reklama

Představec

Jak zpočítam nebo odhadnu délku představce než ho koupím aby mi vyhovovala. Je na to nějaký pravidlo, vzorec a nebo proste koupit a zkusit..děkuji

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Giovani ([email protected]))
  • Re: Představec

         

    Na tohle žádný vzorec neexistuje, to přece souvisí s celkovou velikostí rámu, s tvou výškou a s posezem, který ti na kole vyhovuje.
    Mezi špičkou sedla a řidítky by si měl mít vzdálenost zhruba na délku svého lokte, ale i tohle je velmi orientační.
    Jde také o náklon představce - každý ti zvedne řidítka jinak.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Představec

           

      Ne mezi špičkou sedla a řídítkama, ale mezi špičkou sedla a šroubem na představci, který ho přidržuje v hlavovém složení.
      A představec tak dlouhý, abys přes řídítka neviděl přední náboj (oko, řídítka a př. náboj jsou v jedné přímce).
      Ale opravdu hlavně záleží na tom, jak se Ti na kole sedí.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2006
      Autor: Bejbís
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Představec

             

        Zkusmo jsem to zkusila zmerit a jeste mi chybi asi 4cm ruky :)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Představec

               

          Mě chybí asi 2 cenťáky. Ale zase je to pohodlnější. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2006
          Autor: Bejbís
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Představec

         

    Z tvého dotazu se dá soudit jenom to, že ti asi původní představec nevyhovuje a chceš ho vyměnit za jinej. Aby ti tady moh někdo poradit aspoň obecně, prozraď něco bližšího, třeba čím ti nevyhovuje (působí ti bolesti - čeho), jaký máš kolo, řídítka, atp.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jv)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Představec

           

      Ne ne, jde o to ze jsem vzdy jezdil na horakovi ale ted si ho chci nechat jen na zimu a na leto sestavit silnicni, tak si kupuji komponenty a po zime ho sesadim. Nechci si kupovat novy kolo proste uz nejaky dily mam (ram, komplet kola, brzdy) od kamarada. Tak me jen zajima jak dlouhy predstavec vybrat ale asi ho necham na konec az bude kolo po hromade a pak si to vyzkousim. Jen jsem se chtel zeptat jestli se to da nejak zpocitat ale asi zalezi na cloveku, kazdymu to vyhovuje jinak.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Giovani)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Představec

             

        Tajně jsem doufal, že tahle možnost nenastane, ale je tady. Takže já radím jedině pokus-omyl, v tomto případě to podle mě jinak nejde. Lituju. Ale člověk si prej zvykne i na šibenici, natož na představec. :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jv)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Představec

               

          Tak s tím teda nesouhlasím!!!
          Na šibenici možná, ale na špatný přestavec teda ni náhodou. Záda ti to nedovolí :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Představec

           

      Já dokažu potěšit :)
      Taky asi záleží na úhlu naklonění, když je dělají v několika provedení. Projeví se hned, když nevyhovuje nebo až po čase? Prostě se pro začátek budu řídit toho pravidla na loket a uvidím. Pak se kdyžtak poradím dál jakej zvolit.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Giovani)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Představec

             

        To je zase o těch zádech - já vím, opakuju se :o)))
        Mě osobně se špatný představec na zádech odrazí cca po 10 km, ale opravdu to záleží na stavu tvého pohybového aparátu. Tak hodně zdaru :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Představec - ze starších diskusí

         

    Co tohle: http://www.wrenchscience.com/WS1/default.asp nebo tohle:
    http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE...

    Ale zázraky nečekej. Určitě ti aspoň vyjde (když se (skoro) celej pečlivě přeměříš), že představec potřebuješ. A budeš to mít vědecky ověřený. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024