reklama

Poraďte s oktalinkovou osou :-)

Problém: v oktalinkové ose na mé meridě z roku 2004 se objevila vůle, která na pedálech dělá už cca 2,5 mm, což je hodně. Takže jsem včera vymontoval osu - je tam BB ES 30 73/113 (= délka domečku 73 mm, délka osy 113 mm).
Bohužel - osy BB ES 30 nejsou k sehnání, a když ano, tak pro délku domečku 68 mm.
K dostání jou osy BB ES 25 73/113.
Pátral jsem po rozdílech na různých webech - ta třicítka stojí přes 600,- Kč, ta pětadvacítka přes dvě stovky - takže nějaký rozdíl tam určitě bude. Ale jaký? Zřejmě něco v tom vlastním zapouzdření, nevím. Doufám, že to není v těch zakončeních vlastní osy, kde je to oktalinkové vroubkování - že by to bylo třeba kratší nebo delší.
Potřebuju vědět, jestli místo tý BB ES 30 můžu objednat BB ES 25, jestli tam bez problému půjdou nasadit původní kliky.
Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.12.2013
Autor: Airline
  • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

         

    Pokud dodržíš rozměry 73/113, tak by na osu BB ES 25 (to číslo bude zřejmě znamenat kvalitativní řadu) měly jít nasadit i původní kliky. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2013
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

           

      Taky bych to viděl na rozdílnou váhu, nebo kvalitu použitých ložisek.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.12.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

             

        Já to vidím taky na rozdíl v kvalitě toho vnitřku... ale přece jenom rozdíl čtyř stovek je už markantní. No nevadí, mám to objednaný, zítra to tady budu mít a pak sdělím výsledek :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.12.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

               

          Můžou ušetřit na samotný ose, ale to už by byla blátivka. Rozdíl v cenách (a kvalitě) ložisek umí být markantní. Dvě kila na ložisko rozdíl (no name/SKF) není žádný problém.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.12.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s oktalinkovou osou :-)

         

    Takže dovoluji si informovat o výsledku akce: namontoval jsem tu "25" a vše je ok. Podle mě je mezi těmi osami rozdíl v materiálu a tudíž ve váze: 30 = stříbrná, zřejmě slitina hliníku, je lehčí, 25 = černá, těžší. Jinak obě jsou vyrobené v Singapůru a mají plastové levé misky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

494 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024