reklama
Země: Francie Francie

Východní pobřeží Korsiky

Projel jste někdo východní pobřeží Korsiky, případně sever nad Bastií? Nezajímají mě ani tak památky, jako spíš příroda, taky pojedu natěžko a nechci se pořád drápat v kopcích a s někým závodit, chci pohodovku na koukání a relax:-) Máte zkušenosti s nějakými menšími klidnějšími kempy třeba v blízkosti hezkých pláží? Je tam nějaké vhodné místo ke hvězdicovým výletům, po 2-3 dnech popojet a zase takhle dál?

[ Zpět ]
Datum: 30.05.2013
Autor: Aleš2
  • Re: Východní pobřeží Korsiky

         

    Na Korsice jsem byla v roce 2001 s Adventurou - naše parta ale obsadila celý zájezd, takže jsme měli pohodu.
    Spali jsme ovšem ve větších kempech a jeli jsme klasiku, tzn. sever ne.

    Tady je vše kudy jsme jeli, třeba tam nějakou inspiraci najdeš
    http://www.bbcc.cz/hist/2001/0630Korsika...

    Jo a nejvíc se nám líbil kemp v Zonze :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Východní pobřeží Korsiky

         

    My jsme projeli tohle, tak nad Bastií nic, nezbyl už čas :-( Ale dle všeho se tam zajet vyplatí, alespoň podle J. Jokla a jeho knižního průvodce. I když je to delší výlet na den nebo na dva.

    Na východním pobřeží to sice jede po rovině, ale spousta aut a komárů. Ale výlety do hor (Solenzara atd.) by byly odtud zajímavé, ale opět - odjezd trajektu se neúprosně blížil...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2013
    Autor: Šlojíř
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Východní pobřeží Korsiky

         

    Dám vám zadarmo dobrou radu - nejezděte na východní pobřeží Korsiky a nejlépe nejezděte na Korsiku vůbec :-) Jestli chcete vidět opravdu hezké pobřeží a pláže, tak jeďte k polskému Baltu, moře tam má stejnou barvu, je to blíž a je to lacinější, navíc tam jsou krásné borové lesy a bez příplatku!
    Pravda, není to ale IN :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2014
    Autor: Aleš2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Východní pobřeží Korsiky

           

      Nesrovnávala bych Středozemní moře a Balt - každé je zcela o něčem jiném.
      Stejně tak jako Korsika a Polsko.

      Na Korsice jsem byla, do Polska zatím jet plánuji. Podle mého mají obě země své zajímavosti, které rozhodně stojí za to vidět.
      To, že se tobě Korsika nelíbila neznamená, že je to ztráta času.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Východní pobřeží Korsiky

             

        To je v pořádku, já osobně jsem rád zažil Korsiku zblízka, protože si zase o něco víc vážím tady toho okolo.
        Jen jsem si připomněl, jak jsem na pláži v kempu vyvaleně koukal na korsický moře a říkal si, že tohle je přece polskej Balt, jen to pobřeží je v Polsku hezčí:-)
        Ale takhle moc mě zklamaly např. i Benátky, Saint Tropez nebo Monako, zkrátka některé sny bychom si raději neměli plnit...anebo bychom měli být lépe připraveni na syrovou realitu!
        Zato třeba Nice je krásný místo k žití!

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2014
        Autor: Aleš2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Východní pobřeží Korsiky

               

          A na těch fotkách je Korsika nebo Polsko? Pravda, nepoznám to :-)
          Na Korsice jsem nebyla, ale byla jsem u moře v Polsku. Na Korsice bylo ale hodně kamarádů, viděla jsem z Korsiky nádherný fotky a jakože mám Polsko poměrně ráda, myslím, že to je nesrovnatelné.
          Pravda ale, moře může být v Polsku krásný a modrý, stejně asi jako na Korsice šedivý a hnusný. Záleží asi na počasí.
          Nejsem člověk, který by z moře šílel nadšením, ale z těch Evropských u mě zatím vede Jónské moře v Albánii a potom pobřeží v Nice :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.05.2014
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Východní pobřeží Korsiky

