reklama

ZÚŽENÉ SILNICE

Na portálu Aktualně se dnes objevil článek: Recept na dopravní zácpu: Zúžené silnice - <a href="http://aktualne.centrum.cz/domaci/zajimavosti-a... target="_blank">http://aktualne.centrum.cz/domaci/zajimavosti-a...
Nechci upozorňovat na rychlost, s jakou to ministerstvu životního prostředí a i jiným došlo. Uvědomuji si, že je náročné něco takového prosazovat. Upozorňuji na diskuzi pod tímto článkem. Na ten Jeníkov, který v tomto státě brzdí podporu a uskutečňování rozumných návrhů, kterých je u nás pomálu...

[ Zpět ]
Datum: 23.01.2006
Autor: evan
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Zhruba dvakrát za den mi pod oknem stojí zácpa aut, vždycky v nejvetší špičce, zbytek dne to celkem jede. Pokud se odečte troubení tak hluk té zácpy je mnohem menší než hluk aut jedoucích 70km/h (povoleno je 50, ale kašlou na to i policajti). Trobení je nejčastější tehdy, když někdo v levém pruhu zjistí, že jeho pruh bude odbočovací a chce do plného pravého.
    Přecházet přes silnici nejde jindy než mezi 22:00 a 6:00 a i to může být riskantní, protože pak tu občas někdo jede víc jak stovkou.
    Kdyby mi někdo nabídl, že to zůží na jeden pruh i ve směru do kopce, kde jsou teď ty dva, nebo jeden z pruhů vyhradí pro MHD, budu pro všemi deseti. Zároveň s tím by se třeba povedlo při zachování počtu parkovacích míst udělat chodníky, na kterých se minou dva kočárky. A po té silnici by pak šlo jet i na kole. Teď to jde, ale já na to nervy nemám. Už jsem tu viděl i nějaký mrtvoly, takže po Úvoze jezdím jedině od našeho domu na Mendlák cca 600m z kopce. Vyhlídnu díru v autech po semaforu a rozjedu to na 55km/h, aby mě nikdo nedojel a dole vyšla zelená.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      U nás se silnice zúžily. Prý na 30 cm zúžení se zmenší rychlost vozidla o 5 km/h. Zúžení dopadlo tak, že se ve volném prostoru silnice udělala parkovací místa nebo se prostor vyšrafoval. Cyklisti a maminky s kočárkama utřeli nos. Navíc, když jedeš po této silnici, tak tě z jedné strany zúžené silnice stále ohrožují spěchající řidiči a z druhé strany ti nově hrozí, že nějaký šikula otevře dveře auta.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Jo, takhle to většinou dopadne. Udělají to jen napůl, takže v lepším případě to není horší než před tím.
        Konkrétně na Úvoze v Brně je problém podle mě v tom, že směrem do kopce jsou tu dva pruhy. Aby se tam vešly, jsou dost úzký. Navíc tím, jak jsou dva, začnou řidiči závodit s těma ve vedlejším pruhu hned jak padne zelená dole na křižovatce. Někteří to dělají vědomě, většina asi ne, ale fakt je, už kousek od toho semaforu to jede rychleji než z kopce, kde je jeden pruh široký 4,5m. Když pak zkusíš jet do kopce na kole, musíš projet všechny kanály a každý třetí auto o tebe škrtne zrcátkem. Myslím, že i kdyby udělali ze zbytku jen parkovací prostor, tak jeden pruh široký 4m v každém směru by byl mnohem lepší než to co je tam teď, dokonce i pro tu jízdu na kole.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Už aby se podle toho článku zastupitelé našich měst začali řídit, zatím se většinou cesty jen rozšiřují a v centrech se budují další parkovací místa. V zásadě totiž platí pravidlo: VE MĚSTĚ BUDE VŽDY TOLIK AUT KOLIK SE DO NĚJ VEJDE. V centru města musí být zajištěno místo pro auta tam bydlících, zásobování a služební vozidla institucí. Ostatní tam jsou nežádoucí, průjezd musí být znemožněn, nebo vjezd zpoplatněn.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Ve městě bude vždy tolik aut, kolik odpovídá nabídce a poptávce, ne "kolik se do něj vejde". Mimochodem - je zajímavé, že všelicí aktivisté řeší vždy jen otázku omezení poptávky po silniční dopravě, a to převážně restriktivními opatřeními (uzavírky, omezení komunikací, omezení průjezdu, zpoplatnění), bez adekvátní nabídky alternativ. Průjezd centrem, divoké parkování v centru? NE. Takže tedy obchvaty, okruhy a parkoviště mimo centrum? Kupodivu opět NE. Nedivím se, že podobná negativní a jednostranná politika nemá úspěch. Úspěch by měla mít pozitivní politika vyváženého rozvoje všech systémů, pozitivní podpora ekologicky příznivé dopravy a všeobecné lidské tolerance (ani v těch autech nesedí jen lidožrouti, lační krve cyklistů, stejně jako na kolech nesedí vždy jen zapřisáhlí nemotoristé).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Sector
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Oponuješ špatně protože rčení: ve něstě bude vždy tolik aut, kolik se do něj vejde SE ROVNÁ tvému Ve městě bude vždy tolik aut, kolik odpovídá nabídce a poptávce. Člověk je tvor pohodlný a má-li možnost někam jet autem, tak tam většinou autem pojede. Ve městě je nejvyšší hustota lidí na jednotku plochy, jestliže všem, kteří tam nebydlí, ale dojíždějí tam za prací, obchodem a zábavou umožníme dopravit se na místo autem vytvoříme každopádně dopravní kolaps. Město bychom museli nafouknout, což není možné. Město přeplněné pohybujícími se a parkujícími auty už bohužel není město k životu - zamysli se nad tím.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          "Jestliže MY umožníme ..". To zní trochu jako mrazivá vzpomínka. Kdo jste to VY, kteří umožňujete či neumožňujete lidem dopravit se. Kteří rozhodujete, co je ten správný život a co není. Odkud máte takové právo? Brrr..

