reklama

treking x 29

Ahoj,
jak se budou v praxi lišit horák HT 29" na tenkých trekingových pláštích a "normální" trekingové kolo na stejných pláštích? Kromě toho že 29" bude mít asi lepší vidlici? Co bude lepší pro asfalt/cyklostezku/ježdění do práce, prostě ne do terénu?

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2013
Autor: básník
  • Re: treking x 29

         

    Do 29" ti vejdou široké mtb pneumatiky, do crossu mohou a nemusí.
    Možná (nikoliv nutně) bude mít 29" lepší brzdy, větší kotouč vpředu, menší převodníky (22-44 namísto např. 28-48), kvalitnější náboje.
    Možná bude 29" trochu delší (jak rozvor, tak délka horní rámové trubky).
    Ale za stejnou cenu dostaneš +- stejnou kvalitu.
    Při stejných - vhodných - pláštích bude na uvedené použití rozdíl zřejmě marginální. Musel bys srovnávat konkrétní dva modely kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: treking x 29

         

    A tvoje cyklokroska se na dojíždění do práce nehodí?!?
    Tedy né že bych ti nepřála nové kolo, jen se tak ptám.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: treking x 29

           

      Cyklokrosku jsem prodal a mám jenom toho dahona (horské kolo, možná spíš městské). Na cestování je super, ale denní cesty do práce jsou jiná disciplína. Potřebuju zrychlit, odlehčit a přitom se nenechat tlouct (brnět) do rukou na úsecích hrubého asfaltu. Vlastně bych potřeboval silničku s odpruženou přední vidlí a malým nosičem.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2013
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: treking x 29

             

        Jo aha, tak to je jasný.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: treking x 29

             

        proč jsi prodal tu cyklokrosku?, není to tak dávno, co jsi o ni básnil :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2013
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: treking x 29

               

          Laďo viz dole, bez prodání cyklokrosky bych neměl prachy na toho dahona. Už je to dva roky.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2013
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: treking x 29

             

        Tak v takovém případě splní tvé požadavky nejlépe silnička s odpruženou přední vidlí a malým nosičem.
        Ale klidně se ptej dál :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2013
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: treking x 29

               

          přesně :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2013
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: treking x 29

             

        Cyklokroska :-)
        Nemá sice odpruženou vidlici, ale dát tam co nejširší pláště - 40-42mm, nafoukat na 3 bary (klidně i míň) a pod omotávku gelové vložky.
        Nosič by také neměl být problém přimontovat, nebo dát na sedlovku.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: treking x 29

               

          No a nebude to těžký a pomalý (s odporem) v případě "podhuštění"? Já jsem asi spíš stará škola a hustím, co se vejde. Z měkkých pneu pod sebou jak vidím to promáčknutí na asfaltu, tak jsem nervní a pořád na to za jízdy koukám a při zastávce ohmatávám jestli neuchází a nakonec to stejně nabuším a mám klid. Chovám se ke každým pneumatikám jako ke galuskám. Víš? Neztěžklo by to a nebyl by výsledek stejnej jako ty 26 schwalbe BA 2"?

          [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2013
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: treking x 29

         

    to všichni: prostě mi horák HT 26" s odpruženkou přišel pohodlnější, vzpřímenější posez, netluče do rukou a nemusím hlídat abych si nebrnknul při pomalém manévrování špičkou tretry o přední kolo v rejdu, to se mi stávalo a to je na tlamu. Na cestování s vozíkem a relax dobrý, spokojenost.
    Jenže po měsíci a 1000km naježděných do práce objevuju, že denní ježdění do práce je jiná disciplína. Horák zůstane na cestování, ale na tyhle ranní a odpolení švihy je těžkej a pomalej. Tak řeším jak zrychlit a nedrnčet, hrubý asfalt a lívance nepřevládají, ale na naštvání právě tak stačí. Horák na galuskách? silnička s odpruženkou? 29? Méně huštěná cyklokroska?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: treking x 29

           

      Nedavno jsem to tu psal - prekvapilo mne, jak lehce jede stary horak z 1991 s pevnou vidli. V praci jsem byl neuveritelne rychle a to jsem se ani nijak extremne nehonil. Nemas taky nekde takovy srot schovany?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: treking x 29

           

      Do horáka bych dal jen rychlejší kola.
      Má to kotouče nebo V? Pokud kotouče, vyzkoušej, zda do toho vejdou galusková kola, to by bylo přesně to, co chceš.
      Ale i když tam máš véčka, jsou rychlé 26" slicky nebo semislicky šířky kolem 1,5" (ale pozor, některé pláště této kategorie na mokrém asfaltu svinsky kloužou).
      Mít jedoné kolo a střídat jen kola podle povrchu je výhodné z hlediska místa v bytě i peněz.
      Nebo bych si na podobné dojíždění pěkně zrestauroval Favorita nebo jinou nostalgickou silničku. Ocelová zahnutá vidle trochu tlumí, je to levný, moc se to nekrade, a můžeš to úspěšně vydávat za svůj styl a výsledek své šikovnosti:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2013
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: treking x 29

             

        Mám kotouče, mechanický.
        Díky za diskusi, trochu jsem si srovnal v hlavě jak to je a je to logické. Rychlost kontra pohodlí. Nejrychlejší bude silnička, ale na pohodlí tvrdá koza. A pohodlný kolo bude pomalý. Letos už to nechám, vyměním pneumatiky viz to druhé téma, dám něco užšího a rychlejšího. Na zimu budu pneu stejně zase měnit. A příští jaro uvidím, vypadá to zase na cyklokrosku nebo silničku. Obě už jsem jezdil a prodal, blázinec :-)) Je to v tom že cesty do práce jsou spíš rychlý hodinový švihy, než cestování nebo koloturistika. A to jsem dříve neřešil.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2013
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: treking x 29

               

          A co tenhle full ? Pohodlně odpružený, rozumné převody a peláší pěkně :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: treking x 29

                 

            Krásná. Na té bych jel teď třeba do Benátek :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2013
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: treking x 29

               

          I silnička může být pohodlná, místo jedné omotávky dám dvě gelové, použiju klasické výplety s nízkými ráfky a nasadím nejširší možné pláště, co se mi vlezou pod brzdu resp. do rámu /25-28 mm/ http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en... Na takové silničce zvládám v pohodě naše "pěkné" asfaltky a v případě potřeby projedu s citem kdejakou polňačku nebo lesní cestu.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2013
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024