reklama

cyklistická přilba

Ahoj, chci se pořídit přilbu, ale nevím podle čeho vybírat a kam v Praze zajít. Můžete mi někdo poradit?

[ Zpět ]
Datum: 19.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Julča)
  • Re: cyklistická přilba

         

    Pokud trochu víc jezdíš na kole tak si pořid přilbu určitě udělanou in-mold technologii a pak jak Ti sedne.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      Není to : in-mold technologie náhodou neslušné slovo?
      Doma neslušná slova přede mnou tajili a tohle taky neznám.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklistická přilba

             

        Za Rakousko-Uherska tahle technologie ještě nebyla.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    In-Mold je technologie pro výrobu lehkých helem se zvýšenou tuhostí. Vstřiknutím EPS pěny do plastové skořepiny a jejím spečením dojde k dokonalému spojení obou částí helmy. Používá se na výrobu cyklistických a jiných helem. (:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    V každém případě, než půjdeš vybírat, tak si změř obvod hlavy. Podle toho se totiž dělí velikosti.
    No a pak je důležité, aby ti na hlavu prostě "sedla". Já osobně bych nekoupila přilbu, která by mi nějak neseděla, i kdyby se mi líbila sebevíc.
    Jo a rozhodně je lepší investovat do toho nějakou tu korunu - pokud chceš koupit přilbu za 500,- v Tescu, pak nemá smysl se o čemkoli bavit. Já osobně u sebe předpokládám investici do nové přilby tak kolem 2.500 a event. více až narazím na tu "pravou"... Naštěstí hlavu zatím chráněnou mám, takže není kam spěchat.
    Ale lecos se občas dá sehnat i ve slevě....

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      Solidní přílbu seženeš podle mě od cca 1500,-, třeba konkrétně Ked nebo Girro, mají perfektní upínací systémy, neklouže to po hlavě.
      Za 2500,- už je velice velice dobrá. Nevím ale, v čem se ta drahá liší od té za 1500,-, víceméně se mi zdá, že jen "dravějším" vzhledem.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2005
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklistická přilba

             

        Přilbě Ked se vytahujou upínací pásky, vím to, mám ji. Stála asi 1200 Kč. A to vytahování potvrdil i test cyklohelem, tušim, v černých ovcích nebo podobném pořadu v TV.
        Spíš bych doporučil v každém případě štelování obvodu, je to fajn, že se přizpůsobí dobře hlavě a může se povolit, když je třeba pod ní dát moirovou čepičku.
        A upínací system takový, co je na páskách od batohů. Zasune se jeden kus do druhého a roztahnou se postranní zobáčky. Takový, co má odepínací kolečko a na zasouvacím pásku drážky, to ne.
        Bejbísová si nenechala poradit, líbilo se jí, že si může nastavit při zapnutí volnost, aby jí to neškrtilo pod bradou, a po dvou letech se jí to ulomilo.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      Cyklistická přilba PROWELL, vyrobena technologií InMold ve dvou velikostech(M a L) za 690,- Kč. Velo 1/2006.
      8-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    kolem 1 000.- Kč seženeš slušnou přilbu od Bellu např. u Štěrby nad nám. Bří synků, Praha 4

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: blažej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    Helma by mela mit byt vyrobena in-mold (plast a polystyren se lisuji spolu; u ostatnich se tusim plast na polystyren lepi). Dale se hodne da na pocet der, ktere ovlivnuji poceni. U nekterych helem vlivem spatneho uhlu vzduch dovnitr nepronika tak jak by mel.
    Nekdo pak uprednostnuje sitku proti hmyzu.
    Jeste bych doporucila snadno odnimatelne pasky (hlavne at tam nejsou napevno, nektere levnejsi modely to tak maji). Ono totiz po 3 letech pouzivani ji staci mit par dni na hlave a uz to musim prat na 90C (a nekdy i 2x za sebou; pasky proste casem chytaji vic potu). Kdyz to mam pak nasazovat a stelovat 30-60 minut, tak je to dost otravne. Na novy rok si poridim asi nejakou Ked (nejakou hezkou cervenou :).. aktualne mam Mango Escape a uz je na odpis.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    Kdyz jsem si kupoval svou prvni a zatim jedinou :) prilbu, prodavac- dobry to muz- mi doporucil tohle:
    nejlepsi je si koupit prilbu z tech drazsich, jsou nejbezpecnejsi. Ne tim, ze by byly vyrobeny vyrazne jinak, ale vetsinou lepe sedi na hlave, netlaci, jsou lehke atd., takze si na ni clovek zvykne hned. Proste ji nenecha doma, protoze prilba ve sklepe = nefunkcni prilba :) . Mel pravdu.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      Nevím co porád máte s drahýma přilbama. Mám Reflex od Authora za 700. Je super, dobře sedí na hlavě, že ani nevím že ji mám. Design tak pěkný.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pajapaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklistická přilba

             

        Jestli ti sedi, tak je to jenom dobre a usetrila jsi :)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.12.2005
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklistická přilba

             

        Nojo, mě je to taky divný. Přilba za 700 od Authora mě zachránila život tři měsíce od zakoupení. A teď mám už pátým rokem přilbu za 2500,- a pořád nic...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.12.2005
        Autor: Sector
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    Ještě bych doporučil, aby v těch "náporových"otvorech byla síťka proti vlétnutí hmyzu. Je to podle mě lepší, než rychle zjišťovat, jestli to, co vlítlo dovnitř, je bodavý nebo se to chce jen tak pomazlit...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2005
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      Tak tohle další velice důležité kriterium, vedle váhy a větracích otvorů a štelování.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklistická přilba

           

      pocul som vsak od predajcov, ze prilby in mod nemaju sietku proti hmyzu. To suvisi so sposobom vyroby prilieb. Pri in mod techologii sa tam sietka neda dat.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.12.2005
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    Ahoj Julčo,
    našel jsem zajímavý odkaz, tak jukni sem. www.nakolojensprilbou.cz

    A pak ještě jeden o tom jak si nabít na kole.
    www.mybmx.com/gallery/crash

    Některé obrázky jsou humorné ale ostatní jsou o rozbité hu*ě .

    Hezké vánoce.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2005
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklistická přilba

         

    Díky všem za rady, přilby jsme úspěšně pořídili, od firmy Bell za zhruba 1600 Kč. Odepínatelný pásky to nemá, jen za tuto vymoženost se dává o 500 Kč navíc a tak uvidíme, jak to dopadne. Co se týče sítěk proti hmyzu, prý ji výrobci Bell a Giro moc do přileb nedávají. Takže ještě jednou díky a hezké Vánoce.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (M + J)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024