reklama

Favorit - problém s řazením :-)

Mám tady v kanclu za zády starého, ale naprosto perfektního galuskáče, převody 2 x 6. Protože na něm chci jezdit i venku - nejen ho mít upnutý v trenažéru - a venku galusky rozhodně nechci, vypletl jsem tedy nové silniční remerxy a nandal klasické duše + pláště (nasazovat klasické pláště na galuskové ráfky nejde). No a taky jsem včera zrušil ty klasické favoriťácké řadící páčky na dolní rámové trubce a místo toho dal na řidítka páčkové sh SIS řazení (šestikolečko je také shimano) - páčka na převodníky je třecí, páčka na pastorky dozadu bohužel už indexová, třecí se už prostě sehnat nedá. A problém je na světě: zatímco převodníky choděj normálně, tak vzadu to maximálně blbne - přehodíte na větší pastorky a ta páčka to neudrží a sama se vrací zpátky. Takže k prdu. Podotýkám, že přehazovačka tam zůstala favoriťácká (ale to by přece neměl být problém, šířkově to obsáhne, dorazy jsem nastavil, rozhoduje přece kompatibilita řazení a šestikolečka a to je v pohodě), řetěz je rovněž šimánovskej.
Nevím, co s tím, rád bych ponechal páčkové řazení na řidítkách (mám tam rovný řidítka, vpodstatě to je fitko), ale jestli mi tu někdo neporadíte, tak tam asi dám zpátky ty dvojpáčky.
Dík, Ai :-)

[ Zpět ]
Datum: 29.01.2014
Autor: Airline
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    zkusil bych to s jinou přehazovačkou, ideálně s nějakou indexovanou, protože v tom by mohl být zakopaný pes.

    potřebuješ ji s hákem nebo bez? možná mám doma nějakou v krabici...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Zkus tam dát taky levou (neindexovou) páčku, třeba tuhle:
    http://www.nakupni-dum-praha.cz/Paky-radici...
    Na pravou stranu namontovat jde a rozsahem by mohla na šestikolo stačit.
    Rozsah si můžeš vyzkoušet i na ty levý co tam máš.
    Ale za ty prachy koupíš i solidní šimáno přehazku, a bude to jistý.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Měl by tam být šroub k utažení co ho zkusit dotáhnout aby páčka šla více tuho.
    Na starých páčkách to bylo.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit - problém s řazením :-)

           

      Také bych to nejdříve zkusil přitáhnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    " rozhoduje přece kompatibilita řazení a šestikolečka"
    To není úplně přesné. Rozhoduje kompatibilita řazení, šestikolečka a PŘEHAZOVAČKY. Favorit má skoro určitě jiný krok a dost možná i příliš silnou pružinu (proto se páčka neudrží v zařazené poloze). Pokud to platí, tak jestli chceš indexaci, musíš se rozloučit s přehazkou Favorit.

    Měla by tam fungovat libovolná přehazka Shimano na 6-9kolečko, co je aktuálně v prodeji (6-8 kolečko má stejné odstupy pastorků, 9-kolo je má menší, ale také jiné řazení). Možná raději bych koupil přehazku na 8-9kolo, kvůli pozdějšímu upgradu, ale jestli máš nové zadní kolo se šestikolem, tak upgrade asi nebude tak žhavý.

    Jo a bacha na patku, pokud nemáš v rámu závit na přehazku, budeš potřebovat přehazku s hákem.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit - problém s řazením :-)

           

      Dík :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit - problém s řazením :-)

             

        Já to mám takhle: rovný řídítka s řazením Deore z kovošrotu, nová přehazovačka Alivio, nový osmikolečko a chodí to perfektně. Chodilo to i se sedmičkou, jak by ne, že?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2014
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Ad Bruca: novou přehazovačku s hákem Sh tourney mám na polici, ale proč by to mělo být tímhle? Ta favoriťácká přehazka to normálně obsáhla, pojem "indexovaná" přehazovačka - co to je? Indexace je přece v řazení, nikoliv v přehazovačce. Nicméně to asi zkusím - možná že v té sh přehazovačce je třeba slabší pružina než v té favoriťácké, která nepřekoná odpor v řazení, zkusím to vyměnit.
    Ad Honzak: dík za typ, o tom jsem vůbec nevěděl, Honzo - já tu sh páčku rozeberu, jestli by ta indexace šla vyřadit, a když to nepůjde, tak místo tohodle Tvého návrhu koupím ještě jednu sadu SISek a napravo dám páčku k převodníkům, ta je třecí a určitě vyhoví a hlavně - bude to podstatně levnější. Honzo, tohle řešení se mi líbí! (apropó: proč si taky myslíš, že mám dát i sh přehazovačku? Fakt si myslíš, že po výměně přehazky to bude ok?)
    Ad Bobbob: ten šroub je už dotaženej na krev, to už víc dotáhnout nejde.
    Kluci, díky za rady, já s tím ještě dopoledne dojdu vedle do cykloservisu a poptám se, třeba se s tím už taky setkali, no a když i po tý výměně přehazovačky to nebude chodit, tak tam nainštaluju tu levou třecí neindexovanou šimánovskou (levnější) páčku. Dám pak vědět :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit - problém s řazením :-)

