reklama

dětské kolo - tvar řidítek

Kupuji dcerce první kolo a nevím, jaký tvar řidítek zvolit. Jestli rovná (jako na odrážedlech) nebo zahnutá směrem k sedlu (jako v reklamě na Poděbradku :) nebo na starších kolech. Která jsou lépe ovladatelná? Dcerce jsou 3 roky. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 13.05.2013
Autor: lendda
  • Re: dětské kolo - tvar řidítek

         

    Vyprdní se na rady zde na foru, protože tady Ti dětí asi moc neporadí.:-) Nejlepší bude holku na různá kola posadit a ona si sama vybere to, na kterém se ji dobře sedí a jede.:-) Konec konců, bude na něm jezdít ona, no ne?:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2013
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: dětské kolo - tvar řidítek

           

      No no, ty jsi dneska nějaký ostrý...
      Osobně musím říct, že zrovna od tebe bych očekávala lepší rady (jako vždy, když jde o děti) - zkušeností tady máš dost.
      Ovšem že zakladatelku tématu spucuješ, aby se šla radit jinam, to bych do tebe teda neřekla.

      Asi stárnu...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: dětské kolo - tvar řidítek

             

        Ale tohle není věc na radění.Právě že mám zkušenosti, tak vím, že dnes bych to udělal právě takhle, než sáhodlouze debatovat o tvaru řídítek a stejně vybrat nakonec taková, která nebudou děcku vyhovovat. Sám jsem dětem vybral 16´ kola, o nichž jsem byl přesvědčen, jaká je to dobrá volba, zvolil jsem kvalitní značku a přečetl na ní spoustu recenzí. Nakonec je štangle moc vysoko, moc krátká sedlovka, dítě sedí dost v předklonu ale na pohled a doporučení to bylo moc dobré kolo. Pak jsem půl roku nato jel na veletrh Sport Life do Prahy a holka si sama vybrala hned kolo sama a očividně se jí na něm jezdilo daleko lépe a radostněji než na tomhle, co jsem jí vybral já dle všech možných doporučení a rad. Ono u dětí je tohle vše hodně individuální a obvykle právě dítě samo intuitivně vybere pro sebe nejlépe ale musí se mu dát vybrat. Podobně jako si dospělý vybere i dítě je schopno vybrat podle citu.:-) Takže žádné "spucuješ", rád bych, aby to bylo bráno právě jako rada ze zkušenosti vlastní. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2013
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: dětské kolo - tvar řidítek

               

          Ano, právě že ty už ty zkušenosti máš a dotyčná ještě ne.
          Já ty zkušenosti také nemám a právě proto byl pro "nezasvěcené" ten tvůj první příspěvek jen strohým posláním kamsi...

          Tohle už je ale dost o něčem jiném.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dětské kolo - tvar řidítek

         

    Já bych se tedy zaměřila spíš na váhu kola jako celku, a pak možná u tvaru řešila tvar rámu, aby jí třeba nevadila při nasedání na ni vysoká štangle. Z hlediska řidítek jsme řešili jediný "problém" - jaký zvonek na ně vybrat a jak na ně přidělat košík;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2013
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dětské kolo - tvar řidítek

         

    Úplně rovná nejsou moc ergonomická. Na některých odrážedlech jsou opravdu nevhodná do T, na jiných regulerní luxusní vlaštovky...

    Jinak čím jednodušší a lehčí, tím lépe. Ale moc bych z toho vědu nedělal, 12" kola jsou všechna plusmínus stejná, hlavně aby se líbilo:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dětské kolo - tvar řidítek

         

    Naše děti jezdí spokojeně odmala na těch rovných, ale spíš myslím, že to prostě neřeší. Na ovladatelnost kola to má IMHO skoro nulový vliv.
    Joe to shrnul dobře - je to skoro všechno jedno, jen když se kolo líbí :-) Zcela vážně.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2013
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024