          Snad zrovna ty to tak nemyslíš, ale k totalitě to už má jen krůček. Zavzpomínej. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Žofko, Žofko, MY jsme prostě MY všichni, prostřednictvím svých - v demokratických volbách zvolených zastupitelů si vládneme v této zemi, i když to tak nevypadá, ale taková je demokracie. Domluvil jsem howg.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              Ano, ale v tom případě VY "máte auto, a velký pupek, jste stále pohodlnější a kvůli každé prkotině ten svůj velký zadek vozíte na místo kam potřebujete" (jak píšeš). VY si opravdu chcete své jízdy autem znepříjemnit? A osedlat třeba bicykly? Asi těžko, viď.

              Pro tebe je to nerozumná líná masa, a TY jí chceš násilím vnutit své dobro. Protože jsi "lepší"? To ale demokracie není, víš. To je totáč.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              .. a zdůrazňuji, že tobě samému totalitní choutky nepřisuzuji. Ale je tenhle pohled na společnost nebezpečný, a k totalitě vést může. Nic dnes není jednoduché.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                Ty jsi fakt tou totalitou posedlý, nic proti tobě Žofko, já jen nemám rád to tvoje VY, ono to rozděluje lidi, kdežto já používám raději MY, to nás zase spojuje. Podle tvoji teorie řádí největší totalita v Rakousku, tam je u každého vjezdu do obce nebo městečka silnice I. nebo II. třídy zůžena, uprostřed je zelený ostrůvek, tam totiž to zužování funguje v praxi. Oni tam ty svině totalitně nutí řidiče vjíždět do obce rychlostí 50 km/h. Chce to samozřejmě kvalitní dálnice.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.02.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  Tady ovšem ustupuješ od toho, co píšeš ve svém prvním příspěvku. Pozitivní, kapacitně vyhovující, odborně navržené dopravně inženýrské opatření na vjezdu do obcí (zelené ostrůvky v Rakousku) je samozřejmě v pořádku, není nutno to nijak slovně překrucovat (totalitní svině apod.). Ve svém prvním příspěvku ovšem píšeš "... ostatní jsou nežádoucí, průjezd musí být znemožněn ...". To je někde úplně jinde než o pozitivním opatření. Potom se nemůžeš divit, že obdržíš reakce, jaké tady dostáváš.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.02.2006
                  Autor: Sector
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                         

                    Pro Sector: Tak tu diskusi poněkud zklidníme - za prvé veškeré narážky na totalitní manýry jsou z mojí strany jen reakce na narážky Žofky - v předešlém přízpěvku na příkladu Rakouska to je samozřejmě jen nadsázka právě na něj, který má na mnohá omezení hned tyto narážky.
                    A co se týká toho, že jsi vytrhl z kontextu mého prvního příspěvku část věty tak celé to znělo takto:
                    "V centru města musí být zajištěno místo pro auta tam bydlících, zásobování a služební vozidla institucí. Ostatní tam jsou nežádoucí, průjezd musí být znemožněn, nebo vjezd zpoplatněn."
                    To je jen jinými slovy napsáno, že je nutno dopravu ve městech technickými prostředky regulovat. asi jsem zvolil nevhodné slovo - místo znemožněn mělo být ztížen.
                    No a poslední fáze - kde nepomohou technická opatření jsou možné i ty poplatky - viz Londýn a nově Stockholm.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.02.2006
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                No a co se týká mých totalitních choutek, tak promiň, na kole jezdím téměř denně a téměř všude, už svou přezdívkou dávám najevo, že jsem tím postižen, jen mi je trochu smutno, když vidím ty masy lidí, kteří se v autech denně pohybují po městě zcela zbytečně (hlavně jde o auta obsazená jen řidičem a o módní žrouty paliva - ofroudy a podobné obludy). Nechci nikomu nic vnucovat, jen se mi ten životní styl nelíbí, hold každý jsme nějaký. Čau.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.02.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  A pokud jde o totalitní choutky, chtěl bych jen upozornit, že totalita bývá obvykle založena na hezkých myšlenkách "blaho všem". Dokonce z nich vzešly i ty nejhorší režimy a největší zvěrstva v dějinách. Už ta tvoje charakteristika "zbytečných cest" některých řidičů je děsivá. Jak můžeš vědět, že řidiči OPRAVDU jezdí zbytečně. Kdo to dokáže (a má právo) objektivně posoudit? A pokud to nevíš ty, KDO rozhodne, které cesty jsou zbytečné, kdo smí a kdo nesmí? Přemýšlej o tom taky trošku z druhé strany.

                  Jistě, je ta diskuse našponovaná do extrému. Ale tak by to mělo být. I ten proklamovaný "zdravý rozum" by se něměl používat jen ad hoc k dané věci, ale měl by zohlednit širší souvislosti.

