reklama

Čím tu komunikujete?

Zdravím,trochu to chci odlehčit,malilinko změnit téma.
Prostě co Vám vyhovuje jako nástroj tu na webu.
Má dcera používá dotykač mobil,tablet,notas--prostě je jí to jedno.
To já zde komunikuji pouze na stolním PC,asi jsu už nemoderní,ale velká obrazovka a klávesnice mi vyhovují.Vůbec si nedokáži představit tu číst a psát třeba z mobilu,a koukat na odkazy.
Bikerům zdar.

[ Zpět ]
Datum: 15.02.2014
Autor: falco1
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    psát tu píšu vždy z PC, ať už ze stolního v práci (většinou) nebo z EEEčka doma.

    číst si čtu na PC i na Blackberry 8520. jen z něj neodpovídám, protože jsem zakázal javascript a bez něj to tu moc nefunguje :-D

    tablety mě nechávají chladným, nějak jsem nepochopil, k čemu ta žehlící prkna jsou. stejně tak dotykové telefony, s těmi jsem měl co do činění naposledy v době WM5 a WM6, pak už to byly všechno omalovánky k ničemu :/

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      tak jsme na tom stejně,
      ted držím tablet v ruce a raději ho nechám ležet,na písničky pro vnučku je dobrý :))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2014
      Autor: falco1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      Dobrý tablet je vlastně jen velký smartfoun, mám 8 palcový Galaxy Note se sim a tímpádem jsem on-line všude.
      Ber to jako malý počítač, co máš pořád s sebou.

      Telefonek co mám, umí to samé, ale to na něm moc mrňavé, takže se mi to blbě čte i píše.

      Ten 8palcový formát je tak akorát, ta větší pádla jsou asi nepraktická do buzertašky. Kromě funkcí co popisoval Jarda, jdou na tom krámu už pouštět i filmy (třeba když jedu na rotopedu), číst knihy (má to už velikost normální knížky) a já se třeba z daleka tím připojím na svůj počítač doma, a mohu na něm pracovat. Extra pohodlné to teda není, ale když potřebuješ něco malého opravit, nebo předat kolegovy na server, je to fajn a užitečné.

      Myslím si, že pro starší kluky jsou tablety protivné kvůli zraku, aby na to viděli, musí nasazovat brýle a to prudí. Já to mám naopak, abych viděl na blízko, musím brýle sundat, a pak se mi na tom čte líp než na velkém monitoru.

      Neboj, zvykneš si a za rok za dva, i ty budeš podobnou hračku mít v tašce.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        dřív jsem smartphony míval (MDA2, MDA Vario, Eten M700,...), byla jich hromada. Měl jsem je, protože se s tím dotykovým displejem a stylusem dalo pracovat. Díky stylusu se vešla na obrazovku spousta informací, byť menším písmem. Psát se na tom dalo taky obstojně rychle, hlavně na té M700, která měla HW klávesnici :)

        jak přišly omalovánky, tak jsem přešel na Blackberry. OS 4.6 byl skvělý, až na ten prohlížeč. Teď "jedu" na OS5, a nevím do čeho dál, protože OS6 a 7 už mi přijdou taky nějaké přemalované. Sice to "potěší" oko, ale to je mi na prd, když se mi nevejde na obrazovku, to co potřebuju :)))

        Nějaký 7 palcový tablet od Samsungu má brácha, zkoušel jsem s tím, ale nějak mi to k srdci nepřirostlo. Možná na hraní her (třeba bráchovi oblíbení Turd birds http://www.youtube.com/watch?v=u9X0jPA4EPg ), sledování videí, ale jinak? Nevím, pro mě zbytečná věc.

        Na knížky mám Kindla, na přenášení EEE901 s 9palcovým displejem a XPčky. Na baterku mi vydrží 8 hodin, co můžu chtít víc?

        Jo, kdyby ten tablet měl "standardní" OS, aby mi na něm běhali věci z XPček, tak to by byla jiná, možná bych o tom uvažoval, ale takhle je to pro mě zbytečné.
        Zároveň ale netvrdím, že to jinému nemusí pasovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.02.2014
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím tu komunikujete?

               

          Ale on má standardní OS.... Android :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.02.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím tu komunikujete?

