reklama

Výhoda ženy malé postavy :-)

Tak před chvílí jsme s Ane dokončili naložení zelí na zkysání, aby bylo v zimě co jíst. Udělali jsme toho 35 kilo, všechno nastrouhat, k tomu cibuli, kmín, sůl - a všechno našlapat do dvou kameninových soudků.
A já si uvědomil, že malá výška mý Ane (ráno 164 cm, večer 162) je při tom strouhání velkou výhodou: strouhali jsme to do vany a jak se při tom hrbíte, tak mě strašně bolela záda, protože jsem větší a byl jsem teda víc ohnutej, zatímco Ane se ohýbala míň, protože je holt menší. Maně jsem si v tu chvíli vzpomněl na Ildi... :-)
Ona ta menší postava má i jiný výhody - spotřebuje se míň látky na šaty, míň se toho sní... na druhou stranu když po Ane vlezu za volant do auta, tak si říkám, že tady musel řídit nějakej hobit... :-)

[ Zpět ]
Datum: 19.10.2013
Autor: Airline
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    Zapomněl jsi otočit kalendář. Píšeš páteční téma v sobotu!

    Sežeň si necky, ty postav na židle a budeš to mít výš.

    A mám kvůli tobě prsknutou čokoládu v klábosnici. Ta poslední věta mě dostala.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    Děláte ho na slano nebo přidáváte i cukr? A rozkrojený jablíčka a bílý víno?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      Jenom ty ingredience, co jsem napsal. Nic víc. Výsledek je nakyselo. Já to zelí miluju, jim ho i k palačinkám :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2013
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        Já kysané zelí taky rád. Nejraději s najemno nakrájenými jablky a medem.

        Teď jsem zrovna koukal v Kauflandu. Má tam pravidelně stánek nějaká firmička ze Spreewaldu, prodávají různé naložené věci (vždycky si tam koupím jednu okurku rovnou do ruky za odměnu, že jsem přežil to chození mezi regály). A zrovna jsem si všimnul, že tam prodávají v lahvičkách tu samotnou šťávu z kysaného zelí jako děsně účinný prostředek na posílení organismu.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          Tak a teraz mam potentovanu klavesnicu ja som to precital ze na posilnenie orgazmu... my sme nakladali 120kg :-D tak som sa potesil

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2013
          Autor: colombo.ii
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    jj, menší postava je výhodou. Bude stačit menší rakev či urna... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    Tak me dokonce ani nenapada moc vyhod vyssi postavy. Ono s vyskou pres 190 cm clovek porad do neceho narazi hlavou a resi nejruznejsi problemy, ktere vygenerovali lide (pod)prumerne vysky...

    Od detstvi mi stridave nadavali za to, ze se bud hrbim nebo nad ostatni povysuju, jak ale s ostatnimi komunikovat, to mi nikdo nevysvetlil, takze i to muze byt pricinou skoliozy a bolavych zad. Ve skole mi telocvik nikdy vubec nesel, ale uz tam mi prislo treba nefer, ze hokejka na florbal neni o kus delsi.
    V autoskole jsem mel ve Fabii potize srovnat nejak kolena pod volant a kdyz jsem si kdysi sednul do bratrova Fiatu 126p, mel jsem volant mezi koleny a nezbyl zadny prostor pro radici paku. Asi bych si musel poridit mensi volant a zkratit radici paku na polovinu, jinak to neslo ridit ani teoreticky, o pohodli nemluve...

    Ono to s autem u me nakonec stejne nejak nedopadlo (+/- od autoskoly jsem uz neridil) a radsi jezdim vsude na kole. Jizda v autobuse je za trest, protoze kolenama narazim do sedadla prede mnou, mnohem radsi mam vlak. Nedavno jsem zjistil, ze si nepomuzu ani v letadle, teda aspon pokud si citelne nepriplatim...
    Ale ani na lehokole to neni dokonale, prestoze se Azub honosi zkratkou IPS, tak vyrabi jen 3 velikosti sedel a kdyz bych chtel delsi nebo jiny tvar, tak mam smulu (sam si ho nevyrobim). Teda ne, ze by to s jinym kolem bylo lepsi, serizeni favorita, na kterem jsem jezdil predtim, bylo taky dost kompromis.

