reklama

Test mini GPS PGO3

Hledal jsem nějaký tachometr, krokoměr, nebo nějaký přístroj, který změří co nejpřesněji ujetou, uraženou vzdálenost. Hledal jsem na internetu jakýsi levnější přístroj, ne moc složitý. Většinou se na mě vyrojilo velké množství přijímačů, které umí zakreslit trasu do mapy, což jsem nepožadoval. Pak…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 20.10.2013
  • Re: Test mini GPS PGO3

         

    A dál? Našel?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Asi by bylo lepsi, kdybys misto sveho klidu rozvijel schopnost cteni a logickeho mysleni.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Test mini GPS PGO3

             

        LOGICKY MI VYCHÁZÍ,ŽE JE TO ZBYTEČNÁ HRAČKA. :-) Kolik stojí to velmi omezené zařízení?

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Test mini GPS PGO3

               

          Logicky mi vychazi, ze vlastne vsechny merice vzdalenosti, rychlosti, nadmorske vysky a casu jsou zbytecne. K zivotu vlastne, ani jednu nepotrebujeme. Nebo nas absence nektetych mereni ohrozuje na zivote ci zdravi?? Berte to tak, ze ne kazdy potrebune nadupanou masinu zobrazujici vse, ale jsou stale lide, kterym staci cas, aby vedeli kdy se maji kam vratit, aby se napr. neopozdili, a zmerena vzdalenost pro vlastni poteseni z pohybu....

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2013
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Jo, nasel. A jelikoz nejsem az tak narocny uzivatel, tento vyrobek je pro me dostacujici. Ja jsem jej zakoupil za necelych 1000 Kc

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Test mini GPS PGO3

         

    Kolik ta hračka vlastně stála?
    Dík za test.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Ahoj, ja za ni zaplatil necely tisic, ceny jsou ale ruzne. Nyni jsem ji videl nekde ve slevomatu.... Jinak nekteri obchodnici ji samo radne napalili. Dokonce lze objednat i na cinskem serveru.... Preji hezky den, Mirek

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Test mini GPS PGO3

             

        To je dost drahé, na to co to umí-neumí.
        Ale že zrovna já špačkuju, kolikrát já už naletěl...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Test mini GPS PGO3

               

          Prý mám dnes šťastný den. Tak čekám :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2013
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Test mini GPS PGO3

                 

            Ty tak leda picu

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2013
            Autor: Billicek
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Test mini GPS PGO3

                   

              :-(

              [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2013
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Test mini GPS PGO3

                   

              Tos mu měl říc až po půlnoci :-)

              Klidně může ještě vyhořet :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Test mini GPS PGO3

                   

              To je foneticky?

              [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2013
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Test mini GPS PGO3

                     

                Logopedicky

                [ Zpět ]
                Datum: 26.10.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Test mini GPS PGO3

                       

                  Ted mam spis pocit, ze lobotomicky...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.10.2013
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Test mini GPS PGO3

         

    9 hodin neni na kolo nic moc. Zvlast, kdyz to clovek nemuze vypnout pres obed.
    Garminy treba udavaji velmi realisticke odhady hodin.
    Nepresnost na pesi ture je budto zpusobena ztratou signalu, nebo spatnym merenim trasy, GPS sama zadnou velkou nepresnost nepripusti. Predpokladam, ze i tohle zarizeni drzi standardni frekvenci mereni jednou za 1Hz a za tu dobu pesky moc zatacek clovek neudela (na rozdil treba od sjezdovek).Dalsi, kde mohou vznikat nepresnosti, je vyska. Ale rozdil v placate vzdalenosti a realne v beznem terenu neni zase tak vyznamna.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Říkal jsem si, že nějaká taková GPS hračka na ruku by se mi hodila, ale všechny uvádí právě těch max 8 hodin, což pro mě je naprosto nedostačující, tedy nepoužitelné.

      Když jsem šmejdi na webu k té své nové navigaci, objevil jsem tam tohe:

      https://www.a-rival.de/de/store/product/77-spoq...

      Píší více než 20 hodin, když je GPS zapnutá, podvícení vypnuté a odpojený hrudní pás. Už je to na cestě ke mě, povím víc až to budu mít.