                 

            no jo, ale to je tak standardní na telefonech :-D

            já vím, já vím, je to na linuxu, ale holt desktopové aplikace tam nespustím třeba přes wine. teda aspoń o tom nevím :)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.02.2014
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Jen na velkém monitoru + desktopovém PC. Pouze když náhodou marodím, tak se v posteli muchluji s 10" netbookem. Všechno ostatní mi pro tyhle účely přijde dost neohrabané až přímo nevhodné... A to mám i 8" tablet a skoro 5" chytrý mobil ;-) Na nich to ale je vždy o tak vééélkem kompromisu, že se s tím mordovat fakt nehodlám :-/

    pro Brucu: To já jsem naopak se současnými smartphony navýsost spokojen. Sice to jsou, jak TY píšeš, "omalovánky" (což se ale dá vždycky nějak vyřešit, třeba úplně jiným launcherem atd.), ale funkční a parádně rychlé. Oproti WM neporovnatelné, na těch jsem veškeré operace docela trpěl, pořád na něco čekat... A neumělo to tolik věcí jako ty současné stroje - namátkou konečně pořádná GPS, funkční kompas, gyroskop a další šikovné senzory všeho možného. To se s tím pak dají dělat takové věci, které nás v době WM ani nenapadly ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      Mám to podobné...doma běžně komunikuji na notebooku s externí klávesnicí a monitorem 20", tablet mám 7" a používám ho vlastně jenom jako navigaci GPS a babča si na něm hraje hry. Občas používán netbook 10", ale hlavní je ten monitor 20".

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2014
      Autor: Nordboy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Noťas :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Čtu to tu na mobilu a na počítači. Možná, že poslední dobrou i víc na mobilu.
    Píšu také z počítače i mobilu. Tady to bude tak možná 1:2 pro počítač. Ale možná, že i 1:1 v poslední době. Nevedu si statistiku.
    Mobil iPhone 5, počítač 5 let starý MacBook.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Tablet to jistí. Stačí najít správně aplikace. NTB už v podstatě nepoustim

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2014
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      Správné aplikace? Nestačí jen prohlížeč?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2014
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        Na tohle samozřejmě stačí.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Tablet 10'

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2014
    Autor: zazvur
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      no,dnes jsem to zkusil z tabletem 7",zvětšovat to ,abych to přečetl a pak psát-přehazovat klávesnici---------no to ne,zlatý PC
      snad jen notas
      ale je pravda,každý at si píše jak mu to pasuje,hlavně že to fachčí

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2014
      Autor: falco1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        Tak kdyz na to nevidis to je jasny, klavesnici to chce dost vyladit, vetsinou

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím tu komunikujete?

               

          ale stejně ---------ted píšu na PC,no to je lahoda
          ten tablet byl pro mě porod,a není to žádný levný křáp,jen je to asi pro mě někde jinde :))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2014
          Autor: falco1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Predloni jsem se lek, ze na me dcerunka rve, kdyz jsem se hotovil ke krajeni cibule. To krasny zeleny plastovy prkynko byl zetuv tablet.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2014
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      Zkus někdy nějaké blondýně "promítnout" na LCD monitor tenhle nápis v rámečku :
      "Chcete nový monitor ?
      Vystřihněte jen tento kupón !"

      [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        Co blondýně i třeba kudrnatý !

        [ Zpět ]
        Datum: 16.02.2014
        Autor: kolomazak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím tu komunikujete?

               

          drž se tématu
          na přílbách ti taky píšem co chceš slyšet

          [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2014
          Autor: falco1
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím tu komunikujete?

                 

            Falco zpíval hezky než ho přejel vlak nebo co, neměl 100% přilbu.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2014
            Autor: kolomazak
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Čím tu komunikujete?

                   

              chlapče můj FALCO znamená něco jiného,ale ty to sotva budeš vědět
              já přílbu používám

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2014
              Autor: falco1
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        Tak blondýně, jo?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.02.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    S tím PC to mám podobně. Sice občas, někde mimo domov, vytasím chytrý mobil a koukám, co je nového třeba i tady na diskuzi nakole, ale přiznám se, že něco přes smartphone psát ode mne žádá tak velkou trpělivost, že to s výjimkou sms nebo diáře nedělám. :) Asi pokud bych to nevydržel a měl potřebu komunikovat odkudkoli, tak bych zvažoval nějaký lehký tablet nebo ultrabook... Prostě něco hodně lehkého a přitom použitelného. Ale přiznám se, že nevím jak bych se rozhodl. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2014
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím tu komunikujete?

