reklama
Město: Praha

Blog na přání

Troufnul jsem si zvednout rukavici:
http://www.nakole.cz/diskuse/17454-o-vanocich...


6:00 Tak už je tu zase.
Hnusný, malý a protivný jak ten bezohledný řidič červené dodávky, co mě včera málem srazil zrcátkem. Dost důrazně jsem dal najevo, že se zachoval jak "vůl". Ale to on ve své honbě za materiálními požitky stejně nikdy nepochopí. Co s ním?

8:35 Ještě není dost velký a zralý na to, abych jej pořádně zmáčknul. Je škaredý, i když okolí nás vlastně příliš nezajímá. Jsme rádi, když místo, kde přežíváme, opouštíme. Je to pro nás jen jakási noclehárna, kterou nemáme ani snahu poznávat.

10:00 Chtěl bych poznávat. Ta krásná holka vedle je pro mě sice nanejvýš sexuální objekt, nic víc. Ale je tu on. Trochu bolí, trochu svědí. Nu, pokud s tím, respektive s námi, něco neuděláme, čeká nás nehezká budoucnost.

11:22 Tak mám ho zmáčknout, nebo ještě počkat?

16:45 Špuntařů není nikdy dost. Poté, co si odbudeme špuntování na jednom místě, musíme se dostat co nejrychleji dopředu, skoro za každou cenu. Pokud je trasa rovná, tak nezbývá jet skrz dav, případně po přilehlém chodníku. Jednou za rok se tak člověk chová méně ohleduplně, ale přesto musí dávat pozor, aby nikomu, ani sobě samému neublížil.

17:30 Zdá se, že bych ho už měl zmáčknout.

18:00 Řidička, jejíhož muže odvezli do nemocnice kvůli infarktu. Chápu, jak jí bylo, ale opravdu jsem ji pustit nemohl. Možná jsem byl na ni moc tvrdý. Snažil jsem se jí vysvětlit, že holt nemůžu. Také jsem naznačil, že stejně, její přítomnost nic nezmění na tom, jestli lékaři odvedou svou práci dobře..

21:30 Je čas ho pořádně zmáčknout.

6:00 Je to zvláštní čas. Bylo to cítit už včera ráno. Silnice se pojednou uklidnily.
Řidiči byli ohleduplní. Úplná idyla, která pokračuje i dnes. Jistě, jsou komunity, třeba kolem cyklojízd, kde to takhle úplně nebude, ale já o těch výjimkách protvrzujících pravidlo nepíšu. Píšu o většině.

6:15 A je tu zas. Já se těch beďarů nezbavím.

[ Zpět ]
Datum: 26.12.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Blog na přání

         

    Vole! Takové dobré víno mám a naprskal jsem si ho na monitor! :))))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Blog na přání

           

      Jak pravil sám Mistr:

      "Vždycky záleží primárně na tématu. Forma je druhá věc. A i když forma možná nevypadá nic moc, tak na tohle konkrétně stačí.

      Chyba tady je opravdu ve čtenáři, nikoliv ve mne. Je to napsaný, jednoduše a zcela pochopitelně. Nechápe-li to přesto čtenář, tak s tím opravdu nic, ale nic nenadělám. Odmítám psát tak, jak ode mne někdo chce psát."

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blog na přání

             

        Čtenář je podružný. Je to pouze filtrační materiál mých myšlenek. Jestliže jeho sítem projde tok mých vizí, aniž by zanechal stopu v jeho mozku, je to jen pouze jeho neschopost zachytit genialitu mých postřehů.

        Čtenář je prostě hňup.

        Já mám pravdu.

        Viděno prizmatem kuchyňské vařečky - píšu-li pitomosti, pitomcem jsem právem nazýván.

        Jindra zajisté chápe, že tato poznámka nebyla myšlena na něj.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2013
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blog na přání

         

    No jo, kdyby jste věděli, jak jednoduché to je. Třeba moje ségra. Umí ty nejúžasnější játrové knedníčky na světě. Také skvělý Dobošový dort. Tohle tajemství jí svěřila naše babička.
    Mě zase, protože věděla, že ráda hory a přírodu, svěřila tu nejlepší divokou omáčku. Celá rodina se na ni sjíždí. A všichi vědí, že nejdůleležitější ingredience se nekupují v supermárketu týden před Štěpánem. Sbírají se celé léto s láskou po lesích.
    A když to takhle máš, tak z toho báseň uděláš:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blog na přání

         

    A protože je po těch úžasných svátcích, kdy máme být na sebe moc hodní, tak si také troufnu....
    Vobčas, mistře, napíšete také pěkně klišoidní sračku...
    Stane se, no, jsme jenom lidé:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Blog na přání

           

      Lanno, já jen vybíral, stříhal a lepil - viz můj objev "literární koláže" níže.

