reklama

Po kolika km - servis?

Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat po kolika km dáváte horské kolo do servisu? Dík moc. :-)

[ Zpět ]
Datum: 12.07.2013
Autor: Rinking
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Až když je to potřeba.

    p.s. po kolika km kupuješ nové boty ? ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po kolika km - servis?

           

      Dík :-) no boty měním až,když je mám už hodně špatný, do tý doby měním kufry :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2013
      Autor: Rinking
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po kolika km - servis?

             

        Teda abych to úplně nezlehčoval - u solidnějších vidlic je dobré občas měnit olej, ale také v závislosti na intenzitě použití. Totéž u hydraulických brzd. Nebo třeba lanka a řetězy. Tabulky výrobců ale platí víceméně pro dravce, kteří z kola téměř neslezou a dávají mu co proto.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Když to potřebuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2013
    Autor: Kolorádo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Na základní šeřízení kola nepotřebuješ servis, to by měl zvládnout téměř každý dospělý cyklista.
    Jinak když kupuješ nové kolo tak prodejce ti určí garanční prohlídku. (vše ti seřídí a popřípadě dotáhnou špice pokud je to potřeba)
    Taky máš dvouletou záruku a tak do servisu můžeš v průběhu této doby kdykoliv to bude nutné.
    Potom už se řídíš podle toho co se pokazí po záruční době.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Po kolika km - servis?

           

      Do servisu se může kdykoli i mimo záruční dobu.
      Rozdíl je jen v tom, že v záruční době nehradíš výrobní vady, které se ještě vyskytly. Výměnu běžných spotřebních součátek (řetěz, destičky, ...) samozřejmě platíš.
      Stejně tak s úhradou za servisní práce - pokud jde o záruční opravu,nehradíš nic, pokud jde o servisní práce mimo záruku, pak práce platíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Po kolika km - servis?

             

        Mám za to že každý rozumný člověk vi co je záruční oprava a co pozáruční a není na to potřeba nikoho upozorňovat. Zcela jistě nepujdu do servisu když mně praskne lanko na brzdě a to ani v záruční době. To by se mohlo stát že bych byl bez kola třeba i více ja týden. Né všechny servisy jsou ochotny banální závadu odstranit na počkání.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Po kolika km - servis?

               

          Také předpokládám, že to každý ví, ale kdo ví... Napsal jsi to dost nejasně, tak jsem si dovolila to upřesnit.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Většinou dávám kolo do servisu 2x ročně - na jaře (když je sleva za práce) a někdy na podzim.
    Ostatní záleží na tom, jak je třeba opotřeben řetěz nebo co se v průběhu roku vyskytne.

    Já si nakole maximálně umyju a namžu řetěz, odmítám na něm cokoli jiného dělat, takže do servisu jedu, když potřebuju.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Tohle je strašně individuální věc. Záleží kolik na kole najedeš km, za jaké období, v jakých podmínkách a co si umíš udělat sám. Já dodržuju každoroční předsezónní kompletní servis.

    Během roku je to pak o tom, s čím si chci nebo nechci hrát sám. Jsou i věci, které nemá smysl dělat bez zkušeností a vhodného vybavení sám a učit se na vlastním kole.

    Střídám 3 kola, tak při mém ročním nájezdu km to na horáku vychází na servis po cca 5000 km. Ale jak říkám, je to hodně individuální a píšu to spíš proto, abych odpověděl přesně na položenou otázku než aby to někomu mohlo pomoci.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2013
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Kdybych vedel o servisu, kde se mi o kolo za primerenou cenu postaraji a ja nebudu muset nic resit, to by bylo fajn. Bohuzel me uz vsechny cykloservisy v okoli stihly nastvat, tak jsem si rekl, ze dokud to nebude absolutne nutne, uz jim kolo nesverim a stouram se v tom sam, i kdyz tomu moc nerozumim a vubec me to nebavi!

    Kdybych se ridil nekterymi pouckami o ujetych kilometrech, muselo by nejspis kolo do servisu aspon jednou tydne... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po kolika km - servis?

           

      Já právě takový servis mám. Chvilku teda trvalo, než jsme si na sebe zvykli, ale teď naprostá pohoda.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po kolika km - servis?

           

      Slušné servisy jsou, vím asi pěti, kde jsou schopni mechanici, jenže na to aby člověk se vším jezdil do servisu a všechno si nechal dělat, by musel taky na to přiměřeně hodně vydělávat.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Po kolika km - servis?

           

      Tak nějak.

      Jako kluka mě bavilo si favorita rozebrat "do šroubku". Teda to na co stačilo vybavení dílny - speciální stahovák na pětikolečko jsem neměl - pokud už to fakt potřebovalo promazat, což bylo tak 2x za životnost - použil jsem prostě větší kladivo.

      Od té doby nemám dílnu, no a taky mě to už nebaví, když už v tom není to objevitelství, jak to vlastně funguje. Ale dobrý servis nemám, takže si i přesto řeším věci sám, pokud to jde. Naštěstí vývoj pokročil k dobře utěsněným a často nerozebiratelným ložiskům, takže ani není nutnost během zimy úplně všechno rozebrat a vyměnit maziva.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Po kolika km - servis?

         

    Tento rok již mám dvakrát (jednou z důvodu nehody). Nu, vidím to ještě jednou...

    Jinak první servisku si nechávám dělat před sezonou, kdy kolo převážně zimuje ve sklepě nebo doma, další podle potřeby.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024