reklama

Zajištění brašen Ortlieb

Zakoupil jsem si nové brašny Ortlieb. Zatím jsem je ještě nepoužil, ale už mám něco k řešení. Ano, hravě je z kola sundám, ale to samé může udělat kdokoliv, kdo půjde kolem. Máte nějakou fintu, jak tomu případnému nenechavci zabránit? Ať nevymýšlím již vymyšlené.Dík za radu.

[ Zpět ]
Datum: 22.05.2013
Autor: Pepíček
  • Re: Zajištění brašen Ortlieb

         

    Ortlieb sám dodává i tzv. "Diebstahlsicherung".
    http://ortlieb.de/ql-antitheft.php?lang=de

    Takže asi buď koupit přímo, nebo za pomoci lankových zámků nějak imitovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zajištění brašen Ortlieb

           

      ..pro zloděje je překonání jakéhokoliv zámku s dnešními vymoženostmi otázka pár sekund- takže se tím nezabývat a raději "mít na očích"....

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: bi-jan-cyk
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajištění brašen Ortlieb

             

        to je pravda, pokud je zloděj připravenej předem. Ale takovýho co jde okolo a v tu chvíli ho napadne tašku sebrat to odradí. Mluvím s vlastní podobné zkušenosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2013
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajištění brašen Ortlieb

             

        Jenže ta rychlost sundání brašny je taková, že nestačí na očích. Muselo by to nepřetržitě být i na dosah.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2013
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zajištění brašen Ortlieb

         

    Jak píší kolegové, když bude chtít, ukradne.
    Přesto, mám dlouhej kabel se zámkem, ten provlíkám nejen rámem a kolem a k nĕčemu pevnýmu, ale i uchama brašen.

    Také existuje zámek s alarmem co reaguje na pohyb, mám to, ale nepoužívám ani když na kolo nevidím. Zatím jsem cestoval civilizovaným krajem.

    Mít kolo furt na očích nelze, když jedeš sám, takže alarm s pohybovým čidlem -cca 250 Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zajištění brašen Ortlieb

           

      Jo přesně tak. Když je člověk sám na cestě, tak kolo stejně musí nechat o samotě a ani alarm není moc platný, z obchodu ho neslyšíš.
      Samozřejmě výhoda je, když máš ještě zvrchu rack-pack, to už to jde hůř.
      Zrovna potřebuji jezdit s jednou brašnou. Tak plánuji vymyslet pojistku ala Ortlieb, nemohu použít to jejich lanko, mám QuickLock1, na který to nejde. Takže jestli máš, Pepíčku, nějaký nápad sem s ním.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajištění brašen Ortlieb

             

        Ono i když ho v tom obchodě slyšíš, tak je to na prd?!?
        Než stihneš vyběhnout, je kolo fuč.
        A že by alram zalarmoval někoho okolo?!?
        Cha, cha, cha, takhle naivní snad už nikdo není.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zajištění brašen Ortlieb

             

        V Nĕmecku (na venkovĕ) jsem ani kolo nezamykal před obchodem, koukal jsem kolem, a ve stojanu vidĕl dost slušných kol, tak co by nĕkdo bral zrovna to moje.

        Jak říkáš, s rackpackem to už není tak snadné sundat jedním pohybem. U jedné brašny, nebo dvou stačí to lanko, nebo delší kabel se zámkem tĕma ušima. Tak aby to bylo vidĕt.

        Ničemník jde kolem, vidí, tady to nesundám jedním trhnutím a neuteču, tak to nechá být.

        Nevĕřím moc tomu, že by náhodnĕ kolem jdoucí s sebou nosil pákové nůžky nebo flexu a před nákupním střediskem za souhlasného mručení kolemjdoucích mi kolo odstrojil, popřípadĕ odstřihnul od pevného zakotvení a ukradl. Tak divoký to u nás není.

        Nĕco jiného je sednout si na hodinu do hospody a nechat kola zamčená nĕkde u boudy. Pak ničema pracuje v týmu, jeden tĕ monitoruje, další kradou.

        Při bĕžném nákupu se to ale asi nestává. Kolo mi stojí s jednou brašnou před Albertem v Čestlicích obden. Průhonice ovšem nejsou Chánov.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zajištění brašen Ortlieb

               

          Zrovna mi včera vyprávěla známá jak se zastavila ve Varnsdorfu v Albertu. Zatímco platila, cikáně se jí snažilo sebrat zaplacené zboží. Ochranka v tu chvíli byla zaměstnána jinými, dospělými Cikány, kteří tam dělali binec.

