reklama

Benzínový vařič 2

Původní téma je už zamčené, tak zakládám pokračování a mám dotaz. Nemáte někdo zkušenost s vařičem GoSystem Gemini Extreme? Měl by fungovat na benzín, petrolej i plyn (s jedinou tryskou)! Dost často se stává, že moc univerzální věci jsou naprd. Nic nevím ani o výrobci (Čína?). Používáte někdo jiný takový vařič na různá paliva (Primus, MSR, ...)?

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2013
Autor: vlli2
  • Re: Benzínový vařič 2

         

    Je to kopie MSR XGK EX II.

    Originál funguje. Nicméně pozor, když do toho chceš lejt mazut, dává se jiná tryska.

    Nicméně i když se v tom dá víceméně spálit cokoliv, stejně do toho leju technický benzín, cokoliv jiného produjuje docela dost sazí, které zanáší trysku a vařič (lze bez potíží vyčistit) a špiní nádobí (také lze bez potíží vyčistit). V porovnání s jinými vařiči ty saze XGK prakticky nevadí. S technickým nic čistit netřeba.

    Pokud jsem neměl technický (někam jsem letěl), tak jsem u pumpy bral normální 95.

    Jen bacha ať si nekoupíš benzínový čistič, kamarádka, i přes trojí upozornění (naposledy přímo před obchodem) přinesla směs benzínu a toluenu. Vařič by to asi dal, ale za ten smrad mi to nestálo.

    Plyn do originálu pustit nejde a ani o to nestojím. Provozní náklady jsou vysoké a když už vleču velkou 450g mrchu, tak toho nebudu cpát drahé a méně výhřevné palivo.

    Za dva tisíce hezký, když bude alespoň z poloviny fungovat jako originál za třiapůl.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Benzínový vařič 2

           

      Ja si plyn prepoustim do malych z velke lahve. Na vikendove akce mi plyn staci. Jen si nejsem jisty tou znackou. Od pohledu to je kopie MSR, ale co materialy, zpracovani,...? Jeste jsem uvazoval o koupi MSR Dragonfly z vyprodeje ACR za slusnoou cenu, ale chasnik, co to prodava uz nejak nereaguje :-(. Ten Dragonfly ale nehori na plyn.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Autor: vlli2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Benzínový vařič 2

             

        Netuším, neměl jsem to v ruce. Nicméně když chceš vařit na plynu, přijde mi lepší vzít plynový vařič (je lehčí a skladnější), mám rád třeba tento: http://dx.com/p/outdoor-camping-mini-portable...

        A benzíňák brát jen když chceš vařit na benzínu.

        Ten plyn do toho nemontuj, je to zbytečné.

        DragonFly je dost citlivý na čistotu paliva (ta regulační jehla se ráda zanáší).

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2013
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Benzínový vařič 2

               

          Taky mam z te kombinace trochu obavu. Zrovna se mi ozval chlapik s tim dragonfly (za necele 2t.). Je novy vc. lahve. Pujdu do nej...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2013
          Autor: vlli2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Benzínový vařič 2

                 

            Z kombinace bych obavu neměl. Považuji ji za zbytečnou.

            Jestli máš možnost koupit DragonFly za necelé 2k, určitě to je lepší varianta. Kup do toho technický, je sice 2x dražší než automobilový, ale vyplatí se to (spotřeba je natolik nízká že Ti to bude jedno a za smrad při zapalování a sraní s čištěním to nestojí).

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2013
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Benzínový vařič 2

               

          DragonFly jsem míval, než někde zmizel (patrně při stěhování). Je dobrý, používal jsem ho na běžný benzín z benzínky a na rozdíl od kamaráda, který svůj MSR WhisperLite musel každou chvíli čistit, můj fungoval v pohodě.

          Jen počítej, že je dost hlučný, kamarádi ho okamžitě překřtili na Apollo. V přírodě to moc nevadí, ale když si chceš třeba na ubytovně nebo v kempu něco uvařit pozdě v noci nebo brzo ráno, je to trochu nepříjemné. Ale za ty 2 tisíce bych do něj šel.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2013
          Autor: vrehak
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Benzínový vařič 2

         

    Tak jsem dnes upgradoval svuj benzinovy varic. Koupil jsem na Sbazaru novy MSR DragonFly. Ma to byt vyprodej ceske armady (myslim, ze je tam jeste maji-to neni reklama, to je jen konstatovani :-)). Uz jsem ho otestoval. Na technicky benzin hori skvele-prvni esus caje na zahrade :-). Zkousel jsem etanol, na ten varic nehori. Dalsi paliva zatim testovat nebudu. Jinak mi prijde, ze bude dobre slouzit.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2013
    Autor: vlli2
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

414 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024