reklama

Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

Zdravím,

potřebuju si koupit nové kolo do 11 tisíc.

Jezdím hlavně silnice, občas trochu terén, proto chci krosové kolo.
Jezdím v sezóne přibližně kolem 100 km týdně.

Doteď jsem jezdil na Stratosu, bratr má zase Apache X5, který si pochvaluje.

V kolech se jinak moc nevyznám. Můžu se zeptat, co byste doporučili?

Author stratos 2012:
http://www.cyklocentrum.cz/kola/krosova-kola...

Apache X5:
http://www.bike-eshop.cz/modely-2040/krossove...

Děkuji,

Petr

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2013
Autor: Pepr
  • Re: Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

         

    Stratos je rozhodně dobré kolo (taky na něm jezdím). Jediné, co mi na něm trochu vadí, jsou převodníky 48 - 38 - 28, přece jenom bych uvítal spíše 48 - 36 - 26. Osmičková kazeta mi nevadila, nicméně když jsem ji ojel, tak jsem to přestavěl na devítkovou.
    Jedna perlička: ty převodníky jsou ocelové, žádná hliníková slitina. Tohle kolo má k dnešku najeto více než 32 tis. km a pořád na těch původních klikách, prostě ocel je ocel :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

           

      K velikosti převodníků - kdo rád páčí těžké převody nízkou kadencí, tomu mohou vyhovovat. Do kopcovatějšího terénu (ale i po rovině) se mi osvědčil ještě víc MTB převodník 22/32/44, s ním využívám všechny placky i pastorky.

      A s tím železem to není až tak svatý. Hlína vydrží prakticky totéž. Je to víc o údržbě. Když budeš tahat kolo v prostředí nějakého ostřejšího prachu, nebo bahýnka s křemínkovým základem a nebudeš často prát řetěz, odepíšeš oceláky i s řetězem za pár vejletů. A naopak, v šetrném prostředí a s rozumnou údržbou ti hlína vydrží věky. Odzkoušeno.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

         

    Jestli ještě máš toho Stratose a rám je v pořádku, tak bych možná spíš nechal opravit to, co je třeba, než kupoval nové kolo. Nová kola od Authora jsou sice fajn, ale už oproti kolům starým 5 let, je to velká změna. Což nemusí být při přechodu ze starého modelu úplně příjemné. Staré kolo není křáp.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

           

      To se tak author zhoršil? V čem konkretně?

      [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2013
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Stratos 2012 nebo Apache X5 2013

             

        No, třeba přechod z původní přehazovačky na reversní je dost nepříjemný.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.09.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024