                  A nakonec - mě se takový životní styl taky nelíbí, v tom se shodneme.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.02.2006
                  Autor: Sector
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  .. mě se taky nelíbí! :')))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.02.2006
                  Autor: žofka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                         

                    Pro Sector a Žofka, tak jsne se chlapci konečně shodli. Vyjádřil jsem se stejně jako vy, že se mi nelíbí životní styl od dveří do auta a zpět. Nikde zde nepíšu, že chci nějakým represivním způsobem zasahovat do svobodné vůle, kteréhokoli občana, který se rozhodne, že bude denně dojíždět do práce 3, 5 nebo 10 km autem, přesto, že má možnost použít přímou tramvajovou linku, je mladý může jezdit na kole - ne to nechci. Ale píši o tom, proto, že takové lidi znám osobně, o dalších vím. Takže logicky, když jsou kolem mne - jsou všude a je možné jim dát impuls aby se nad sebou zamysleli - to je ale těžké, se zvyšující se životní úrovní a pohodlnosti takových lidí přibývá a doprava houstne - aniž by musela. Asi o tom diskutuji na nesprávném místě, tady se dohaduji jen s těmi, kteří mají podobné názory. Ale to už patří do úplně jiného tématu - jak jsme se k tomu vlastně dostali?
                    Někde byl problém - vzniklo řešení: zúžená silnice - někomu se zdá represivní, někomu rozumné, jiný si najde alternativu a začne chodit pěšky, jezdit na kole, nebo vstoupí po 10 letech do tramvaje nebo autobusu.
                    Já mám jen někdy takové katastrofické vize - vyjádřím je takto: Místo organizování dne bez aut bych jednou vyhlásil den s auty. Zajímalo by mne kam bychom dojeli. A za druhé, promiňte že to s tím nesouvisí - poněkud vzdálená od nás - Čína se hospodářsky vzmáhá, Číňani začínají jezdit auty - dovedete si představit ulice dnes přeplněné koly a \"fichtly\" až tam začne narůstat počet aut? Ropnou krizi v nejbližší době vyvolá právě zvýšená potřeba Číny a Indie.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.02.2006
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Nerovná se. Vejde se jich tam ještě mnohem mnohem více než tam skutečně bývá. Kromě toho pojem "město" je velmi široký - dá se pod něj zahrnout pěší zóna v centru i hlavní dopravní tepny. První bez druhého nevytvoříš, je to otázka plánování a koncepce. Nerad bych ale, aby se z toho stala otázka ideologie, toť podstata mého příspěvku.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Sector
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Plánování a koncepce je jedna věc, zdravý rozum druhá. Zásadní věc je ta, že auto není vhodný dopravní prostředek pro město. Přečti si všechny dostupné materiály na serveru VE MĚSTĚ NA KOLE a snad to pochopíš - pokud budeš chtít. Mám také auto, ale vždy si velmi rozmyslím, jestli ho opravdu potřebuji použít. Nejhorší je pro mě pohled na kolony aut v dopravních špičkách, kde 70%, je jich obsazeno jen řidičem. Já prostě zastávám názor, že potřebuji-li přepravit svou 75 kilogramovou maličkost z místa A do místa B, nemusím proto s sebou přemísťovat navíc 1 až 2,5 tuny auta. Prostě denní používání auta k dopravě do práce a to hlavně ve městě - jsou-li jiné ekologičtější možnosti je vrcholem rozežranosti.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              A ještě dodatek - protože to vypadá že jsem se trochu dostal mimo téma. Takže proto,že dnes mnoho lidí má auto, a velký pupek, tím pádem je stále pohodlnější, má nato aby si kvůli každé prkotiny ten svůj velký zadek dovezl na místo kam potřebuje, je nutné regulovat množství aut ve městech. Jednou z vhodných možností je právě to zúžení silnice.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.02.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              Ale vždyť já tady neobhajuji auto jako vhodný dopravní prostředek pro město, to sis mě zařadil do špatné škatulky. Ty tady jen pokaždé jinými slovy popisuješ stejný problém, já se snažím naznačit, je, že řešení musí být pozitivní, vyvážené, koncepční a kvalifikované. Toť vše. Sorry, ale za ten tvůj "zdravý rozum" se dá schovat cokoli.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2006
              Autor: Sector
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Zúžit silnice??? no to mi připadá absurdní, tohle že je kampaň za bezpečnost silniční dopravy?? vždyť je to v rozporu se zdravým rozumem!! Zúžená silnice=více nebezpečných situací, zejména při předjíždění, a taky ty různé ostrůvky uprostřed silnice!! úzké kruhové objezdy na kterých kamión musí couvat a jet na vícekrát?? tak to potom ty cesty budou opravdu ucpané a řidiči budou jen se potahovat kolonami..

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Už jsi někdy viděl smrťák v koloně která stojí nebo jede krokem? Já ne. Zkus bydlet uprostřed města na ulici, kde se jezdí 70km/h při povolených padesáti a interval mezi přechody pro chodce v úseku kde bydlím je 800m. Ten článek pak začne dávat smysl.
      Předevčírem tu byla drobná nehoda, pomuchlaný plechy. Auto jedoucí ze slepé vedlejšky nedalo přednost. Jak by mohlo, když parkující auta s*rou na předpisy a stojí na rozích křižovatky tak, že tam není nic vidět. Důležitý poznatek je ale ten, že pak na jednu hodinu poklesla hlučnost té ulice na polovinu. Všichni jeli 20 a opatrně, přistali troubit ti co nutně potřebují do vedlejšího pruhu už teď a ne až z a pět vteřin a podobně. Najednou byl klid. Kdybych mohl, zpomalil bych tu dopravu takhle na pořád.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        S těmi parkujícími na rohu křižovatky... Tady v Praze je to snad ještě horší, tady na to všichni úplně kašlou...;-( A vysledoval jsem, že pokud to náhodou policie kontroluje a dává pokuty, tak jedině nějakým plečkám, drahého auta si ani nevšimnou... Tohle mne taky docela dost štve... Tak buď nikdo nebo pěkně všichni...!

