reklama

Podritník - ako fixovať?

Mám karbónové sedlo. Podritník (poduška) bol od výrobcu fixovaný dvoma samolepiacimi suchými zipsami. Tie sa samozrejme po prvých 200km odtrhli. Myslím, že to nie je trvanlivý spôsob.

Ako fixujte podritník vy?

[ Zpět ]
Datum: 24.07.2013
Autor: batat2
  • Re: Podritník - ako fixovať?

         

    Odtrhli se ze sedačky nebo z podložky?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podritník - ako fixovať?

         

    Textilní suché zipy nalepené na bulpren chemoprenem mi vždycky fungovaly po celou životnost bulprenu za podmínky, že při sundavání bulprenu neškubu za bulpren, ale strčím pod něj ruku a odtrhnu ten suchý zip přímo.
    Samolepicí suché zipy mají někdy problém držet na laminátu. Základem je naprosto perfektně ho před nalepení vyčistit a odmastit a po nalepení to nechat chvíli odpočinout. Přídavný trik je nahřád lepidlo na samolepicím zipu horkovzdušnou pistolí. Musí se na to šikovně, je potřeba dát dost tepla na to, aby se na lepidle udělaly drobounké bublinky, ale ne zas tolik, aby se začla tavit a spékat očka na jeho pracovní straně. Takhle nahřátné lepidlo se chytne tak, že nejde urvat, když se při lepení nechtě lehce dotkneš laminátu křivo, už to musíš nalepit křivo, dolů to nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podritník - ako fixovať?

         

    "Podritník" je móoooc hezký výraz, jen co je pravda :o)))

    Omlouvám se za OT, ale to mě pobavilo :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podritník - ako fixovať?

           

      Výraz je to hezký :) Ale přesnější by možná bylo "podchrbátnik"

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2013
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podritník - ako fixovať?

             

        Tak tenhle výraz mě teda rozhodně nezaujal... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podritník - ako fixovať?

             

        nebo možná "podchrbtník" ?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2013
        Autor: Rasťa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podritník - ako fixovať?

           

      Ako sa to rečou tvojho rodného kmeňa nazýva?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2013
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podritník - ako fixovať?

             

        Přece podprdelník. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2013
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podritník - ako fixovať?

         

    Mám stejnou zkušenost, jen s Ventisitem a laminátovým sedadlem od AZUBu. Na sedadle samotném suché zipy drží, na Ventisitu jsou přicvaknuté několika sponkama sešívačkou ("koněm"), a ty sponky nedrží, ani když je rozevřu a ručně každou zvlášť kleštěma zaklapnu kolem nějakého vlákna ventisitu.

    Stačí abych kolo půjčil někomu kdo si při usedání sedne výš než má, a jak se pak posunuje dolů tak oba sucháče od Ventisitu utrhne. Přemýšlím jak jinak to upevnit, aniž by mě to pak tlačilo do zad :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podritník - ako fixovať?

           

      Sucháč se dá k Ventisitu přišít. Je to docela piplačka, ale jde to. Trošku jsem si na to ohnul jehlu a přišil to syntetickou nití, bavlněné by mohla prořezat umělá vlakna Ventisitu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podritník - ako fixovať?

         

    Seckym to nedrzii lebo idete na to zo spatneho konca zafixujte to tak ze nasijete na bullpren tricko a gate dost blbo sa to bude obliekat ale dokial sa udrzite na sedacke bullpren sa ani nehne :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: colombo.ii
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podritník - ako fixovať?

           

      Myslím, že si na to kápnul. Problém je v tom, že jazdím v normálnom tričku, bez lehopleny. Len teraz neviem, či si na ešte neexistujúce lehotričko mám prišiť suchý zips, alebo nie. :D

      [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2013
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024