reklama

Nábojové dynamo jinak

Napadl mně takový nápad... obalit nábojové dynamo tenkou pryží a použít ho jako přítlačné na běhoun pneumatiky...když jedu nalehko, tak odkloním a nebrzdí a když potřebuji, tak přitlačím na pneu a vyrábím elektřinu....umístění na krosu někde v oblasti pod sedlem v místě uchycení nosiče....jaký na to máte názor ?

[ Zpět ]
Datum: 15.09.2013
Autor: highlander
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Podle toho jak tady všichni píší, že to skoro není znát, mě přijde, že akorát vymyslíš komplikovaný bazmek s horší účinností.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Mám nějaké Shimano v předním kole na leháči a znát to opravdu je, hlavně ve srovnání s náboji Novatec na "průmyslových" ložiscích, proto se ptám....Sona si kupovat nechci, ten rozdíl v ceně mi nepřijde adekvátní k rozdílu v kvalitě...i když mnozí tvrdí opak...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2013
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Mám Biologic Joule, on/off.
        Za surové peníze, jen to, že to lze odpojit a "nepřetlačovat" se s dynamem.

        Nepoznám rozdíl mezi on a off.

        Kup Sono a neobjevuj Ameriku.
        Mám ten krám zapletený v 28 ráfku. Jestli máš 28, půjčím ti to na ozkoušení, vlastně i na dovolenou, když se netrefíš fo mého cestování.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    No, je vidět,že sezona burčáku hezky pokračuje:-).
    kolik ti dává nábojový dynamo Watů?
    Na tom starodávnym z favorita,který se přitlačuje na pneumatiku zboku, napsali soudruzi 6V 3W.
    nestačilo by?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2013
    Autor: mech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      S dynamem přitlačovaným po staru z boku na pneumatiku mám takové zkušenosti, že mi postupně odešla tři (každé od jiného výrobce), vždycky se v tom zadřela ložiska.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2013
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      A tak to zůstalo. Je to německá norma, silnější dynamo je v Německu totiž proti předpisům, proto celý svět vyrábí 6V/3W. Kdysi jsem na Sportpragu viděl prototyp takového toho bazmeku, co se dává zboku k náboji a přes řemínek pohání dynamo. 6V/3W se už léta prodává, ale 12V se právě kvůli Germánům nikdy nedostal do sériové výroby.Já mám dynamonáboj na všech kolech v rodině, světla přední i zadní si dělám sám a jezdíme bez vypínače (denní svícení :)).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2013
      Autor: drood
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Co neco jako Extrawheel? Takovy miniaturni prives, ktery bs vezl na nosici a kdybys chtel vyrabet elektrinu, spustil bys ho na zem? 8-)

    (nebo vozit rezervni predni kolo?)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Už samotné zadání dotazu je chybné. To fungovat nebude. Výstupní konektor bys ukroutil při prvních otáčkách.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2013
    Autor: Relax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      To se asi pleteš, proč by měl ukroutit konektory ? Mělo by to fungovat stejně jako v kole akorát ještě vyšší otáčky. Možná by to za vyzkoušení stalo a ani tam není nijak zvlášť potřeba velkou přítlačnou sílu.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2013
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Máš pravdu- už jsem si ty obrázky prohlídl.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2013
        Autor: Relax
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Jinak, jak říkám, nebrzdí, nepoznám to, ale nic moc extra nedobíjí. Ten BioLogic Joule je zřejmě konstruovaný na Iphone, LG Optimus ani tu Xperii Z to pomocí toho chrániče nedobijí, asi to dává nízký proud. Prodávají k tomu záložní baterii (asi z 2500) tu to nabije a z ní pak lze dobít telefon. Nabije to i jakýkoliv jiný externí power pack, ale je v tom háček. Konektor je velký Nokia jack, v redukci na usb, ale kvedlá, prostě něco nepasuje tak přesně, tak chvilku nabíjí, chvilku ne, i když omotám páskou, do té origoš baterie pasuje perfektně a vodotěsně.

    Ty reklamní bannery a články je potřeba brát s rezervou, funkční nabíjení od firmy Biologic prostě stojí dneska nějakých 8 tisíc.