        A k tomu co nedal přednost... Není někde ve vyhlášce něco o tom, že když někam nevidím, tak tam nejedu...? ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Nejen pokuty. Občas to začnou hromadně odvážet. Ale to jen udělá místo dalším. Takovej koloběh. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Muj ex dostal pokutu za parkovani na Vinohradech na rohu krizovatky. Tenkrat jeste mel firemni Toyotu Hilux (obrovska kr*va a zadna plecka :)

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Asi výjimka, co potvrzuje pravidlo...;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.02.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        No jo já myslel, ty silnice, normálko mezi městy, jo to je sice supr řešení ( jet 20cítkou v koloně, no ale potom někam zajet 300km to by byl výlet na ceý týden ), nevím co kdo vidí pozitívního na koloně aut. snad že nejsou bouračky-smrťáky, no ale co cyklisti a zůžená cesta to je přeci větší riziko. Jo no já bydlím u cesty kde přejede auto tak co minutu. No a jedno pravidlo platí. ( Čím déle se řidič v koloně zdrží a nedorazí tím k cíli, je jasné že bude účastníkem silničního provozu delší dobu 2*, nebo 3* tak dlouho na cestě, tudíš cesty budou ucpané 2* nebo 3* i více krátvíce než by tento řidič už byl v cíli ) z toho usuzuji že se jedná o stav kdy je přímá úměra - čím pomaleji jedoucí kolona tím více plné cesty...tudíš vše..

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          O silnicích mimo město řeč nebyla. Stejně tak tu nejde o cesty ve městě, kterými je nucena jet tranzitní doprava, protože obchvat neexistuje. Tam nelze příjemností nebo nepříjemností cesty pro řidiče ovlivnit počet aut a ta tvoje přímá úměra víceméně platí. Pokud jde o silnice uvnitř města, na nichž drtivou většinu aut tvoří ti, co mají start i cíl v tomhle městě, tzn. jedou do práce, do obchodu, vezou děti do školy protože kilometr pěšky by je zabil atd., tak tam platí, že bude-li ta jízda děsnej každodení vopruz, tak ti, kteří třeba nepotřebujou auto v práci, prostě jedou jen tam a zpět, budou víc přemýšlet, jestli by nebylo jednodušší dostat se tam jinak. Je vyzkoušený, že to funguje a celkovej počet aut klesne. A kdybych si měl jako obyvatel nějaké ulice vybrat dva ucpaný pruhy nebo jeden ucpanej pruh pod oknem, není moc o čem rozmýšlet.
          Viděl jsem to i na svým otci, dřív jezdil autem úplně všude, ale teď každou chvíli přijde domů o hodinu dřív s tím, že tu jen nechává auto a jde něco vyřídit do města, protože mu nestojí za to pokoušet se tam dojet a zaparkovat. Pracuje deset km od domu a jeden km za konečnou šaliny, takže tam je auto celkem bez diskuze (v létě jezdí na kole, když zrovna nedělá deset hodin denně), ale ten kilometr do města konstantní zácpou už jezdit nezkouší.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • To snad neni pravda?

                 

            "TI DRUZÍ: ..vezou děti do školy protože kilometr pěšky by je zabil"

            "MŮJ TATÍNEK: .. jeden km za konečnou šaliny, takže tam je auto celkem bez diskuze"

            To si snad deláš ...

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To snad neni pravda?

                   

              Tos to špatně pochopil. Problém není v kilometru od konečné do práce. Problém je přejezd města šalinou od jedné konečné na druhou konečnou s třemi přestupy v centru. 8-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: To snad neni pravda?

                     

                Myslím, že jsem to pochopil tak, jak to bylo řečeno.. Používání hromadné dopravy a omezování individuální automobilové má platit jen pro někoho. Výkvět si samozřejmě dál může vozit zadek autem, případně použít své osobní luxusní cyklostezky, pokud bude přát počasí. Přece nebude jako nějaká socka jezdit tramvají, čuchat tam smradlavý lidi a dokonce pak jít kilometr pěšky.

                Tím se ovšem veškeré boje za průjezdná a klidná města dostávají do jiného světla, Orwellovského. Mají být průjezdna, ale jen pro někoho.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.02.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Jde to i bez zůžených silnic

                       

                  Tím jsi mě přivedl na otázku: Kde se lépe jezdí na kole, v severokorejském Pchongjangu nebo v jihokorejském Soulu? V Pchongjangu to musí být žůžo, obávám se však, že než bych nasedl, tak by mě skolil šedej mor.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.02.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: To snad neni pravda?

                   

