reklama

Počítač má problém

Ronda má furt nějaký problém... :-))

Už skoro rok používám novou (koupenou) verzi ptogramu k cyklopočítači Sigma ROX 9.0, doteď bez problémů.
Už dlouhá léta používám na ještě starším počítači Avast v základní verzi. Funguje, řekl bych bez problémů a oba prográmky se i s mnoha dalšími v pohodě snášely.

Jenže, je to tak týden, co se Avast zbláznil a jak spustím program Sigma, hned zareaguje a jednu složku, obsluhující USB připojení dokovací stanice s cyklokompem strčí do virové truhly. Nabízí sice zařazení na seznam výjimek, ale ať na to tlačítko klepu jak datel, nereaguje.
Řešením je přeinstalace, ale jen s vypnutým Avastem. A pak s vypnutým i další operace v sigmáckém programu.
Sigmácký program se nijak neaktualizoval.
Netušíte někdo, kde může být zakopaný pudl ? A jak z toho ven ?


A když už problém, tak tuplovaný :-))
Ten sigmácký program si říká o instalaci programu Adobe AIR. Jenže tahle věc mi někdy totálně zabrzdí moji starožitnost. A po odinstalování se Jáchym zase rozeběhne jako mladíček. Netušíte náhodou, co dělám blbě, nebo jestli k Adobe AIR existuje nějaká nenáročnější, nekousavá alternativa ?


A do třetice, Můžete dát někdo praktické rady ke zřízení zálohování HDD zrcadlením (řadič raid už na základní desce), novější, stíhající stroj, W XP

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2013
Autor: ronda
  • Re: Počítač má problém

         

    Nahrál sis tu verzi 3.0 té Sigmy?
    Widle Sigma HW nepoznají automaticky, musíš na sigmasport.com a upgrádnout si verzi.

    Pokud chtějí Air, musíš to nainstalovat.
    Takhle to funguje už léta, každá nová verze má větší nároky na HW a tím tě nutí upgradovat nejen SW ale i HW. Spousta lidem to dává práci, to že nás to stojí pravidelně co 2 roky nějaký prachy, je za to daň. Takhle to mají ti IT mágové vymyšlený, tlačit na koupi nového SW i HW.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      Skoro rok mám Sigmu dvojku a dosud spokojenost, jednička byla tragická. Další grfy a analýzy trojky nepotřebuju.
      V podstatě nic jsem na počítači neměnil, ani neupgradoval. Mám dojem, že Avast udělal aktualizaci, a hledá nějaký vir v hodně podobném souboru s tím obslužným USB ze Sigmy. Zamění si ho s ním a hodí do truhly. Není mi ale jasný, proč tam nejde ťuknout ta výjimka.
      ten Air mě štve, přeci kvůli němu nebudu vyhazovat funkční a pro mě jinak víc než dostačující železo. Někdy to s tím frčí, pak se to zabrzdí a pomůže jen odinstalace.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Počítač má problém

             

        Zkus tu 3ku, když máš 2ku, je to grátis.
        Ty upgrady nepřidávají pouze nové (mnohdy zbytečné) vlastnosti ale také opravují chyby verzí předchozích, o čemž se většinou takticky mlčí.

        Třeba to pomůže.

        Nevím k čemu ten Air potřebujou, moji kluci si s tím taky hráli asi před rokem, takže když to nebylo zapnutý, nezobrazovali se mi nějaký tabulky, pak se chvilku křičelo a kluci to fixnuli a funguje to s obojím, tedy s i bez. Jenomže na Sigmu si nezakřičíš, i když nějaký ostrý comment bys jim mohl poslat.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Počítač má problém

         

    Ukaž Avastu cestu z počítače ven. On je fajn, je zadarmo, ale někdy se chová dost divně... A mě se teda navíc blbě krotil. Furt si mlel své :-) Tak jednou šel a byl pokoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      souhlas, tenhle program mi nikdy nepřirosl k srdci. A jak se sviňa brání když ho chceš odinstalovat, horší než ty viry co má chytat. Já všem instalím avira antivirus a pohoda veliká

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2013
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Počítač má problém