    Prakticky a cenově výhodnější proto asi bude vozit haldu AA článků a z nich si zařízení dobíjet, to dynamo je dobrý zdroj trvalého osvětlení, na to stačí bohatě, na nové mobilní žrouty nikoliv.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Mně funguje obdoba toho Biologic.... dělaná doma spolehlivě. Ve 20" kole vpletené dynamo Shimano na 28", pak usměrňovač 220/5V USB a za tím externí zdroj co se dá současně nabíjet a vybíjet. Při rychlosti vyšší jak 10 km/h naběhne na USB usměrňovače asi 5,1 V a drží....vyzkoušeno asi do 150 km/h (na testovací stolici :))
      Na krose koupím nějaké podobné dynamo a přes zimu budu zkoušet jako přítlačné....uvidíme..

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2013
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      To mi pověz, jak se potom ty telefony LG Optimus a Xperie Z dají nabíjet z počítače. USB dává 5V / 500 mA. iPhone menší nabíjecí proud než 500 mA neakceptuje. A že by byl míň žravý než konkurence je nesmysl.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • USB nabíječka

             

        Mám lgp880 a nabíjím z USB zdroje 5V 2A a přesto to musím zacvaknout na několikrát, protože to hlásí pomalé nabíjení. Jestli to nebude výstupnímn apětí toho USB. Jestli to nechce víc než 5,1V.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: USB nabíječka

               

          Specifikace USB je celkem jasná: 5V +- 0,25V. Můj počítač dává poměrně přesně 5V. Znamená to, že bych z něj ten tvůj telefon nenabyl? Tak to je ale IMHO chyba výrobce.
          K tomu požadovat vyšší napětí a vysoké proudy není vůbec hardwarový důvod, nabíjecí napětí baterek je 4,2V u některých možná 4,3V, to je z 5V (i z 4,75 V) dostatek prostoru pro lineární stabilizační prvek.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: USB nabíječka

                 

            Xperii jsem nezkoušel, ale tablet Samsung Galaxy Tab 2 (7") z počítače nenabiješ.
            Připojení k počítači je pouze pro přenos dat.
            Kouknu jak se chová Xperie Z a Galaxy Note 8.0 a dám vědět.

            LG Optimus P700 měl vůbec nějakou divnou nabíječku, pokud jsem nepoužil jeho, tvrdil, "pomalé nabíjení vlivem nízkého napětí".

            Když jsem ho plugnul přímo do té chráničky BioLogic rozsvěcelo se, že se mi mobil nabíjí když jsem jel víc než 18 km/h. Ale nabíjení bylo tak pomalé, že svítící displej odebral víc, takže se ten krám vlastně vybíjel.

            Pomáhal jsem si tedy tím mezičlánkem v podobě power packu teď právě kontroluju jak se to chová s Xperii Z a zdá se, že ten výstupní prod z BioLogic Power Packu ( 5V - 200-850 mA) na ten krám nestačí, nedobíjí.
            Tablet Galaxy Note 8.0 taky nedobíjí, tedy k prdu.

            Nabíječka na tablet má na výstupu 5V - 2A, nabíječka Xperie Z 5V - 1500 mA.

            Takže můj slavnej BioLogic za 8 litrů můžu používat tak akorát k svícení :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.09.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: USB nabíječka

                   

              "pomalé nabíjení vlivem nízkého napětí". To je pěkný hláška. Tedy pěkný nesmysl, protože to není otázka napětí, ale proudu. Co vím, tak iPad se z běžného 0,5A USB dá nabít přes noc, když ho vůbec nepoužíváš. Možná se dokonce musí úplně vypnout. Dodávaná nabíječka je k němu asi na 2A. iPhone nemá s 0,5A problém, adaptér je na 1A.

              K tomu Biologicu bych ti napsal, aby sis pořídil nějaký spořádaný telefon, co se dokáže nabíjet i z počítače :)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2013
              Autor: snilard
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: USB nabíječka

                 

            Tablet přes USB z počítače také nedobíjí, mobil Xperia Z ano.
            V ddrátkách se vůbec nevyznám, ale šacoval bych to na problém s tím nabíjecím proudem. 850 mA těmhle žroutům nestačí.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.09.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: USB nabíječka

                   

              Mám zkušenost, že některé velké externí disky se v některých notebocích nerozběhnou. Spíš s nimi mají problém značkovější NB než ty obyčejné. Myslím, že některý výrobce povolí větší proud přes USB než je norma. Naposledy se mi to stalo s nějakým 1 TB diskem a NB Sony Vaio.