                 

            Tohle je ta správná otázka a správnej komentář!!
            PROČ vlastně které z těch dvou míst není hned z fotek patrné, když přece veřejné mínění automaticky řadí Korsiku před Polsko? Musí tedy existovat nějaká obecně rozlišovací schemata, jaká zná např. každá slušná televize!
            Peggy, je to Korsika, ale já to tam na první pohled taky nepoznal - přesněji divil jsem se, proč jsem trajektem z Livorna připlul až k polskému Baltu :-)))
            PROČ je Polsko s Korsikou nesrovnatelné?
            Četl jsem některé knihy z vašich rodinných cest a vím, že preferujete země, kde lidé družně sedí na zápražích místo aby se zavřeli do svých oplocených hradů - i když vás občas prožene ovčácký pes:-)
            Problém Korsika versus Balt není v počasí, ale v našich hlavách. Doslechl jsem se, že Češi jsou u polského Baltu vítaní, protože velmi vzácní hosté - a věřím tomu, protože jsem tam dvakrát byl:-)
            Zatímco na Korsice vám v kempu seberou pas (nebo občanku) a místo něj dostanete plechové číslo, třeba jako v Bulharsku v r. 1969! (V kontinentální Francii jsem se s tím nesetkal.) Zaplatit dopředu nemůžete, a prokazovat se např. korsické policii plechovou visačkou je opravdu neopakovatelný pocit - ale čirou náhodou o tom nezávislá média mlčí:-)
            Ale taky mi jedna neznámá paní v jednom polském městě na lavičce řekla, že ví, že my Češi je nemáme rádi. Na to se těžko odpovídá, přikývl jsem jen, že o tomhle velice dobře vím, měla pravdu.
            Korsika je opravdu jiná, ale nejsem ideolog, u polského Baltu se mi skutečně líbilo víc:-)

            http://uznikdyvice.zonerama.com/Album/320271...[]=album-overlay

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2014
            Autor: Aleš2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Východní pobřeží Korsiky

                   

              Souhlas, že nějaká ta pokřivenost tamních obyvatel (Korsičanů nebo ať už jsou kdokoliv) je tam patrná.. Na jednu stranu "My nemáme rádi Evropu, Francouze.. " - střílíme do cedulí, zapalujeme bagry, které staví hotely nebo cesty pro turisty. Na druhou stranu dotace od EU jim nesmrdí (nejspíš by bez nich nemohli vozit vepře na pastvu pod kaštany ve vozíku zapřaženým za SUV). Možná je zkazili Francouzi nebo turisti... Každopádně platí, že na Korsice je hezky, až na ty obyvatele. Záleží, o co komu jde.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2014
              Autor: Šlojíř
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Východní pobřeží Korsiky

                     

                Upřímně řečeno jsem se na Korsice ani moc necítil jako ve Francii :-) Na francouzskej bordel jsem zvyklej, ale v kontinentální Francii je úplně jiná atmosféra, tam se cítím skvěle!
                Faktem ale je, že třeba prostředí korsický nemocnice bylo velice příjemný, chodil jsem tam skoro týden a na rozdíl od českých nebo pařížských nemocnic v té korsické bylo pořád veselo - zpěv, živý hlasitý hovor, dveře dokořán, bezprostřední nálada...
                Ale musíte mít dobré pojištění :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2014
                Autor: Aleš2
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Východní pobřeží Korsiky

           

      Nuz mal si asi smolu. My sme boli na krozike asi den po burkach, more vyzeralo presna tek, ako je na fotke, ale domaci povedali, ze za dva dni uz bude ciste. A veru aj bolo.
      Korzika ma jedny z najcistejsich riek, lebo tam nie je ziaden priemysel. Po burke je samozrejme voda zakalena, ale s tym sa neda nic robit, len pockat, kym sa vycisti. Na Korzike treba ist do kopcov, tam spoznas tu pravu Korziku, na vychodnom pobrezi nie su take strme kopce, ako na zapade, ale ked nejdes do kopcov, nezazijes Korziku.
      Na zaver, boli sme na vychodnej strane Kroziky cely tyzden, jazdili sme hviezdicovo sli sme aj na sever pod Bastie a kupali sme sa na krqasnych plazach, na jednej dokonca vtekal cistucky sladky potok, takze po kupani v slanej vode sme sa v potoku "osprchovali"