             

        a na co to vůbec používáte? já žádný antivir doma nemám a problém s viry jsem nikdy neměl :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2013
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Počítač má problém

               

          Jo jo takových znám co nikdy neměli problém. Jsem rád za takové uživatele, aspoň mam jistý přivýdělek.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2013
          Autor: Billicek
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Počítač má problém

                 

            Jsem rad, ze uz tohle nedelam a nemusim v sobe dusit pocit frustrace nad naprostou technickou nevzdelanosti uzivatelu a ovladat se, abych jim to nerekl naplno. 8-)

            Uzivatele se deli na ty, kteri zalohuji a na ty, kteri zalohovat budou. S AV je to podobne.

            Bruco, zkus si schvalne pocitac projit nejakym antivirakem. Docela bych se vsadil, ze par nezvanych hostu najde. Treba Te to nebrzdi, nic to nemaze, jen to posila Tvoje soukrome informace nekam po svete. 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              http://youtu.be/pQHX-SjgQvQ

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2013
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Počítač má problém

                     

                dost dobrý :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2013
                Autor: Bruca
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              čas od času pouštím on-line verzi esetu, a zatím vždy OK ;-)
              ale možná to bude tím, že na net moc z ntb nelozím, nějak doma není toho času

              zálohovat taky moc nezálohuju, tedy krom dat z telefonu - ty mám doma i v práci a ještě online přes Blackberry Protect

              občas taky druhým spravuju počítače. a většinou z nich vyšiluju :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2013
              Autor: Bruca
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Jo, kdysi dávno, v začátcích internetu mi takhle přišel odkudsi mail, šel přes několik exotických adres a pak dorazil až ke mě. Obsah byl převážně "sypaným čajem", ale byly v něm úryvky psané v tehdy ještě používaném T602. Moje úryvky, z mých dopisů, které jsem tisknul a nikdy nikam v elektronické podobě neposílal ! Čuměl jsem na to jako vejr a bylo mi to docela varováním...

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2013
              Autor: ronda
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      Člověče, já teda avast používám a zatím bez komplikací.
      Teď to teda radši zaklepu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Počítač má problém

             

        Taky bych tuhle patálii označil za první zaškobrtnutí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Počítač má problém

         

    Základní problém asi je, jak říká Jindra, v těch nových verzích. Jsou většinou náročnější na to "železo". Někdy mám pocit, že je ta nová verze jen proto, aby byla a aby byla náročnější. Proto moc neaktualizuju, jen když je to nezbytně nutné. Pokud mi stará verze funguje, není důvod.

    U toho Adobe Air - startuje to s Windowsy, což je podle mě zbytečné, použij nějaký program (StartUp Manager) a zakaž si to.

    Avast používám taky, ale u slabšího staršího stroje mě taky zlobil, v tom smyslu, že po startu začal hned aktualizovat a tím mi tak zahltil stroj, až spadnul. takže ze staršího stroje šel taky pryč.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      Je to tak.
      Obdobně se chovají i velké firmy, nemusí nutně mít nejnovější Widle. Ale pak se managment usnese, že celá firma přejde na 7ky, IT šmoulové nainstalují 1000 widlí po celém Německu, nainstalují soft, co do včerejška chodil spolehlivě už 10 let a šlus. Nespočítají ani kůlnu. Žhavej drát, nechodí to!

      Já do Reichu okamžitě řešit problém, který řešit nelze jinak, než to skoro celý přepsat a to je práce na dva roky. Průšvih jak hrom, půlka agendy předělaná na 7ky, půlka na nich nikdy chodit nebude, hledá se viník.

      Rozhodnutí - ať to ti Češi tedy přepíšou, ale nesmí jim to trvat dýl než půl roku a musí garantovat, že to bude chodit na všech budoucích platformách, co Mrkvosoft kdy vytvoří.

      Dlouhej finger z Prahy.
      Chci 2 roky na vývoj včetně testování a pak kontrakt na údržbu s fixní roční sazbou, pak budeme pravidelně udržovat verzi tak, aby odpovídala nejnovějšímu operačnímu systému.

      Němci returnují: žádnej maintainance kontrakt, máme vlastní IT oddělení, ty ať to udržují?