              Asi jsem měl ještě připsat, že to dítě může z toho kilometru, co má po městě po chodnících, jet MHDčkem za rozumně nízké jízdné, zatímco tam co dělá otec vede cesta od konečné šaliny kousek po chodníku, pak 500m po silnici první třídy bez krajnic a zbytek přes pole, nebo ten zbytek můžeš oběhnout po dalších silnicích bez krajnic. Otec musí do práce v obleku, takže zoraný pole za mokra znamená stejný převlíkání jako když se přijede na kole. Poslední dvě zastávky a konečná jsou v jakési mimoměstské tarifní zóně, takže nejlevněji tu legraci pořídíš 6300Kč ročně a jedna cesta ti zabere 60-70 minut (15-20 min autem). Většina cesty vede po výpadovce na jih s povolenou 80 a následně 100km/h. Když ti firma platí naftu do služebního auta, se kterým navíc v rámci svojí práce musíš najezdit 50000km mimo město ročně, tak tam pojedeš autem a těžko ti to někdo může vyčítat. Zatímco tomu dítěti pořídíš 3x čtvrtletní + jedna měsíční (září) za dohromady za 1830Kč a bude to do školy stíhat za stejnou nebo nejvýš o pět minut delší dobu. A když si přečteš výsledky nějaké studie ohledně koncentrace škodlivin uvnitř auta a vně na téže ulici, zjistíš, že je to pěšky zdravější. A nejen pro to tvoje dítě, ale taky pro všechy děti co nebudou ráno před školou čuchat tvoje auto. Takže z hlediska zvážení pro a proti v celém kontextu může mít jeden kilometr někdy význam autem a někdy nemusí. Hlavně když bereš jedne km přes město a jeden km přidaný k jízdě šalinou přes celý město bez možnosti jiné než pěší dopravy na tomhle kilometru.
              Omlouvám se všem, kdo to pochopili jako Žofka, nedošlo mě, že kdo neví okolnosti, bude to vidět takhle.
              A teď opouštím sezení u PC a jdu pokračovat na výrobě tailboxu k tříkolce, abych snadněji tatíka přiměl začít na jaře jezdit vlastní silou i když není slunečno. Mějte se.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: To snad neni pravda?

                     

                Tak vidíš.. A stejně mnohomluvné a srdceryvné zdůvodnění, proč právě vy musíte jet autem, a ostatní jezdí zbytečně budete mít všichni. Přesněji řečeno vy všichni automobilisté. Jiný zas cestou do práce hodí dítě do školy a cestou z práce udělá pro rodinu velký nákup. Tomu bude trnem v oku ten osamělý řidič v obleku, který má údajně pracoviště uprostřed oranice a navíc "nemá čas ani peníze" na to, aby mohl jezdit tramvají. To je přece představa, při které skalní aktivisté spolehlivě začínají vidět rudě.

                Ale ty těm ostatním (jejichž život je méně vzácný) nenabízíš jinou, výhodnější alternativu. Ty hledáš cestu, jak je násilím omezit. Abys z toho měl výhody pro sebe, aby se tobě žilo volněji. Samozřejmě nejseš výjimka. Všichni zřejmě chcete krásne město, .. bez lidí.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.02.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: To snad neni pravda?

                       

                  Zdá se, že jsi obzvlášť nechápavý jedinec, takže to balím.
                  Mimochodem jsem v autě seděl naposled o Vánocích a řídil jsem auto naposledy před dvěma lety. Ne že bych nemoch, příležitosti jsou, ale nikdy mi to zatím nestálo za to.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.02.2006
                  Autor: Jirka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Však také v článu píší: "Před českými politiky v tomto směru stojí úkol vysvětlit restriktivní kroky veřejnosti". Oni to zvládnou, vysvětlili už jiné věci. Třeba tím, že se prospěšně zvýší počet dopravních nehod, jak doporučuje Jirka. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Našel jsem zajímavé čtení na tomto linku:

    www.cyklostrategie.cz/download/priloha3_sea.pdf

    Jen malá ukázka z tohoto souboru:

    “Ve městě lze například přepravit na pruhu širokém 3,5 metru (typický silniční jízdní
    pruh) za 1 hodinu 22 000 osob kolejovým vozidlem, 19 000 lidí pěšky a 14 000 lidí na kole, ale
    jen 9 000 lidí autobusem a 2 000 lidí autem. Přitom celková plocha jízdních pruhů pro automobily
    v České republice přesahuje plochu chodníků, kolejišť a cyklistických stezek. 30% procent
    veškerých jízd automobilem je kratších než 3 km, jízdní kolo je přitom do vzdálenosti 5 km ve
    městě rychlejší než automobil a do 8 kilometrů stále ještě srovnatelné s automobilem a kolejovou
    dopravou.”

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Zajimavy,to bych rad vedel jak to pocitali,to vychazi na necely ctyri lidi za vterinu na kole a pul cloveka autem.Skoro mi to prijde ze to pocitali odpurci aut :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Nevím jak to počítali, já jsem si položil otázku je to možné?
        Vyšel jsem z předpokladu:
        Stojím u rovné silnice, široké 3,5 m a během hodiny kolem mne musí projet 14 000 lidí na kole.
        Přepokládám, že cyklisti pojedou těsně za sebou, jakýsi dlouhý had. Počítám na délku kola plus něco tak 3 m.
        Takže 14 000 cyklistů o délce jedince 3 metry, to máme hada dlouhého 42 000 m, tj. 42 km. Logický, mají-li všichni cyklisti kolem mne projet za hodinu musí jet rychlostí právě 42 km/h. To je reálné. Pokud pojedou vedle sebe (což může organizovaná skupina – peloton), tak jim na to stačí poloviční rychlost, což je 21 km/h.

        Pokud budu výše uvedené aplikovat na auta. Jen s tím rozdílem, že auto potřebuje větší prostor na silnici. Dejme tomu 5,5 m.
        Výsledkem je, že had tvořený 9 000 auty, musí kolem mě projet rychlostí 49,5 km/h (povolená rychlost v obci je 50 km/h).

