reklama

Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

Můj názor je,že pokud chci 250W eurokolo,je lepší koupit originál,než přestavovat. Pokud chci dopravní prostředek,tak jednoznačně stavět.

[ Zpět ]
Datum: 17.10.2013
  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

         

    250W není kolo, ale žárovka.

    Stavět!
    Jen co dodělám rozdělanou práci, sepíšeme to jak.
    Já napíšu jak to nedělat, a kolegové doplní jak ano :-)

    Ale teď mám trochu prdel v kalupu, tak na vážnější bláboly nemám sílu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

           

      Buď dobrý,nebo Tě dám do černého listu,neboli black listu :-))))))))))))))) To je tady teď moderní :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        Nepřátel se nebojím, na množství nehledím!

        Ale protože si to ty, v naší stati "Stavíme elektrokolo" ti přenechám pasáž, jak postavit elektrokolo ze starého elektrického holícího strojku :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          Neser a rozviň svůj klid.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.10.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            Musím se vyřádit na tobě, aby to nevodnesla madam.

            Už si ten krám "natůnil"?
            Jak to s tou 250kou jezdí? Moje kilowatka, po té, co jsem odložil asi 15 kilo sádla švihá jako moped. A to jsem systém očesal fakt jen na páčku, řj, baterii a motor.

            Předrátoval jsem to celé do tlustých měděných drátů, zrušil pár zbytečných spojů a jediná chyba je, že bez těch hallů se to někdy při prvním rozjíždění třese, jak se to párkrát protočí už se to rozjíždí normálně. ŘJ Magic Pie 50 si prostě s tím umí poradit. Nastaveno mám vše na maximum 50/30, 48V, Max rychlost, žádné zpoždění páčky a bez rekuperace.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                   

              Jezdí to normálně.. Tady je celkem rovina. Dnes mi přijde odpružená vidlice,tak se budu mít čím bavit.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.10.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

         

    Ak by som kupoval celý elektrobicykel volil by som asi neco zo stredovým motorom napríklad Bosh, Ktm

    Vzhladom na financie by som volil prestavbu elektrobicyklu doma. Vyde to lacnejšie sady idú lahko zapojiť . svoje skúsenosti som popisal v mojom blogu: http://teslabike.sk/tag/elektrifikacia-bicykla...

    možno ti to pomôže.

    Ak by som staval elektro 250W na rovinku tak motor može byť menší schoval by som ho za 6 kolečko a batériu dal cca 36V 10Ah jako flašku
    takto nejako by to mohlo vyzerat

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2013
    Autor: teslabike
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

           

      Máš to hezky udělaný, já jezdím už dva a půl roku na MagicPie 2, 48V - 1000W.

      Trochu jsem se na něm vyblbnul - píšu o tom tady:

      http://www.nakole.cz/blog/zobraz/339-dalka-je...

      (má to celkem 8 dílů)

      Jedinou zásadní připomínku (od té doby co Bobovi odešla ta izolace snad i on se mnou bude souhlasit) silný motor do předního kola nedávej! Nikdy!
      A u slabého si to vážně rozmysli :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        Jo myslím že už jsem se snad vyléčil a motor do kola (zadní přední) již nikdy. Cesta je střed.
        I výkon 250W je tak pro děti a dámy do rovin.
        Středový 500W a výše je optimální řešení. Ještě je potřeba zrušit přiblé omezení jako je PAS.
        Jezdec si sám rozhodne svým mozkem kolik si dá přípomoci a nepotřebuje k tomu bruselské panáky.
        Bruselská hovada svými nařízeními úplně vyloučila skupinu lidí s poškozením dolních končetin z možnosti si pořídit elektrokolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          Suhlasím so stredovým motorom.
          250W- je malo v kopci stačit nebude navyše hub motor sa zmení na varič.
          PAS mam doma ale je v krabičke misto toho plynová rukovet + tempomat + moja sila...z
          Škoda tej mozgovej obrny v EU.

          Elektrodacan písal že chce ebike podla noriem eu.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.10.2013
          Autor: teslabike
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            To rozhodně nechci :-) Ani EU nechci . V současné podobě

            [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        maš pravdu ja som mal v prednom bafanga riadiaca jednotka s magic pie čiže 1KW to dalo no zlomilo vidlicu ..na predné by som dal taký spevnovač po anglicky sa nazýva torque arm ..aj na zadne koleso by som ho namontoval.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2013
        Autor: teslabike
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          To jsem měl, a kilowata mi

          [ Zpět ]
          Datum: 18.10.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            Z toho vyskočila, vykroutilo se to

            [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

         

    Pokud existuje elektrokolo mých snů a mám na něj, tak koupit. Jinak hold postavit.

