reklama

Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

Moje současné kolo na silnici a ježdění v pražském provozu do práce je fittness postavené na dlouhém silničním rámu Favorit. Má rovná řídítka, 11/4"=3,1mm šířka pláště, ráfkové dvouklíčové čelisťové brzdy, silniční převody, dlouhé blatníky, zadní nosič na malou brašnu pro věci do práce. Aerodynamiku ve sjezdu řeším dlouhými rohy sklopenými dolů. Tím dosáhnu úchop srovnatelný s berany. Chci ho nahradit jiným protože:
1. Proti autům ale i horákům hůře brzdí. Už mne to několikrát v provozu málem dostalo, že jsem nedobrzdil.
2. Ocelový rám mi rezaví a vyžaduje každoroční opravu laku.
3. Kolo je těžké a při zvedání na střechu auta je mi to už nepříjemné.
Chtěl bych to nahradit postavením něčeho podobného na duralovém rámu, který bude podobně dlouhý, poněvadž jsem na to zvyklý a bude poskytovat podobně dobrý aerodynamický posez. To znamená asi buď rám silniční, nebo cyklokrosový. Z důvodu pohodlí trvám na dlouhých blatnících a zadním nosiči. Brzdy chci kotoučové, nejlépe hydraulické. Šířku plášťů stejnou jako nyní 1 1/4". Není mi jasné, zda řídítka rovná, nebo berany. Rovná řídítka jsem používal z důvodu horního držení v provozu z důvodu přehledu a současně schopnosti vyvození maximální brzdné síly. Při horním držení beranů za brzdové páky se jen těžko zmáčne páka naplno. Ale při hydraulické kotoučovce to možná už nebude tak kritické.
Kolo bych si raději postavil sám, poněvadž si tak nejlépe vyhovím svým specielním požadavkům. Jen nevím, kde sehnat ten správný rám. Ale kdyby se vyskytlo odpovídající kolo už postavené, tak bych se nebránil. Městské cyklokrosové kolo se prodává právě s berany a jejich výměna za rovná řídítka při protažených bowdenech rámem je pruda. To je to snad lepší rovnou postavit.
Takže vás prosím o náměty a podněty.

[ Zpět ]
Datum: 25.09.2013
Autor: Brahma
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    S tvými požadavky bych si nechala rám udělat. Bude to jednodušší (a ve finále možná i levnější) než se snažit něco najít v nabídce kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

           

      proč? Však sériových rámů je dost, ne? Třeba Spyder dělá cyklokrosový rám na kotouče :)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

             

        Přečetl jsi si všechny jeho požadavky?!?

        Navíc, pokud mu vyhovuje konkrétní tvar rámu a chce přesně takový, tak bych to viděla jako nejjednodušší řešení.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

               

          jasňačka že přečetl :-D

          mě taky moc vyhovoval favoriťácký rám. Kdyby na něj šlo naskládat to, co mám na novém kole, tak bych do něj šel znovu ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    1. opucuj pořádně ráfky a dej nové gumičky - měl jsem na favoritu centriky a ty brzdily parádně. hlavou o korbu náklaďáku jsem ťuknul jen jednou :-D

    2. nový rám na favorita seženeš za 100 - 300 na aukru. Přeskládání a seřízení je otázka pár hodin :)

    3. s váhou ti neporadím - moje kolo i s nosičem, blatníky a brašnami může mít k patnácti kilům, nějak mě to netíží, sám mám 110 :-D

    do silničního rámu se ti budou dávat blbě blatníky a širší gumy. Takže cyklokrosový. Na kotouče dělá třeba Spyder, ale použil bych klidně i normální trekový, i když to bude třeba vypadat jak kočkopes. (já mám Konu Dew Drop 2009 a je to paráda :)

    pokud bys chtěl berany (já bych do rovných řidítek nešel, ty mi stačí na koloběžce), tak musíš použít mechanické kotoučové brzdy ve verzi "road", jinak budou blbě chodit s pákami.
    Já mám vpředu Avid BB7, vzadu BB5 (to je tak, když si to člověk nezkontroluje při přebírání :), ale brzdí oboje výborně.
    Hydrauliky na berany moc k dostání nejsou. Ale i tyhle mechaniky brzdí báječně.

