reklama

Hanka

Takhle je to vždycky, zrovna když se to nejméně hodí, drnčí na řídítkách.Prý těmi rukavicemi lze obsluhovat dotykový telefon. Možná ano, ale ne ten můj. Nebo ne mýma rukama.
„Slyšíš mě, Dědku? Neruším?""To si ty, Efendi? Počkej, já si zastavím..."„Řídíš?"„Ne, jsem na kole, už je to dobrý. Slyšíme…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 21.11.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Hanka

         

    Njn, všichni se snažíme, abychom v nejtěžších chvílích nezústali úplně sami. Ale mi přijde, že je to jako v té dětské hře, kde chybí jedna židle.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Hanka

           

      Víš, já si myslím, že nejde o to, kdo by nás měl držet za ruku v chvilce setkání se s věčností.

      Nemyslím si, že bych byl sám, kdo chce a touží po tom, být dobrým otcem, a dědečkem.
      Vidíš ty malé caparty, a jsi bezdůvodně šťastný.
      Možná nějaké pudy, ale víš

      "že kdyby náhle blesk tu sjel, a všechno spálil na uhel"
      tak furt máš svojí rodinu. Jsme tu, jsme spolu, a vždycky budeme.

      Hance, nikdo nikdy tuhle jistotu neposkytnul.
      Ani já, ani Václav, a byli jsme dost chytří na to, že bychom měli.

      Tak jsem to alespoň napsal.
      Až nebudu já, a nebude Václav, nikdo nebude vědět, jaký osud byl Hance určen.

      Hanka, ta malá, zrzavá holka tu byla.
      Jen měla strašnou smůlu.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Hanka

             

        Láska je nedostatkové zboží, hodně lidí se bez ní musí obejít, protože na ně prostě žádná nezbyde. Ne, že by jí bylo tak málo, ale moc s ní šetříme, nebo ji investujeme tam, kde není potřeba. To máš stejný, jako s penězi. Už se mi taky párkrát stalo, že jsem v sobě našel spoustu lásky tak říkajíc s křížkem po funuse.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Hanka

               

          Pak je ještě skupina lidí, kteří se asi narodili jako pechvogel. Kdyby si koupili na zahrádku trpaslíka, tak jim do rána vyroste. Pořád se na ně nabalují nějaké problémy. Znám to i z vlastní rodiny, tak se mi to čtením tohoto blogu zase připomnělo.
          Snad je to na světě tak zařízeno kvůli Gaussovi, aby mu to vycházelo proti těm, kteří na co sáhnout, to se jim podaří.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.11.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hanka

           

      Já bych zase do svých problémů nerad někoho tahal. Doufám, že mi zbyde dost sil na to, abych nakonec stihl někam se schovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2013
      Autor: ViktorA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hanka

             

        To zní velmi chlapsky, nikdo ale netušíme, a to je dobře.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Hanka

               

          Houby chlapsky. Jen nechci vidět tu chvíli, kdy si blízký člověk, který mi tak chce pomáhat, uvědomuje svou bezmoc.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.11.2013
          Autor: ViktorA
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hanka

         

    No já už se lek, že se jedná o půlku z Hanče a Tonče, co si momentálně užívaji multikulti obohacení v Pakistánu (či v jaké že to muslimské sračce)... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
  • Re: Hanka

         

    ...sem se v tom rodinným motanci nějak ztratil po pár řádcích...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2013
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Hanka

           

      :-)
      Není to tak složité,
      jako v té písničce, jak si deset malých černoušků stavělo dům.

      Zatím zbyli tři, Václav, sestra a já.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Hanka

         

    nepřekvapuje mně, že skoro o každé rodině by se dala napsat Sága rodu .... je smutné, když se sourozenci spolu nestýkají nebo spolu nemluví a jak zjišťuji, bývá to dost často, o to víc, si pak člověk váží úplně cizích lidí, kteří se stali přáteli.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2013
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hanka

           

      Tenhle případ, byl komplikovanější, Václavovi bylo kolem 5ti, když Hanka odešla na internát, skoro ji neznal, možná jsem si jí víc pamatoval sám, protože jsem starší.

      A pak našel domov u nás a je náš sourozenec, a chudák Hanka, pro něj byla takový vzdálený příbuzný. On školák, ona už dospělá, blbá konstalace osudu.

      Nelze mu vyčítat, že Hanku nevyhledával, ve třech letech přišel o mámu, v osmi o tátu, a najednou v rodině strýce, neměl to taky snadné.

      Klika byla, že i jako bratránci jsme se hodně znali a byli spolu vždycky celé prázdniny, tak nešel mezi cizí.

      Jak to psal Petr, Hanka byla "pechvogel", jako by jí Šéf trestal za hříchy celého světa.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Hanka

             

        Od rána mi to leží v hlavě. Protože vím, že i když se člověk snaží takovému pechvogelovi nějak pomoc, často to má jen ten efekt, že místo jednoho problému se objeví nový.
        Je to blbá životní role. Snad je jejím smyslem to, abychom si uvědomili, jak se máme dobře a vážili si toho, že nám funguje rodina, přátelé, že jsme jakž takž zdraví.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hanka

               

          Asi jo, jeden Kristus asi nestačí...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Hanka

                 

            To je spíš pro Tomáše. Je potřeba si na ty rány sáhnout, slyšet o nich jen vyprávět, to může člověk mít pocit "že jemu se to nemůže stát".

            [ Zpět ]
            Datum: 23.11.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hanka

                   

              Tak i on vyfasoval -3
              :-)

              Když se kácí les, holt lítaj třísky...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.11.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Hanka

               

          Zastávám názor, že život žijeme, abychom zažili všechno. Pánbu tvrdí, že nám nikdy nenaloží víc, než jsme schopni unést. Tomu principu dost věřím. Chci tím říci, že jestli nemáme za sebou prožitky jako Hanka, máme je před sebou. Pechvogelové jsou vlastně prominenti, které pánbu považuje za mimořádně odolné jedince. V příštím životě na co sáhnou, to vyjde.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.11.2013
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024