    Nutno podotknout, že dobré tovární elektrokolo bude mít vychytávky, jako třeba vodiče schované v rámu, ikdyž taky to nemusí být pravidlem. Nebo bude mít přímo uzpůsobený rám... Prakticky u sad jako je Bosch středový motor stejně není jiná jednoduchá šance, než si koupit hotové kolo.

    A pokud postavit, tak člověk má na výběr nějakou otevřenou sadu, kde jde kombinovat třeba motor od jednoho výrobce s akumulátorem od jiného, nebo uzavřený systém jako je třeba BionX, kde to s něčím jiným kombinovat nemůže, ale zase je to doladěné skoro k dokonalosti.

    Možností je tedy hodně... Co se týká výkonu, tak možná před dvěma roky bych taky řekl, že 250W je málo, ale dneska mě to nějak vyhovuje... Ono v reálu je to na maximum stejně o dost více... Na kontrolní jednotce 14A a 36V znamená příkon 504W, takže real výkon dejme tomu cca 350W. Já vím, proti výkonným řešením je to trošku lenoch, ale i tak jsem si takové kolo dost oblíbil. Zase může být lehké a pořád je to šlapací kolo. To říkám, ikdyž na blbnutí mám silnější ebike, kam teče 40A, ale to je prostě hračka a někdy dejme tomu pohodlný dopravní prostředek, ale ne kolo na nějaký velký dojezd... To bych tam musel mít zase plno váhy akumulátorů.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2013
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

           

      Sorry za román...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2013
      Autor: Robikl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

         

    No rozhodl jsem se pro koupi. Kritérium bylo zakoupit elektrokolo pro cesty do práce. Z práce to mám domů 10Km bohužel celou dobu do kopce. Při výběru na našem trhu 12-16 tisíc za sadu či 20 za elektrokolo jsem šel do trekingového kola. Má blatníky, nosič, světla. Zatím najeto 200Km(týden) a veliká spokojenost. Kolo má převodový motor v předním kole a do kopce velice pomáhá. Pro začátek stačí. Nechtěl jsem plynovou páčku, pouze pomoc při šlapání. V tomto směru naprostá spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2013
    Autor: cikas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

           

      A co je to za kolo?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2013
      Autor: vlákno
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        Ty jsi taky placen za reklamu? :-)

        Takové kolo není, jen šrot.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

           

      Registrace včera, evidentně marketingový účel.

      Zajímalo by mě jak dlouhá je ta údajná cesta do práce, jaké je převýšení a kolik cyklista váží.

      Slušná sada, na které se dá jezdit, stojí 16 tisíc a výše (započítám-li do ceny i nabíječku) a to nejen u nás, ale všude na světě.

      Za 20 tisíc nekoupíte elektrokolo ale šrot, jaké kolo asi pořídíte za 4 litry, že jo.

      Nosič, blatníky i světla mělo i kolo Ukrajina.
      Prosím, vy, kteří uvažujete o elektrokolu, nenechte se oblbnout takovouhle naivní reklamou.

      Přečtěte si názory lidí, co na elektrokolech mají najeto ne 200 km, ale 2000 km a mnozí více.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        Trochu zbytečně moc přeháníš. Proč marketing, tomu tam dost údajů chybí. Kdyby to byl marketing, tak to bude napsané úplně jinak a bude tam o dost něco jiného.
        Jestli tě vážně zajímá kolik km to má do práce, tak si přečti ještě jednou a pořádně co píše, budeš to vědět. Píše docela jasně, kolik km jede a na to mu asi to kolo bohatě stačí.
        Nevím jestli jsou 20 tisícová kola šrot, ale vídám těchhle kol docela dost. Na jízdu do práce a obchodu určitě dobře poslouží. Ne každý chce na kole denně najíždět hromady km.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2013
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          Za dvacet jsem koupil svoje první e-kolo a bez problémů jezdilo tři roky pak začala slábnout baterka.Předělal jsem ho a jezdí stále.Za těch dvacet se dá ještě koupit jakš takš e-kolo.Určo bych ani nepřemejšlel o těch za 10 nebo 12 v marketu.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2013
          Autor: baba500W
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          Lelku,
          nejdražší součástí elektrosady je vždycky akumulátor, a je úplně lhostejné, jestli ho koupíš samostatně, cena je dost podobná. Podle kvality akumulátoru se pak odvíjí celková cena elektrosoučástí kola.


          Sada do předního typu "kozí dech", která má úplně všechno, abys to rozjel je třeba tady:

          http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/10-1-Sady...

