reklama

Nové MTB do 18tis

Zdravím,

Scháním se po novém horském kole pro otce, maximálně do 18 tis. Nicméně se vůbec nevyznám ve značkách a kvalitě kol která se zrovna teď prodávají na trhu. Mám už 7 let Meridu Kalahari 570 a jsem s ní spokojený, za celou dobu s ní nebyl žádný vážnější problém :) Proto vás prosím o nějaké typy na horáky do 18 tis.

Táta má 183cm, a asi 105kg, takže aby bylo odolné. Spíše do terénu na lesní kamenité cesty, občas asfalt, někdy bláto... Díky vám všem za rady :))

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2013
Autor: Marek4455
  • Re: Nové MTB do 18tis

         

    Pokud kamenitou cestou myslíš nějakou urovnanou šotolinku a né opravdu kamenitou divočinu, pak za cca 18 už přiměřené kolo pořídíš. Nebude od věci kola v téhle relaci okuknout v obchodě a modely, které tě zaujmou sem třeba předhodit. Obecně by se na takovém kole už nemusely vyskytovat díly nejnižších řad Altus a Acera (s oblibou dává Kellys), ale měly by být minimálně Alivio nebo spíš Deore (LX, XT). Taky není od věci vyčíhnou si tzv. loňské modely a za stejnou cenu koupit lépe vybavené kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové MTB do 18tis

           

      Kamenitou cestou nemyslím žádný Alpský downhill :D,Zaujaly mě tento stroje:
      http://jizdni-kola.heureka.cz/ghost-se-3000-2013/
      http://www.merida-bike.cz/prodej/big-nine-tfs...
      http://www.bikeranch.cz/kolo/333-kellys-magic...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2013
      Autor: Marek4455
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové MTB do 18tis

             

        Ghost mi připadá za ty peníze trochu slabší (plus, nebo mínus ? je jen klasika devět kvaltů)
        Merida je 29" !! Pokud to není do hustého terénu, tak jako takový výrazně terénnější trek dobré.
        Kellys trochu překvapil. Asi bych o něm uvažoval, kdybych měl vybrat jenz těhle tří.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové MTB do 18tis

               

          hmm... určitě nechci vybírat jen z těchto tří, když můžou být za stejné peníze nějaké lepší. tohle jsou jen ty na které jsem narazil a líbily se mi. Ve světě kol mám poměrně úzké obzory, takže jestli víš o nějaké lepším, budu rád :)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2013
          Autor: Marek4455
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové MTB do 18tis

                 

            Ještě teday leader fox vypadá dobře:

            http://www.koloasport.cz/www-koloasport-cz...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.08.2013
            Autor: Marek4455
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové MTB do 18tis

                 

            Jaký je otec technik v terénu? Že vybíráš 29" kola. Být Tebou, tak nechám tatíka na těch 29" nejdříve svést. Je úplně jedno jaká to bude značka, ale jde jen o ten pocit z jízdy. Hele, je to fakt dost velkej rozdíl.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.08.2013
            Autor: speedy17
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nové MTB do 18tis

                   

              řekl bych že nic extra, četl jsem ale, že se horší ovladatelnost projeví až v opravdu těžkém terénu, asi bude vážně nejlepší ho na něj nejdříve posadit...

              [ Zpět ]
              Datum: 13.08.2013
              Autor: Marek4455
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nové MTB do 18tis

                     

                Na pohodové projíždění drncavýma cestama, do lesů a na pole a na rozbité silnice jsou 29" kola dobrá volba.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.08.2013
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nové MTB do 18tis

                       

                  Přesně takový terén myslím, nic těžšího nehrozí. Jak si vede 29 kolo na asfaltu oproti 26?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.08.2013
                  Autor: Marek4455
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nové MTB do 18tis

                         

                    Na 29 kole jsem nejel, ale jezdím na 28 treku a 26 horáku a kdybych si měl dnes pořizovat kolo na jízdu do po městě a Praze zvlášť :-) a na pohodové projíždění po silnici i mimo v lehčím terénu, tak bych bez váhání sáhl po dobrém 29 kole.
                    Na dobré silnici je asi celkem jedno jestli jedeš na 26 kole nebo 29, ale spíš půjde o pláště jaké na silnici obout a jak foukat.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.08.2013
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nové MTB do 18tis

                         

                    Na asfaltu je to skoro jedno, rozdíl je zcela marginální
                    - menší valivý odpor stejného typu plášťů ve větším rozměru,
                    - větší efekt gyroskopické stabilizace
                    - trošku větší setrvačnost (pomaleji se rozjíždí, a lépe "drží rychlost") - ale spíše pocitově, na hranici měřitelného v běžném provozu (minutu na deseti kilometrech tím nenaženeš).
                    Záleží spíše na stylu jízdy, na tom, co komu vyhovuje.

                    Já nemám styl v terénu nijak zvlášť vytříbený, a vyhovuje mi, když kolo projede většinu míst za mě, bez mého zásahu, což je typické pro 29".
                    Na druhou stranu historicky mám 26", která se o kus líp vymotá mezi zídkami, obrubníky, stromy, líp se nese po úzkých schodech a dveřma na balkon.

                    Prostě nejlepší je půjčit si testovací kolo na den. Stojí to prachy, ale obchod často půjčovné vrací v případě zakoupení kola, a ta informace za ty prachy imho stojí;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.08.2013
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nové MTB do 18tis

                           

                      To asi ano, ale na internetu jsem nenašel žádnou půjčovnu ve Zlíně, která by půjčovala nějaké slušné horské 29" kolo, tak to bude muset stačit těch pár set metrů v před prodejnou.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.08.2013
                      Autor: Marek4455
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nové MTB do 18tis

                             

                        Eurobike v Otrokovicích má nějaké testovací kola a je s nima celkem fajn domluva.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.08.2013
                        Autor: Grille
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové MTB do 18tis

         

    Kvalitní německá značka: http://www.mojekolo.cz/ghost-se-3000-black-grey...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: o24
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nové MTB do 18tis

           

      Co ta Acera tam ? Ono ani to Alivio není v téhle cenové relaci už nic extra...

      Vidlici bych si také představoval nějakou lepší.

      Plus váha 13,5kg u obyč MTB mi dnes přijde už jaksi přespříliš... Tolik váží můj 5 let starý all mountain celoodpružený tank ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2013
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024