reklama

Silnička okolo 20k

Zdarec,
divam se po silnici okolo 20k. Bude moje první, takže nevím na co si přesně dát pozor.

vyhlídl jsem si toto:
http://www.sterba-kola.cz/zbozi/gt-gtr-type-cx...
http://www.specialized.com/cz/cs/bikes/road...

prosím o názory. případně i další návrhy díky.

btw dvojtalíř nb trojtalíř?

[ Zpět ]
Datum: 24.07.2013
Autor: sadel
  • Re: Silnička okolo 20k

         

    GT ma o chlup lepsi razeni a aspon je to uz 10speed. Na zacatek ta Tiagra staci, 105 by byla lepsi, ale to uz by sis musel vic priplatit... desi me tam ty kliky... 46/36 je moc lehky, kor s 28z kazetou.

    Ted jsem kupoval spesla manzelce, odpovida to modelu "Secteur Elite Int Compact". Kolo celkem fajn, jen trochu tezky (s S velikosti je tezsi, nez moje silnice v XL a to nemam nijak extra kolo). Rozhodne bych na nem vymenil brzdy, krouti se jak pero z gauce, ale to je problem i u toho GTcka (stejne brzdy).

    U Speslu kazdopadne zaplatis za znacku, na druhou stranu vyhodou je dozivotni zaruka na ram.

    Rozhodne 2placku, je s tim min problemu a pokud nejezdis vylozene silove, tak kompakty (coz maj obe kola, ale 50/34 mi prijde pouzitelnejsi)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2013
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička okolo 20k

           

      Nechápu, co s tím má společného kazeta 28z. Převod 36/28 je skoro to samé jako 34/26.
      To by mu mohli spíš chybět těžší převody, ale na 46/12 se dá šlapat i v 60km/h.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička okolo 20k

             

        No já nevím ale kolik lidí kupujících si první silničku za 20 K hodlá šlapat při 60ce ?
        Na průměrné české silnici se silničkou za 20k máš při takové rychlosti dost starostí aby přežilo kolo a tím i jezdec :)
        (dneska jsem ráno prokroužil Ondřejovsko a nikde jsem si 60kou jet nedovolil, místama sem byl rád, že z kopce jedu jen 30...třeba silnice Penčická křižovatka - Bohumil je doslova o hubu).

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2013
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Silnička okolo 20k

               

          já jel na koloběžce z kopce nedávno 66, ale je fakt, že jsem si dával majzla, abych se nepoškrábal na nose :-))

          na favoritce jsem dal zatím svůj rekord 78, z 12% klesání. odnesly to jen 2 prasklé špice :)
          a v autě jsem na stejném místě jezdil tak třicítkou :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Silnička okolo 20k

                 

            Letos na horákovi mám maximálku 62 a na silničce bych si to na tý samý silnici nedovolil ani náhodou :)
            Nejvíc jsem na žiletce asi jel od Kostelních Střímělic směr Hradec moji první silniční sezonu, to jsem ale měl o 15 kilo víc než dneska a akceleroval jsem z kopce jako blázen měl jsem tam cca 70.
            Od tý doby jsem zažil nějaký ty průrazy duše, nájezdy na olej, mokré listí a následné silniční lyšeje a tak nějak si sám sebe víc vážím, čili to tak nepouštím.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2013
            Autor: újezďák
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička okolo 20k

             

        To se sice dá, ale moc smysl to nemá. Obecně u rychlostí nad 50km/h má smysl se sbalit a jet na sádlo (čím víc sádla člověk veze, tím rychleji to jede).

        http://youtu.be/gK6l0To9X9k?t=35s

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2013
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička okolo 20k

           

      Silničku, jó ? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2013
      Autor: Radius
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silnička okolo 20k

         

    To GT, co máš odkaz, je ale cyklokroska ne čistikrevná silnička, ale když vyměníš pláště, tak se tak použít dá.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silnička okolo 20k

         

    Když bys chtěl, stojí mi tu v pokoji silnička, kterou jsem si přivezl z Itálie. Je komplet na Shimanu 105, najeto má přesně 903 km a cena by byla 15 500,- Kč. Velikost rámu je 56.

    http://holfi.pohoda.com/ziletka/002.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička okolo 20k

           

      Ahoj, proč máš snímač tachometru na zadním kole?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2013
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička okolo 20k

             

        jezdí na trenažéru ?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2013
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička okolo 20k

             

        Protože to má společný kabel se snímačem kadence.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2013
        Autor: Holfi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

342 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024