reklama
Země: Norsko Norsko

Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

Příští rok se chystám na tři týdny do oblasti Narvik-Tromso-Nordkapp-Kiruna. Z různých důvodů mohu jet v jednom ze tří přibližných termínů: 1) konec května do poloviny června, 2) od poloviny července do začátku srpna, 3) druhá polovina srpna, začátek září. Chci se tedy zeptat především na osobní zkušenosti co se týče počasí, komárů, případně jiných záležitostí souvisejích s termínem. Kdy je nejvhodnější doba a kdy ne a proč? Předem díky!

[ Zpět ]
Datum: 24.07.2013
Autor: MarekD
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    Dle mých zkušeností asi nejlíp konec července a srpen. Pořád ještě dlouhé dny a poměrně stálé počasí, i když samozřejmě ti to nikdo předem nezaručí. S komáry je těžká rada, buď jsou nebo nejsou. Vzít sebou dobrý repelent. Květen bych moc nebrala, ještě může v kopcích ležet dost sněhu nebo i připadnout.
    Když tak zahlásím koncem srpna, chystám se teď právě do oblasti Narviku.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    Někde jsem četla, že na Norsko je nejlepší červen. Moje holka se vrátila v neděli z měsíčního cestování po Norsku a měli prý stále pěkné počasí, déšť jen ve dvou dnech, komárů málo, stačil kouř z ohně, repelent použili asi 3x.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

           

      Podle toho, co píše Marek, tak se budou pohybovat dost vysoko nad polárním kruhem.
      Koncem července a v srpnu jsem tam byla několikrát, většinou bylo krásné počasí. A vlastně to nikdy s komáry a muchničkami nebylo nijak moc zlé. Některé roky nebyly vůbec. Rozhodně na muchničky mám daleko horší vzpomínky ze skotského Skye

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2013
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    letos:konec května, červen komárů plno od Polska až po Norsko. od. července po komárek ani pamatky

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2013
    Autor: zazvur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    Letos od 27.7 do 17.8., celkem 22 dnů cesty na Sever, z toho 13 dní za polárním kruhem - oblast Fauske, Narvik, Bjornfjell, Abisko. 6 dní krásně, 4 dni polokrásně, 3 dni propršelo, jedna bouřka v dálce, žádné kruté větry. Deset nocí ve stanu, 2 noci v samoobslužné chatě DNT. Většinou ráno zamračeno, ale přes den se vyčasí, ale tady vůbec nevadí, když člověk prolelkuje dopoledne ve stanu, protože den má celých jasných 24 hodin. I ve slunečných dnech teplota kolem 15-17 stupňů, což je pro outdoorové aktivity ideální. Skoro žádní komáři ani muchničky.
    Místní říkali, že měli nádhernou celou druhou půlku července.
    Klasicky seversky kýčoidní fotka pro inspiraci:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

           

      Já si říkala, kam jsi to asi tak vyrazila a sever jsem si tipovala nejvíc.

      Doufám, že sem postupně hodíš trošku víc fotek :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

             

        Snad časem přidám trochu infa a fotky, ale potřebují nejdřív přebrat.
        Zatím jsem ve stádiu praní a debordelizace a taky uschování severských přebytků na zimu:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2013
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

               

          Copak brusinky, ale co houby?!?
          Mě u švagrové vždycky fascinuje, jak tam v podstatě za chalupou (za chatou) rostou lišky a křemenáče. A to v množství víc než velkém.

          A v Göteborgu v lesoparku vlastně také.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.08.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

                 

            Houby jsme jedli čerstvé. Norové nesbírají nic jiného než lišky a pak to na obrázku. Říkají tomu piggsopp, česky snad Lišák zprohýbaný. Chutná fakt jako naše lišky.
            A samozřejmě molte (ostružiník moruška), bez toho by sever nebyl severem:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.08.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

                   

              Ano, to je fakt, lišky jsou jediné houby, které švagrová sbírá.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.08.2013
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    Pred par dny jsem byl v Norsku, jen tedy dole u Osla a počasí super. Do 20 stupňů a bez problémů koupání v mori. Ted jsem ve Svedsku u Borasu (350 km níže) a je tu skoro stejne. Nahoru jsme se bohuzel nedostali (

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2013
    Autor: nemluva
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejvhodnější termín pro cestování na sever Norska

         

    Díky za informace, snad mi to Norsko příští rok vyjde!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2013
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky

Lofoty na kole

 (CK Bondo)
06.08.2025, 12 dní
39 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

279 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024