reklama

Malý foták na kolo

Zvažuji koupi levného kompaktu na kolo a turistiku. Napadlo mě podívat se přímo na otdorové foťáky, které by měly být vodotěsné, prachotěsné, částečně nárazuvzdorné...
Původní cenový limit jsem si dal 3000Kč.

Zátím mě zaujal Nicon Coolpix S31:
http://www.aaron.cz/produkty/nikon-coolpix-s31...

Nebo Fujifilm FinePix XP60: http://www.aaron.cz/produkty/fujifilm-finepix...
Už trochu přes původní limit, ale ještě by se dalo.

Další možností je koupit obyč. foťák, ale na tužkové baterie.
Např. http://www.megapixel.cz/olympus-sp-620-cerny...
Výhody: třeba u týdenního vandru nemuset řešit dobíjení, stačí vzít s sebou navíc pár dobytých baterií.

Co vy na to?
Upozorňuji, že opravdu nechci mobil ani tablet nebo řešit nejaké cyklo-nabíječky.

[ Zpět ]
Datum: 01.12.2013
  • Re: Malý foták na kolo

         

    Ony to fotaky na proprietarni baterie vydrzi docela dlouho. Vetsinou vyrobce uvadi, nebo alespon v nejakem testu najdes, pocet snimku na baterii.

    Sice nechces resit nabijecku, ale presto napisu, ze externi baterka z DX toho za par dolaru dokaze hodne. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malý foták na kolo

           

      Tak třeba Nicon z odkazu má mít výdrž baterie 260 snímků a náhradní baterii jsem našel za 333Kč, kapacita 1050mAh.
      To už by se dalo. Jen mě odrazuje, že ji zřejmě využiji třeba jen 1x ročně. Škoda, že výrobce neuvádí kapacitu originální baterie.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malý foták na kolo

             

        Proto jsem zminovat tu externi baterii. Tu vyuzijes na spoustu dalsich zarizeni a znam par lidi, kteri ji nosi porad u sebe a dobijeji pristroje dle potreby treba v hospode. Nekde to tu nedavno probehlo v "zaujalo", alespon myslim, ze tam. Daval jsem dva odkazy na DX, ale to bylo na tu nejdrazsi a nejvetsi. Jsou mraky ruznych kapacit. Za par stovek muzes mit nasobne vetsi kapacitu a je to univerzal.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.12.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Malý foták na kolo

               

          Něco jsem tam našel - kapacita 10-15000mAh. Cena okolo 30USD, hmotnost 200 až 250g.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malý foták na kolo

         

    Resil jsem podobny problem zhruba pred rokem, pozadavky byly predevsim maly, neprilis drahy, mirne odolny (vlhko, dest a otresy na kole), AA baterie, opticky zoom aspon 3x a pruhledovy hledacek. Proste trochu vylepseny 2MPix Olympus D390, ktery jsem do te doby pouzival.

    Pomerne rychle jsem zjistil, ze budu muset dost slevit, hledacek na malych kompaktech se skoro nevyskytuje a AA baterie by mi vyber neskutecne omezily.

    Na tom puvodnim D390 se mi libilo, ze pred objektivem byl plastovy posuvny kryt, jehoz zavrenim se fotak vypnul a objektiv byl celkem v bezpeci. Na novych fotakach jsem nic podobneho nenasel, vetsinou ma objektiv jen jemne zaviraci clonky. Jednou z vyjimek byl Sony TX30 a jeho predchudci. Ten odsouvaci kryt se mi libil (pry je ale peklo, kdyz se pod nej dostane pisek), ale nakonec me odradil dotykovy displej.

    Prvni podle parametru optimalni fotak, ktery jsem poridil byl Panasonic FT20EP. Bohuzel kdyz dorazil, zjistil jsem, ze kvalita fotek mi vubec nevyhovuje a za 3 dny jsem ho poslal zpatky. Bohuzel se nepotvrdilo, ze by kazdy novy fotak byl pouzitelnou nahradou toho stareho. Ukazalo se, ze bud chci slusne fotky nebo odolny fotak, pro oboji bych musel dost priplatit.

    Nejakou dobu jsem uvazoval o Panasonicu FT4, pak se mi libil Olympus TG1, ktery se mezitim prestal vyrabet a nakonec jsem skoncil u TG2.
    Prvni nakup se nepovedl, ve fotaku pri nahravani videa protivne cvakalo a zvuk zaznamu byl nepouzitelny. Po tom co me prodejce i autorizovany servis tvrdil, ze je to vicemene normalni, jsem fotak vratil a po pracnem vydolovani peniz zpet (Megapixel se mezitim stehoval), jsem si koupil opet TG-2 ale u jineho prodejce. Ten uz funguje dobre.

