reklama

Poraďte s oktalinkovou osou :-)

Problém: v oktalinkové ose na mé meridě z roku 2004 se objevila vůle, která na pedálech dělá už cca 2,5 mm, což je hodně. Takže jsem včera vymontoval osu - je tam BB ES 30 73/113 (= délka domečku 73 mm, délka osy 113 mm).
Bohužel - osy BB ES 30 nejsou k sehnání, a když ano, tak pro délku domečku 68 mm.
K dostání jou osy BB ES 25 73/113.
Pátral jsem po rozdílech na různých webech - ta třicítka stojí přes 600,- Kč, ta pětadvacítka přes dvě stovky - takže nějaký rozdíl tam určitě bude. Ale jaký? Zřejmě něco v tom vlastním zapouzdření, nevím. Doufám, že to není v těch zakončeních vlastní osy, kde je to oktalinkové vroubkování - že by to bylo třeba kratší nebo delší.
Potřebuju vědět, jestli místo tý BB ES 30 můžu objednat BB ES 25, jestli tam bez problému půjdou nasadit původní kliky.
Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.12.2013
Autor: Airline
  • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

Pokud dodržíš rozměry 73/113, tak by na osu BB ES 25 (to číslo bude zřejmě znamenat kvalitativní řadu) měly jít nasadit i původní kliky. :-)

[ Zpět ]
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky bych to viděl na rozdílnou váhu, nebo kvalitu použitých ložisek.

[ Zpět ]
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já to vidím taky na rozdíl v kvalitě toho vnitřku... ale přece jenom rozdíl čtyř stovek je už markantní. No nevadí, mám to objednaný, zítra to tady budu mít a pak sdělím výsledek :-)

[ Zpět ]

Můžou ušetřit na samotný ose, ale to už by byla blátivka. Rozdíl v cenách (a kvalitě) ložisek umí být markantní. Dvě kila na ložisko rozdíl (no name/SKF) není žádný problém.

[ Zpět ]
          Autor: ronda

Takže dovoluji si informovat o výsledku akce: namontoval jsem tu "25" a vše je ok. Podle mě je mezi těmi osami rozdíl v materiálu a tudíž ve váze: 30 = stříbrná, zřejmě slitina hliníku, je lehčí, 25 = černá, těžší. Jinak obě jsou vyrobené v Singapůru a mají plastové levé misky :-)

[ Zpět ]
    Datum: 18.12.2013
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

163 cyklistů (12 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017