápu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

           

      Polsko umí příjemně překvapit, je tam spousta starých hradů a zámků, malebných městeček, najde se i trocha přírody (lesy, jezera, v pohraničí i hory!). Té cesty podél Odry bych se nebála - pokud nemáte s sebou malé děti! :-)) Je to zajímavý nápad. Kamarád jezdí do Polska s dětmi na vodu a nemohou si Polské řeky vynachválit - zejména ty v severozápadní části země.
      Kvůli počasí bychom trasu neměnili, navíc v tomhle případě jsme si co do počasí vůbec nepomohli, na Labi bylo hůř :-) (viz. pokračování příště...)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

             

        a tak to mi se už stalo, že jsem měnil místo dovolené kvůli počasí. třeba z plánovaných 14 dnů u moře ve Slovinsku mi čtyři dny pršelo, tak jsme sbalili věci , jeli dom posušili co bylo mokré a za dva dny byli zbytek dovolené v Tatrách a tam bylo krásně :-) Akorát, že ten rok pršelo skutečně jen ten týden co jsme zrovna byli ve Slovinsku jinak krásné léto :-)Ale to byli děcka asi tak jak ty tvoje koťata.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

               

          Asi pred deseti lety jsme naopak s detmi ujeli z destivych Rohacu do Chorvatska. U more jsme susili promocene spacaky z Tater v 35 stupnich. Nakonec jsme skoncili na Dachsteinu. Valeni se u more neni nic pro me...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2014
          Autor: vlli2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

                 

            Přesně to jsem chtěla napsat také - pamatuji se, jak "zamlada" jsem šla s partou přes Roháče, nahoře nasněžilo (v červenci!), tak jsme se přesunuli do Slovenského ráje, tam pro změnu pršelo, tak jsme to vzdali a jeli dom. Naši doma nechápali, kde se tam beru - v Praze třicet a modrý nebe.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2014
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

                   

              Loni jsme v květnu takhle celý týden unikali před povodní.
              Měli jsme tu známé, kteří chtěli navštívit důl v Krumlově a pak pokračovat vo Vídně a dá. Program na celý týden, rezervované ubytovaní. Než jsme dojeli do Krumlova, byl důl pod vodou. Objednali jsme si v restauraci jidlo, ale než nám ho servírka donesla, tak nám oznámila že část parkoviště, kde stojíme je už pod vodou. Tak jsme vše nechali a přesunuli se do Mikulova a odtud do Vídně. Než jsme vylezli z muzea byly kolem Dunaje mobilní zátarasy. Přejeli jsme do Bratislavy, jako jedni z posledních projeli mostem a pokračovali dál na sever. Ani jeden den v tom týdnu se nám nepovedlo přespat tam, kde jsme měli v plánu. Ale jinak to byl fajn poznávací zájezd:-))

              [ Zpět ]
              Datum: 06.03.2014
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

                     

                Tak tomu říkám prchání doslova a do písmene! :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 06.03.2014
                Autor: Peggy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

         

    Dik za pekne cteni a inspiraci. Prestoze deti uz jsou velke, cesta podel polskeho pobrezi me hodne laka...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2014
    Autor: vlli2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

           

      Cesta podél baltského pobřeží mě taky lákala, jel to Marek Dostál, který byl inspirací naší dovolené, dovolím si sem dát odkaz na jeho blog:
      http://www.nakole.cz/blogy/marekd/4-cestou...
      Já abych pravdu řekla, z toho malého kousku, co jsme to jeli, jsme poznali, že těch aut je tam opravdu šíleně moc a provoz vadí i kdybychom jeli bez dětí (s nimi je to ale mnohem horší!). A ve většině cesty se jede od moře dál, stačí pár set metrů, ale už ho nevidíš, tak vlastně ani nemáš pocit, že jsi u moře. Na druhou stranu, třeba ty písečné duny byl pro mě zážitek, něco podobného se v okolí nevidí, to se mi líbilo moc!

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

         

    Hezký. Díky.
    Hele, co měl mlaďas naloženo v těch brašnách?!? Spacáky?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

           

      Měl tam svůj spacák, ten se mu vešel přesně do té horní kapsy. Potom na jednom boku měl nějaké pohotovostní oblečení (mikinu, tepláky, prostě aby, když je mu zima, to měl při ruce, to samé, když se svlékl, dal si to k sobě) no a na druhém boku měl ty svoje nezbytnosti, co se najdou cestou. Tj. všechno - kamínky, klacíky, vstupenky, jízdenky, hračky z kešek, různé krabičky nebo ubrousky ... on vždycky má pocit, že to bude později nutně potřebovat a hodí se mu naprosto vše - klasický dítě :-)
      Sranda ale je, že jsme se shodli s jednou kamarádkou, že ona tyhle bágly, co má on, používá na 14 denní dovolené (a bohatě jí stačí). Pravda, jezdí na jih a spávají jen v kempech a nevozí jídlo...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

             

        "on vždycky má pocit, že to bude později nutně potřebovat a hodí se mu naprosto vše - klasický dítě :-)"

        Pak tedy buď jsem já klasické dítě, nebo je tvůj syn klasický chlap :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2014
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

             

        Hmmm, slušný náklad.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

         

    Hezký čtení, pro děti asi velký zážitek. Polský Balt jsme projížděli vloni a bylo to moc fajn. Cyklo dovolený realizujeme trošku jinak (jedeme autem,spíme v penzionech), něco naplánujeme, ale nikam se nehoníme.
    Cyklostezek tam zatím moc není,ale dost se staví, ta nejsouvislejší byla z Gdyně kolem zálivu přes Puck a Wladyslawowo na Hel. Z 90% mimo silnice přes biorezervaci a stále na dohled od moře.
    Kužnica je krásný místo, stejně jako
    duny u Leby.
    Na Balt se určitě někdy vrátíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2014
    Autor: blankazet
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi, vozíkem V. – Polské pobřeží (4/5)

         

    Já měl v Polsku problém prohrabat se pískem "cyklostezek" i bez zátěže. Pravda, na malých kolečkách 16 x 1+3/8. A pak jsem ještě vytřásal písek ze řetězu :-(
    Dovedu si to představit na 29*2,1 bez zátěže.
    Opravdu nechápu jak jste to dokázali byť jen protlačit.
    Jste dobrý

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2014
    Autor: Ivo_š
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

459 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024