reklama
Země: Česko Česko

Labská stezka

Rád bych se zeptal, jak vypadá Labská na úseku Poděbrady-Hradec Králové.
V neděli jsem i přes šílený hic vyrazil z Náchoda do Poděbrad za kamarádkou do lázní a protože jsem vyjížděl ve 4 hodiny ráno, tak jsem si dovolil jezdit po jedničkových silnicích, kde tou dobou nic nejelo, od Jaroměře jsem jel na Nechanice a Nový Bydžov.
Cestou zpět jsem chtěl jet po Labské do Jaroměře a pak někde mimo hlavní.
Od Poděbrad to šlo krásně, ale po cca 10-15km se krásný asfalt změnil na šotolinu - nevadí - ale později se cesta zhoršila a mě začali už padat i brašny z nosiče a byl jsem rád, že to "valím" aspoň 15km/h. V Kolíně jsem to vzdal a vyrazil opět po silnicích. Zajímalo by mě tedy jak vypadá zbytek úseku od Kolína až do Hradce Králové.
Co jezdím běžně Jaroměř-HK tak tam je to v pohodě, až na ty geniální "zábrany", které zbytečně brzdí provoz.

[ Zpět ]
Datum: 31.07.2013
Autor: Cvrnda
  • Re: Labská stezka

         

    To by mne taky zajímalo. Rád bych jel po labské z Jaroměře do Drážďan. Tedy až v říjnu, ale stav mne zajímá už teď :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2013
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka

           

      Vím že...
      Poděbrady -> soutok Labe a Cidlina - krásná asfaltka, ale s chodcema, to mi tolik nevadí, frčet se dá.

      soutok Labe a Cidlina -> Velký Osek - střídavě cyklostezka asflat a silnice.

      Velký Osek -> Hradištko I. - šílená lesní cesta s koryty a díra nedíra, občas průjezd spoustou kopřiv.

      Pak jsem z Labské sjel a frčel po silnicích, měl jsem za sebou 130km a dalších 100km před sebou. Jsem zvyklí na vzdálenosti do 150km a tom vedru co v neděli bylo (35°C) to bylo fakt o život...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2013
      Autor: Cvrnda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská stezka

         

    Jel jsem předloni touto dobou trasu Poděbrady - Kolín - HK - Jaroměř, letos se na to chystám zas. Loni jsem si to protáhl ještě přes Kutnou Horu.
    Dá se říct, že za Kolínem končí kulturní část cyklostezky. Dál se jede na Týnec podle Labe po obyčejné polní cestičce, semtam kaluž, díry, prostě neudržovaná pěšina. Ve Veletově to končí a musí se po silnici do Týnce. Z něj se dá jet kousek rozbitou polňačkou, ale za chvíli se stejně musí vyjet na silnici a až do HK už je to stejné. Ale není tam moc velký provoz. Já jedu přes Kladruby, Břehy a Bohdaneč do Podůlšan a pak podle opatovického kanálu do Opatovic, zadem přes Březhrad lesem do HK a po cyklostezce až do Jaroměře.
    Třeba to byla náhoda, ale z Týnce do Bohdanče jsem vždycky dojel bez problému a v pohodě, jen semtam nějaké auto.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2013
    Autor: cz593628
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka

           

      To zní jako fajn alternativa... Někdy to musím vyzkoušet, ale ža opadnou ty horka. Když jsem to jel v tu neděli, tak jsem málem umřel ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2013
      Autor: Cvrnda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Labská stezka

         

    Občas si tenhle úsek projedu a z Poděbrad do HK se mi osvědčila (jezdím to na 16" skládačce) tahle trasa:

    Poděbrady - soutok (stezka) - Libice nad Cidlinou - Opolany - Opolánky - Dobšice - Žehuň - Choťovice - Žiželice - Převýšov - Chlumec nad Cidlinou - odud kousek severně poblíž Cidliny lesem na Kosice - Kosičky - Babice - Trnava - Puchlovice - Roudnice - Lhota pod Libčany - Praskačka - Plačice - a konečně HK

    Silničky povětšinou celkem kvalitní, slabý provoz. Není to sice po Labský, ale s důrazem na kvalitní povrch kvůli pohodlí při jízdě na minikole :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2013
    Autor: RadekB
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Labská stezka

           

      Dík za tip, to vyzkouším, ještě jsem to nejel. Jinak, pokud chceš jet po silnicích, jel jsem i trasu z Poděbrad na Městec Králové, Nový Bydžov, Nechanice do HK, provoz taky celkem v pohodě a silnice dobré.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2013
      Autor: cz593628
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Labská stezka

             

        Jo jo, podobně jsem jel, ale z Nechanic jsem frčel na Jaroměř. Cílem cesty byl Náchod...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2013
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (20 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024