reklama

Zprávy v obálce z více prohlížečů

Stala se mi včera taková věc - poslal jsem zprávu jednomu uživateli a nechal jsem si okno se zprávami na domácím počítači otevřené. Pak jsem odešel do práce a marně čekal na to, až se mi v pravém sloupci nakole.cz zobrazí blikající obálka, že mi došla odpověď. To se nestalo, protože zřejmě stránka s obálkovým chatem se nějak automaticky obnovuje, a zpráva se tím poznačí jako přečtená i přesto, že jsem ji vlastně neviděl. Kdyby třeba můj domácí počítač doma někdo potom vypnul, ani bych se nedozvěděl, že mi došla nová zpráva.

Bylo by možné tohle nějak upravit, aby se zprávy v obálce poznačovaly jako přečtené až tehdy, až je opravdu přečtu? Nebo obecně, aby tohle fungovalo nějak rozumně i když jsem trvale přihlášený z více počítačů.

A ještě dotaz - tohle určitě musí nějak jít - jak se dostanu k dříve přijatým obálkovým zprávám? Zkoušel jsem klikat na jméno uživatele třeba v diskusi, ale tam se zobrazí jen možnost zaslat mu novou zprávu, ne předchozí zprávy.

[ Zpět ]
Datum: 31.01.2014
Autor: Akito
  • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

         

    přidávám se k prosbě :)

    pokud máš někoho v přátelích, tak se ti "obálky" ukáží po kliknutí na jejich jméno... u "ne-přátel" se mi to ukazuje až po odeslání nové zprávy :(

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

         

    První věc je neřešitelná, počítač opravdu neví, jestli uživatel před ním fyzicky sedí nebo ne. ;-) (ano, šlo by to řešit přes webkameru, případně sledováním "neaktivity" uživatele, ale to už by nešlo v rámci webového prohlížeče, musel by se instalovat nějaký program, takže komplikace, komplikace, komplikace, nic, nasr.t :). Já teda nevím, ale když jdu od počítače na delší dobu, tak ho vypínám.

    Druhou věc (aneb obálky od "ne-přátel") jsem "reklamoval" před lety a výsledek zatím žádný...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2014
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

           

      První věc je samozřejmě řešitelná triviálně - neobnovovat stránku automaticky. Anebo pro přečtení a poznačení vyžadovat explicitní akci uživatele.

      Dovedu si představit, že místo nové zprávy by se zobrazil třeba další řádek nebo i pop-up s informací "přišla další zpráva. _zobrazit_", a teprve po kliknutí by se zpráva zobrazila a poznačilo se přečtení.

      Záleží na tom, jestli autoři vnímají ty obálky spíš jako interaktivní chat nebo jako vzkazovník pro víceméně off-line použití. Já to používám jako vzkazovník - je tady někdo, kdo to používá jako interaktivní chat?

      No a pak jsou i další možnosti mezi - třeba zprávu poznačit za přečtenou až po pohybu myší. Tohle jsme na jednom webu měli - potřebovali jsme zobrazovat víceméně aktuální stav něčeho, což ale bylo výpočetně náročné. Takže jsme udělali obnovu třeba po deseti vteřinách, ale pokud javascriptem nebyl zaznamenaný pohyb myší, postupně jsme zvyšovali interval aktualizace, až třeba u dvou minut jsme se zastavili úplně a nahoru připsali "stáří zobrazených informací: 1024 sekund". A při pohybu myši jsme zase začali obnovovat po těch deseti vteřinách.

      Pro tento účel to není optimální, protože do myši u domácího počítače může někdo při průchodu kolem jen tak omylem strčit.

      Každopádně to není ani zdaleka neřešitelné.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

             

        mě vcelku vyhovuje, když mi obálka přijde i na mail. ne vždycky ale dorazí, občas si nechám otevřené nakole v blackberry a pak mi to do mailu nedojde :(
        přitom na telefonu si obálku nevyzvednu, protože tam mám vyplý javascript, aby nezdržoval :)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2014
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

             

        Myslím si, že by většinu uživatelů "otravovalo" (prosím, všimněte si, že jsem nepoužil slovo "sralo"; snažím se :) neustále něco odklepávat. Možná by to šlo v rámci nastavení uživatele, že by se "zatrhlo", jestli potvrzovat zprávy v obálkách. Otázka ale je, kolik % uživatelů by o něco takového stálo, jestli by se to vůbec vyplatilo dělat.
        Javascriptem už jsou stránky nakole.cz promořeny dost, přidávat další už teda fakt neeee. Zatěžuje to počítač, mnozí jedou z mobilů a/nebo mají js vypnutý, nemyslím si, že je to dobrý nápad.

        Ale to je jen názor starého prudy programátora a nerváka, třebas lidi rádi klikají na popupy a šťouchají do myší, aby si mohli přečíst, co jim ten druhý píše... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2014
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

               

          Jo, vršit javascript na javascript je zlo.

