reklama

Reparát 10 – Praktické záležitosti

Kudy
Kolegové mě žádali, abych připojil mapky, takže zde jsou s krátkým komentářem:
Rozvadov - Norimberk - 117 km
Podél E14, žádné záludnosti. Většina trasy se dá jet po obslužné komunikaci, který je vedena podél státovky a určena pro zemědělské stroje a cyklisty. Dobrý hladký asfalt. Průjezd…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 04.09.2013
Autor: Jindra8526
  • Kempy ve Francii

         

    Mám jen drobnou poznámku ke kempům: několikrát jsem ve Francii byl a spal po kempech (s rodinou jsme jeli autem), ponejvíce Bretagne a Normandie, ale i Champagne. Žádný kulturní šok jsme neměli, snad jen občas se v kempu vedle klasických záchodových mís vyskytne i turecký záchod. Děti byly překvapené a chtěly to vyzkoušet :-). Papír většinou byl, neříkám že vždy. Sprcha v ceně taktéž.

    Pro cestovatele je podstatná informace, že pokud nepotřebuje extra luxus, tak skoro v každé vesnici je kromě komerčních kempů jeden označený jako "municipal" (asi městský/obecní), a ten bývá nejlevnější. Co můžu porovnat, tak rozdíl v ceně byl větší než rozdíl v kvalitě. Navíc pokud chcete jen uvařit, zapadnout do spacáku, a pak po ranním čaji vypadnout, nepotřebujete extra luxus, ale spíš klid. A to na rozdíl od našich kempů ve Francii bylo.

    A pak teda jsme jednou narazili na "kemp" (i s navigačníma cedulema od silnice), kde byly jen přívěsy a karavany, a vlastně to byla taková cikánská osada. Pro obyčejného gádžu se stanem nepříliš vhodné. Ale nepřišel jsem na to jak takový kemp poznat předem.

    Takže moje doporučení chcete-li spát v kempu: ptejne se na informacích nebo na Googlu po "municipal" kempech.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2013
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kempy ve Francii

           

      Na netu lze také najít dost kempů - googluj : camping france.

      Na androida jsou také aplikace. Poctivě jsem před odjezdem vyhledal ty, které podle aktualních na netu publikovaných informací, měly být v provozu, leč nebyly.

      Může za to asi ten opožděný nástup jara, většina Municipálů ovšem stejně bývá v provozu jen v létě, tak na to bacha, začátek května asi dost nejistý.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Reparát 10 – Praktické záležitosti

         

    Za mě dávám velké plus, naprosto perfektní a vyčerpávající popis. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Reparát 10 – Praktické záležitosti

           

      Děkuju,
      ještě se k Francii vrátím v nějakém blábolu, jinak zábavnou formou, a dle mých zkušeností naprosto přesně a věrohodně Francii popisuje Stephen Clarke, třeba v knize Tak pravil hlemýžď, něco napsal o Paříži, a zábavnou beletrii pak totéž opakuje v serii knížek s názvem "Merde" plus něco,

      Před cestou do města světel doporučuji přečíst alespoň toho "hlemýždě"

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024