reklama

Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

Trasy mezinárodní cykloturistické sítě EuroVelo vedou přes Českou republiku již několik let, ale dosud nebyly na našem území oficiálně značeny. To už od 18. května letošního roku neplatí – v tento den byl totiž v Jihomoravském kraji slavnostně otevřen první značený úsek EuroVelo v ČR – část trasy EuroVelo 9 – Jantarové stezky.

Datum: 20.05.2013
Autor: Redakce
  • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

         

    Při cestĕ Nĕmeckem a Francií jsem si všimnul zajímavé vĕci. Čím horší povrch, kratší úsek, tím více značení.

    Po přejezdu z Nĕmecka do Francie to přímo praští do očí. 400 metrů údajné cyklostezky svislé značení jak na Michelské.

    Spousta krásných cest kolem kanálů pak žádné cykloznačení nemá. V Meaux dokonce na tyhle komunikace kolem kanálů je zákaz vjezdu kolům, všeobecnĕ ovšem ignorovaný.

    Dal bych přednost paralelním komunikacím pro zemĕdĕlská vozidla dobře použitelná pro kolo, jako je to třeba v Navorsku kolem E14 před cyklovopičárnama, které jsou spíše formalistickou záležitostí, než realným pomocníkem Na cestu se asi nikdo bez mapy (ať už papírové nebo digitální) nikdo nevydá a tak to značení jsou zase jen vyhozený prachy (protože žádné nemáme, tak vlastnĕ zase jen půjčkou od našich dĕtí)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

         

    No je to fajn, jen nevím, zda to není trochu přeznačené, soudě podle fotek.
    Na první fotce je to cyklotrasa 5, eurovelo 9, konec cyklotrasy 5A.
    Poslední fotka zase eurovelo 9 a nějaká 403.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

           

      Značený je to celkem v pohodě. Většinou je to na jedné cedulce - trasa 5, i EV 9 dole na jihu i s vinařskýma..nebo jinýma stezkama. Pouze na odbočkách je těch značek víc. V pátek jsem si to dal od nás z Adamova dolů až na hranice a zpět. Cesta bez pár stovek metrů asfalt nebo zpevněná, ono to v noci nebylo moc poznat. Můj postřeh je ,že jsou cedulky moc vysoko - při sklopení světel s omezeným kuželem nahoru to nebylo moc výrazně vidět, na pár místech jsem vlastní nepozorností zapomněl odbočit. Celkem mám však ze značení dobrý pocit.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2013
      Autor: Netopirat
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

             

        Nevím, pouze soudím z fotek. A pokud dobře počítám, tak na poslední fotce je na sloupu celkem 11 cedulek. A to je na mne docela dost, ač nejsem blondýna:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2013
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

               

          To je i můj postřeh, že z té změti cedulek a šipek na odbočkách se nedá bez zastavení vymotat. Chce to velké soustředění a pohledem kontrolovat jen tu trasu kterou jedu. I já jako blonďák s tím mám potíže..:-) a na té poslední fotce je vidět, že nově značené cyklostezky / trasy jsou umístěné asi ve 3 metrech ( ne vždy ) - tam značky ani směrovky běžně nehledám, jezdím ale i s GPS a tam případné vyjetí z trasy poznám po pár stech metrech.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2013
          Autor: Netopirat
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

                 

            až pod kopcem :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

               

          A to si uvědom, že maximálně za jednu další pětiletku někdo prosadí nějaký nový systém s jinejma barvičkama. Takže všechny mapy a čísla půjdou do hajzlu a slavnostně se zavede nová synergie :)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2013
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

                 

            No počkej, nestraš, tyhle barvy už "drží" docela dlouho...

            [ Zpět ]
            Datum: 22.05.2013
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

           

      No já radši přeznačené, než vůbec neznačené a cením to, že se vůbec pro cyklisty něco dělá. Projela Rakousko, Německo, Francii a myslím, že ve značení jsme nejlepší. Tak chválím.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: Renakole
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasy EuroVelo oficiálně značeny i v Česku

         

    Zabetonovat sloupky s cedulemi, na to jsme světový, ale kudy to vede, to už je horší. :-(
    Dost nechápavě jsem kroutil hlavou, když jsem si všiml kudy nově vede Euro-velo ve Valticích. Opravdu je nejlepší posílat cyklisty do 15% stoupání na šotolinové cestě, když se to dá objet po asfaltu po místních komunikacích bez provozu (jo, je to o 100m delší), případně po hlavní cestě, kde ten provoz také není silný a vzdálenost je stejná.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2013
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024