reklama
Země: Belgie Belgie

Tipy

Zdravím všechny nadšence jako jsem já. Za pár dní vyrážím do Belgie na kole navštívit přátele a jelikož se jedná o mou první "dlouhou" cestu sám, chtěl jsem se zeptat na nějaké tipy. Obzvláště mě zajímá, jak to dělat s brašnama když si člověk potřebuje skočit někam do obchodu? Do těď jsem to dělal tak, že jsem si všechno sundal a vzal to sebou ale teď budu mít plnou 70l trojbrašnu + spoustu dalších drobností okolo, tak to mi přijde trochu nepraktické a spíše i nemožné...
Btw. měl jsem jet s kamarádem, bohužel mu to nevyšlo, není tu někdo, kdo by se chtěl přidat? Vždycky radši jezdím s někým :)

[ Zpět ]
Datum: 06.08.2013
Autor: force
  • Re: Tipy

To je obtížně řešitelné. Zkraje jsem napínal přes brašny ocelové lanko se zámkem - omezí to alespoň náhodné kolemjdoucí, ale už jsem to dlouho neudělal, moc to stejně neochrání, spíš má člověk lepší pocit.

S těmi brašnami nechanými na kole to prostě musíš risknout.
    Teď jsem byl na zámku v Torgau, leží na frekventované labské cyklotrase. Během toho, co jsem se tam potloukal se tam zastavil bezpočet cyklistů natěžko, kteří zaparkovali na nádvoří a jen popadli foťák a peněženku a šli tu na věž, tu do kaple.

[ Zpět ]
    Datum: 06.08.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Toho jsem se bál, že to budu prostě muset risknout no. Je fakt, že pravděpodobnost není vysoká, ale stát se to může a pak když by ukradli stan, spacák nebo něco důležitého tak můžu ten výlet zabalit...

Každopádně díky za tip s ocelovým lankem, lepší něco než nic :)

[ Zpět ]
      Datum: 07.08.2013
      Autor: force
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Peníze a doklady beru s sebou, a před odchodem od kola se trochu rozhlédnu po okolí a po lidech a vnímám pocit. Na jih, západ a sever od nás jsem měl zatím vždycky pocit, že moje naložené kolo s vozíkem nikoho nezajímá. A bylo to tak. Minulou sobotu v Linci jsem si opřel kolo o provizorní plot a dvě hodiny u něho nebyl. Když jsem se vrátil, plot byl rozebraný a složený k odvozu, kolo nikde. Našel jsem ho opřený o zeď vedle, i s vozíkem. Jezdím tam, kde nejsem pro lidi zdrojem obživy, kde mají nadbytek a nemusí okrádat pocestné. Jenom se usmívají a slušně zdraví (jako první). Belgie je myslím správným směrem, nebál bych se.

[ Zpět ]
    Datum: 08.08.2013
    Autor: básník

Já projel Bulharsko,5x Rumunsko a teď Balkán, zamknutí kola s brašnama jsem za těch 20 let venku neřešil a doposud se neztratilo nic- jen dám dole GPS a beru sebou doklady+peněženku,důvěra se mi zatím vyplácí- bojím se jen u nás :-(( Ono totiž zamčené cokoliv příp.zloděje spíš přitahuje. Jestliže si do bytu namontuješ bezp. dveře, tak je předpoklad že máš co chránit.......

[ Zpět ]
      Datum: 09.08.2013
      Autor: bi-jan-cyk
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Kolem světa na kole

Françoise a Claude Hervéovi
Čtrnáctiletá odysea v sedlech bicyklů aneb ani narození dcery nepřerušilo cestu.
Delší dobu vyprodaná kniha, která zaznamenala díky sympatickým Francouzům velký úspěch, se dočkala druhého vydání. Je rozšířené, má …
349 Kč
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
dnes
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (22 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017