reklama

Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

Tak čtu debatu na téma "Už se Vám stalo, že jste najeli do tenkého provázku, kde byl na jedné straně stezky pes a druhé straně nadávájící páníček". Nedá mi to a ptám se: "Už se vám stalo, že jste najeli do tenkého, téměř neviditelného drátu, kde byl na jedné straně silnice kůl a na druhé strom, ke kterým byl ten drát pevně přivázán?" Nám ano - mezi lesy a pastvinami při jízdě z kopce. Tímto zdravím toho, kdo to tam přivázal z mně naprosto nepochopitelných důvodů. Nevěřím, že by kráva nepřekročila drát asi 30-40 cm na zemí, ani tomu, že to tam nějaký magor dal naschvál a někde za keřem se bavil. Kráva překročí, kola nepřejedou a co to udělá s dvěma cyklisty, to si dovedete představit sami...

[ Zpět ]
Datum: 23.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    To je opravdu děsný. Jinak si myslím, že to klidně může schválně. Já se setkal s hřebíky zatlučenými do kořenů v místech, kde se přejíždělo a chodilo, měly uštípané hlavičky, defekt stoprocentní. Na fotce jsem viděl i speciálně vyrobené "ježky" (něco jak házeli ve středověku pod koně) - vyrobeno pouze za účelem píchnutí. Někomu holt vadí, že tam je nějaký provoz, tak se mstí...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      Takové udělátko - nebyl to ježek, jen kus pevného silného drátu, ohnutý tak, že se postavil vždy, když se hodil na zem, špičkou nahoru. I ten byl vyroben za účelem propíchnutí. Ale ne duše od kola, ale od aut. Vozil ho s sebou známý, který jezdil denně po Praze do práce a použil ho jen výjimečně. Když ho někdo opravdu ohrozil a jemu se podařilo ho na světlech dojet, "upustil" mu ho pod kolo. Je to hustý, ale účinný. Použil ho ale za roky jen párkrát.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    Já najel do elektrickyho ohradníku :).

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vita)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      Nejseš Ty farář Otík ? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    Mně se to zatím ještě nestalo, ale věřím tomu. Je to prasárna nejhrubšího zrna a měli jste možná kliku, že byl nataženej tak nízko. Viděl jsem to v nějakých filmech, snad odtud inspirace.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      Máš pravdu - možná byla klika, že byl dost nízko na to, že jsme si o něj neuřízli hlavy, ale i tak byl dost vysoko na to, aby ho nebylo ve stínu vidět a podsekl najednou (jeli jsme vedle sebe) obě kola, a to tak rychle, že jsme nestihli ani zaklít...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    Já o tom naštěstí zatím jen slyšela, ale podle stylu vyprávění to muselo bejt dóooost hnusný.
    Jo a ta cesta (mimochodem pěkně svižná cyklotrasa z mírného kopečka) byla přehrazena z důvodu migrace dobytka z jedné pastviny na druhou. Tak mám pocit, že v tomto případě nebyla kráva krávou, ale pastevec pěkným volem...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      Tak to jsme možná jeli po stejné cestě jako ti, co ti to vyprávěli. My lehli na Šumavě, na krásné úzké asfaltečce, kam nesměla auta, ale která byla označena jako cyklotrasa - za Lipnem. A pastevcem volem jsi mi promluvila z duše. To nebyl jen tak ledajaký vůl, to byl hyper, super, mega vůl!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

             

        Len pre zaujimavost. Od Stozca vedie viac menej popri Vltave (studenej alebo teplej, to si nepamatam) taka uzucka perfektna asfaltka mierne dolu kopcom az k vodnej nadrzi Lipno (na horny koniec nadrze) kusok od Nove Pece. Tusim to je cyklotrasa cislo 33 To bola ta vasa cesta, kde ste padli na drate?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

               

          Promiň, ale já už fakt nevím, která přesně cesta to byla. Jezdíme podle běžných turistických map, takže nevím číslo cyklotrasy. A pokud jedu s manželem, a tady jsme byli oba, tak to nejsem já, kdo mapu sleduje. Užívám si, že hlídat mapu nemusím, a jeho to navíc baví. Máme pro to takový výraz: jezdit (nebo chodit) "na medvěda". V tomhle případě jsem já, ten medvěd, který se nechá vodit medvědářem. Takže ti sice mohu přesně popsat, jak to tam vypadalo, ale která přesně cesta to byla, nevím. .

