reklama

Polar CS 600

Prosím, může se někdo podělit o zkušenosti s tímto sporttesterem? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2013
Autor: Jore
  • Re: Polar CS 600

         

    Co tě konkrétně zajímá? CS600 vozím na všech svojich kolech už několik let (mám ještě verzi bez X, rozdíl je ale pouze v podpoře doplňkových senzorů).

    Zatím jen, že dobrou cenu vždy mívají a zrovna teď ho mají opravdu za pěknou cenu na bike24 (kde jsem všechny kousky také bral)
    http://www.bike24.com/1.php?content=8...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2013
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polar CS 600

           

      Díky za reakci. Z toho co jsi napsal usuzuji, že spolehlivost na kole je ve všech ohledech v pořádku. Zajímalo by mne jestli je k něčemu ten test a sledování kondice. Dost to vyzdvihují jako specialitu Polaru. Trochu mne právě odrazuje, že se vše musí dokupovat zvláště, kadence,ird, atd. Taky je třeba oproti ROX 9.1 o dost dražší a funkčně mi příjdou hodně podobné. Tak přemýšlím jestli je to opravdu je opravdu lepší. Líbí se mi software v PC a ještě k tomu v češtině. Naopak nemožnost měnit baterie je zase -. Nemám zkušenosti z nákupu v Měmecku. Co v případě reklamací.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2013
      Autor: Jore
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polar CS 600

             

        Reklamace na bike24 jsou bezproblémové. Naopak často daleko lepší než u českých eshopů.

        Test kondice vůbec nepoužívám. Lze stejně využít pouze k relativnímu srovnání (tedy ke srovnání více testů stejného jezdce mezi sebou) a ani to není 100%.
        Kondici posoudíš daleko snáze bez toho testu a i lépe. Když dlouhodobě jezdíš s tepákem, tak se naučíš dobře znát svoje tělo. A pak okamžitě registruješ, že např. na stejných tepech mírně zrychlíš, atd.

        Baterie v senzoru rychlosti je bez problémů, vydrží opravdu hodně dlouho. Ještě jsem žádný senzor nemusel měnit.

        Co se týká infra portu, tak ten u CS600X v balení je a měl by být i v tom odkazu na bike24.
        Je to ale fuk, protože to lze rozběhat i s nejlevnějším noname, což je otázka 100Kč.

        Kadenci nepoužívám (kdysi jsem vozil čidlo kadence a jednak už jsem hodně let naučený jezdit poměrně vysoké kadence a už to měnit nepotřebuju a druhak už mám i velmi dobrý odhad dle rychlost x zařazený převod), takže je mi fuk, že se dokupuje zvlášť.

        U Polaru se mi líbí hlavně:
        - Wearlinkový pás (vozím tepák v podstatě pořád už 20 let a ohledně pohodlí je pro mě sakra rozídl jaký vozím pás), i když i ten má svoje nevýhody; nevydrží tak dlouho jako ty plastové a čas od času je potřeba vyměnit elektrodovou část (vysílač vydrží, elektrody ale začnou snímat po čase blbě až nakonec vůbec); mně vydrží jedny elektrody cca 500 hodin jízdy (v tom je o něco více používání, pás na delších trasách kde jsou zastávky nesundavám, kolik je to reálných hodin i s přestávkami netuším).
        Teď už jezdím šestý kousek (Wearlink pás jsem jezdil ještě i několik let před CS600 se starou CS100; tam nebyl v základu ale měl jsem to vyměněné), je to ale dohromady už za hodně let (7-8 nevím přesně)
        - možnost libovolně si nakonfigurovat všechny obrazovky co tam bude za údaje a tím eliminovat přepínání obrazovek (používám jednu základní + dvě sousední, takže z té základní přepínám vždy jen na jedno kliknutí)
        - W.I.N.D. přenos (což je klasických 2,4GHz)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2013
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polar CS 600