      Return z Goldene Prag: tak ať to rozchodí ti vaši IT machři sami.

      Závěr:
      Mohlo to chodit v září 2015, protože o tom rozhodují lidi, kteří vědí prd, bude to nejdřív v lednu 2016, protože do ledna budou zjišťovat, jestli si to nedokáží s těma jejich IT machry rozchodit sami.

      Takhle to chodí v reálu a ve velkém.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Počítač má problém

             

        Ti IT machři z německa to v rámci outsourcingu zadají IT machrům z Indie a do měsíce to mají funkční, nebo tak to aspoň budou mít ti Indi v podmínkách.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.10.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Počítač má problém

         

    Zkus jiny antivir.

    Zrcadleni (mirror) NENI zalohovani! Je to pouze zabezpeceni pro pripad fyzickeho vypadku disku. Na oba disky se zaznamenava totez, takze kdyz jeden odejde, system porad muze bezet z toho druheho. Pro bezneho domaciho uzivatele je dulezitejsi zalohovani.
    Zalohy je treba delat na neco, co od pocitace odpojis, takze to nemuze byt poskozeno napr virem nebo prepetim ve stejnou chvili jako hlavni disk. Kup si externi disk a na nej zalohuj. Pod XP to je zalohovani v systemovych nastrojich, nebo ntbackup z prikazove radky.

    Samozrejme je porad riziko, ze se neco stane presne ve chvili, kdy zalohujes. Ja mam disky dva a tu a tam na jeden zazalohuju - snazim se stridave.

    Zadna zaloha neni vecna. Kdyz na disk zazalohujes a nechas ho delsi dobu lezet, uz se nemusi rozebehnout. Podobne muzou byt necitelne i nejpouzivanejsi zalohovaci pasky. Dnesni disky sice uz nejsou tak nachylne, ale i tak porad dodrzuju, ze disk cas od casu zformatuju a obsah PC zazalohuju cely znovu.

    A samozrejme plati, ze zaloha by mela byt geograficky oddelena od primarnich dat. Kdyz Te vyplavi sousedi, muze to odnest PC i zalohovaci zarizeni. 8-D

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      My denně nahráváme na pásku kterou nosí Honza domů, i kdyby kancl vyhořel máme data ze serveru nejvíc den stará.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Počítač má problém

             

        Stridate sude a liche pasky? A odkladate pasky par dni stare, kdyby prece jen neco, abyste se mohli vratit k necemu ne prilis staremu?

        Uz jsem zazil, ze vsechno bezelo, zakaznik si zazalohoval databazi, ale ta uz byla nakopnuta a pak restartovat server. Zaloha byla vzdy jen jedna, takze tou novou naborenou prepsal puvodni dobrou a server uz po startu nenabehl. Tisice uzivatelskych dat pak museli zadavat rucne, nastesti meli alespon puvodni papirove vstupy.

        Tak kolik mate tech pasek?
        Jo a verifikujete data, nebo v ramci urychleni zaloh jen zapisete a s paskou upalujete domu? 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Počítač má problém

               

          O to se stará Honza, pásek má 5, vždy přepisuje tu nejstarší. Kopíruje se celý server jak je, žádné verze nehlídá.

          Verze nám hlídá Source Safe, nebo jak se to dneska jmenuje, před měsícem to odstěhovali někam do mraků, dělá to Dynasoft. Takže mám dojem, že už asi Honza zcancloval ty pásky, musím se přeptat.

          My nemáme skoro žádná uživatelská data, vlastně jen zdrojáky. Bugy a soubory od zákazníků jsou už dýl někde v luftě, na to je Issue manager On Time. Když přijede buga, přehazujem si í v tý databázi do té doby, než to někdo, komu to patří ofixuje, ten to vrátí do systému jako "ready for testing", to naskočí zase testerovi, ten to prověří, jestli je to skutečně opravený, a zacheckuje jako "fixed".