      Proto odpovímopět slovy Mistra:

      Myslím, že jádro dílka je vždycky to nejdůležitější.Můžeš napsat sebelepší text, pokud to nemá obsah, nestojí to za nic.
      Samozřejmě, vždy je možnost jít dál.

      Jen se nůžkám kolážisty poněkud vzpíral výrok "Pokud to myslíš takhle, tak si myslím, že už píšu líp než někteří dnes uznávaní autoři.(Než minimálně jeden určitě.)"
      To fakt nevím kam nalepit :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Blog na přání

             

        Obsedantní syndrom rozebrat a přepsat jakýkoliv cizí text a ukázat na něm svoji velkikost?
        Stojí ti to za to?

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2013
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Blog na přání

               

          Bylo to jinak:
          ---------------
          Re: O Vánocích
          By mě zajímalo, zda by dokázal propašovat cykloagitku do blogu o tom jak si vymačkává beďary. :0))) Toť literární výzva.

          Datum: 25.12.2013
          Autor: KlanovickyExpres

          ---------------
          Re: O Vánocích
          To beru šéfe.
          Ale dej mi čaa do Silvestra :-)

          Datum: 25.12.2013
          Autor: Jindra8526

          ----------------
          Literární výzva, tomu nelze odolat, a sliby se maj plnit o Vánocích, tak jsem to stihnul jen tak tak, i když jsem si dal rezervu.....

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Blog na přání

               

          Nepopírám, že mocným impulsem byl pak tento Mistrův včerejší výrok:

          Re: O Vánocích

          (Píšu) Minimálně líp než jistý O. Neff píšu určitě. Co se dalších českých autorů týká, nevím., protože mám radši zahraniční literaturu.

          Datum: včera v 18:45
          Autor: cyklopalmovka

          ----------------------
          Taková pýcha si zaslouží trest a ten můj byl pak nadobyčej laskavý :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Blog na přání

                 

            Obávám se Jindro, že ten kluk vůbec netuší, která bije.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Blog na přání

                   

              Obávám se, že máš naprostou pravdu.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Blog na přání

         

    Jako recese dobrý, to se musí nechat. Nicméně můj styl se ti nepovedlo napodobit ani trochu. Ale přece jen je tu něco, co bych mne zaujalo a co bych někdy, až se to bude hodit použil.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Blog na přání

           

      No, víš problém je v tom, že já jsem tvůj styl nenapodoboval, já tvoje věty, až na tyto:

      1ní a 3tí a 5tou v 6:00
      1ní a 3tí a 4tou 8:35
      1ní v 10:30
      1ní v 11:35
      1ní v 17:30
      1ní v 21:30
      1ní a 2hou v 6:35

      tak to vše jsem od tebe okopíroval. Stávám se tak zakladatelem nového literárního stylu tzv. "literární koláže". Z 35 vět jsem napsal pouhých 11, zbytek je tvoje neopakovatelné dílo.

      Jak říkáš:
      "Pokud máš velmi blbá témata a k tomu velmi blbou formu a 2-4 hodiny, tak s tím ani velmi dobře píšící a inteligentní člověk nedokáže nic udělat, i kdyby se potento ... " ale toto nebyl můj případ, já měl jiné omezení - tedy 2000 slov.

      Proto ten poměr tvého díla k mým oslým můstkům je zhruba tři ku jedné. Mít větší prostot, tu literární koláž by tvořilo tvoje autorské dílo z devíti desetin.

      Zvláště me mrzí, že se tam nevešel tento závěr:

      Článek povoluji šířit, ale pouze v kompletní podobě, beze úprav, výjimečně i na takové servery, jako je dfens-cz.com, pokud tam o to mají zájem.

      Na závět připojím odkaz na píseň, na níž jsem si vzpomněl při psaní tohohle článku.

      http://www.youtube.com/watch?v=zeejkHBq1oU

      Pozn. Já tu píseň na youtube nedal, ani tam nemám účet.

      :-)
      Hezký den

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

491 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024