           

      nevím, pouze si myslím!, že u indexované přehazky jsou nějaké "zoubky", na kterých se přehazka při přeřazení zasekne a drží, takže se netaháš s pružinou. a proto musíš mít jinou na šestkové kolečko a jinou na desítkovou kazetu, i když by vzdálenost krajních dvou pastorků seděla (teoreticky).

      ale určitě jsou tu i odborníci, kteří to měli někdy rozdělané :-D

      EDIT: asi mám v krabici stejnou přehazovačku, jako máš ty na poličce :)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2014
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit - problém s řazením :-)

             

        Myslis spatne. Prehazka chodi od dorazu k dorazu a ten krok urcuje jen ta packa razeni.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Favorit - problém s řazením :-)

               

          to je možné, nemám patent na rozum :-D

          ale jaký je pak rozdíl mezi přehazkou na 8 a na 10 kolečko? jenom ta šířka, kam dosáhne? 8 "centimetrů" x 10 "centimetrů"?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2014
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Favorit - problém s řazením :-)

                 

            Taky v rozsahu a smeru pohybu raminka a tim vzdalenosti kladky od kazety v krajnich polohach. Navic musi mit mensi vule. Tech faktoru je tam vic, sam to uplne vsechno nevim.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2014
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Favorit - problém s řazením :-)

                 

            Ne. Osmikolečko je stejně široké jako devítikolečko a to je stejně široké jako desítikolečko. (Sedmi a šesti má stejné rozestupy pastorků jako osmi a tudíž jsou vždy o kolečko a podložku užší)
            Přehazka na 8-9 je stejná. Různé jsou páčky na řídítkách, jedno cvaknutí řazení "8" posune přehazku o jiný kousek než řazení "9".
            Na desetikolo už je jiné řazení i přehazka.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2014
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Favorit - problém s řazením :-)

                   

              aha, díky za vysvětlení, byl jsem vedle jak ta bedle.

              když je stejná šířka 8, 9 i 10 kazety, tak stejně nemůžu dát na ořech 8-mi kazety třeba 10, že?
              samozřejmě, že bych musel vyměnit řazení i přehazku, vím..

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2014
              Autor: Bruca
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Favorit - problém s řazením :-)

                     

                8 a 9 je stejný ořech.
                10 kazetu jsem na ořech nikdy nedával, ke kompatibilitě je nějaká diskuse zde:
                http://www.bike-forum.cz/forum/orech-shimano...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.01.2014
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Favorit - problém s řazením :-)

                       

                  Jde i 10. Dával jsem desítku na nábu RX-100 (původně 8). Jen na starší náby nejde dát kazeta s nejmenším pastorkem 11 zubů.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.01.2014
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit - problém s řazením :-)

           

      Funguje to na principu páky. Páčka je jedno rameno páky a přehazka druhý rameno páky (lanko posune osu páky do jinýho místa). Délka páky favorití přehazky může být jiná, než délka páky šimána.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2014
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit - problém s řazením :-)

             

        Tak ale pak by to neradilo poradne vubec. Pokud to spravne funguje kdyz pridrzi packu rukou at neskoci zpatky, tak je to proste jen povoleny.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Rozebrat, umýt benzinem, sestavit a správně utáhnout. Ne aby Tě napadlo to namazat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Byl jsem teď v tom servisu - mám tam prý dát sh přehazovačku. Mám jí tady, tak ji nandám, uvidíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit - problém s řazením :-)

           

      Kdysi jsem to řešil když už to nešlo více dotáhnout tak jsem pod ten šroubek dal dvě podložky a ono to pomohlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2014
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Tak vyřešeno: namontoval jsem novou sh tourney přehazovačku - a chodí to jako po másle!
    (krom toho jsem dal i nový sh řetěz CN - HG 70, 116 článků - byl tam CN - UG 50, 112 článků - nová přehazovačka má totiž delší raménko)
    Děkuji vám všem, kteří jste mě radili :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit - problém s řazením :-)

         

    Nedávno jsem vylepšoval paničce 10 let staré kolo (t.zv. do města) Koupil jsem řetěz a šestikolo shimano a páčky funguje index perfektně-(náklady necelých 700,-)http://www.vseprokolo.cz/radici-packy-shimano...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2014
    Autor: Nordboy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

451 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024