    Bohuzel cena okolo 10ti (na jare) nekolikrat presahla planovany limit, mam funkce, o ktere jsem na zacatku ani nestal (Gps, kompas, tlakomer) a pochybuju, ze vodotesnost do 15ti metru nekdy vyuziju, ale jinak jsem vicemene spokojeny. Mam fotak, ktery muzu bez obav brat vsude sebou a na fotky se da celkem koukat.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malý foták na kolo

           

      Děkuji za informace.
      Desítku bohužel za foťák dát nemůžu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malý foták na kolo

             

        Tak zacatkem listopadu slo TG-2 sehnat za 6.5, ted uz je zase na osmi, ale chapu, ze je to porad hodne.
        V tom tvem limitu budes myslim muset ozelet bud odolnost nebo dost slevit z kvality fotek, protoze fotky z tech nejlevnejsich "odolnych" (zvlast kdyz je malo svetla) mi prisly dost osklive, takze jestli primo neplanujes fotit pod vodou...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2013
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malý foták na kolo

         

    Přijde mi, že u outdoorového (vodotěsného a nárazu odolného) foťáku platíš strašně moc za tu odolnost, takový foťák stojí několikrát více než srovnatelný malý kompakt.
    Na kajak je to prakticky nutnost - i když jsem vozil obyčejný foťák ve vodotěsném pouzdře, a znám pár lidí, co vozí v kufru zrcadlovku nebo videokameru, ale voda je všude, ovládáš to mokrýma rukama, u dražší elektroniky imho zbytečný risk.
    Také záleží, co od foťáku očekáváš. Outdoorové mají mrňavou optiku, naopak některé dnešní telefony překvapí a udělají fotky srovnatelné.
    Já bych koupil kompakt trochu větším objektivem, teď mám kanón sx130, ten umí úplně všechno mimo hledáčku a možnosti nasadit filtr (hodil by se mi často polarizační), ale za tyto možnosti bych zaplatil několikanásobně víc peněz:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malý foták na kolo

           

      éééště sem zapomněl dodat, že na takový foťák je dobré nějaké polstrované futrál...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2013
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Malý foták na kolo

             

        Asi to tak dopadne.
        Vykašlu se na outdor a koupím něco obyčejného. Když za dva-tři roky odejde, koupím nový. Taková láce to zase není.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Malý foták na kolo

               

          Takhle jsem po mladym zdedil 2megovy Sony U30 a uz nejakych 7 let se nechce potvora rozbit. 8-)
          Optiku ma od Zeisse, tak se na fotky da docela i koukat.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Malý foták na kolo

               

          já chtěl koupit původně nikon aw100, ale skončil jsem po radě z nikonblogu u nikonu p330 a odolnějšího pouzdra.
          je taky docela malý, nemá miliardu megapixelů a umí raw, což mě docela potěšilo. jen škoda, že nemá hledáček :(

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malý foták na kolo

         

    Pred 3 roky koupila puzdro,nejsem šikovna držet s fotak v puzdro,take nechutne starost pri foceni spuštet knoflik. Take v zime furt problem foto. Nakonec rozhodla koupit foto vhodne pro mraz a vodu. Dlouho premyšlela jake typ foto. Nakonec vybrala Olympus tg 610,prednost displej je vetši,do dneska jsem moc spokojena. Nehledam jake typ lepši,jen udelam prednost mraz,voda a vetši displej. :-)
    Nechci foto tg fotit ve vode,ale pripadne stalo na vodaku spadla do vody,bez starost fotak tg,take super pri deštive počasi. Kamaradka ma tg 310,mi ukazala foto,je ostry obraz,je špokojena,mi rekla kamaradka. Tg 310 levne,asi 3000kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malý foták na kolo

         

    Škoda, že jsi ho neměl už včera. Bychom poslali "pražákům" pár hezkých západů tady od nás, z Pohanska... ;-))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Malý foták na kolo

           

      Neser... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Malý foták na kolo

             

        Jasně - a prasknu jak ta zlatá rybka! :-))

        Ty západy jsou teď docela úžasné, slunce zapadá do "roviny", takže to trvá docela dlouho. Já si snad vezmi ssebou foťák... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2013
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Malý foták na kolo

               

          Tak jo, já si tě teda znamenám :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Malý foták na kolo

               

          * vezmi=vezmu

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2013
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Malý foták na kolo

         

    http://m.mobilmania.cz/sony-smartshot-qx10-a...

    Pořídil jsem toto, hned jak to začli prodávat v říjnu, jsem hračička. K Xperii z.

    Nejdřív závěr, pak vysvětlení.
    Nedoporučuji.

    Ne, že by nefotilo, dělá to hezké fotky, ale není to na nějaké momentky. Ať už se to páruje přes NFC, nebo přes modrozuba, než je to použitelné, je peleton pryč. V nejlepším rozlišení to po stisknutí spouště taky dost dlouho ukládá (i na tu nejrychlejší kartu k tomu určenou) takže šance sekat snímky jeden za druhým velká není, tedy jestli na to není néjaký režim.

    Výhoda je jediná, můžeš udělat autoportrét tak, že to nezkreslí xicht a protože si to fotíš sám mobilem, vidíš se jak vypadáš, čili šance nasadit úsměv a zatáhnout pupek veliká.

    Neumím ty novější Xperie, ale asi pro dokumentační účely ty jejich foťáčky budou stačit, tohle je pravděpodobně krok stranou.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024