    Pak tu mame futra dveri, stropy, vetve a nejruznejsi podobne pasti. I kdyz si clovek dava pozor, stejne se obcas o neco prasti, zvlast kdyz nekam specha a o to vic to pak boli.
    Asi neprekvapi, ze v hotelech a podobnych zarizenich maji kratke postele, protoze to vetsine staci. Horsi je treba u obleceni, ze bezne velikosti jsou mi bud kratke nebo prilis volne v pase. V tabulkach mi podle vysky vychazi minimalne XXL, podle obvodu pasu M... :)

    Docela by me zajimalo, zda maji nejake prakticke problemy i ti s podrumernou vyskou?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      S menší výškou jsou také problémy. Například když si chceš ze stromu uškubnout jabko, jenže tam nedošáhneš... :)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        Zrovna tohle nevypada jako zasadni rozdil, pokud je ten strom vetsi nebo uz dole oskubany, tak ti vyska vubec nepomuze a stejne potrebujes zebrik... :)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2013
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          jj, žebřík ssebou vozím na kole skoro pokaždé... :)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2013
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                 

            Kdyz nevozis zebrik, mohlo by pomoct treba "zabradli", ne? :)

            Ja bych rekl, ze na Murphyho zakony je celkem spoleh, takze to vetsinou bude cca o 5 cm vys nez kam nejvys zrovna dosahnes/doskocis...

            Ale pripoustim, ze na lezecky stene je vyska nekdy vyhodou, protoze obcas dosahnu primo na nejaky hezky chyt a nechapu, co tam ostatni resi za problem... ale vetsinou mi to moc nepomuze, naopak obdivuju, o kolik lepe lezou i leckery decka...

            [ Zpět ]
            Datum: 19.10.2013
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      To si piš, že mají.
      Je pravda, že do hlavy se nikde nebouchám :)
      Problém s kalhotami mám podobný. Nohavice dobře dlouhé, ale v pase široké. Ale už se to lepší. Nebo jsem teď kupoval nějaké spodní prádlo přes internet a přestože jsem objednal nejmenší velikost, tak jsem to musel dát tátovi. Oblek mám nejmenší velikost a rozhodně bych snesl těsnější.
      Boty jsou také občas problém. Třeba polobotky se dělají obvykle až od velikosti 40 a já mám 38… Se sportovními botami je to lepší. Ale třeba nové tretry na kolo mám dámské. Pánské se sice takhle malé dělají také, ale ne po půl-číslech.
      Pak vidím jeden obrovský problém s lehokoly. Klasické lehokolo s 700 c předním kolem je pro mně prostě neprůchozí. Což mně tedy štve značně.
      Pak je tu třeba dimenzování různých věciček na těžší lidi. Třeba u židle mám pružinu opěradla povolenou co do jde a stejně je asi pořád moc tuhá. Nebo třeba některé výtahy mě nedetekují, ale to je spíš výjimečné.

      Tak mně napadá, jestli by to tebe s tou sedačkou nebyla cesta překližkový žebřiňák, jak to někteří lidé vozí. Nemysli si, že malí lidé to mají se sedačkami lepší. Já tu svojí mám vylepovanou karimatkovou hmotou a stejně to není dokonalé.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        To doženeš :-)
        Když jsem se pokoušel oblíknou sako, v kterém jsem se ženil, nedostal jsem se ani do rukávů:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          To bylo kruté :-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                 

            Tak já ho uklidním, boty mu za 25 let furt budou :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.10.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                   

              Boty jo no. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.10.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        No vida, to vypada na poucne tema... :)

        Objednavat obleceni pres internet nemam prilis odvahu, protoze si velikosti kazdy cisluje po svem a casto maji zmatek i v ramci jedne firmy.
        Zhruba pred 4mi lety jsem si objednaval od Velly elastaky na kolo ve velikosti L (jedni z mala maji variantu bez vlozky, kterou na lehokole nepotrebuju), kdyz jsem je pred rokem trochu prodrel o asfalt, objednal jsem uplne ty stejny, v e-shopu je meli pod stejnym objednacim cislem, chtel jsem stejnou velikost a cekal jsem totozny (vyhovujici) vyrobek. Kratasy maji odlisny strih (lepsi ale volnejsi gumu v pase) ale hlavne me prekvapilo, ze nohavice konci skoro o 10 cm vys.... :)

        Letos jsem si hezky nabehnul s plastenkou (mel jsem ji na K24, od te doby lezi ve skrini), kde jsem uveril jejich tabulce velikosti, pocital jsem s tim, ze bude mozna trochu kratka, ale ze bude mit dvakrat vetsi obvod pasu nez ja, me dost prekvapilo a na lehokolo jsem to shledal jako nepouzitelne. Diskuze s prodejcem (dodeste) by byla kapitolou samo pro sebe.

        U bot mi celkem stabilne vychazi velikost 45-46, ale kdyz ted ve fabrice rozhodli, ze i programatori dostanou antistaticke pantofle, meli jsme nahlasit pozadovanou velikost, napsal jsem 46 a dostal jsem neco, kam by se mi vesly nohy obe, zda se ze tady by spravna velikost byla cca 43-44, takze jsem v oddeleni za debila, co nevi jak ma velkou nohu, protoze ostatni to nejak uhodli a mne maji resit vymenu...

