reklama
Země: Německo Německo

Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

Ahoj, koncem července bych chtěla za studujícím synkem do Berlína. Plánuji jednu cestu po Sprévské cyklost. a druhou po Labské. Tam se trochu bojím, aby nebylo moc narváno. Jaké máte zkušenosti s provozem, pokud jedete tudy na těžko, není to jen samé vyhýbání se nebo se lidi rozpustí???

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2013
Autor: 541942
  • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

         

    Na Sprévské je klid. Eventuelně to můžeš vzít z Berlína na východ a pak podél Odry a Nisy, to taky není nějak extra zalidněné.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Bohužel jsem někam zasil mapu Spreewaldu, tak ti to nemohu popsat kudy, ale jinak do Frankfurtu z Berlína se jede po Sprévské až ke Kersdorfer Schleuse a pak už je to jen skok. (nějakých 30 - 50 km)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Tak ne, jenom jsem ji přehlédl v kupičce stejných map:
      Takže optimální - nejvíc cest bez automobilů -
      Kersdorfer Schleuse - Neubrück (6 km), Müllrose (11 km), Groß Lindow (9,2 km), Brieskow-Finkenheerd (3,2 km), cyklotrasa Odra (4 km)

      Eventuelně můžeš na cestě do Berlína jet z Alt Schadow rovně na sever přímo do Spreenhagen a tím se nebudeš tolik vracet stejnou cestou.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

         

    Jel jsem po Labské z Dĕčína až do Torgau, pořád lilo, ale i tak byl cykloprovoz. Nedovedu si představit jak se v nĕkterých úsecích v sezónĕ mohou na tu stezku srovnat.

    Sle protože pořád stoupala voda, stezku zavírali, a tak jsem zjistil, že se v pohodĕ dá jet kolem Labe i okreskama, tĕch aut zase tolik není a z Modřanské mám vyzkoušeno, že je to mnohem vĕtší pohoda než na ucpané stezce.

    Z Torgau už se jede jen po silnici, skoro rovina, mírný provoz, hnusný vítr, fouká-li.

    Nevĕřím, že se lidi na Labské rozpustí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Já jel jednou v pěkném slunném nedělním odpoledni z Míšně do Drážďan a místy nebylo na stezce k hnutí - a to vede po obou březích.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

             

        Přesnĕ tak si to představuji.
        Kdo je zvyklý jezdit ve skupince, možná to zvládne, protože Nĕmci jsou zdvořilí, ohleduplní a přátelští, ale na druhou stranu, protože jsou takoví, není to žádný nervák ani drama na té silnici.

        Jen občas mírný kopeček, ale ten zrovna mĕ spíš potĕší.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

               

          jj, díky za skvělé informace. Průvody taky nemusím a hlavně budu potřebovat trochu jet, takže nějaké pořád vyhýbání, uhýbání, by se moc nehodilo do krámu. U té Sprévské bych asi vyminula takový ten oblouk, co se táhne právě k Frankfurtu a vzala to přes Spreewald víc napřímo k Berlínu, tu druhou cestu ještě promyslím a zkouknu nějaké mapy. Odra-Nisa je také možná varianta.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2013
          Autor: 541942
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

                 

            Ano, takhle přesně jsme to jeli, s vynecháním toho jednoho oblouku. Jen s tím, že na odbočce ze SpreeRadWeg u Neuendorfer See směrem na Kehrigk jsme zakufrovali a protáhli si cestu o zbytečných těžkých a mokrých 20 km.
            http://www.gpsies.com/map.do?fileId...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.07.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

                 

            Záleží odkud startuješ.
            Jel jsem před mĕsícem z Hřenska do Torgau, 150 a pak druhý den 115 do Genshagenu u Berlina. Ale bez stanu, v Torgau hotel Central, 42 Eur, odečetla mi snídani, kolo v specielním skladu na pin. Super indická restaurace maskovaná za pizzerii asi 200 metrů od hotelu.

            V Genshagenu ten IBIS budged. Hned naproti Mc, takže jídlo s sebou :-)

            Bez ubytovacích krámů je kolo lehčí jede se rychleji, a tak se dá vlastnĕ taky ušetřit. 2x kemp je jedna noc v řetĕzci. Čili 2x 75 nebo 1x 150?

            Možnost volby tu je.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.07.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

         

    Jo a ještě dotaz, kempů kolem Berlína asi bude dostatek, máte nějaký doporučení třeba někde u nějakého z berlínských jezer?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2013
    Autor: 541942
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Radka i já jsme byli docela spokojeni s kempem poblíž Erkneru. I když po celodenních útrapách není moje hodnocení kempu objektivní, stačí že tam byla teplá voda ve sprše a večer mě sousedi pozvali na lahev vína.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Jak píše Petr - byla jsem v roce 2011 týden u Berlínských jezer http://www.vrstevnice.com/akce/2011/1108srpen...
      a využila jsem dva kempy - spojení najdeš v odkazu. Oba byly výborné.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      Slušnou alternativou ke kempům jsou hotely řetĕzce Accorhotels.com.

      Dříve Etap, dnes IBIS budged, v Genshagenu (35 km od Reichstagu) 25 Eur, v centru Berlina tak za 45. IBIS budged má standardnĕ 3 lůžkové cimry, dvoulůžák plus bidlo (hodí se k sušení hadrů), sprchu a hajzlík. Baráky jsou to typizované, do pokoje se v pohodĕ vejde i kolo, projde i výtahem.

      Ještĕ levnĕjší variantou jsou F1, ty ale mají hajzlík a sprchy na chodbĕ společné. Když to napočítáš, pokud jde o mĕstský výlet, je možná stejnĕ drahé píchnout se nĕkam pod střechu, S-Bahn, Metro a tak taky nĕco stojí.

      Do hotýlku typu řetĕzce se rentuje vzít si varnou spirálku a netahat se s vařičem.

      Po Berlinĕ se jezdína kole v pohodĕ, cyklistů spousta, šoféři ok, rovina, jde to v pohodĕ i v civilu.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

         

    Kdysi jsem to plánovala a jako zajímavá alternativa mi přišlo to tam vzít po Sprévské a zpátky po Dahmeradweg http://www.dahme-radweg.de/
    Pravda, z jejího konce je to k hranicím ještě kus a už přesně nevím, jak jsem pak měla naplánované to navázání. Vzhledem k tomu, že jsem to nerealizovala, tak je to nakonec stejně jedno, když ty plány nebyly ověřeny v praxi. Každopádně by se mi tady ta turisticky "neprofláklá" trasa jevila zajímavou alternativou.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

           

      jj, to vypadá jako alternativa pro vyminutí toho oblouku. Někde se na ní cestou od Luebenau zkusit napojit a pak už rovnou....

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2013
      Autor: 541942
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Berlína a zpět pokaždé jinou trasou

             

        Napojení bych viděl z Neu Lübenau do Märkisch Buchholz, je tam po silnici vyznačená cyklotrasa.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024