reklama

Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu přes K

Podél Ostravice vyrůstají kousky cyklostezek jako houby po dešti a tak je na čase, abychom se na ně blíže podívali. Nejnovější přírůstek dálkové trasy Ostrava - Beskydy, který byl nedávno dokončen, je úsek vedoucí od Slezskoostravského hradu po ulici Muglinovskou. Tato trasa vede přes Komenského…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 28.07.2013
Autor: Minas
  • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

         

    lávka u ulice Kratochvílova. Když jedu po proudu Ostravice tak odbočuju doleva a když jedu proti proudu Ostravice tak do té jednosměrky taky odbočuju doleva. V obou případech křižuju protisměr. Nevíte někdo jakou to má logiku? Nebo se mám uspokojit s univerzální odpovědí, že tak je to správně , tak to má být, vždyť projektant je vášnivý cyklista?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

           

      Mě ta odbočování doleva přijdou logická. Představte si, že by ten směr byl opačný. Při cestě po proudu byste jel pod lávkou, ale kdybyste se po Kratochvílové chtěl dostat do centra, musel byste celou lávku objíždět a vracet se. Naopak při cestě od Komenského sadu k hradu byste u lávky vjížděl do protisměru.

      A že ta odbočování jsou nyní možná kolizní místa? Když se budou cyklisté chovat tak jak mají, není důvod se těchto odbočení obávat. Ten, kdo odbočuje, bude dávat přednost tomu, co jede rovně :)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2013
      Autor: Minas
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

             

        No já mám pocit, že při cestě od Komenského sadu k hradu právě do toho protisměru jedu. a stejný pocit mám i když jedu opačně, :-)
        Když se budou cyklisté chovat jak mají? To jako ta cyklostezka je dopravní hřiště, které má přinutit cyklisti aby se chovali ohleduplně? Záměrným vytvářením kolizních míst?
        Takže je to tak správně, tak to má být a radši to nebudu kritizovat, protože projektant je vášnivý cyklista ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

               

          Cyklostezka sice není dopravní hřiště, ale je to normální účelová komunikace a tam by se cyklisté měli vždy chovat jako na dopravním hřišti pod dohledem policajta. Při odbočování vlevo se dává přednost, nebo to na cyklostezce neplatí?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2013
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

                 

            to je jasné to mi nemusíš říkat to přece vidím :-)
            Jen mi přijde hloupé budovat novou cyklostezku za levné miliony z EU dotací a už v projektu záměrně vytvářet kolizní místa. Prostě mě vadí, když na nové cyklostezce je uprostřed stezky pro cyklisti sloup pouličního osvětlení a vedle v pruhu pro chodce je volno. Vadí mi, když v místě, kde by stezka mohla vést rovně, je záměrně motána okolo stromů s odůvodněním, aby se cyklisti nerozjeli moc rychle. Jo prostě takovéhle cypoviny mi vadí :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2013
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

                   

              Ale to je něco jiného, tys psal o odbočování vlevo, že vytváří kolizní situaci.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2013
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

                     

                mám na mysli tohle místo http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/8/8511/8511262...
                vypadá to přehledně, když je to bez lidí a bez bruslařů.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.07.2013
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

                       

                  Takový pěkný slalom mezi tyčema, to muselo dát dost práce tohle vymyslet :-)

                  Chce to piánko, rychlost 10 a bez problému proplouvat, kdo spěchá tak po silnici, stezky jsou u nás vesměs jen na promenádu a ne jako dopravní komunikace.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.07.2013
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

         

    Závidím Ostravě, neboť v Opavě to zatím je děs a hrůza... a cyklostezka Ostrava-Frýdek Místek je ukázková :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: SiuxAm
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka podél Ostravice - Od Slezskoostravského hradu př

           

      ukázková? Z Ostravy-Kunčic do F-M jo.
      A až bude dodělán úsek od Ostravského hradu do Ostrava-Kunčice tak až na pár takhle speciálně vytvořených kolizních míst, určených aby se cyklisti chovali tak jak mají tak to bude použitelné :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024