      Tohle co kolega popisuje je asi nějaké to čísnké šidítko, chilku jde, chvilku ne, to je k prdu....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Test mini GPS PGO3

             

        Mas pravdu, je to made in china, ale co dnes ne. Beru to spise na tury, a jelikoz nejezdim ani nechodim na tury 24 hod a nosim dobijeci zdroj kvuli telefonu, neresim tolik vydrz baterie 9 hodin, a pro me je to z financnich duvodu schudna alternativa. Asi si kazdy najde svuj vyrobek vzhledem k narokum, (opravdu nemam vysoke, a staci mi, ze je to o dost presnejsi nez krokomer) a cene. Jinak jsem koukal na lepsi hracky s delsi vydrzi i lepsi vybavou, nicmene cena pro me byla neprijatelna, zase tak casto to nevyuzivam.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Asi souhlasim, nicmene garmin se pohybuje v trochu jine cenove hladine, nez kterou jsem ochoten dat.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Test mini GPS PGO3

             

        Ja tim hlavne chtel rict, ze bych spis veril GPSce, nez jinemu zpusobu mereni. Tedy v pripade, ze celou dobu byl strojek na signalu.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Test mini GPS PGO3

               

          Tak to ja bych si zase presnost GPS neidealizoval.

          V pripade jizdniho kola povazuju tachometr pocitajici otacky predniho kola za nejpresnejsi zpusob mereni rychlosti i ujete vzdalenosti. Kdyz je dobre serizeny (a neni to smejd), tak chyba muze vzniknout akorat v okamziku, kdyz merene kolo ztrati kontakt se silnici (smyk nebo skok) a nepresnosti obvodu kola. Za beznych okolnosti bych cekal odchylku mensi nez 1%.

          U GPS bude hrozne zalezet na zpracovani dat z ni. Pokud se prijimac nepohybuje, poloha ktera z nej leze tak nejak chaoticky poskakuje okolo spravneho mista. V zaznamu trasy to pak vypada jako hvezdicka, pricemz rozptyl tehle bodu je tim vetsi, cim horsi je signal (nebo gpska).
          Pokud budes pocitat celkovou vzdalenost jako soucet vzdalenosti mezi body trasy, staci na pulhodiny zastavit v lese a nascita se ti tam klidne kilometr...

          Aby takhle nepribyvala vzdalenost bez pohybu, casto se to resi nejakou filtraci dat, treba minimalni rychlosti nebo ze vzdalenost se zapocita teprve po prekroceni nejake meze, nekdy data filtruje uz primo GPS v sobe... a vetsinou to jeden problem resi a jiny vytvari...

          Obvykle je poloha z GPS opravdu docela presna, ale hodnekrat jsem videl, ze poloha bez priciny skocila na chvili o 100 m mimo. Na miste s mizernym signalem jsem parkrat (asi diky nejakemu odrazu) dostaval nekolik minut polohu o vic nez 1 km jinde. Urcite zalezi i na chipsetu prijimace, tohle jsou zkusenosti hlavne se Sirf3, pricemz zatim byla rec jen o horizontalni poloze. Nadmorska vyska je u GPS hodne nepresna uz z principu.

          Ono i kdyby GPS byla absolutne presna a zpracovavala se poloha po vterine, pri prujezdu zatackou by se kruznice (nebo jeji cast) vlastne nahrazovala vepsanym n-uhelnikem. Pri vyssi rychlosti uz to nemusi byt vubec zanedbatelne.

          Nicmene pro jinou aktivitu nez kolo bude GPS asi nejrozumnejsim meridlem. Respektive videl jsem nekde tachometr pro inline brusle, ale o presnosti mam dost pochyby. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2013
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Test mini GPS PGO3

                 

            GPSka vetsinou meri stejne jako spravne nastaveny tachometry. Tedy myslim Oregon. Vysku upravuje barometrem a prikazdem zapnuti baro kalibruje z druzic.

            Ciste druzicova vyska je cca 3x az 5x nepresnejsi nez sirka a delka.

            Vepsany nuhelnik se dorovna nepresnostmi, na 30minutove stani uz davno vypinam. Setrim tak baterie, hvezdicove nepresnosti a jeste prekalibruji vysku. Jen pak nezapomenout...

            [ Zpět ]
            Datum: 27.10.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Test mini GPS PGO3

         

    No 9 hodin na jednoucelove zarizeni mi pripada tragicky malo. Pred mnoha lety jsem si koupil Bluetooth GPS modul, tehdy se celkem blizil ke slibovanym 20ti hodinam, ted bych to tipoval tak na 15, pricemz baterie v mobilu (SK65) to pri zaznamu vzda o nekolik hodin drive.

    Nevim, za jakym ucelem jsis to vlastne koupil, na kolo zrejme ne, kdyz to umi +/- totez jako tachometr. Kazdopadne kdyz to nezvladne ani celodenni vylet, tak to pouzitelnost dost omezuje.
    Ja kdyz si chci zaznamenat cely 24 hodinovy cyklozavod, tak proste vezmu 3 baterie do mobilu a 2 do GPS (coz je stupidni, ale da se), ale kdyz tohle vypnes a prijdes o data, musel by sis asi psat mezi mezivysledky na papir... :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Test mini GPS PGO3

           

      Raději mobil + záložní dobíjecí zdroj. Nebo bazarovou autonavigaci + totéž. Garmin má i nastavení chodec a mimo cesty.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (20 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024