reklama

obrácený chod pravého Deore duálu

Dneska jsem měl v ruce horáka a velmi mě překvapil chod pravého duálu Deore. Ukazováček řadil nahoru (lehčí) a palec dolu (těžší) převody.
Setkal jste se s tím někdo?

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2013
Autor: Relax
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Jestli to náhodou nebude obráceným tahem pružiny přehazky?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Samozřejmě, je to inverzní tah přehazovačky, např

    http://www.kupkolo.cz/prehazovacka-shimano-lx...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

           

      Bať, bať, přesně tu mám na krosu. A docela mi dává zabrat, kdykoliv jí potřebuju poštelovat. Nevim proč, ale dodneška jdou pohyby a tahy pružiny týhle přehazovačky trochu mimo moje chápání...:)).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2013
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Podobný problém jsem řešil do minulého roku, kdy moje původní krosové kolo ukradli. Moje původní kolo mělo ještě původní přehazovačku, ale tátovo, asi o 3 roky novější, už s reversní přehazovačkou(Stejná značka i model, jen nový vylepšený a jako součást vylepšení i ona přehazovačka). Vždycky to bylo překvapení sednout na to tátovo kolo. Nyní už problémy nehrozí, jen převodníky mám pořád tendenci řadit postaru, neb vpředu se přehazuje daleko míň.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Jo, mám to na na jednom kole pět let a furt si nemůžu zvyknout. Ale řadit lehký ukazovákem je příjemné. Když si na to vzpomenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Díky za ponaučení. Bylo to moje "poprvé" s tímto druhem přehazovačky.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: Relax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: obrácený chod pravého Deore duálu

         

    Jaké s tímhle máte zkušenosti v případě ochozenějších náběhů a řetězu, nebo vydojenější přehazky ? Na treku všechno dojíždím na doraz a tam si při řazení na lehčí někdy musím pomoct po přecvaknutí ještě takovým lehkým potažením "o půl polohy". Dolů to padá samo už z principu.
    V případě téhle přehazky bych měl trochu obavu, že bude citlivější na neochozenost. Na těžší není potřeba pomáhat (ale je ta možnost). Kdežto nahoru to prostě musí skočit (není možno pomoct potáhnutím napůl).
    Možná by se mi tenhle způsob řazení ale zamlouval. Stejně ale zlatej Sram na horácovi. Tam "ani netuším", kam táhne pružina, řadí to na obě strany na cvrnk.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

421 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024