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2014
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Východní pobřeží Korsiky

             

        Byl jsem i v těch kopcích, viz předchozí odkaz, ale nijak mě to nenadchlo...
        Jádro pudla je v tom, že úplně první korsická pláž mi silně připomněla Polsko, a na to jsem nebyl absolutně připraven. Ani po týdnu hezkého počasí se však ZBLÍZKA barva korsického moře nezměnila, pořád to byl polský Balt jak ho znám, dokonce i s tou teplotou, i když z dálky na fotkách už byl jiný.
        Je dobré do takových lokalit jezdit připraven především duševně, tudíž totálně ignorovat sdělovací prostředky:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2014
        Autor: Aleš2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Východní pobřeží Korsiky

           

      Což asi platí o každém cestování - pokud někde byl a Květuš z účetního i Novákovi, tak to tam musí být skvělé. Proto asi není náhoda, že když se někam zavítá, většinou nějaký turistický národ převažuje. A tak určitě není od věci na nějaký ten nebroušený diamant upozornit. I když na druhou stranu je třeba smířit se s tím, že se holt s tou "ajfelofkou" nevyfotíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2014
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Východní pobřeží Korsiky

             

        Ano, opravdu stačí být na takové věci připraven, pak by to bylo zřejmě jiné!
        Ale jak vidno problém vzniká už v samém zárodku, takže o nebroušených diamantech se pak raději elegantně mlčí - s nadějí, že tím přestanou existovat:-)))
        Myslím, že právě takové nebroušené diskuze pomůžou podobné problémy odstranit i pro jiné nebo je před nimi alespoň varovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2014
        Autor: Aleš2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Východní pobřeží Korsiky

         

    Na východním pobřeží nic zajímavýho není. Jen rovná silnice placatou krajinou. Druhá strana je mnohem zajímavější, případně vnitrozemí.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2014
    Autor: OVG
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Východní pobřeží Korsiky

           

      Byl jsem i na druhý straně, ale s Baltským pobřežím bych to taky neměnil:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2014
      Autor: Aleš2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Východní pobřeží Korsiky

             

        Tak to je logické. Kdybych chtěla k Baltu, zeptala bych se na Korsiku. Stejně každý řekne, že je tam hnusně, taže budu vědět, že jsem Balt zvolila správně:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2014
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Východní pobřeží Korsiky

               

          Prokristapána, jistý pan doktor Plzák tvrdil, že ženy upřímně nenávidí logiku - a teď se chudák dozajista obrací v hrobě!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2014
          Autor: Aleš2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Východní pobřeží Korsiky

                 

            To má z toho, že se ženy snažil pochopit :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Východní pobřeží Korsiky

                   

              Správně, z toho nic dobrého nekouká, ženy nechtějí problém řešit, ale mluvit o něm, takže jedním uchem tam.....

              [ Zpět ]
              Datum: 07.05.2014
              Autor: Aleš2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Východní pobřeží Korsiky

                     

                A co je tady k řešení?
                Jeď na Korsiku nebo k Baltu. Eventuelně ať žena jede na Korsiku a ty k Baltu.
                Myslím, že tohle řešení by poradil doc. Plzák:-))

                [ Zpět ]
                Datum: 07.05.2014
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Východní pobřeží Korsiky

                       

                  Tak jo :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.05.2014
                  Autor: Aleš2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Východní pobřeží Korsiky

                     

                Ale prd, o tom furt a pořád mluví jen chlapi :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 08.05.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Východní pobřeží Korsiky

                 

            To mě opravdu moc mrzí, že panu Plzákovi způsobuju rušení posledního odpočinku:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.05.2014
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Východní pobřeží Korsiky

               