        Závěr - odpověď na otázku zní:
        Je to možné, uvedených hodnot lze při testu dosáhnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2006
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Taky by tam "při testu" mohlo za hodinu proběhnout 100 000 nahňahňanejch maratónců. A třeba jen jedno porouchané auto, vlak by vykolejil. --> Zrušme silnice i koleje, jsou zbytečný. Do práce běhejme! Když ne dobrovolně, tak pod tlakem těch v článku taktně zmíněných "opatření". :')))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          No prave,co kdyz v tom aute bude vic jak jeden clovek? Je sice pravda ze ve vetsine pripadu sedi v aute jen jeden clovek ale jezdi i plny auta.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Jo a co když každy cyklista poveze ještě dvě děti. Neber to tak vážně :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Marco
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Jakejch 9000 aut??? Vždyť jsi měl přece dokázat, že 9000 aut neprojede, že projede jen 500 až 2000 (podle obsazení). Máš průšvih, černej puntík, vyloučení na krku! :')))

          Leda bys to zdůvodnil tím, že v každym autě sedí 4 cyklisti, takže průjezdnost cyklistů se zvýší na 36 tisíc. O 14 tisíc víc, než kolejovým vozidlem. Ale usíš o tom přesvědčit veřejnost. Že nejméně náročná doprava je jízda cyklistů autem. To jsem na tebe zvědav.

          Jiná věc je, že jsou to stejně teorie k ničemu, aspoň v Praze. Tady totiž žádnejch 14 000 cyklistů neni.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Za to dokazování je placený někdo jiný ;-))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Marco
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Už jsi viděl štrůdl aut jedoucích 49,5 km/h nárazník na nárazníku? 8-) Ano, je to možné. Teoreticky. Ale prakticky, nevím, nevím.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            To je právě ta statistika...;-) To samé máš např. s průměrnou mzdou. Všude se píše, že celorepublikový průměr je kolem 18-19000, ale že na něj 80-90% lidí ani náhodou nedosáhne je věc druhá...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              Nesmíš všemu věřit co píšou v novinách nebo ukazují v televizi. Zkus se třeba podívat sem:

              http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/mmz1227

              [ Zpět ]
              Datum: 07.02.2006
              Autor: Marco
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                Kuva.., že já dělám to umění, to se asi přes 15 litrů nikdy nedostanu...

                [ Zpět ]
                Datum: 08.02.2006
                Autor: evan
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  Když dva dělaji totež, není to totéž. Zkus dělat do zúžených silnic (jen abychom zůstali u tématu) :-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.02.2006
                  Autor: Marco
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                To je ale 5 let starý!

                [ Zpět ]
                Datum: 08.02.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  Myška počítače by se unavila, kdyby se trochu prohnala po těch stránkách?
                  Například sem:
                  <a href="http://www.czso.cz/csu/katalog.nsf/hledat... or (FIELD Form CONTAINS (Special))) and (FIELD Database CONTAINS (csu.nsf or edicniplan.nsf or sldb.nsf or cizinci.nsf or redakce.nsf or klasifik.nsf))&database=all&kraje=all&skupiny=all" target="_blank">www.czso.cz/csu/katalog.nsf/…</a>

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.02.2006
                  Autor: Marco
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                         

                    Připomínka platí pro nick HonzaK :-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.02.2006
                    Autor: Marco
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                           

                      Nemůžu si pomoct,ale ten původní odkaz vede na starou statistiku, proč ho tam dáváš, když chceš, abych se podíval jinam!

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.02.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                             

                        Byl to příklad, rekce na hrubý pytel .... Odpověď na otázku průměrný plat. Nikoliv vysvětlení, proč někteří lidé DNES na průměrný plat nedosáhnou. Dívej se kam chceš a hlavně používej hlavu. Howg

                        [ Zpět ]
                        Datum: 08.02.2006
                        Autor: Marco
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Dobrý Myšáku, to je jen teorie. Vážný to bude až půjde o prachy :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2006
            Autor: Marco
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Pro ty co se tady rozpalují.
          1. samozřejmě, že je to všechno teoreticky
          2. nejsem autorem ani obhajcem
          3. pokud máte věcné připomínky, tak prosím račte na www.cyklostrategie.cz
          4. už aby slezl sníh, někteří ztrácí soudnost chtělo by to se projet na kole

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          To je trošku mimo, ne? Na 3,5 m se vejdou ti cyklisti pohodlně 4 vedle sebe. Takže žádná závratná rychlost není třeba.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Jakmile nějaký článeček začíná "Experti zjistili ..", s nadšením očekávám skutečné perly. V tomto případě ale snaha o vytvoření "řidičsky neatraktivních silnic" přichází jakoby dodatečně. Řidičsky neatraktivních, rozbitých a ucpaných silnic máme dost (cyklisté mohou vyprávět). Jen chybí ten bilión Kč na jejich opravu. Tak co kdybychom prohlásili, že je to vlastně záměr a opravovat se nic nebude (experti totiž zjistili ..). I ty bouračky v nepřehledných místech jsou vlastně prospěšné, snižují přece atraktivitu jakéhokoli opouštění bytu.

    Klidně lze podobný postup zobecnit i na řešení jiných problémů. Je v Praze málo bytů? Asi jsou příliš atraktivní. Odstraníme z bytů okna i dveře, a bude bytů nadbytek. Daleko ekologičtější bude, nastěhovat lidi do kasáren, když se tu jednou překážej. Chybí peníze ve zdravotnictví? Klasické řešení: "klystýr a aspirin", "vypláchnout žaludek a chinin". Oni už si to pacienti rozmyslí.