              Ostatně zde je o tom více:
              http://oskar.blog.root.cz/2013/02/08...

              [ Zpět ]
              Datum: 17.09.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        No ono je to s tim USB jeste malinko slozitejsi. Pokud vim, tak zarizeni si z USB portu muze brat pouze 100 mA (pominu-li suspend rezim), pricemz maximum 500 mA plati teprve v pripade, ze zarizeni dostane adresu, ma tu spotrebu zapsanou v deskriptoru a je uspesne nakonfigurovano. System by rozhodne nemel zvolit konfiguraci zarizeni, pokud chce brat vic nez dany port umoznuje - typicky USB Wifi strcena do pasivniho USB hubu. Aspon tak nejak to v norme na USB 2.0 bylo.
        V podstate vsechny ty USB lampicky, vetracky, ohrivace... co si berou jenom napajeni tu normu porusuji, nicmene tu normu porusuje i klasicka USB prodluzka (lze je zapojit za sebe a tim prekrocit limit delky (nedostatecna blbuvzdornost), v poradku je jen A-B).

        Realita je takova, ze proudove omezeni se resi ruzne, urcite i v norme bude nejaka rezerva a jelikoz precizne fungujici omezovac neni nejlevnejsi, pouzivaji se ruzne polyfuse, pripadne tam nemusi byt ochrana prakticky vubec, takze se vetsinou da brat podstatne vic ... a kdyz to pak nekdo udela poradne, nejednou muze byt problem, protoze se tam neroztoci disk... :)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojové dynamo jinak

               

          Pak je ještě nějaká "odbočka" ve specifikaci na větší proudy. Co vím, tak některé počítače mají USBčka na větší proudy, aby se tím daly nabíjet žravé tablety.

          Mně třeba počítač napíše, že byl překročen limit proudu, když tam zapojím něco, co by moc žralo. Ale jak to mají Windows netuším.
          Každopádně žádná z těch nabíječek v sobě nemá USB řadič, takže se to řeší specifickými napětími na datových vodičích nebo co nabíječka dá. U nabíječek pro iPhone se takhle dá telefonu říct, jestli má cucat 0,5 A nebo 1A. Bez napětí na datových vodičích se to odmítá nabíjet.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      nevím jestli to bude stejný problém nebo ne, ale setkal jsme se s tím u některých USB nabíječek do zásuvky a pak taky u krabičky, kterou mám na čtyři tužkový s výstupem na USB.
      Telefony, MP3 přehrávače atd. vyžadují nejen tok proudu, kterým budeš nabíjet, ale také nějaký datový tok. USB nabíječku jsme koupil jinou a v té krabičce na tužkovky mi tam kolegy z bývalé práce nějak připájel odpor, aby tam šel alespoň malý proud, který by simuloval ten datový tok. Od té doby to funguje bez problémů

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Nevím,
        spíš to nebude tenhle problém, mám podezření na nízký proud. Ale zjistil jsem, že ten BioLogic krám zvládá nabíjet reproduktor, a tak ještě pořídím slušný světla na dynamo, a nechám to tak. K telefonu mám externí baterii v pouzdře, den vydrží v pohodě. Tablet vydrží na tuty, protože jej vytáhnu jen občas abych kouknul na mapu nebo net a jinak ho nechám spát.
        Budu bydlet pod střechou, tak se večer vždycky naplno dobiji a dynamo mi poskytne ten luxus celodenního svícení a ještě uživí ten můj pojízdnej hudební cirkus.

        Ale je to drahá zkušenost, proto velmi varuji, prověřte energetické nároky svých mobilů, a zvažte, že drahé nábojové dynamo kupujete možná na delší čas, než mobil. Očekávám, že všechny ty superstroječky a smartfouny budoucnosti budou fakt požírači energie.