               

          pokračování
          - W.I.N.D. přenos (což je klasických 2,4GHz), díky tomu je delší dosah vysílačů a nemám problém na fullech ani u 150mm vidlice, kde můžu umístit snímač blíže k náboji a funguje to bez problémů; s přímou viditelností je dosah přes 10m (zkoušeno na pásu); má to ale i svoje nevýhody, nefunguje to ve vodě (mně je to fuk, na plavání jsem tepák kdysi zkoušel a už pak nikdy nepoužíval, stejně mi tam pořád padal pás při otočkách pokud nebyl šíleně utažený) a pak ho dokáže slušně odstínit lidské tělo, na kole žádný problém, ale stěžují si na to brulaři (pás na hrudníku a ruce za zády)
          - slušně fungující barometrický výškoměr s automatickou kalibrací domácí výšky (nastavíš jednou a při zapnutí v místě bydliště se vždy sám zkalibruje)
          - paměť na poměrně dost záznamů; nezajímá mi moc přesný průběh tepu, takže mám nastaven interval ukládání na 1 minuty a tak se tam vejde větší množství vyjížděk zpětně aniž bych musel přenášet do PC

          Zklamal mi akorát aktuální údaj o sklonu kopce. To je ale dané tím, že je to pouze z barometrického výškoměru. Jedu např. 10% kopec se stálým sklonem a údaj si klidně lítá mezi 0-20%, hlavně když fouká vítr.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2013
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Polar CS 600

                 

            Tak k tomu poslednímu odstavečku - musím si přihřát polívčičku s roxkou. I když má nějaké ty mušky, výškoměr je obdivuhodně citlivý a sklon ukazuje pohotově a stabilně. V podstatě to bylo hlavní lákadlo pro nákup a fakt jsem s tím spokojený.
            V ostatním s Polarem ale srovnat neumím, neměl jsem ho.

            Jo a hrudní pás sice neumím porovnat, ale subjektivně je u roxky dost pohodlný a odolný, v porovnání s levnými tepáky skvost.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Polar CS 600

                   

              Docela by mě zajímalo, jak je toho dosaženo. Stability by šlo dosáhnout průměrováním hodnot za delší čas a tím se odstraní ta citlivost na vítr jako má Polar.
              Jak ale současně zachovat tu pohotovost mi nenapadá.

              Sklon kopce sleduju raději na Garminu v grafu výšky, tam je to slušně přesné a nijak to nelítá. Ale zase právě chybí ta pohotovost, vyčtu to až s pár sekundovým zpožděním (což ani tak nevadí).

              S jinými pásy než Polaru a Garminu zkušenosti nemám, takže taky nesrovnám.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2013
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Polar CS 600

                     

                Způsob provedení netuším, ale jestli metry neskáčou na centimetry přesně stejně nikdo normálně nepozná. Ale když jedu plynule do stejnoměrného kopce, tak tam bez nějakých znatelných výkyvů plynule přiskakují. A ten sklon fakt reaguje dost bleskově. Opět, není to žádný laboratorní přístroj, ale jako orientační budík na kole je to pohotový až až.
                Jo a ty metry nahoru a dolu určitě nehoupají. Jediný malý problém je, když se při celodenním výletu změní znatelně tlak. Tak potom dojíždím na jiné metry než jsem vyjel. Pokud bych chtěl být půnťa, tak bych si musel těch pět, v extrému deset nastoupaných metrů přičíst nebo odečíst. Ale v ročním součtu se to zas nějak srovná a ztratí.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2013
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Polar CS 600

                       

                  Tak v metrech to také naskakuje postupně a tam to vypadá poměrně plynule.
                  Ale jakmile se přepne na údaj aktuální sklon v %, tak je to už horší.
                  Zřejmě to bere údaje z moc krátkého časového intervalu a tam pak stačí, že jednou metr naskočí za 7s a jednou za 13s (místo pokaždé za 10s) a hned jsou z toho velké výkyvy aktuálního sklonu.

                  Pokud nefouká proměnlivý vítr, tak to také neukazuje tak špatně.

                  Co se týká rozdílu výšky start x cíl na stejném místě, tak to je dané barometrickým výškoměrem a bude to u všech přístrojů.
                  Tady se v extrému dá rozdíl i 50-70m. Ale to už jsou ojedinělé případy při extrémní změně počasí.

