reklama

Kam dát kolo.......pod širákem ?

Plánujem menšiu okružnú návštevnú cestu, chcem plne využiť oddych v prírode, ale čo s bicyklom, keď sa oddám snom, uviazať ho reťazou o nohu? Počul som niečo o stane, ktorý tvorí kostru stanu, teda je vo vnútri. Pešky je to dalekoóóóóóóó. Jak to robíte, poraďte prosím.

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (felix ([email protected]))
  • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

         

    Asi první základ je najít si místo o kterém nikdo neví, že tam jsi a kolo normálně zamknout. Ono stejně pokud ležíš ve spacáku, a přijde pár týpků, kteří to kolo chtějí ukrást, tak nic nenaděláš. Takže hlavní umění je dobře se schovat. Jinak tento problém jsem nikdy neřešil v Rakousku ani Itálii. V Rakousku jsem ani kolo nezamykal a spal jsem klidným spánkem. Je smutné, že u nás to takto nefunguje.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

         

    Nejlépe spát někde uprostřed lesů a toto místo nalézt až potmě a moc nesvítit:-) Kolo dávám zámkem ke stromu (pokud to jde) ale připadá mi to jako úplná zbytečnost. Ale připadám si trochu bezpečnější - kdyby náhodou ráno potichoučku přišel nějaký bicykluchtivý houbař abych ho nemusel honit v ponožkách po lese...
    No a když spím někde v poli, tož to stejné - co nejdál od civilizace aby mě nikdo neviděl a aby tam pokud možno nikdo nešel a uléhám až za tmy, předtím ještě třeba jím a odpočívám a zkoumám terén, kdyby něco tak bych ještě pár km popojel...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

           

      Naprostý souhlas, důležité je být nenápadný a pozorný (otevřená závora a stopy po pneumatikách = lesaci v lese). Když spíte v polích, divejte se k jsou posedy. Snažíme se zajet do lesa cca 500 m, aby ti co se jdou od silnice vyčůrat na nás nešlapli. Vozíme naskovací plachtu (tu co prodávají jako zahradni plachtu ale koupenou v armyshopu), tou kola přikrýváme. Oky protahnu ocelové lanko a společně s lankovým zámkem, kola vždycky zamykáme.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

         

    Loni jsem přejeli na tandemu celou republiku s malým "áčkem". Tandem bychom rozhodně do stanu nedostali, tak jsem to řešil plachtou s oky, kterým jsem kolo přes noc proti dešti a ranní rose přikryl (ale nepršelo)a proti větru jsem protáhl oky provázek a přitáhl plachtu kolem kola. Kolo jsem vždy opřel o strom v kempu, pod který jsem taktéž umístil stan. Měl jsem dva tlusté válcovité zámky, které jsem spojil a obtočil kolem stromu provlékl rámem kola. Na kole rovněž máme alarm speciálně dělaný pro kola, kterým jsem též kolo zamknul. Ten začne tak pronikavě ječet, že by člověk ohluchl, jakmile se kolem jen zatřese.(více na http://run.to/alarmy). Funguje skvěle, přidělá se jednoduše na rám a nijak na kole nepřekáží, nemusí ho člověk stále někde hledat v batožině, je to fakt pomocník právě v tomto případě. Musím říct, že kolo se nám ani nikdo nepokoušel vzít a spali jsme klidně.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

         

    Taky jsem řešila tenhle problém a nakonec jsem si koupila alarm na kolo. Jak mi na to kolo někdo šahne tak to začne řvát, že by to vzbudilo i mrtvolu. http://run.to/alarmy

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam dát kolo.......pod širákem ?

         

    ...bacha na blbej nápad (jako jsem měl já) ustlat si a schovat se ve zralé pšenici...ono je pak celkem blbej pocit, když vás ráno vzbudí kombajn jako se to stalo mě, nevím, jestli by si mě řidič všiml, ale vím, že asi za dvě hodiny co jsem jel zpátky bylo to pole už sklizený a já moh bejt na sračku slisovanej v balíku se slámou nebo v lepším případě pouze zatlačen do ornice jako se to stalo Drápalíkovi :)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024