reklama
Město: Praha

Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat kudy jezdíte, pokud se chcete vyhnout Náplavce? Konkrétně mi jde o to dostat se z Florence (Florenci) na Podolí a obráceně.
Zatím jsem jezdila buďto po silnici, která vede souběžně s Náplavkou, nebo cca podél tramvaje (přes Václavák a Karlák, a zpět k vodě na Výtoni).
Žádná sláva, ale budiž. Nějaké další nápady?

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2013
Autor: Sarance
  • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

         

    z Florence jezdím ulicí na Poříčí až na Náměstí republiky pak to vezmu kolem obchodního domu kotva směr ovocný trh,Rytířská,uhelný trh pak mírně doprava a na konci bloju doleva Na perštýně a na národní po tram.kolejích spálenou ,Myslíkovou a u mánesa na náplavku po ní až na výton a po cyklostezce nebo z Perštýna po národní k národnímu divadlu u něj doprava a směr mánes.Zpět od Mánesa Myslíkovou,Lazarskou,Vladislavovou na konci doprava a pak vlevo do Jungmanové,perlové,rytířské,ovocný trh,prašná brána a nám.Republiky a po tram na florenc

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: martinek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      Od Namesti Republiky az na Perstyn se tam mota moc lidi, takze teto oblasti se obvykle radeji vyhybam. To uz je lepsi se motat mezi auty na nabrezi. Nebo to objet kolem Masarycky, Hybernskou, Jindrisskou, Vodickovu a Karlak.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2013
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

             

        Ono záleží, co člověk požaduje. A taky kdy jede. Nábřeží by bylo fajn, kdyby tam nebyla ta auta. Ve špičce, je to děs, nelze pořádně jet ani po silnici, a chodník je plný, takže jedině po kolejích, ale musí si člověk dát pozor na tramvaje. Jakmile se ale dostane k Národnímu divadlu, tak si člověk moc nepomůže.
        Po tramvajích je to teď, co se odklonila auta, celkem slušný, ale stejně si člověk musí uvědomit, že je na tramvajové tepně. Ke všemu ty dlažky ve Vodičkově a u Jindrišský věže nejsou nic moc.
        Na Ovocným trhu a Václaváku je dost lidí, ale celkem to jde, pokud člověk nejede jak o život. Při cestě tam je blbá část těsně před Národní třídou. Tady je vidět, jak moc chybí protisměrka od Náměstí Republiky na Národní třídu, protože tahle cesta je nejlepší.
        Pak mne ještě napadla možnost přes Kampu, ale tam se spojuje dost nepříjemností, lidi, dlažky, Šeříkova, výjezd na Klárově atd. Krom toho, pokud je cíl u Výtoně, nebo v Podolí, tak to není úplně ideální řešení.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      Z Florence na nám. Palacha mi přijde lepší jet po náplavce než tvojí trasou.
      Ta je dost frekventovaná - chodci + doprava.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      Dobrá trasa. Až na krátký úsek v Celetné a přechod Na Můstku se to dá skoro celou cestu švihat hodně přes 20km/h.

      Je zajímavé že jsem pořád navyklý jezdit přes Karlovo náměstí a ulicí Na Moráni, protože v Myslíkově dříve byly naprosto příšerné dlažební kočky.

      Zpátky jezdím trochu jinak: Z Myslíkovy Spálená, Národní, Perlová. Kvůli dlažbě v Lazarské a je to i o chlup kratší.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2013
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

         

    Pro inspiraci (jde o automaticky nalezenou trasu, bez úprav): http://mapa.prahounakole.cz/#trasa=37697351...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2013
    Autor: vrehak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      To je ale téměř to, co psal martinek.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

         

    Asi by slo Florenc - Rudolfinum - Staromak - Jilska - Na Perstyne - Spalena - Karlak - nahoru na kolem nemocnice do Vinicne a kolem Apolinare a Matfyzu na Nuselak. Od Vysehradu pak nejak kolem Jedlickarny tou ulici Pod Vysehradem nebo jaka to tam je dolu do Podoli.

    Rano by tenhle smer mohl byt OK (parkrat jsem jel Rudolfinum - Staromak - Vaclavak - Vodickova - Karlak - Nuselak a dal na Pankrac a slo to). Vecer bych radsi jel rovnou po naplavce, resp. s nucenou "odbockou" pres Kampu...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2013
    Autor: epo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      Myslím, že ta zajížďka na Palacháč je zbytečná, spíš asi ulicí Na Florenci(z cyklostezky sjezd u nádraží Těšnov) -> Náměstí Republiky a na Ovocný trh a pak dál na Perštýn. Provozem to vyjde tak nastejno, spíš líp, a člověk se vyhne tomu zmatku u výletních lodí.
      Sám jsem jezdil obvykle v provozu po nábřeží, ale to taky kvůli tomu, že cesta jsem jezdil z Bohnic přes Holešovice.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

           

      Není to dost komplikace jezdit takhle nahoru a dolu, IMHO tím ztratíš víc času než na stojícím nábřeží.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alternativa k Náplavce (Florenc - Podolí)

             

        Tak je, ale dotaz nebyl na rychlejsi variantu, nybrz na alternativu, tak jsem si vzpomnel ze jsem parkrat jel takhle a ze by se to dalo...

        Kdyz neni zasek na naplavkach, tak je to asi nejrychlejsi varianta, i kdyz je to treba delsi.

        Jinak souhlas s Cyklopalmovkou. Je to lepsi vzit jak rikas.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2013
        Autor: epo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024