          [ Zpět ]
          Datum: 24.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    Je to des,sú proste ľudia ktorý sa bavia tým že robia iným zle.Ale čo úž s nimi?-Blbý lidi,Taky lidi.Ja mám zasa skúsenosť z autobusom,ktorý ma začal predbiehať v ziazde v parádnych serpentínach,keby som sa vjednej zakrute neobzrel a nezačal brzdiť tak ma vynesie rovno pod neho,a ten cvok by si to ani nevšimol.A to viezol plno ľudí a rezal zakruty až do protismeru!(To som robil na baiku aj ja,keď som bol "mldší a blbý)ale z autobusom? A ešte musím spomenuť tých čo sa prechadzajú po cykl. chodniku v protismere alebo po celej šírke,aj zo psami(síce na voditku ale zásadne na opačnej strane ako majiteľ).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2006
    Autor: Rado
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

         

    Jiná "prasárna" - zatlučené vruty:
    Začlo to nenápadně. Valím si to z Rabbijochu svou stabilní rychlostí opatrného senožrouta a předjede mne žížalka s vlajícími blond vlasy, jen zavoněla. Chvíli nechápu, kde se tam takové stvoření vedle smrdících bikerů bere a pak pouštím obě brzdy. Za pár metrů mám píchlé zadní kolo. Moje dvě kamarádky mne dojíždějí a pobrukují Hutkovo:"..pomyslel na rozkoš, proto zemřel, probod ho zezadu..." při lepení jsem zaznamenal, že píchnutí je trochu zvláštní cca 5 mm jakoby proříznutá duše. Hm.
    O kus dál najíždíme z Val di Sole na Strada delle Pontare, pohodový stoupák směr Madonna di Campilio a Brenta, začínáme stoupat. Přes cestu je spousta dřevěných korýtek na odvádění vody. Nakonec zjišťuji, že téměř v každém z nich(!!) jsou zatlučeny vruty do dřeva a poslední centimetr je ohnutý takže plocha hlavičky vrutu je víceméně kolmo k podložce, neboli je nastavena úmyslně tak, aby prořízla plášť.
    Celou cestu jsem myslel na člověka, který tohle dokáže udělat, aby jiným zkazil radost. A navíc v celkem civilizovaném kraji !
    Tu žížalku už jsem nikdy nedojel.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      To už jsem v Itálii taky viděla. Na Paso de Stelvio je podobný stoupák a ty vruty tam měly taky. Ještě nikdy jsem neslyšela tak parádně nadávat temperamentního italského bikera, když rval prsty do lochny v plášti.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

             

        Docela by mne zajímalo, kde se to tam v jinak celkem bikersky příznivě laděném kraji bere. Já ještě dodávám, že na trase jsem si všiml nějakého značení závodu v protisměru, tedy dolů. Takže se mi zdá, že ten motiv byl znehodnotit ten závod.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

           

      Možná tě tím naštvu, ale nejsem si tak jistej, že to bylo naschvál. Italší řemeslníci jsou proslulí svou pečlivostí a odpovědností, co jsem slyšel, a i kdyby nebyli horší než drtivá většina těch našich pořád to bude dost. Možná jen nějakej idiot nedokázal zašroubovat ty vruty úplně, protože koupil moc dlouhý nebo tak, no tak je jednoduše namlátil kladivem.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.01.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už se vám stalo, že jste najeli do drátu....?

             

        Člověče, já to zkoumal pečlivě, ale ty vruty tam nemohly mít jinou funkci! Byly na místech, kde nebylo co spojovat. Je to smutný, ale je to tak.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024