          Jsem pouhý muž, takže pořád nerozumím podstatě věci, jen tuším.
          Budu se tedy nejspíš rouhat. Korsika mě těžce zklamala a ani usilovné veřejné mínění na tom nic nezmění:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.05.2014
          Autor: Aleš2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Východní pobřeží Korsiky

                 

            Na svých cestách preferuju klid venkova, krásnou přírodu,semtam zajímavost či hist.památku doplněnou příjemnými a vstřícnými domorodci.Proto by mne moc nezaujala jednotvárná krajina (bezlesá holina, poušť, samé moře)- snažím se vyhnout ruchu velkoměst a přelidněným místům kde jde o turistu jen pokud se dá "oškubat". Po rozmachu demokracie mizí kvapem lidské vztahy a nahrazuje je nezájem, honba za penězi, strach o práci a jiné "výdobytky" nové doby nejen u nás, ale i "venku"(čest výjimkám).Proto je jedno či Balt, Korsika, Albánsko- musím se tam cítit dobře a mít pocit, že jsem vítán....

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2014
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Východní pobřeží Korsiky

                   

              Sláva, a jsme doma!
              Musím se tam cítit dobře a mít pocit, že jsem vítán! Tohle je strašně důležitý při návštěvě jakékoliv země za jakýkoliv prachy - a přitom tak jednoduchý, že to neumíme jen tak definovat:-)
              Na Korsice jsem se necítil dobře, navíc pouhé plechové číslo místo "svobodně odebraného" pasu mi něco připomnělo. Takže už nikdy!
              Zato ty náádherné dokumenty o Korsice.....

              [ Zpět ]
              Datum: 08.05.2014
              Autor: Aleš2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Východní pobřeží Korsiky

                     

                Mám kamarádku, která tvrdí, že země, kde neznačí turistické cesty systémem minimálně čtyř barev na každých 200 metrech, jsou k turistům nepřátelské, a když si vystačí občas s jedním červeným puntíkem na šutru nebo s kameným mužikem, tak na turistech děsně šetří.
                Každý jsme nějaký. Ona to řeší tak, že do těch zemí prostě nejezdí.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.05.2014
                Autor: Lanna
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Východní pobřeží Korsiky

                       

                  ...a pro svoji "předpojatost" přichází právě o kouzelná tichá a zapomenutá místa bez návalu turistů (kteří uvažují stejně a nejezdí tam taky), s nepřátelstvím to nemá co dělat....

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.05.2014
                  Autor: bi-jan-cyk
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Východní pobřeží Korsiky

                         

                    Přesně tak.
                    S nepřátelstvím to nemá nic společného. Nikdo se na ni nezlobí. A nakonec, aspoň nás v těch oblastech není moc. Každému, co jeho jest.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.05.2014
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Východní pobřeží Korsiky

                       

                  To má blbý, to nebyla skoro nikde a v krásný Francii už vůbec ne :-))) Tam jsem prochodil pěšky a najezdil na kole stovky kilometrů a viděl jsem jen jednu jedinou turistickou značku v našem chápání, viz příloha. Rozcestníky vůbec ne, cyklo jsem viděl značené jen ty hlavní, ale přirozeně vozím mapy. Je s podivem, že náš systém turistického značení prý už leckteré země úspěšně kopírují.
                  Ano, přesně, každý jsme nějaký a právě proto má každý z nás svůj identifikační doklad - tedy pokud nám ho kdejaká bába v kempu nesebere s tím, že je to tam NORMAL...
                  Je taky pravda, že například v tiché polské vesničce Nowa Karczma u ruských hranic jsem na rozdíl od Korsiky nepotkal vůbec žádné turisty, natož ty z Čech, proto tam pojedu znovu :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.05.2014
                  Autor: Aleš2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Východní pobřeží Korsiky

                         

                    Svým způsobem ti rozumím. Jen si nejsem jista, zda za to může ta krajina a to moře.
                    Byla by malebnější a moře modřejší, kdybys měl v kapse tu malou zatavenou kartičku nebo tu červenou prťavou knížečku?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.05.2014
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Východní pobřeží Korsiky

                           