    Jen chudáci plzeňáci. Ten nešťastný obchvat problém (čí?) nevyřeší. Kamiony přece mají jezdit úzkou vozovkou skrz město, v tom je budoucnost.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Vypádá to, že jsem objevil pohádkový server. Zvolil jsem www.cyklostrategie.cz potom jsem přešel do menu Kraje a Města. Zajímá mne Mostecko (tady si ale každý vybere to své). Zírám co už bylo naplánováno. V roce 2001 nechalo město zpracovat studii na léta 2000 - 2002. Vidím, že volení zástupci nejen myslí na budoucnost ale i na minulost :-)). O propojení měst Mostu a Litvínova cyklostezkou se tam píše jen velice, velice okrajově. Zato tam není zmínka o cyklotratramvaji. Ale na tu už jsou peníze v kupě.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Jo když už do toho ryjeme. Tady je pár odkazu na taky certifikace ;-)))

      www.camp.cz/index.php?akce=showinfo&id=spec_kat&lng=cz&act=kategorizace

      www.eceat.cz/public/docs/standardy.htm#kategorizace

      Já si stejně myslím, že když si k někomu dám svý věci (stan, kolo a podobně) a zaplatím zato (ubytování).Tak se má o mě postarat. V kempu by mělo být tak bezpečno abych si nemusel na noc schovávat věci někam do stodoly. To jen na vysvětlení, proč mě rozpaluje ta poslední "snaha" o další certifikaci (kolo + vidliky a nože)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Nějak mě unikají souvislosti, těmi dvěma posledními příspěvky opravdu reaguješ na Žofku? A reaguješ vůbec k hlavnímu tématu?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2006
        Autor: Sector
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          1. ano
          2. ne

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Nojo, souvislosti. Ty unikají nejen tady. Ony jsou záměrně dobře zašité, šibalky. Asi jde o to, že není nejmenší důvod se domnívat, že jakákoli informace sděluje to, co se zdá na první pohled sdělovat. Použijeme-li klíč "za vším hledej peníze", pak se některé výroky a postoje průhledně obracejí. Například:

          "Odborníci vyzkoumali, bla, bla, .." == Prošustrovali jsme bilión na opravy silnic. Ale výnosných postů se vzdát nehodláme (sakra ty volby, pořád, nedalo by se to nějak zrušit?).

          "Kolo + vidličky a nože" == Dostali jsme z Bruselu dotaci na rozběhnutí systému zdražení služeb pro cykloturisty. Jsou nechutně nenáročný.

          "Radní dosud nevěnují dostatečnou pozornost, bla, bla,.." == Já chci bejt taky radní, proč si taky nenahrabat. Třeba pod záminkou boje za cokoli. Hlavní je vytvořit si jasného "nepřítele", pak už to půjde samo, lidi sou přece blbí. (Všichni velcí diktátoři to tak úspěšně dělali.)

          .. souvislosti, mršky. :')))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

         

    Já teda téhle filosofii moc nerozumím. Nechápu, ale jedno- kdyby někdo řekl, že MY postavíme málo vodovovodů, elektrických drátů a plynovodů tak, aby byl nedostatek, tak ho všichni budou mít oprávněně za blázna. Když někdo řekne, že má být málo silnic, tak mu spousta lidí tleská. Když někde vidí dopravní zácpu tak začnou křičet, že je moc aut. Přitom je zřejmé, že je to proto, že je málo silnic. Například oproti průměru EU máme jednu třetinu dálnic!

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Dálnice vynech, tohle se týká lokální osobní dopravy ve městech. Dálnic je málo a špatných, to máš pravdu. Prostoru pro auta uvnitř měst, tam kde se neprojíždí při měziměstské dopravě, děláme naopak až moc. Tam se nemá kdo co prohánět ve dvou pruzích šedesátkou a chodci chcípněte.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

           

      Jinak se tomuhle jevu říká začarovaný kruh dopravy.. zvětšíte kapacitu silnic, zvětší se počet projíždějících aut.. ač se to nezdá, tak ucpané silnice odpuzují stále velké množství řidičů , kteří by v případě zkapacitnění silnic nadšeně vyrazili..a jsme zase na začátku..pořád dokola :) Jediným řešením je podpoření alternativní dopravy..

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Tak , tak - není co dodat

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Nevím nevím, zas až taková pravda to být nemusí, jsem byl ve Stockholmu, tam je cest po městě- všude a jsou skoro prázdné čtyřproudové žádné zácpy, ono to je na počtu obyvatel, jaký provoz bude, ale tvrdit, že když přes město vede jen pár úzkých silnic že jsou ucpané? ty pak budou ucpané vždy. Alternativní doprava, no né vždy jí můžem použít, spousta lidí něco někam vozí, a asi by to jinak nešlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Viděl jsem pár fotek ze Stockholmu a myslel jsem si, že je to nějaká náhoda, nebo prostě nezvyklá situace. Byly na nich ulice, kde jelo několik aut v pruhu pro auta, autobus v pruhu pro autobusy a lajna asi šesti cyklistů z jednoho kraje záběru na druhý v cyklopruhu. Zvláštní bylo to, že při tom pršelo, a ne málo. Tady se na mě vždycky dívají jak na idiota, když jedu někam na kole v civilu (do práce nebo do školy), a když za deště, tak málem volají Chocholouška. Pak jsem potkal jednoho Švéda, co to tu na lehokole projezdil za měsíc křížem krážem. Do Brna dorazil v době, kdy tu skoro pořád pršelo. Na otázku jedné paní v cykloobchodě ohledně počasí se zatvářil nechápavě a pak prohlásil, že na tom přece nezáleží, kdyby čekal, až bude pěkně, tak nikdy nikam nedojede. Pokecali jsme o tom, a ukázalo se, že ve Stockholmu (a ve Švédsku obecně) se kolo bere jako dopravní prostředek vcelku normálně. Díky tomu má taky podmínky k provozu nejen ve městech a díky tomu ho využije každý, kdo to má blízko a veze toho málo. Jako důsledek se na dvou kolech lidskou silou odehrává až 30% přepravy osob. Jestliže průměrná obsazenos automobilu je pod 1,5 člověka, tak je jasné, že 30% lidí jedoucích na kolech podstatně zredukuje počet aut a tím i počet ucpaných ulic. U nás to funguje tak, že kdo má na auto a nekoupí si ho, nebo kdo má k dispozici služební ale do města s ním nejede, je podivín. A podivínů je už z definice málo a tak máme furt všude zácpu. Pokud se nějakým zázrakem nezmění tohle myšlení většiny populace (což si nikdo nevynutí, musíme počkat, jak se to vyvine), bude platit, že ve městě bude tolik aut, kolik se jich tam jen vejde. Protože jediný způsob, jak někomu zabránit v jízdě autem, je fyzicky mu to znemožnit. Ovšem zpětně to souvisí s tím myšlením. Čím víc bude město ucpaný, tím víc lidí se rozhodne být podivínem a zkusit to jinak, pokud je jak, tzn. jede-li MHD nějak rozumně tam, kam zrovna chci a podobně.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Jestlipak ti ten Švéd taky řekl, že kdyby pořád jen čekal, až bude pěkné počasí a budou vytvořeny ideální podmínky pro cyklisty, že by nikdy nikam nedojel? Takže se sebral a prostě si tady v tom tolik pomlouvaném Česku zajezdil.

