reklama

Kolo - horské, do 15.000Kč

Zdravím zkušené,
mohu požádat o radu, jaké horské kolo by bylo vhodné koupit? Kolo je pro ženu, 165cm, 59kg. Rám spíš pánský, hydraulické brzdy. Vyjížďky občasné, cyklostezky, polňačka, panelka, občas kameny a díry - proto upřednostňuji horáka před krosovým. Mám vyhlédlé např:
http://www.mojekolo.cz/pells-razzer-first-d-2012
http://www.mojekolo.cz/pells-razzer-comp-d-2012...
http://www.online-kola.cz/rock-machine-surge-70...
http://www.bikeprodejna.cz/85939-rock-machine...
Atd... Nebo poradíte něco jiného vhodného? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 10.05.2013
Autor: petpets
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    Zdravim vas. Nejsem asi "biker" (tento vyraz nemam moc v lasce) jako nekteri ostatni zde. Nicmene, netusim, z jakeho duvodu mate v umyslu koupit kolo s kotoucovymi brzdami. Sam za sebe, nez kotoucove brzdy, bych spise sledoval vybavu ve smyslu prehazovacka, presmykac, kliky, rafky, zkratka to, co dela kolo spolehlivym. Kotoucove brzdy na kole, ktere je osazeno napr. Shimano Altus, je, dle meho, trochu divocina. Byl jsem poucen v servisu, ze spolehliva vybava zacina u shimana radou Acera, pres Alivio, Deore.Zrovnatak mi bylo receno, ze odpruzena vidlice zakladni rady, pokud jsem dobre koukal, jako je suntour xcm, (u tusim jednoho kola. Tato vidlice je pruzinova a tak funguje lidem s hmotnosti od 80 kg)sice je pripravena na kotoce, nicmene vzhledem k jeji stavbe to pry neni uplne vhodny napad. Muj nazor: kotoucovky jsou hezka vec, nicmene bych vice sazel na lepsi vybavu aby byla jizda pohodlna a vase pani se nemusela rozcilovat, ze ji kolo spatne radi, cvaka, nebo ji spatne jede, protoze bylo na ukor naboju usetreno, a osazeno kotoucovkama. Dobre rafkove brzdy V-brake brzdi take dobre, a vyrobce muze posilit vybavu jinde.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

           

      K tomu bych jen dodal, že kotoučovky mají smysl především pro jízdu v bahně, sněhové břečce, nebo písčité cestě za deště, kdy se zaneřádí ráfky a brzdové špalky u Véček. Nebo pro intenzivní a přesné brzdění v technicky náročných sjezdech. Ale tam už to asi není o vidlicích a brzdách kola za 15 tis.
      Obecně se dá říct, že dobré Véčka jsou lepší než slabé kotouče, jinak souhlas s kolegou nade mnou co se týká rozložení cen a osazení. Osobně bych hledal minimálně Alivio. Za tuhle cenu už by mělo být.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    Tak nevím, ale podle popisu Vašich vyjížděk bych volil spíš krosové kolo, než horáka. Pokud by ten terén byl hodně často, pak by měl horák smysl, ale jinak ne. S občasným terénem si i krosové kolo poradí a na stezky, panelky a normální polňačky kross v pohodě stačí.
    A jak už bylo zmíněno, tak klasické špalky taky nejsou nic špatného. Možná v praxi i lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

           

      To sice stačí, ale je to jen pro občasné a pomalé přejetí takových cest. Pohodlí, bezpečí a radost z jízdy mimo silnici je na horákovi mnohem větší.
      Také si myslím, že horák bude vhodnější.

      Kotoučové brzdy jsou potřeba a skoro nutné když se jezdí v blátě a klaužích. Pro solárního jezdce co jezdí jen za sucha a po suchých cestách jsou kotoučové brzdy zbytečné, bohatě stačí hobrá pevná véčka.
      Jenže začínám mít dojem, že je dnes problém koupit i levnějšího horáka s véčkama, všude cpou jen kotouče a příliš variant se nenabízí.
      Pro takovouhle váhu jezdce stačí jednoduchá odpružená vidlice, aby pobrala větší nárazy, zbytek utlumí vhodné pláště.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    Řešíme podobné - MTB pro přítelkyni bez kotoučů, spíš kvalitní véčka Tektro atd.

    Problém je, že všude cpou ty levný kotouče. Kombinaci Deore/SLX a véčka dělal snad jen Author a to pár let zpátky.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2013
    Autor: Šlojíř
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

           

      K levnym kolum, mohu dodat. Sam jsem riskl a jsem spokojen. Favorit. Vim, ze mi mnoho lidi bude oponovat, ale fakt jsem velice spokojen. Koupil jsem favorit python za puvodne 15 v akci 10. Komplet osazen shimano deore, retez yaban, ram tuhy, coz mi vyhovuje, vidlice xcm od suntour. Vim, trek, specialized to neni, ale opravdu ja jsem plne spomojen. Nemam s kolem nejmensi problem, vypada relativne slusne stavene, v servisu v radotine na garancce byl prekvapen, jak je favorit dobre postaven a smontovan. Koukni, posud, uvidis. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    Ahoj,já jsem také řešil letos koupi kola,vybral jsem si MAXBIKA,je to na kolech 29",je to v Deore,hyd.brzdy za 17 000 kč.Mám najeto asi 600km jsem nad míru spokojen.Na kolech 26" by to bylo levnější a v té samé výbavě.Měl jsem crossa,jezdil jsem něco jak popisuješ a stačil.Jak někdo říké že horák jede po cestě těžko,není to pravda,více nafoukám a jde to.Na horší cesty určitě horáka.Jestli si koupím někdy zase nové kolo,tak jedině horák.Poznal jsem to i pláštích,když jsem měnil pláště,dal jsem tam 1,75 a byla to ůplně jiná jízda,kolo lépe sedělolepší jelo v terénu,prostě komfortnější jízda.Prostě doporučuji horské a do 15 000 koupíš i Deore

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2013
    Autor: ladikj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    Já jsem si koupila Authora Grand.. a jsem velice spokojená.. řekla bych že kola author jsou na dobré urovni... řekněme pro normální uživatele ne pro závodníky.. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2013
    Autor: 51katka15
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo - horské, do 15.000Kč

         

    http://www.mojekolo.cz/lapierre-raid-300-2013

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: o24
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024