reklama

Když už je řeč o běžkách ...

někdo má problém s achilovkou, ale já mám ptrochu jiný problém:

Zhruba po 16 letech (!! :-))) ) jsem včera vytáhnul běžky a vyrazil na hory. Počásí krásné, stopa kvalitní, i tělo to celkém zvládlo (pro začátek jen asi 12 km), ale - mé staré boty se začínají rozpadat a také nooha je za tu řadu let u něco širší. Botky trochu vpředu tlačily a byla zima na prsty. Navíc to jsou nízké, závodní botky a nyní už jsem spíše turista.
A tak mám dotaz: kde se dají sehnat kotníkové boty do starého (úzkého typy !!) vázání ? Našel jsem, že Btas vyrábí ještě boty do starého vázání, ale do toho širokého.

Omlouvám se za takové OT, ale myslím, že mnoho cyklistů přes zimu běžkuje a tak snad tu bedete mít nějaké konkrétní tipy.

Samozřejmě chci ušetřit a nekupovat nové vázání a nové boty, což by znamenalo minilálně 2,5-3 tisíce výdaj.
Na své staré běžky (Artis Bohemia) jsem zvyký a nerad bych je měnil.

[ Zpět ]
Datum: 09.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
  • Re: Když už je řeč o běžkách ...

         

    teda nerad bych tě zklamal, ale snad jsem nikdy neviděl kotníkový boty do "50", pokud mě pamět neklame, tak kotníkovky se dělaly snad jen na "75".

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když už je řeč o běžkách ...

         

    Ony se delaly dva typy 50tek - turisticka,tu jsem mel a kotnikovy boty se prodavaly,ale ta spice boty byla gumova a hrozne ohebna,pri padu se prekroutila snad i o 360 stupnu a hlavne pri jizde moc dobre nedrzela do strany.Pak se delala Racing 50ka,ta mela spici plastovou a asi polovicni vysky,s tou zkusenosti nemam ale jine boty nez ty zavodni polobotky jsem na ne nikdy nevidel.Byt tebou tak pokud nechces moc investovat,koupil bych vazani a boty na 75ku,prece jen je do strany tuzsi nez 50ka,koupis ji vsude a to plechovy vazani koupis za 120Kc,coz te snad nezriunuje.Pri shaneni tech 50kovych bot bys mozna projezdil vic penez.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když už je řeč o běžkách ...

           

      ano, ta varianta koupit za 120 vázání a boty k němu je asi nejvhodnější. Nebo v bazaru lyže s vázáním a dokoupit k tomu boty.
      Já dal do kola a výbavy okolo něj loni asi 25 tisíc a do oblečení, batohu a bot na mé výpravy do přírody dalších asi 12 tisíc a tak už se mi nechce moc utrácet.
      To mě ještě čeká nákup nášlapných pedálů a botek na cyklistiku ...
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když už je řeč o běžkách ...

         

    Myslím, že tyhle botky jsem koupil vloni za 1200 kč, a dneska toho lituju, že jsem nekoupil nový typ vázání a boty k němu.
    Letos bych si rád koupil nové běžky a nechce se mi do nich dávat staré vázání. Ale co s novýma botama na starý typ vázání. :-(((
    Rozmysli se Mařenko, rozmysli.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když už je řeč o běžkách ...

           

      Ale vždyť se říká, že na běžky máš právě nejdříve koupit boty, abysi věděl, jaké ti budou dobře sedět. A teprve pak podle nich jít do vázání.
      Takže, Mařenko, rozmýšlela jsi dobře...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když už je řeč o běžkách ...

             

        Já jsem tenkrát už všechno několik let měl, jen botky se mi rozpadly a potřeboval jsem koupit nové.
        A jak říkám, měl jsem koupit i nové vázání s novými botkami.
        Špatně jsem rozmýšlel.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Bejbís
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když už je řeč o běžkách ...

               

          Jestli ty si, Mařenko, nebyla loni příliš šetřivá :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když už je řeč o běžkách ...

                 

            Kdo šetří, má za tři.
            Já šetřím furt a stále mám h..... nic. :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2006
            Autor: Bejbís
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když už je řeč o běžkách ...

                   

              Děláš to blbě, přečti si Hrabalova Anglickýho krále a tam se dovíš, že když vyhodíš drobný oknem, velký přijdou dveřma. :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když už je řeč o běžkách ...

                     

                A co myslíš, že dělám.
                Pod okny mám houfy cikáňat a dveřma chodí snad jen zloději. :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 15.01.2006
                Autor: Bejbís
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když už je řeč o běžkách ...

         

    vyřešeno: mám starší lyže s novým typem vázání a boty "z druhé ruky"
    za "zadarmo"
    :-)

    pokud by toto nevyšlo, asi bych koupil starý typ vázání (cca 120,-Kč) a nové boty do něj (cca 800,- Kč)

    takže zatím OK

    díky za postřehy !

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když už je řeč o běžkách ...

           

      Jak "z druhé ruky" za "zadarmo" - neřešili jsme tohle v tématu "slzavé údolí" :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když už je řeč o běžkách ...

             

        no - tatík si nedávno kupoval úplně nové a staré se mu válely doma ... tak mi je věnoval!
        :-)

        mám činorodého tatíka, v zimě běžkuje a v létě jezdí na kole (na 67 let mu leckdo může závidět kondičku ...)
        :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když už je řeč o běžkách ...

               

          Tak to je mu co závidět - já při dnešní politice budu muset v 67 letech ještě makat a o užívání si důchodu budu jen snít :o(((

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024