          Dost spolehlivej systém, navíc má možnost grafů, kolik chyb bylo nalezeno a fixováno, a to milujou bossové. Jen testeři, aby vypadali dobře v těch grafech, generují z jedné chyby chyb 20, když tam blbě leze síla, asi to bude blbě počítat pro všechny profily a ne jen pro I, ale pomalu se nám je daří pacifikovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Počítač má problém

               

          :-)
          Pásky 1A pondělí = záloha v pondělí v poledne
          1B pondělí = záloha v pondělí na konci pracovní doby
          1A úterý
          1B úterý
          .
          .
          .
          1A týden = páteční popracovní záloha, přičemž příští týden se použije páska 1B. Tyto dvě pásky tu máme ve dvou sadách, protože ta poslední "týdenní" záloha se na začátku následujícího týdne přemísťuje do trezoru mimo budovu, resp. do úplně jiné části Prahy ;-) Z tohoto trezoru se zpátky přiveze zde uschovaná páska z předchozího týdne a v pátek opět použije na "týdenní" aktuální zálohu.
          Ty ostatní pásky, které tu během týdne točíme, jsou samozřejmě v trezoru u nás.

          Takže v nejhorším možném případě se tu dá přijít jen o práci za jeden týden...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2013
          Autor: Jarda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Počítač má problém

                 

            Idealni reseni -
            Servery v lokalite A
            Diskove pole v lokalite B
            Paskove automatizovane knihovny s prednastavenym zalohovacim vzorcem cca jako jsi napsal v lokalite C
            Jednou za cas se cast pasek vytahne a umisti do trezoru v lokalite D.

            A samozrejme zadna metalika, pouze optika.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Nojo, mít na to peníze a také prostory kam tohle všechno rozestrkat, tak jsem pro ;-)

              Zatím je nás několik samostatně fungujících poboček po celé Praze, každá se svým vlastním serverem. Teď tu ale probíhá pokus o úplně opačný trend, všechno centralizovat "do jednoho místa". A také se tam data už pomalu přesouvají. Až to bude hotové, tak se ty pobočkové servery zruší.
              Takže až se něco podělá na tom jediném hlavním serveru, tak nepojede vůbec žádná z těch poboček... Když to tak ti nahoře chtějí... :-/

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2013
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Počítač má problém

                     

                Na Win? A jsou linky "reliable"?
                Jestli zni odpovedi ANO, NE, tak si uzijete. 8-)

                [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2013
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Počítač má problém

                       

                  Na Win naštěstí ne :-) Je to nějaká, ještě k tomu pro nás uzpůsobená, verze AIX.

                  Na linky si názor ale udělat neumím :-) Spíše jsou už teď přetížené...

                  Jinak ten "hlavní server" má v sobě momentálně kolem 30% budoucích dat, a už se jim to sype pod rukama, protože to nezvládá :-))) Tady bude ještě veselo...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.10.2013
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Takhle to máme taky, druhý server v Leedsu, stejná data, jištěný páskou.

              Ale nějak se stalo, že někdo, kdo tam ty pásky řešil, si nevšimnul, že to zařízení nezapisuje. A stalo se. Server umřel, vytáhli se pásky, a prd. Tak tahali všechno z Prahy a i v Praze se zřídil ten páskovej systém.

              Ono by se to vyskládalo i tak, pár kluků dělá z domova, takže další kopie jsou rozházený po všech možných koutech, ale záloha je asi rychlejší.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Počítač má problém

           

      Dík za popis. To zrcadlení se mi tak nějak zamlouvalo, že si to běží úplně samo a furt. Kdyby jeden disk kleknul, je to tam furt, špatný se vymění a jede se dál.
      Nejde o nic profi a ty data jsou jen domácí mazlíčci. Kdyby se o ně přišlo, nasere to, ale svět se nezboří, začíná se holt s čistým stolem :-)) Už jsem to jednou zažil, když jsem koukal, jak se mi sám od sebe začal formátovat celý nezazálohovaný disk. :-) ten pocit bezmoci a naděje, střídaný nakonec chvílí zoufalství je nesdělitelný :-))

      Na svůj pomalý počítač jsem si koupil externí USB disk. Zatím jsem to tam "zazálohoval" pouhým překopírováním datových souborů v původních složkách. Jenže - ty soubory se mění a přibývají. A kdo si má pamatovat, co je tam potřeba dokopírovat, odkud a kam ? Předpokládám, že jsou nějaké prográmky, které tuhle jednoduchost umí ošéfovat, ale vyznat se v tom, který je dobrý, který použitelný a který mizerný. Nemáš nějaký tip na obslužně jednoduchý a spolehlivý ?