                      Cítil bych se jako svobodný člověk, a to moře by bylo MOŽNÁ o trochu méně šedivé:-)
                      Nejtěžším trestem v lidské společnosti vždy bylo a je vyloučení z této společnosti. A plechové číslo se už hodně blíží čipu mezi lopatkami, navíc je nezákonné.
                      Přišla jste už někde na policii nebo do nemocnice a předložila svoje plechové číslo - zatímco jiní tu blbou kartičku?
                      Já ano.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 09.05.2014
                      Autor: Aleš2
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Východní pobřeží Korsiky

                             

                        Ano, stalo se mi už, že mi byl bezdůvodně zadržen pas. Zavolala jsem na český konzulát, protože ten pas je majetkem České republiky a oni to okamžitě vyřídili.
                        Ty když jsi se dostavil na policii a řekl jim, že ti byl zabaven pas, tak co udělali?
                        Podle toho co píšeš, se jedná o běžnou a přitom nelegální praxi.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.05.2014
                        Autor: Lanna
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Východní pobřeží Korsiky

                               

                          Ale mně nebyl bezdůvodně zadržen pas, prostě si ho recepční v kempu nechala s tím, že mi ho vrátí při odjezdu. když jsem namítal co na to korsická policie, tak se zasmála, mávla rukou a řekla NORMAL - a měla pravdu! Neboli důvod byl ten, abych neutek bez placení:-)))
                          Jiní Češi na Korsice mi pak řekli, že mají stejné zkušenosti i z jiných korsických kempů. Ale taky od turistů vím, že se to stává i v některých německých kempech, jeden pár to zažil i ve Švýcarsku...
                          Korsický policista se tomu nedivil, v nemocnici taky ne, prostě každý kemp má zřejmě svoji visačkuu a to je identifikace.
                          Já osobně to mám vyřešené - nelíbí se mi taková praxe, proto ji nebudu svými skutky podporovat, no a co:-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.05.2014
                          Autor: Aleš2
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                 

                            No a nic:-))
                            Všechno v pořádku.
                            My, co si pamatujeme dobu, kdy jsme na Korsiku či jinde nemohli, ne proto, že by tam byli na nás oškliví, ale proto, že u nás byli na nás oškliví, to moc neřešíme.
                            Užíváme svobodu:-))

                            [ Zpět ]
                            Datum: 11.05.2014
                            Autor: Lanna
                            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                   

                              Pane jo, to je tedy ideologickej nářez.
                              Chápu, je to na Západ od nás, tak je to bebíčko - zatímco na Východ od nás to je na kriminál :-)))
                              Proboha, kde jen jsem tyhle argumenty slyšel, už je to tady zase...
                              Jde o prostou podstatu věci. Nemohu se cítit svobodně tam, kde mi "legálně" vezmou jediný doklad totožnosti, ať je to nalevo či napravo, a dokonce se za to vůbec nestydím.
                              Nejsem naštěstí politik, ale turista, a turistika by měla lidi sbližovat:-)

                              [ Zpět ]
                              Datum: 12.05.2014
                              Autor: Aleš2
                              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                              • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                     

                                Já ti vůbec neberu tvůj pocit nesvobody, ať je to nalevo, napravo nebo nahoře:-))
                                Chápu naprosto, že s takovým pocitem nemůžeš jet na Korsiku:-))

                                [ Zpět ]
                                Datum: 12.05.2014
                                Autor: Lanna
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                       

                                  A pokud tam jet chceš, jakože píšeš, že jedeš a ptáš se na kempy, tak se chovej jako svobodný člověk a pas jim prostě nedávej. Otevři jim ho na straně 2 a řekni, že ho do zástavy nesmíš nikomu dát. Domluv se na jiném způsobu ručení. Dej najevo, že jsi svobodný občan své země.
                                  Plakat na netu moc nepomůže

                                  [ Zpět ]
                                  Datum: 12.05.2014
                                  Autor: Lanna
                                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                  • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                         

