reklama

Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

Tak jsem si koupil zámek s alarmem na zde již doporučované adrese:
http://etronic.vltava2000.cz/store/goodsdetail...
Moje zkušenosti:
1. po čtvrtém rozebrání se mi ho povedlo nastavit tak, že reaguje na pomalé postavení kola ze stojánku
2. ječí slušně, ale mohl by ječet víc
3. prodavač, který mi pohnul kolem před krámem, měl při jeho jekotu velice nepříjemné pocity.
4. při sedlovce kratší než 12 cm jsou problémy s jeho uchycením do držáku (překáží sedlový šroub, objímka je silnější než mezera mezi zámkem a sedlovkou)
5. mohu se víc soustředit na práci, když mám kolo na chodbě v baráku, kde pracuji (toto je velice inspirativní, požádám zaměstnavatele o příspěvěk :-))
6. mám klidnější spaní, když ho mám na kole ve společné místnosti
7. mám klidnější spaní, když ho mám na letních pneumatikách ve sklepě.

Resumé: zloděj to nebude mít jednoduché, byť by chtěl jen prošacovat kabely na kole.

[ Zpět ]
Datum: 15.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
  • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

         

    Ahoj bejbísi! Začátkem ledna ho koupím!
    Dá se nějak stručně napsat, v čem spočívalo to jemnější nastavení? Uvnitř je nějaké otáčecí štelovátko? Nebo to potřebuje určité znalosti z elektroniky?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

           

      to Airline: otáčecí štelovátko tam není, musíš to celé rozebat a najdeš tam (prý já to doho raděj nevrtal, protože tím přijdeš o záruku) kovový váleček na pružince v objímce. Při otřesu zámku (když to bude chtít tvého Airlina šlohnout:-) se ta pružinka rozkmitá, ta spojí kontakt a začne houkat siréna. Ozve se ti solidních 103 dB hlasitý zvuk, který trvá přibližně 20 sekund, poté se zpět vrátí systém do počáteční pohotovosti. Tyto všechny řádky opisuju z návodu, mám ten stejná zámek s alarmem i od stejné firmy jako bejbís. Jsem velmi spokojen a klidnější když někde na vyjíždce kolo nechám poblíž tímto vynálezem zamknuté.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

           

      Je tam malinkatý váleček na pružince a při pohybu se dotkne objímky.
      Pružinku je třeba povytáhnout (max o 2 mm) a rámečkem lze potom dorovnat mezeru mezi válečkem a rámečkem. Při natohování se mi pružinka vždycky malinko nahnula na jednu stranu a rámečkem jsem vymezil co nejmenší vůli.
      Chce to trpělivost, ale pak je to skutečně citlivé.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

         

    Bejbísi, jak velký vliv mají letní pneumatiky na tvé spaní :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

           

      Letní ani zimní pneu namají vliv na můj spánek.
      Spal bych pořád.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

         

    Co doporučit chudákovi zlodějovi? Možná velký sprej se stavební montážní pěnou a sirénku zastříkat tlustou vrsvou. Potom bude sotva slyšet. Když sousedovi kdysi vykradli chatu, nejdřív vykopali díru, potom urvali sirénu, ječící ji tam hodili a zaházeli. Lidský důmysl nezná mezí. Ten zámek se mi líbí.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

           

      Protože zatím vozím zámek v brašnach, tak byl slyšet z brašny a ještě přes protipožární dveře, od kterých jsem měl kolo přes deset metrů, do kanceláře, kde mi stále hraje rádio.
      Ale určitě máš pravdu. Dneska zloději kol chodí už i s montážní pěnou ve spreji. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

         

    Ahoj,
    už jsem o zámku z alarmem psal. tak ještě trošku. Když jsem ho chtěl poprvé použít, špatně pružily perka pro baterky. Musel jsem je pinzetou trochu vychýlit. Držák zámku se mi pod sedlovku také nevejde. A i kdyby se vešel musel bych se zbavit brašničky v které pod sedlovkou vozím lepení a podobné věci. Zámek umisťuji tak aby nebyl moc vidět. Na zamykání kol používám alespoň dva zámky (ten jeden je s alarmem), asi jsem paranoidní. Zloději jsou vynalézaví, opatřit si nějaký zmrazovač dnes není problém. Ta ještě jeden tip. Pokud nezamykám kolo, používám zámek ve stanu. Zapnutý schovám někam do spacáku. Dále doufám, že to bude slyšet na terasu k hospodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

           

      Jeho využití je opravdu všestrané.
      Jen bych rád věděl, jak dlouho v něm vydrží baterie. Ale to ukáže praxe.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

             

        Mám v zámku baterie cca 20 měsíců. Zámek houkal vždy jen cvičně a krátce a baterky drží. Nebudu to ale "šimrat". Na novou sezonu baterky preventivně vyměním aby v rozhodující chvíli alarm neškyt a konec.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2005
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)))

         

    Ad bod 3.. mozna by bylo dobre tam mit nalepku ve smyslu "hrozne jecim, nesahej na mne" :)) Usetrilo by to par nervu, ale zase na druhou stranu by to mozna predem upozornilo lupice kam sahnout nejdriv...

    Taky premyslim o koupi. Ale pouzivat to budu jen v kombinaci s podkovou od Abusu :)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2005
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

           

      Ta podkova od Abusu, kde se to dá koupit? Nebo nemáš rovnou nějaký www odkaz? Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

             

        Já to také hodlám používat současně s dalším zámkem - koupil jsem metrový kalený řetěz, dal ho do bužírky + bezpečnostní visací zámek.
        Ten řetěz jsem už jednou měl a potřeboval jsem ho zkrátit - upnutý ve velkém svěráku na ponku jsem řezal jeden článek 80 minut a to jsem dával 4 nové pilové plátky - takže chvíli to vydrží.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2005
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

               

          Kdybys použil tekutý dusík, taks to měl na to šup. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 22.12.2005
          Autor: Bejbís
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

             

        http://www.panter-praha.cz/ je dovozce pro CR. Provozuji stranku www.abus.cz, ale nemaji tam vsechny zamky. Napsala jsem jim a oni rekli, ze muzu mit jakykoliv zamek z www.abus.de. Tak jsem si vybrala tu nejdrazsi podkovu a za asi 3 tydny jsem ji mela doma (dobirka).

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2005
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zámek s alarmem (už to začíná být otřepané :-)

               

          Super!

          [ Zpět ]
          Datum: 18.12.2005
          Autor: james74
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024