      Ten antivir mi do dneška mám za to, že spolehlivě šlapal a s jinými prográmky není v konfliktu. Zkusím ještě tu novější verzi od Sigmy, třeba to už nebude zaměňovat s virem.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Počítač má problém

             

        Podle toho, co mas za system. Kazdopadne by nekde v systemovych nastrojich mezi programy meloi byt nejake zalohovani. Nebo rad pribyvajici data podle datumu a dokopirovavej jen nove. Nebo - jak jsem psal - prekopiruj jednou za cas vsechno znovu.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Počítač má problém

               

          Jednou za čas všechno znovu je v mém případě neskutečný vopruz. Pomalý comp, USB 2. Musím to kopírování radši dávat po několika adresářích, aby se to nehryzlo. Když Jáchyma nepřehltím, jede spolehlivě, ale dát kopírovat celý déčko by ho taky mohlo zabít... :-))
          Třeba ten systémový nástroj je použitelný, ale co jsem zatím udělal zkušenost, tak tyhle součásti widlí jsou většinou těžkopádný, pomalý, složitý, nedokonalý a nespolehlivý. Spíš bych uvítal něco externího. Jinak mám XP.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Počítač má problém

                 

            Zkus z prikazove radky
            "copy d:\*.* f:\2013-10-12 /Y > d:\copy.txt"
            Prekopiruje Ti to vsechno z decka na efko do adresare s dnesnim datem. Bez dotazu a jeste Ti to vytvori soubor copy.txt na decku, do ktereho Ti to vypise textove vsechny soubory, ktere to kopirovalo.
            Kdyz tam nedas to "> d:\copy.txt", bude Ti to vypisovat jen na obrazovku.

            Je podstatne vetsi sance, se se Ti to nehryzne.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Jestli správně rozumím, tak to překopíruje déčko na efko a vedle to udělá textový seznam překopírovaného. Ale problém s doplňováním novými a přepisováním upravených to neřeší. Nebo jo ?

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2013
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Počítač má problém

                     

                To /Y tomu rekne, ze se nema ptat na potvrzeni, jestli chces prepsat. Takze kdyz to budes porad kopirovat do stejneho adresare, proste se to vzdycky prepise. Jen ty stare to odmazat neumi.

                Kdyz to das kopirovat do jineho adresare, tak v nem budes mit aktualni zalohu a tu starou pak smaznes.

                A v tom textovem souboru si pak overis, jestli to prekopirovalo vsechno - otevres si ho ve wordu (poznamkovy blok by mohl mit s velikosti problem) a podivas se na par poslednich radku, jestli jsou tam chyby.
                A samozrejme to spust na noc.

                Do souboru se muzes mrknout i v prubehu kopirovani - uvidis, jestli a co se prave kopiruje.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.10.2013
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              USB Stick + Slax + noc? Tedy jestli ten krám umí bootovat z USB.

              Či si dokonce napsat skript, který se spustí po spuštění, který zkopíruje celý disk a mít flešku jen na zálohy...

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2013
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Případně s xcopy aby to umělo i podaadresáře.

              xcopy /e /y /d:2013-10-12 d:\fotky\sproste\*.* f:\ > d:\copy.txt

              Nevím jestli jsem to napsal správně, ale mezi dveřmi stojí návštěva, tak to nemám čas hledat.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.10.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Počítač má problém

                     

                Ted tu nemam XPecka, ale jsem presvedcen, ze xcopy neni soucasti puvodni instalace. A kdyz chce jen okopirovat kompletni disk D nekam do adresare na disku externim, copy bohate postaci. Je fakt, ze zvlast u malych soubory ve velkem mnozstvi se pruzkumnik casto zahryzne.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.10.2013
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Počítač má problém

                       

                  xcopy byl standardně nejspíš už v MS DOS 3.2.
                  nepamatuji, že bych někdy narazil na to, že ho nemám.
                  navíc si fakt myslím, že copy neumí podadresáře, alespoň mě nikdy nenapadlo ho na to použít. Ostatně příkaz copy byl Microsoftem převzatý "i s chlupama" z CP/M, kde adresáře nebyly, proto také býval součástí command.com, a kopíroval díky tomu dlouho, měl k dispozici jen malý buffer.

