reklama

Reparát 10 – Praktické záležitosti

Kudy
Kolegové mě žádali, abych připojil mapky, takže zde jsou s krátkým komentářem:
Rozvadov - Norimberk - 117 km
Podél E14, žádné záludnosti. Většina trasy se dá jet po obslužné komunikaci, který je vedena podél státovky a určena pro zemědělské stroje a cyklisty. Dobrý hladký asfalt. Průjezd…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 04.09.2013
Autor: Jindra8526
  • Kempy ve Francii

Mám jen drobnou poznámku ke kempům: několikrát jsem ve Francii byl a spal po kempech (s rodinou jsme jeli autem), ponejvíce Bretagne a Normandie, ale i Champagne. Žádný kulturní šok jsme neměli, snad jen občas se v kempu vedle klasických záchodových mís vyskytne i turecký záchod. Děti byly překvapené a chtěly to vyzkoušet :-). Papír většinou byl, neříkám že vždy. Sprcha v ceně taktéž.

Pro cestovatele je podstatná informace, že pokud nepotřebuje extra luxus, tak skoro v každé vesnici je kromě komerčních kempů jeden označený jako "municipal" (asi městský/obecní), a ten bývá nejlevnější. Co můžu porovnat, tak rozdíl v ceně byl větší než rozdíl v kvalitě. Navíc pokud chcete jen uvařit, zapadnout do spacáku, a pak po ranním čaji vypadnout, nepotřebujete extra luxus, ale spíš klid. A to na rozdíl od našich kempů ve Francii bylo.

A pak teda jsme jednou narazili na "kemp" (i s navigačníma cedulema od silnice), kde byly jen přívěsy a karavany, a vlastně to byla taková cikánská osada. Pro obyčejného gádžu se stanem nepříliš vhodné. Ale nepřišel jsem na to jak takový kemp poznat předem.

Takže moje doporučení chcete-li spát v kempu: ptejne se na informacích nebo na Googlu po "municipal" kempech.

[ Zpět ]
    Datum: 05.09.2013
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy ve Francii

Na netu lze také najít dost kempů - googluj : camping france.

Na androida jsou také aplikace. Poctivě jsem před odjezdem vyhledal ty, které podle aktualních na netu publikovaných informací, měly být v provozu, leč nebyly.

Může za to asi ten opožděný nástup jara, většina Municipálů ovšem stejně bývá v provozu jen v létě, tak na to bacha, začátek května asi dost nejistý.

[ Zpět ]
      Datum: 05.09.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reparát 10 – Praktické záležitosti

Za mě dávám velké plus, naprosto perfektní a vyčerpávající popis. Díky.

[ Zpět ]
    Datum: 07.09.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reparát 10 – Praktické záležitosti

Děkuju,
      ještě se k Francii vrátím v nějakém blábolu, jinak zábavnou formou, a dle mých zkušeností naprosto přesně a věrohodně Francii popisuje Stephen Clarke, třeba v knize Tak pravil hlemýžď, něco napsal o Paříži, a zábavnou beletrii pak totéž opakuje v serii knížek s názvem "Merde" plus něco,

Před cestou do města světel doporučuji přečíst alespoň toho "hlemýždě"

[ Zpět ]
      Datum: 07.09.2013
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (20 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017