        Něco za něco, když to dynamo skoro nebrzdí, taky prd vyrobí. Protože má tu funkci on/off možná se výrobci mohli odvážit přisoudit tomu dynamu větší odpor s tím, že bude výkonnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        už se to tu IMHO řešilo

        http://www.plutanium.cz/babca/cs/1731-nabijeni...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojové dynamo jinak

               

          JJ řešilo, několikrát :)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Je to zajímavý nápad, to se musí nechat. Jestli poznáš při jízdě odpor svého současného dynama, tak tohle asi sotva utáhneš. Dynamo bude mít cca desetinásobné otáčky a dostaneš z něj neuvěřitelný výkon desítek W, pokud se k němu připojí vhodný adaptér, mnohem výkonnější než ten 5V USB, jak píšeš dál.
    Problém může být v prokluzování, za sucha OK, ale s trochou vody je kombinace pryž-pryž ta nejmíň vhodná. Spíš obalit to něčím na způsob hnacího válečku u třecího převodu motoru.
    Vážnější problém vznikne při nechtěném spuštění naprázdno, protože napětí bude překračovat 1000 V stř. a to při proudu spolehlivě smrtícím. Připojený adaptér fungující naprázdno by to taky zničilo, pokud by se k tomu nepřidala sofistikovanější detekce přepětí. Taky to nemusí vydržet samotná izolace uvnitř dynama, ale toho bych se bál nejmíň.
    Jako nápad, jak udělat z kola opravdovou elektrárnu, se mi to líbí.
    Pro praktické použití ale nelze než doporučit SON a používat ho standartním způsobem. V porovnání s např. jinak skvělým Shimanem DH-3N71 se i vyplatí. Když jsem na tom opravdu jezdil, tak se všemi vyměněnými kónusy jsem se už dostal na cenu SONu - s tím, že další náhradní kónusy už neseženu.
    Na Oceláči mi dynamo ve 20" kole dává trvale 5 W a možná někdo viděl, jak to jezdí bez šlapání z kopce. V provnání s odporem Rohloffa se to úplně ztratí a ani ten nemá vliv.
    Pro jistotu: Srandu si nedělám.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2013
    Autor: Radek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      K té kombinaci vlhká pryž-pryž bych připomněl, že tady někde Klika psala, že ji motor Crab prokluzuje snad i při rose.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.09.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        U Craba to není pryž na pryž, ale je to tuším materiál, který se používá pro brzdové obložení... ferodo tuším. Myslím, že i za mokra je to lepší kombinace než pryž na pryž. Samozřejmě vždy záleží na přítlaku.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.09.2013
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Pojízný elektrický křeslo!
      To by se dalo patentovat v americe.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Jestli už není...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Jak bys chtel ale odsouzence donutit, aby jel dostatecne rychle?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojové dynamo jinak

               

          Pohrozil bych mu trestem smrti oběšením. Nebo bych čas od času uspořadal závod odsouzených k trestu smrti, s hromadným startem. Vítěz by byl za odměnu omilostněn..

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2013
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nábojové dynamo jinak

               

          a co ho třeba pustit na kole z prudkého kopce a bez brzd se slibem, že když dojede dolů v určeném čase bude mu trest smrti změněn na doživotí? Je to sice kruté ale to je humanitní bombardování vlastně taky.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Kolik potom dává takové to klasické dynamo na bok pláště ? To má ještě víc otáček, protože má menší to kolečko co doléhá na plášť....

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Na tyhle otáčky je stavěné, takže dává tolik, co dynamo v náboji při svých normálních otáčkách, jenom má vyšší kmitočet a horší účinnost, se kterou se počítá. Na výstupu je to, co má být a napětí naprázdno je taky kolem 50 až 100 V. Jenom aby se někdo nedivil, proč pořád píšem o dynamech - jsou to všechno alternátory :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: Radek
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Jeden známý si z dynamonáboje udělal větrnou elektrárnu na jachtu, prý mu to dává 30W.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2013
      Autor: drood
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        na youtube toho je dost...i vodní elektrárny

        [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2013
        Autor: brum
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • technické detaily

             

        Kolik listů a jaký průměr vrtule?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2013
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    Tedy: Ono to už kdysi kohosi napadlo a tak se to i vyrábělo. Ovšem zkušenosti?
    Nic moc ...
    http://de.wikipedia.org/wiki/Rollendynamo

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2013
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nábojové dynamo jinak

           

      Přesně tohle měl jeden účastník lehosrazu (někdo mi pomozte se jménem) na svém speciálním městském kole. Nesmí se jet blátem, jinak to prý docela funguje. A je to menší než jakékoliv jiné dynamo 6V 3W.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nábojové dynamo jinak

             

        Hm, když prší nebo je po dešti, tak je bláto všude....

        [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2013
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nábojové dynamo jinak

         

    http://rad-forum.de/showflat/Number/598479

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2014
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024