          Tedy asi 13 tisíc, s poštovným.
          Do 20ti tisíc ti zbývá 7 tisíc na kolo (s blatníkama a nosičem :-))

          Většinou ovšem nějaké kolo máš, a tak si jen koupíš sadu (velikost ráfku si vybereš), za hodinu to tam namontuješ, ono totiž vážně potřebuješ jen to obout a pospojovat ty drátky, a jedeš, a to je to, co se prodejcům hotových elektrokol nelíbí.

          S motorem v předním kole ta přestavba je fakt naprosto triviální, nemusíš se starat o přehazovačku.

          Jenomže postavíš ten kozí dech, který když pořádně zatížíš, tak zhyne, psali jsme o tom už s Bobem mockrát.

          Takže lepší je, koupit silnější motor, a fláknout to dozadu - nejlépe asi tohle:

          http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/3-1-Sety-na...

          To je za 9 tisíc, k tomu rozumný akumulátor za 12 tisíc nabíječku a nosič dohromady za 2 a už jsi na 23 tisících, ale tenhle krám už dokážu odvařit za velmi zvýšeného úsilí.

          Plus k tomu potřebuješ to kolo, do jak drahého to namontuješ je celkem fuk, jen se asi musí předělat řazení, protože se s tím motorkem do kola vejde jen šestikolečko.

          Jenže u toho neskončíme, protože po čase zjistíš, že abys měl kontrolu nad spotřebou a nezůstal někde náhodou viset, potřebuješ ještě tohle:

          http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4-1...

          a prd, je tam 27 tisíc, bez kola......

          Ale to co postavíš (a to velmi snadno) bude o řád lepší, než to co koupíš sestavené někde v Intersportu.

          Takhle to prostě je.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            Tohle všechno vím a zbytek si umím dobře dovodit. Jenomže pokud třeba někdo nemá doma nic rozumného na předělání a potřebuje dojíždět do práce 10 km bez většího kopce a aby se tolik neunavil, tak bych řekl, že elektro za 20 tisíc je dobrá volba. Ta kola zase až tak špatná nejsou aby pro tyhle účely nevyhovovala. Samozřejmě každý má jiné požadavky a podle toho je potřeba si přiměřeně vybírat.
            Výrobce kola pořídí díly a kolo rozhodně levněji než koupíš ty v obchodě, takže kvalita toho co ty pořídíš za 20 tisíc bude určitě nižší než toho co koupíš jako celek.
            Ty máš na elektrokolo nepochybně mnohem vyšší nároky než má cikas nebo mnoho z těch co si je kupují, takže potom je cena pro tebe také mnohem vyšší. Třeba já jak se znám, tak kdybych chtěl slušné elektrokolo pro moje ježdění, tak se na 50 tisících nezastavím, ale pokud bych ho chtěl jen na dojíždění do práce nebo i na houby, tak by mi určitě to za 20 dostatečně stačilo.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                   

              Obávám se toho, že když odečteš ty elektrické díly, tak na slušné kolo, i v té nejhorší konfiguraci moc peněz nezbude, to je ten malér.

              Ono je to jedno k druhýmu a pak se to nasčítá.
              Vždyť slušné gumy stojí litr jedna, slušné gripy 800 Kč, už to raději ani nesčítám...

              Už to raději ani nesčítám.
              V každém případě bych radil každému koupit sadu, a postavit si to sám na slušné kolo. Mít pod kontrolou všechno.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.10.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                     

                Anebo koupit za 20k hotové a postupně vylepšovat komponenty.

                [ Zpět ]
                Datum: 31.10.2013
                Autor: vlákno
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                       

                  Ono základem je to slušné kolo, a to za 6 tisíc, co ti na něj zbyde po odečtení těch elektrokrámů nekoupíš.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.10.2013
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                         

                    Na ježdění do práce a třeba na koupaliště a houby určitě stačí.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.10.2013
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                           

                      Mě ne :-)

                      Ani do hospody, teda spíš zpátky. Mám v cestě kopeček, krátkej, ale dost strmej, to by 250ka nedala....

                      [ Zpět ]
                      Datum: 31.10.2013
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                             

                        Tak pořád se ještě bavíme o cestě do práce a zpět apod. se vzdáleností do nějakých 20 km a bez výraznějších stoupání.
                        Samozřejmě se musí správnost kola volit podle profilu, vzdálenosti, zatížení, kvalitě cesty, četnosti užívání apod., ale to je tak u všeho.