                  Rondovi se omlouvám za zbytečné tlachy, zase jednou ve mě zvítězil verbální exhibicionista.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.10.2013
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Počítač má problém

                         

                    Mas rech, exhibicionisto. 8-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2013
                    Autor: Murphy
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Počítač má problém

                         

                    Do jedné disketové jednotky floppy se systémem, do druhé fortran, a už to frčí :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2013
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Počítač má problém

                         

                    Nedalo mi to a mrknul jsem k zakaznikovi, kde jsem takhle kopiroval cca 2 TB malych souburku. Dobre jsem si pamatoval, ze jsem pouzil copy. Jenze uz mi vypadlo, ze tohle copy neni to puvodni, co bylo v systemu. 8-D
                    Timto se Rondovi omlouvam za myslifikaci.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2013
                    Autor: Murphy
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Počítač má problém

                   

              Abych jenom planě nekecal, vyhrabal jsem jeden svůj skriptík na zálohování a doplnil ho komentáři. Vytvoří každý den novou zálohu v adresáři pojmenovaném dle čísla dne (1,2,3,...31). Ale zároveň maže adresáře které bude zaplňovat zítra, pozítří, popozítří. (On se pouštěl jen 1x týdně, takže těch záloh zůstávalo na disku víc, byla to snaha mazat staré zálohy) Provozováno na WinXP.

              @echo off

              rem Prepnu na disk se zalohou
              d:

              rem Prepnu na adresar se zalohou
              cd \zaloha

              rem Vypreparuji den z data
              set x=%date:~3,2%
              set /a x=x+1
              set /a x=x-1
              rem Normalizace cisla dne (01,..09 prevede na 1..9)

              rem jake cislo dne bude zitra?
              set /a y=x+1
              rem smaz adresar s cislem zitrejsicho dne
              rmdir /s/q %y%

              rem dtto pro dalsi dva dny.
              set /a y=y+1
              rmdir /s/q %y%
              set /a y=y+1
              rmdir /s/q %y%
              rem Nikdy se nesmaze adresar 1. dne, ale je mi to egal

              rem Vytvor adresar dnesniho dne
              md %x%
              rem Prepni se tam
              cd %x%
              rem A kopiruj
              xcopy c:\data\*.* /E/Y/H/R

              [ Zpět ]
              Datum: 13.10.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Počítač má problém

                     

                Ty mluvíš jak to Ms Dosová :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 13.10.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Počítač má problém

                       

                  a) blbě vidím, takže furt někde rejdit myší mě nebaví
                  b) jsem líný, než bych něco udělal, tak raději o tom dlouze přemýšlím
                  =>
                  raději vymyslím skriptík než bych to tahal myší po obrazovce

                  já mám i nejčastěji používané programy nastavené tak, abych zmáčknul Win+R a napsal nějakou mojí zkratku než abych to měl na ikonostázu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.10.2013
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Počítač má problém

                         

                    rano - Win+R "pracuj.bat"
                    odpoledne - Win+R "padla.bat"
                    Takhle nejak? 8-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2013
                    Autor: Murphy
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Počítač má problém

                           

                      Nikoliv ráno: Win+R pr
                      odpoledne: Win+R pa

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.10.2013
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Počítač má problém

                         

                    To já než bych 10 sekund přemýšlel, raději 2 hodiny klikám :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.10.2013
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Počítač má problém

         

    zavolal bych na dědečka, co má velký kladivo...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Počítač má problém

           

      Kladivo jsem nehledal, ale včera se mi doma počítač zabrzdil natolik, že se dočkat jenom přepnutí z okna do okna Comanderu bylo na pět ledových kafí (včetně vaření a chladnutí). I bez toho kladiva to odprdnula zánovní myš. Naštěstí je nakupuju po celých hnízdech. Ale budu muset zase doplnit...
      edit - teď píšu z práce :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024