                                    Chápu, urazil jsem turistickou továrnu, navíc na té správné polovině zeměkoule:-)
                                    Jak vidíš, tak svoje slova podporuji skutkem - neboli fakticky bojkotuju to, co se mi nelíbí. To rozhodně nemá charakter pláče, navíc cílem je taky upozornit ostatní, že je to tam naprosto běžné, protože ideologové je na to bůhvíproč nepřipraví. A jedno odmítnutí nebo jeden telefonát s konzulátem v takovém prostředí nezmění vůbec nic! Takže - turisté všech zemí spojte se!
                                    Já sám jsem o tom neměl ani tušení, přestože jsem kolem Korsiky předem přečetl a shlédl kdeco. Proč je tak zásadní věc v otevřené společnosti tak tajná - snad abychom neplakali?? A proč moje konstatování vyvolává takové negace?
                                    Mraky lidí nadávají na reklamu a pak jako ovce jdou a skoupí kdeco. Je dobré požádat v Čechách třeba v drogerii výhradně o zboží, na které nejsou reklamy, reakce jsou nezapomenutelné:-))) Zásadně nekupuju zboží z reklam, i když si pak na mě ukazují prstem. Vím, mám si vážit toho, že konečně tady na mě ty reklamy čouhají i ze záchodu, ale jsem prostě fňukna!
                                    Jisté zásady by měl mít každý z nás navzdory všem ideologům.

                                    [ Zpět ]
                                    Datum: 15.05.2014
                                    Autor: Aleš2
                                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                    • Re: Východní pobřeží Korsiky

                                           

                                      Aha.
                                      No tak jo, no:-))

                                      [ Zpět ]
                                      Datum: 16.05.2014
                                      Autor: Lanna
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Východní pobřeží Korsiky

                             

                        Když se chceš cítit svobodně, tak nespi v kempech. Místo na přenocování se dá najít všude, třeba i uprostřed Londýna (vlastní zkušenost). Korsika je nádherná země právě díky malé osídlenosti a velké vylidněnosti. Samozřejmě, že se nemůžeš pohybovat v blízkosti mořských pláží, jižní národy jsou přeci všeobecně známé tím, že po sobě moc neuklízí..
                        Co se týče značení ve Francii, mám většinou pozitivní zkušenosti, viz obrázky z východních Pyrenejí. Přeci nemůžeme chtít, aby bylo po celé EU značení jednotné. Jde pouze o zvyk a schopnost se aspoň trochu orientovat.
                        Pro cyklisty je značení ve Francii na vysoké úrovni, hlavně díky tomu, že rozcestníky jsou přímo na křižovatce a ne jen třeba 200m před ní, jako leckde u nás, což musí být pro cizince u nás dost matoucí. Než na křižovatku dojede, zapomene, co na těch cedulích vlastně bylo napsáno.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.05.2014
                        Autor: Karel-ch
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Východní pobřeží Korsiky

                               

                          To je omyl, já přece nečekám a nechci jednotné značení, nic takového jsem ani nenaznačil, jasně píšu, že si vozím mapy!
                          Spal jsem na vandrech kdekoliv. Na Korsiku jsem ale přijel jako host z cizí země a tuším, že před několika roky to tam snad jeden Čech podpálil, nechtěl jsem provokovat, dělat ostudu,ale respektovat jinou kulturu, na tom není nic divného.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.05.2014
                          Autor: Aleš2
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Východní pobřeží Korsiky

                           

                      ....ono ani moc nezáleží ne tom co má kdo v kapse, ale v hlavě!!!

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.05.2014
                      Autor: bi-jan-cyk
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Východní pobřeží Korsiky

                             

                        Dobrá, omlouvám se, že jsem urazil Korsiku :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 10.05.2014
                        Autor: Aleš2
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Východní pobřeží Korsiky

                               

                          ...to byla reakce na poznámku lanny...