                        Jak tam máte velký kopec? Vídám lidi na městském elektro jak bez problémů vyjíždí náš 30 m hrbol.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 31.10.2013
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                               

                          Malej ale strmej, bezmotoru v pohodě vyšlápnu, na motoru jezdím jako na mopedu, už jsme si o tom s elektrikáři hodně psali, ten motor, když jede pomalu, víc topí než jede.
                          Ten náš kopeček je přesně na hraně, být o málo delší, uvařím to. Taky jsem vypozoroval, že motorek vždycky netáhne stejně, i s plně nabitou baterií, asi záleží i na teplotě.

                          Ale můj motor je jiný, než jsou ty s volnoběžkou.

                          Na cestu do práce (mám to 26km) bych volil silný motor, abych se vůbec nezapotil. V práci nabiju, a pak zpátky si můžu i víc máknout, když budu mít chuť. Ale to je theorie, protože do práce jedu tak 1×za 14 dní a na bezmotoráči jako papoušek.

                          Mě ty slabé motorky připadají, jako takové to polovičaté řešení. Proti silným motorům nejsou výrazně levnější a vyžadují, aby cyklista přišlapoval za všech okolností.

                          Se silným motorem, ovládaným ručně, máš možnost volby, kolik chceš šlapat sám, a kolik necháš na motorku, tedy pokud nejde o velké kopce. Má to tu výhodu, že i když z jakéhokoliv důvodu nemůžeš, nebo nechceš šlapat, domů se dostaneš.

                          Proto všem, co ekektrokolo chtějí právě jen za účelem pracovních cest, radím, postavte si jej, není to složité.

                          Už bych snad měl brát provize, protože u nás na parkovišti Pod ledem, každou chvilku pořádám ukázkové jízdy, kluci zkoušejí jak to funguje, tedy ti naši to chtějí spíš ze zdravotních důvodů. Vědět, že když nemůžu, nemusím, a přesto dojedu, bych třeba u těch endoprotéz považoval za dost zásadní.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 01.11.2013
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

             

        Marketingový účel nemám potřebu, kola neprodávám. Značku tedy nebudu uvádět. Motor je předním kole, na baterku jsem zatím ujel maximum 48 Km. Zatím jezdím každý den, uvidím co vydrží. Poté se podělím o zkušenosti. Převýšení mám z práce domů 200 metrů na 10 Km. Kolo není osazení díly deore, pouze altus, ale v roce 1998 jsem na kole s ozazením altus, alivio ujel po evropě 6000 Km bez problémů a bez opravy. Dokonce bez výměny řetězu. Staré kolo sloužilo až do roku 2008(již s s opravami) kdy jsem zakoupil nové. Kolo bylo MTB, železný rám, klasická véčka brzdy, bez odpružené vidlice. Takže pro někoho nižší řada od schimana šrot, pro mě ideální.Dokonce jsem si na něm i s nosičem dal dvakrát krále šumavy.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.11.2013
        Autor: cikas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

               

          Díky,
          jsem paranoidní. Omlouvám se.
          Ať ti to jezdí.

          (pochopitelně si myslím, že lepší je kolo postavit)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            Já vím co má... a vzhledem k tom že je akce, mám za to že to nepostavíš ani náhodou, v týhle specifikaci a ceně jak jsou momentálně nasazený...
            http://eshop.e-totem.cz/elektrokolo-e-totem...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2013
            Autor: e-totem
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

                 

            Také jsem chtěl na svoje MTB merida nejdříve koupit sadu. Ale nevěděl jsem co od toho mohu čekat, zkušeností na internetu není moc, tak jsem radši koupil celé kolo. Nechci moped, ani plynovou páčku. Prostě už mi vadí každý den z práce utahaný šlapat ten kopec. Někde to je v pohodě, někdy se hrozně trápím. Byli dny, kdy jsem těch 10Km jel i 50 minut. V kondici to dávám za 30 minut. Stačí tři týdny nejezdit a první dny po neježdění je utrpení. Proto elektrokolo, prvních čtrnáct dní se lépe rozjezdím. Pravda, teď si tu jízdu užívám, pokud již nejedu ve tmě. No prostě se při jízdě více kochám okolím. Pokud se zapomenu v práci a jedu za tmy domů, nastavím na kole nejvyšší pomoc a šlapu v pohodě, jsem do 30 minut doma. Nemusím doma ihned sundavat propocené cyklo věci. V porovnání elektro sadu či celé kolo mám doma skoro za stejné peníze jako za sadu navíc kolo a mtb si projíždím o víkendu po kopcích.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2013
            Autor: cikas
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stavět elekrokolo ,nebo koupit hotové?

         

    http://www.endless-sphere.com/forums/viewtopic... par fotek pro inspiraci.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024