        Je pravda, ze lehokolo s vetsimi nez 26" koly by mi asi nevadilo, akoratze to Azub nedela a na nicem vyssim jsem se zatim ani nesvezl. Je otazka, zda by tak velka kola byla podstatnou vyhodou, ale je fakt, ze tam bys na zem opravdu asi nedosahl. :)

        Kazdopadne uz z principu ma vetsi nadeji na uspech snazit se sedacku vypodlozenim zmensit nez kdyz se ja pokousim stejnou metodou o opak... :)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2013
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          Jen k té úvaze o velikosti kol. Větší kola nemusí nutně znamenat vyšší sezení. Azuby jsou hodně vysoké. A to nejen kvůli odpružení. Existují lehokola s dvěma 700c koly, která budou mít sezení níže než tvůj Ibex. U mne je buď problém v kolizi klik s předním kolem a nebo jsou sedačka i střed tak vysoko, že nedosáhnu na zem.

          Sedačku bych se snažil řešit změnou výrobce sedačky. Holanďani bývají vysocí, takže by se od nich mohla sehnat i dlouhá sedačka.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      Nepotrebujes rebrik ani predlzovaciu tyc ked malujes doma steny :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2013
      Autor: colombo.ii
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        V paneláku možná. Ale u nás doma by si bez žebříku neškrtnul - máme stropy 3,80 :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          Až se budeš věšet,tak budeš muset přistavit stůl :-)))))))))))))))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    Jedna moje známá (cca 155/snad ani ne 50) říkávala : "Co je malý, to je milý. A když je to hnusný, alespoň toho není moc..."

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      Ja toto poznam vo verzii: Dobreho moc nenarastie a zleho aj malo stacii.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2013
      Autor: colombo.ii
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    Na můj vkus je 164cm už docela dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      Tak teď už je mi jasný, proč jsou u tebe ženy nedostatkovým zbožím :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        Nevím proč by ženy byly nedostatkovým zbožím. Některé vlastnosti lze oželet. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2013
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

           

      Ženy těchto výšsek se hodily do kuchyní našich babiček vybavených klasickou kredencí. V dnešních moderních kuchyních se spoutou zavěšených skříněk mají poněkud nevýhodu v "dosažitelnosti".
      8-))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2013
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

             

        to ty dvoumetrové mají nevýhodu taky, když mají dřez ve výšce kolen :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2013
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

               

          K myčce nádobí se musí sklonit i ty menších postav.
          8-))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2013
          Autor: Burajda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                 

            Na to je jednoduché řešení, pořídíš si štokrle (u nás říkáme penklik) a k myčce si sedneš.
            Já ho takhle používám k práci na kole, abych se nemusel ohýbat či sedět na bobku.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                   

              K myčce si sedneš?!?
              Tak to si teda nedovedu dost dobře představit.
              U té naší se vyklápějí dveře dopředu, takže tam štokrle nedám.
              A když si sednu vedle myčky, tak skoro nedosáhnu na druhý konec síta.
              Navíc co budu dělat s tím nádobím, když budu sedět u myčky?!? Jak se mi dostane do kredence?!?

              [ Zpět ]
              Datum: 21.10.2013
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                     

                zkus si tu stoličku dát DO myčky, pak dosáhneš fšude :)

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2013
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                       

                  Jenže to už si na ní nesednu. Nejsem "žena malé postavy" :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2013
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                     

                Když jsem měl zlomenou nohu a byl jsem špatně pohyblivý, tak jsem v sedě pracoval s myčkou normálně. Ale teď si uvědomuji, že jsem neměl své oblíbené štokrle, ale kancelářskou židli s kolečky. A kam jsem v sedě nedosáhl, tak jsem to jen položil na linku, aby to někdo jiný uklidil.

                Co je tedy blbý v sedě, to je vaření, člověk má nebezpečně blízko hlavu u prskající pánve.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.10.2013
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                       

                  Měl si se orientovat na pečení. Do trouby ze židle dosáhneš líp a úraz prskajícím olejem nehrozí :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.10.2013
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

                         

                    Vase starosti na nase male ostny! ;-) Mne se nadobi v drezu myje dobre a kdyz nedosahnu do skrinky, vylezu na linku, takze se aspon protahnu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.10.2013
                    Autor: lucierut
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výhoda ženy malé postavy :-)

         

    mikrvlnnou troubu máme z důvodu malého prostoru na ledničce, tedy na té vysoké. já i můj muž ji běžně používáme, ale dcera si kolikrát ani jídlo neohřeje, páč tam nedosáhne. Ale zase má malé kolo, které se vejde do auta, aniž bychom museli vyndavat přední kolo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2013
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024