           

      Marketingoví mágové to rozhodnou za tebe a něco ti vnutí, počítám že tablet.

      Ono i k tabletu existují lehounké klávesnice, kdybys potřeboval psát delší text. AutoCadí viewer na droidu taky běhá, viděl jsem už i pár velmi jednoduchých dimenzačních aplikací, rovinný rám, příhraďák, návrh výztuže, jde to fakt fofrem dopředu, ale na větší úlohy bude lepší zase to větší pádlo.

      Jinak mám bezdrátový router, má slot na sd karty, připojíš k tomu usb externí disk či jiné periferie, lze tím snadno vytvořit přemostění mezi tabletem, mobilem, pc, ale třeba i televizí, a ta srandička je velká jako malý mobil, jede 8 hodin na baterie, věci, o kterých se nám ani nesnilo....

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Čím tu komunikujete?

             

        Mě děsí to, abych nakonec neměl tolik přístrojů, že se z toho zblázním. :) Ale fakt, je že pokud se jede na pár dní někam, tak je těžké si říct, že věci vyřídím, až budu doma u PC, protože na mobilu se to člověku vyřizovat nechce nebo nedá. Pak je fakt lepší mít tablet. Ale ještě zkusím vzdorovat a nic si nekoupit. Fakt je, že dost pozitivně ale hodnotím chytrý telefon, který nahradil několik přístrojů, které jsem mohl rozdat nebo ztratit... jako hlavně navigaci, diář, svítilnu atd...
        No ale vlastně koupi tabletu se asi nevyhnu... Teď jsem si uvědomil, že si jej začínají prosazovat děti na hry. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.02.2014
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím tu komunikujete?

               

          No, číém déle budeš vzdorovat, tím lepší a výkonnější stroj potom pořídíš, já první pořídil před 3 roky, a i když pořád funguje, připadá mi jako předpotopní krám "co je strašně pomalej a nic neumí".

          Dítě jsem koupil Galaxy Tab, taky 8", bez 3G připojení, na síť se s tím připojuje přes mobil. Nejdříve škamrala, že chce nějakou čtečku, kvůli škole, dost učení mají v elektronické podobě, ale když jsem viděl ty limity co čtečka má, a tu cenu té, která by opravdu byla dobrá, připadalo mi to jako nerozumná investice.
          Po vánocích přišla s tím, že tablety dostala polovina ročníku "od Ježíška" - místo čteček..

          Pod led chodí kluci ze stavby, před seou pořád notebook a studují výkresy v Acadu, neustále hledají zásuvku, protože ten krám žere strašně proudu, myslím si, že zanedlouho místo těch ntb budou tahat ty tablety - ono to nebude jen hračka - budou mít problém - vyfotí tabletem - pošlou ti to na stůl - ty to spočítáš - a obratem jim pošleš do tabletu řešení... počítadlo do kapsy napojené na net, možnosti jsou velké

          [ Zpět ]
          Datum: 17.02.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Čím tu komunikujete?

               

          Asi záleží na tom, co člověk zrovna potřebuje.
          Chytrý telefon - jo, fajn. GPS se hodí, diář sesynchronizovaný s pracovním kalendářem taky, nějaké ty drobné prográmky na leccos taky.
          Pak mám notebook, od doby co už mají i číslicovou klávesnici, je mi prakticky plnohodnotným počítačem, který mi umožňuje v případě potřeby pracovat z domu či přímo u klienta, kdyby něco hořelo, tak si i vzít nějakou nutnou práci na dovolenou (nedělám to ráda, ale zase pokud by jediná protialternativa byla dovolenou kvůli něčemu urgentnímu zrušit, tak pořád raději obětuji nějakou tu hodinu na místě).
          Tablet je pro moje potřeby věcí naprosto zbytnou. Na práci není použitelný, na to mít nějaké ty "základnosti" u sebe v kapse, je zase moc velký... Hry, které provozují moji synáčci, jsou už o iks levelů výš, vlastně potřebují daleko dražší počítač, větší monitor a kvalitnější příslušenství, než jaké mně pro práci stačí s rezervou.
          Takže mi vlastně nedá moc práce vzdorovat. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.02.2014
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím tu komunikujete?

         

    Já mám na malíčku narostlý RJ-45. A na druhým už mi vyrůstá anténa od WiFi :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024