reklama

Preprava kol v letadle

Ahoj.
Ma tu nekdo zkusenost s prepravou kola v letadle? Jak je zabalit? Co s brasnama? Kdyz si vezmu ze budem mit dve kola a kazdej cca 5 brasen+stan. Chystam se na Novej Zeland a nemam s prepravou zavazadel v letadle zadne zkusenosti.
Diky za kazdou radu
Michal

[ Zpět ]
Datum: 09.01.2006
Autor: Michal
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Teda z kola už jsem letěl ale s kolem ještě né. Nebylo by ekonomičtější koupit kolo namístě, a potom to kolo prodat v místním novozélandském bazaru?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Preprava kol v letadle

           

      No nevim, premyslel jsem o tom, ale kdyz mas doma kolo, ktere mas rad....proc ho na rok opoustet?. Projel jsem na nem uz dost a nechat ho doma, kdyz budu v tak uzasne zemi jako je NZ...raj turistiky?Nedaval jsem si dohromady kolo, abych ho pak nechaval opree doma o zed. Jede semnou a bez debat:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Preprava kol v letadle

             

        Hmm, tak tohleto chápu. Já se snažím na svá nová kola přenášet věci z těch starých. Takhle má tři stará kola přežil držák láhve, jezdí pořád semnou.

        Teď vážně, určite by jsi našel inspiraci v "Putování Lucky a Michala ...".

        [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2006
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Preprava kol v letadle

               

          Jo presne tak....clovek si to kolo predelava k obrazu svemu. Jinak M a L jsem dostal k Vanocum, takze ctu:-) Mluvil jsem s nima i osobne, ale to bylo na podzim a v te dobe jsem jeste netusil, ze budu tohle planovat...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.01.2006
          Autor: Michal
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Myslim,z e v rubrike do sveta na kole bola celkom dlah diskusia na temu kolo do letadla, skus sa pozriet tam.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Našel jsem tenle odkaz:

    http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?r=ig_kolo...

    Jsou to obecné informace.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    V poslední Cykloturistice (12/05) je rozhovor s nějakým podnikatelem, kterej byl na NZ s kolem dvakrát. Přečti si to a zkus se s ním zkontaktovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Na přepravu kol v letadle existují speciální kufry či boxy na kolo nebo cyklovaky (investice 2 - 3 tis.). V Katalogu kol 2005 jich máš spoustu.
    Např. www.wheeler.cz, www.progresscycle.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Preprava kol v letadle

           

      Jo, jenže co s kufrem na Novém Zélandu? Když už balit tak do krabice od kola. Všude ji dostaneš zadarmo. některé jsou o pár centimetrů větší (myslím, že od GT) a do toho to kolo nacpat.Ve vnitř vycpat třeba oblečením. Lepenkou omotat. To samé před cestou zpět.
      Osobně jsem vždycky preferoval ten pocit svobody , že si na kole přijedu na letiště, kolo nebalím a personál ukecám. Ale mám pocit, že přituhlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Na letišti pronajímají vaky na kola za pár stovek.
    Zeptej se tam. Tam Ti poradí nejlépe. Oni ty kola přepravují.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Ahoj, mrkni na diskuzní fórum do světa na kole, je tam odkaz kolo do letadla. Byli jsme loni vTurecku-letecky s ČSA a naprosto bez problémů. Kdyby jsi chtěl nějaké konkrétní informace, stačí napsat.Měj se a šťastnou cestu.Jana

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana (janulin.b@seznam))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    me letelo jen jednou, v papirove krabici z obchodu,pro cestu zpet jsem vyzebral v obchode. nedival jsem se na linkovanou diskusi, ale pokud to tam neni napsano VYPUSTI KOLA. nakladovy prostor pry neni tlakovan .

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Preprava kol v letadle

           

      je přetlakovanej. normálně se v něm vozej zvířata (psi,kočky atd..)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Preprava kol v letadle

             

        V letadle je vždy menší tlak než venku, myslím, že to odpovídá cca 2200 až 2500m nadmořské výšky, proto někomu při startu zalehnou uši. Je možný, že kdybys měl pláště natlakovaný na maximální povolenej tlak, tak by tenhle pokles mohl způsobit, že to během letu vyleze z ráfku a prdne. Ale možná je to jen fáma to upuštění vzduchu ti na letišti doporučují jen preventivně, protože to nikdo zatím neověřil. Že to doporučujou jsem slyšel už hodněkrát.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Preprava kol v letadle

               

          Mám to ověřený. Jednou jsem se tak dlouho přetlačoval s těma votrokama na Ruzyni, aby mi kolo vzali do letadla nezabalený, že jsem z to byl celej nervozní. Tak jsem to zapomněl vypustit. Vzpomněl jsem si na to, když kapitán hlásil, že jsme dosáhli letopvé hladiny 10 000 metrů. Tak jsem chtěl jít říct do kabiny, že "mám strach, aby to nebouchlo". To mi spolucestující rozmluvili. Ale nebouchlo to!! Od té doby upouštím jen malinko. Ovšem, když dáváte kolo do krabice, tak je stejně lepší upustit zase je to o pár centimetrů méně a snáze se to vejde.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Preprava kol v letadle

         

    Jinak některé společnosti mají extra krabice speciálně na kola (KLM,Delta) které můžeš dostat u Check-inu (nebo se poptej na informacích tvého dopravce), v každém případě to ale přez krabici ještě pořádně obal smršťovačkou, protože zvláště u letů s mezipřistáním to kolo projde mnoha rukama. A u těch brašen se připrav na příplatek za nadváhu. (u dálkovejch linek je v ceně cca 30 - 50kg na osobu

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024