    90 % času držím berany zvrchu za brzdové páky, nemám problém dostat 2 prsty kolo do smyku (na favoritu mi to nešlo, musel bych držet zespodu nebo být mokro)

    jo, mám nejnižší formu řazení ST-2300 (nebo 2200 ?) a funguje to dobře, takže asi ani se Sorou nebo Tiagrou neuděláš chybu ;-)

    pokud by ses pouštěl do stavby a ne do "seriového" kola, tak zkus kontaktovat scalara z bike-fora ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    Nechal sem si postavit kolo na míru v Duratecu a velká spokojenost. Rám a pevná vidlice na míru, osazení silně specifické(pohon řemenem s převodovkou v náboji je jenom jedna z lahůdek) proto sem čekal skoro 2 měsíce. Výsledek je že tam mám všechno co sem chtěl bez kompromisu, nikde bych takové kolo nesehmal. Tady toto http://www.nakole.cz/diskuse/16739-slibene-foto... . Je to sice MTB 29", ale na rozbité asfalty, na kočičí hlavy a skákání po obrubníkech ve městě se skvělým rozhledem je to to pravé ořechové. Pro pohodlí upustím pláště na 1,5 baru, pro rychlou jízdu přifouknu na 2 bary a sem i přes 2,35" široké balony rychlejší než jekémkoliv trekingovém plášti. Trekingové pláště mají mnohem pomalejší směs a i když budou o palec tenčí, budou stejně pomalejší, aspoň ty co znám.

    Takže pokud jezdíš po rovině do 30km/hod, doporučuju MTB 29", pokud jezdíš rychleji tak třeba toto http://www.duratec.cz/cs/624-rebel-s8/designer/ kde ti bez problémů navaří úchyty pro blatníky, nosič, stojánek i kotoučové brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2013
    Autor: Juras
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    A co třeba tohle, nosič a blatníky namontuješ bez problémů. Převody si vybereš jaké budeš chtít - buď silniční compakt 50/34 nebo crosové. Není problém ani dát hydraliky.
    http://www.bike-forum.cz/upload/users_lib/15415...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

           

      reklama na scalara uz i tady?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2013
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    Mně napadá český výrobce rám Festka: http://www.festka.com

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

           

      No ony ty rámy od Festky opravdu nejsou nijak levné. Spíš mám představu koupit nějaký komerční duralový rám. Vždyť někdo snad i delší rámy vyrábí. Například Autor své rámy na horáky vyrábí tradičně mnohem delší než ostatní.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2013
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

             

        Firma zaměřená na kvalitu a individuální přístup, ne na cenu.
        Pak mně ještě napadá Duratec.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2013
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    Myslím, že by se ti mohlo líbit toto: http://www.superiorbikes.eu/cz/kolekce-2014/urban/
    Je to městské kolo vybavené kotoučovkami postavené na hliníkovém rámu, má i pevnou hliníkovou vidlici. Jeví se mi to jako ideální kolo na dojíždění do práce za každého počasí, dlouhé blatníky namontuješ a má to i připravené otvory v rámu na nosič. Stačí si jen vybrat, jak moc dobré chceš vybavení. Na jaře jsem testoval Speed City 600 a byl jsem nadšen. Jenom cena nejvyššího modelu je necelých 29 tisíc, což se mi zdá hodně. Ale ten základní model stál 17 tisíc, což je dobrá cena.
    Jinak já jezdím na fittness kole Pell´s Demon lite s pevnou karbonovou vidlicí, což je také parádní kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2013
    Autor: dr.biker
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

         

    Dural bych nedoporučoval. O proti čistému hliníku či karbonu má mnoho nevýhod co se křehkosti týče. Navíc poměrně rychle se " vytahá " rám po čase bude plavat. Vzpomínám kdy kluci bouchli kolem omylem o zem a rám začal vykazovat trhlinky

    Navrhuji buď lehčený hliník nebo karbon. Co se rámu týče mrkni na české výrobce nebo si zajdi do nějakého obchodu a kup čistě rám. Specialized má např. i kolo dělané na město Sirrus

    myslím že to je kolo které asi sháníš: http://www.cyklo69.cz/sirrus/c-1928/

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2014
    Autor: DanielP
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo fittness nebo cyklokros?

           

      Z čistého hliníku se kola nedělají, je strašně měkkej. Všechno jsou to slitiny. Bál bych se soli v zimě, ta dokáže divy. Jak se poškodí lak, tak to koroduje docela rychle.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2014
      Autor: vladxx
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024