          Já to nakupování na cestách v Německu ještě řeším tím, že okolo brašen nechám v gumicukách zastrkané nějaké ponožky, ručník,... Prostě zhnusňovadla.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                 

            Jeden znamy takhle zduvodnoval cca 10cm vrstvu pouzitych ubrousku, lahvi od CocaColy light a pytliku od piskotu v celem aute. Auto mu neukradli, ale ja s nim zase tak rad taky nejezdil... 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                 

            Když ty víc jezdíš k těm "hodnejm Němcům co u Stalingradu stříleli do vzduchu".

            U těch zlejch západních, co se zdraví Pozdrav Bůh se cítím velmi bezpečně, kromě vělkých měst. Přijedeš před obchod a oni tě zdraví jako nějakýho starýho známýho souseda, všude tak čisťounko, že se stydím i za ušpiněné brašny, natož vystavit fusekle :-)

            Ale v Paříži jsem měl strach, kolo odstrojený, brašny v hotelu, jen projížďka kolem města, tři řetězi, přední kolo, zadní kolo, rám se sedlem a to všechno k zábradlí.

            Jdu do sámošky, něž zaplatím kolem kola skupina takových arabských týpků, mladí kluci. Téměř s bojovým pokřikem vystartuji ven, a oni jako co to kolo je za značku, odkad jsem, co je tohle a tamto, můj blinkr sklidil potlesk, prostě kluci, co jezdí na kole a zajímali se proč mám tolik držáků a jak to všechno funguje. Obstojnou angličtinou. Plácání po zádech a kroucení palci, přátelští týpci.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                   

              Jezdím jenom k hodnejm Němcům.
              A na potvoru nějaká možnost nákupu bývá často jen ve větších městech. Tím jak se NDR postupně vylidňuje, tak i ta obchodní síť je stále řidší. Alespoň tady v okolí byl vývoj takový, že po sjednocení se všude postavily menší supermarkety typu Penny či Edeka, dederóni s velkou chutí si začali užívat a jejich soukromníci přišli zu grund. Pak ty supermarkety postupně zrušili, takže se musí všude dojíždět, protože na vsi už není nic, občas obchod s nápoji či pekárna. Vzpomínám jak v Sebnitz byl na Böhmische Strasse obchod vedle obchodu a dneska je to ulice přízraků se slepými výlohami.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                     

                Když už se tady bavíme o hodných Němcích. Nevíte někdo náhodou, jestli se na jejich nějakých www.stránkách dá sehnat kompletní seznam těch jejich pojmenovaných cyklotras. Jako příklad uvádím třeba Naab-Radweg. NR= Naabtal-Radweg, WNR= Waldnaabtal-Radweg, HNR= Haidenaab-Radweg, FNR= Fichtelnaab-Radweg, NWR= Naab-Wondreb-Radweg.
                Plánuju jejich trasy na bikemap a ty zkratky většinou rozluštím až na místě po získání nějakých map v íčku. Takový seznam by byl prima. Nejsem vůbec kámoš s jejich jazykem a vše hledám složitě rozklikáváním pokus-omyl. :o)

                [ Zpět ]
                Datum: 23.05.2013
                Autor: BuLenka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                       

                  http://www.radwege-in-deutschland.de/

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.05.2013
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                         

                    Jj, dík tak na tyhle stránky jsem ještě nenarazila. Vždycky jsem lovila jména těch stezek podle toho kudy vedou - řeka atd. Tak teď mám co studovat.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2013
                    Autor: BuLenka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                       

                  Ještě tady: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Bicycle/Deutsche_Radfernwege
                  je to často i s daty po GPS.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.05.2013
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                         

                    Koukal jsem, že i spousta stezek má své samostatné stránky, stačí zadat do googlu její správnĕ jméno a vyjedou i blogy lidí co to projeli, fotky, vyprávĕní, je to vĕc ten internet

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.05.2013
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zajištění brašen Ortlieb

               

          ...kde žiješ- s pákovkama či flexkou se nechodí 10let, malinký sprej s tek. dusíkem, pak klepnutí klíčem a desitka ocel je na prach....

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2013
          Autor: bi-jan-cyk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                 

            No to jsou vyhlídky :o() Takže je to asi stejně o náhodě. V blbý čas na blbém místě. A to prosím nijak krádeže nepodceňuju. Mojí miloučkou Herku (jméno) přivazuju i na noc. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Autor: BuLenka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                 

            Nestraš mě, máš link, použil bych to chatařům na sekačky :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                   

              To tak funguje jen ve filmu. Dusík jde jakž takž použít na zámek kdy podchladis mosazny pouzdra pro stavitka a pak vlozku silou protocis. to s tou pceli tu myslim ronda uz popisoval, ze to vpraci meli a nefunguje to

              [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2013
              Autor: Billicek
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zajištění brašen Ortlieb

                 

            To se mi moc nezdá, že by to bylo tak snadný a že by dusík měl takovou moc aby vyrušil vazbu zeleza.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024