                          [ Zpět ]
                          Datum: 10.05.2014
                          Autor: bi-jan-cyk
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Východní pobřeží Korsiky

                         

                    No vidíš a mě zase třeba nepřijde zase až tak skvělá Francie.
                    Strašně moc jsem tam toužila jet a to přání jsem si prvně splnila v roce 2007, pak jsem tam byla ještě v roce 2011.
                    Ano, Francie je krásná, zvláště když se pohybuješ v místech, která jsou v turistických průvodcích opomíjená, ale Francouzi mě při obou cestách zkrátka jednoduše nesedli a Francie pro mě má díky jim poněkud hořkou příchuť.
                    Jsou ve Francii místa, která bych ještě ráda navštívila, ale nevím, nevím.
                    Francouzi mají zvláštní mentalitu a na mě to dělá dojem, že je turisté štvou. Jejich ochota být vstřícní a přátelští končí přesně tam, kde začíná jejich polední pauza nebo by bylo narušeno jejich vlastní pohodlí.
                    Přesto nehodlám nikomu Francii rozmlouvat.

                    Po pravdě - pokud bych dostala na vybranou mezi Korsikou a Francií, tak si vyberu radši tu Korsiku.

                    Zkrátka každý vidí svět svýma očima a má své zkušenosti. Ale když se mu někde nelíbí, neznamená to, že by to byla špatná lokalita.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.05.2014
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Východní pobřeží Korsiky

                           

                      Ale Korsika je přece taky Francie :-)
                      Já osobně dodávám BOHUŽEL...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 12.05.2014
                      Autor: Aleš2
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Východní pobřeží Korsiky

                             

                        Ano, já vím, že jde o součást Francie.
                        Tak tedy upřesňuji, že ve svém příspěvku to spíš beru jako název území.
                        A každé z těchto území má svá specifika. Nicméně vůči turistům mi přišla vstřícnější Korsika. A to i přesto, že jsme tam byli poslední noc okradeni.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 12.05.2014
                        Autor: radka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Východní pobřeží Korsiky

                       

                  Přemýšlím zda se opakovat nebo ne. Zopakuju se.

                  "Svůj žernov si sami ještě platí: prodali svou neschopnost se o sebe postarat cestovním kancelářím. Nešťastníci! Trest si odpykávají ihned, jak to má být. Je s nimi létáno světem v kovových bednách a vteřiny je pohánějí od hotelu k letišti. Jiní cestují v plovoucích mořských bednách, nuznější si přivoďují opruzeniny ve vedrem rozpálených autokarech. Jedno mají společné: vracejí se domů z nezasloužených cest velmi neosvěženi, s pocitem, jako by smíchali lahodnou snídani, oběd a večeři v jedné kádi a břečku naráz vypili. Odvážnější břicháči-turisté usedají do vlastních, většinou výbušnými a páchnoucími motory poháněných strojů. Duch tíže pak na nich sedí od začátku do konce. Hory nad nimi svítí ve slunci, lesy na úbočích se převalují ve vonných větrech jako mořské louky, ale marně lákají, asfalt připoutává a stahuje k zemi. To nejsou praví poutníci, podřídili se hmotě. Pánové s tlustými lýtky a chlupatými podkolenkami patří již ke královské třídě turistů. Těžkých poutníků. S velkými batohy hřbetolamy procházejí přírodou, nezřídka i hornatou, velmi bytelně a zajištěně. Bydlí v chatách, srdnatější ve stanech stálých táborů. Milují spolky sobě rovných, hlaholí a společně loví turistické odznaky, plakety, diplomy, uznání. Jsou solí turistické země. Udržují poutnické povědomí, sčítají míle uchozené po ztuha naplánovaných trasách, jejich počty kamsi nesmyslně hlásí a lesy pomalovávají tisíci barevnými čtverečky, čím hustěji, tím lépe. Ti s nejchlupatějšími podkolenkami jsou i držiteli výkonnostních tříd, ano, i Mistry turistického sportu!"

                  Nemáme ji litovat, tak ji litovat nebudeme!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.05.2014
                  Autor: Hrabosh
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Východní pobřeží Korsiky

                         

                    Hle, Hra na poutníka dostala mínus!
                    Tož berme to s lehkým srdcem, jeden se prostě nezavděčí všem:-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.05.2014
                    Autor: Lanna
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

245 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024