          Nicméně, on tam ten javascript je už teď - samo to bez reloadu pozná že přišla nová zpráva a poznačí přečtení. Takže možná by stačilo jen toto v uživatelových preferencích vypnout.
          Nebo to i dát na tu stránku s chatem a historií zpráv - zaškrtávátko "[x] automaticky aktualizovat", které by podle preferencí uživatele bylo implicitně zaškrtnuté nebo odškrtnuté.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2014
          Autor: Akito
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

         

    K dříve přijatým obálkovým zprávám od lidí, které nemáš jako přítele se dostaneš jedině tak když ti přijde zpráva a ještě předtím než zavřeš okno, tak si ťuknout do textového pole a dát uložit stránku do záložek. Kdykoliv ji pak můžeš otevřít, číst staré zprávy a odepisovat na ně.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

           

      vědět ID číslo uživatele, tak by ho tedy stačilo doplnit za http://www.nakole.cz/uzivatel/chat/
      ne?

      teď otázka jak ho zjistit jednodušším způsobem než zobrazením zdrojového kódu toho rámečku, který vyskočí na napsání zprávy :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2014
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

             

        ID číslo neznám, nevím ani kde ho hledat a nechce si mi vytvářet nějaké číselné seznamy, tak to řeším uložením stránky. Je to rychlé, pohodlné a přehledné.
        edit: Aha tak už vím co a kde je ID číslo :-)
        Zbytečné si dělat nějaké seznamy takových hausnumer.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2014
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

               

          Tak seznam si nedělám, vždy se na to ID číslo mrknu, když si potřebuji nějakou tu starou zprávu přečíst... což je poměrně vzácně. Většinu lidí, co si s nimi občas zprávičkuju, mám v přátelích.
          Ale jednodušší způsob bych uvítala (uložení stránky je pro mě ještě složitější, když taky migruju mezi mnoha počítači).
          PS - nevím, jestli můj způsob zjištěnní ID je jednodušší než přes zdrojový kód... kliknu si na příslušný nick a když si myšem najedu na "přidat do přátel" či "zařadit na blacklist", tak se mi to číslo objeví dole ve stavovém řádku...

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2014
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

                 

            Aha, já co mám jen jedno počitadlo, tak není problém mít solo záložku se stránkami.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

                 

            máš jednodušší způsob, ale zas musíš růčo opsat, já si dám jen ctrl-c ctrl-v :)

            [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2014
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

         

    "Bylo by možné tohle nějak upravit, aby se zprávy v obálce poznačovaly jako přečtené až tehdy, až je opravdu přečtu?"

    A toto bys chtěl řešit jak? Že bude muset uživatel aktivně odklepnout přečtení každé jednotlivé zprávy? No pěkně děkuju.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

           

      Jak píšu vedle - stačilo by ty zprávy nenačítat automaticky.

      Ty to fakt používáš jako chat? Jakože u toho sedíš a čekáš až ti protistrana odpoví?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

             

        Já okno po přečetní zprávy (nebo odpovědi) zavírám, jednak nemám rád moc otevřených oken a pak také kvůli tomu že mám notifikaci na stránce. Fakticky to je funkcionalita kterou žádáš.

        A občas, když se na něčem domlovám, tak se "chatovací" funkce hodí. Ale já mám dva monitory, ten větší je 24", takže mi to nepřekáží v jiné práci.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2014
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

         

    Mně teda přijde jako slušná magořina už jenom to, že to necháš zalogované a klidně odejdeš do práce... K čemu je to dobré???

    Jinak nejjednodušší asi bude fakt to zrušení/volitelnost automatického obnovení okna zpráv...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

           

      K čemu je to dobré? Méně práce je prostě odejít než myslet na to, že zrovna obálky v nakole.cz mám zavřít.

      Já mám počítače puštěné pořád (na druhé hlavě toho domácího pracuje manželka a navíc domácí počítač slouží jako datové úložiště pro ostatní zařízení). Proč bych furt zavíral a otevíral taby v prohlížeči?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2014
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

             

        Sice ten důvod stále moc nechápu, ale to je můj problém :-) Být přihlášený někam, kam od této chvíle nekouknu kdoví kolik hodin, mi opravdu přijde jako zbytečnost, no... Sám osobně už zavírám i ten prohlížeč, a ne že to nechám bez dozoru přihlášené kdoví kam všude ještě ;-)

        Takže dalším řešením by bylo časově závislé automatické odhlašování neaktivních uživatelů ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2014
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

               

          ale fuj automatické odhlašování. já jsem v práci přihlášený na obou počítačích pořád. kdo má taky furt vyplňovat jméno a heslo, co? :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2014
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

                 

            No kdo asi? Hádej ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 31.01.2014
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

                   

              můžeš to vyplňovat za mně? dám ti jméno a heslo :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 31.01.2014
              Autor: Bruca
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

                     

                Klidně pošli ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 31.01.2014
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zprávy v obálce z více prohlížečů

               

          Doma není důvod se odhlašovat, v práci zamykám obrazovku.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2014
          Autor: Akito
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024