            Jinak pořád stejný slovník: "zabránit, fyzicky znemožnit, čím víc ucpat, ...". Ach jo.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2006
            Autor: Sector
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              Mě to nevykládej, já najedu 5kkm ročně, z toho polovinu ve městě a už mě dvakrát sejmuli a stejně mě to neodradilo. Plačeš na špatným hrobě.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                Vždyť já to nevykládám jen tobě, ale všem. A už vůbec nepláču. Spíš mě přijde, že tady naopak pláčou skoro všichni ostatní nad "zlými motoristy" a "nebohými cyklisty". Tak tomu dělám trošku protiváhu. Aby nepřevážila taková ta omezená jednostranná demagogie, jak se tak všelikým aktivistům pravidelně stává.

                Jinak já se vejdu tak do 3kkm ročně, sejmuli mě jen jednou (a troufám si říct, že mnohem hůř než tebe) a stejně mě to neodradilo.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.02.2006
                Autor: Sector
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  A jaks tehdy dopadl? Já kromě jizev nemám trvalý následky (teda fyzicky). Jen z jedné nehody ještě dávno na trekovým kole mám zřejmě doživotně vyskakovací levý rameno.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.02.2006
                  Autor: Jirka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                         

                    Měl jsem zlomenou páteř a pánev + takový ty doprovodný věci okolo (otřes mozku, nějaký vnitřní zranění, potlučení a zkrvavení). V těle to cítím pořád, ale jde to - mohlo to být horší. Mimochodem - jsem živoucím příkladem toho, že přilba funguje (jinak bych to tady nepsal).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.02.2006
                    Autor: Sector
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                           

                      Mě už taky přilba pomohla, i když asi ne přímo z hrobu. Tohle ti teda nezávidím, to bylo pěkně hnusný.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.02.2006
                      Autor: Jirka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Játo pojmu jinak, spousta lidí často nic nikam nevozí, jen sebe a tu alternativní dopravu by využila ráda - pokud to pro ně bude výhodné a poholné. A pak zbude vice místa pro ty co zrovna sebou něco někam vezou.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Oprava ne poholné ale pohodlné.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

             

        Tzv. začarovaný kruh dopravy je nesmysl. Prostě je nedostatek silnic až jich bude dostatek nebudou zácpy. Dokud jsou zácpy je jich nedostatek. Jeden člověk může v daném čase řídit maximálně jedno auto, takže je jasné, že počet aut v provozu je konečný a nemůže tedy nekonečně stoupat a vytvářet začarovaný kruh.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

               

          Mirku promiň ale to je pěkný blábol, zkus si propočítat jak široké by ve tvé konečné fázi musely být silnice a jak rozlehlá parkoviště u institucí, stadionů a v centrech měst, kdybychm všichni všude chtěli jezdit autem. Plocha silnic a parkovišť by přesáhla plochu města - připomínám, že se bavíme hlavně o způsobu dopravy ve městě. ZAČAROVANÝ KRUH platí, je to popsáno v několika odborných studiích.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                 

            Žádnej blábol, zapomínáš, že všichni nemůžou být současně všude.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                   

              ....Naštěstí....., ale mnoho lidí jezdí v podobnou dobu na stejná místa, a stejným směrem, to jsou ty dopravní špičky. Ono zatím stačí, že nejezdí autem všichni ti co by mohli, že ještě máme nějakou tu hromadnou dopravu a mnoho lidí si jízdu autem někam rozmyslí jen proto, že by tam měli problémy s parkováním, nebo jen proto, že ještě nejsou tak moc pohodlní a líní. Město bez propracované hromadné a alternativní dopravy není k životu. Teorii začarovaného kruhu potvrzuje mnoho měst v cizině, kde jsou komunikace s 4 až 8 pruhy v jednom směru a zácpy tam jsou na denním pořádku.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                     

                Já jen nechápu co je tak pohodlného a líného na ježdění autem,, vždyť dnes spusta lidí chce ušetřit čas, jezdí se do míst kde mhd nejezdí, a navíc při jízdě autem máte mnohem větší odpovědnost za své činy než v mhd,, jsou ve světě města kde mhd neexistuje.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Sup 1)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZÚŽENÉ SILNICE

                       

                  Asi těžko chápeš. Ano máš pravdu - kam mhd nejezdí se dá jet autem nebo na kole, nebo jít pěšky - záleží samozřejmě na vzdálenosti a okolnostech.
                  Ano - máš pravdu, třeba v Africe.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.02.2006
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024