                  V tomhle je nesrovnatelně lepší Garmin 60CSx, který chytře využívá obou metod (barometrický výškoměr + chytré korekce dle gps výšky). Tam pak mám dojezdovou výšku z chybou maximálně 2m a to i přesto, že na počátku nezkalibruju a vyjíždím s výškou třeba o 100m špatně.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.05.2013
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polar CS 600

               

          O pohodlnosti pásu WearLink bych si dovolil pochybovat. Párkrát jsem ho zkoušel a měl jsem vždy pod elektrodami šíleně červenou kůži, dost to svědělo. Kamarádi říkali, že pásy od Garmina jsou lepší.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Polar CS 600

                 

            Tak to bude nějaká alergie na ten materiál, pak smůla.
            Garmin mám taky, konkrétně nejlevnější Forerunner 105 a bral jsem ho s tím jejich lepším pásem (HR premium).

            Jsou mezi sebou kompatibilní (elektrodové pásy, vysílač je samozřejmě potřeba vzít dle přijímače, ty už kompatibilní nejsou).

            Takže jsem zkoušel pořádně všechny možné kombinace. Ten pás od Garmina nakonec nenosím vůbec a i s Garminem jsem si bral elektrodový pás od Polaru.

            Ten Garmiňácký je také slušně elastický (jen o chlup hůře než ten od Polaru), ale jak má gumové eketrody (nebo z čeho to jsou), tak se pod tím mnohem více potím.
            Ten od Garminu má jednu výhodu, ten ani nemusím máčet před startem a chytá mi tepy hned. Polárový musím navlhčit, aby fungovalo okamžitě.

            Ale proti gustu...

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2013
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Polar CS 600

                   

              O tom Garminovi to mám jen z doslechu.
              Polar jsem musel namočit pod tekoucí vodou, aby mi fungoval hned od začátku, ale to je také otázka pokryvu hrudi.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2013
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Polar CS 600

                     

                Na Wearlink mi stačí dvě tři kapky na každou elektrodu, tedy nemusím žádné větší namáčení.
                Komu fungují pásy hůře, tak pak je skoro lepší rovnou sáhnout po vodivém gelu.

                Ten Garminový není určitě špatný. I pro mě je určitě daleko lepší než ty plastové od Polaru (ještě předchůdce Wearlinku, které se dávají snad ještě pořád k úplně nejlevnějším modelům).

                Co nemůžu srovnat je životnost. Je možné, že ten Garmiňácký vydrží déle. Nevozil jsem ho ale dostatečně dlouho abych to zjistil (mám na něm tak maximálně 40 hodin více ne).

                [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2013
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Polar CS 600

                     

                Když je někdo tak neschopnej a pěstuje si na hrudníku mech... Si tam vyhol dva obdélníčky a máš po starostech.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2013
                Autor: Hrabosh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Polar CS 600

                       

                  Pěstuje?…

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.05.2013
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Polar CS 600

                         

                    No a jak jinak by se tam vzal?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 03.05.2013
                    Autor: Hrabosh
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Polar CS 600

                           

                      Tak nějak sám narostl.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.05.2013
                      Autor: snilard
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Polar CS 600

                             

                        To Ti museli rodiče potirat kojeneckou hruď nějakým mazáním. A myslím ze ani to by na me nezabralo...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.05.2013
                        Autor: Hrabosh
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Polar CS 600

         

    Já budu kupovat RCX5. Chci ten tepák používat i na jiné sporty než jen kolo. To je strašný co to stojí. Uvažuju o RC3, ale když už mašinku s GPS, tak s externím čidlem (nehci aby mi zdechlo celé zařízení jen kvůli gps).

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polar CS 600

           

      To, že nezdechne i přijímač je sice výhoda, ale samotné GPS čidlo Polaru taky moc dlouho nevydrží a musíš tahat druhý krám zvlášť, což je opruz. A taky není to čidlo vůbec malé.

      Já i přesto, že hodně let vozím spoustu Polárů (před CS600 jsem vozil CS100, k tomu dříve na běhání RS200), tak jsem před cca rokem a půl na běžky, pěší a běhání pořídil Forerunner 110 a Polar kvůli samostatnému GPS čidlu zavrhnul.
      Nakonec ho ale stejně moc nepoužívám, protože na běžky a pěší nosím stejně telefon (SGS2 + Locus) a používám raději ten (ten jsem ale pořizoval až později, takže jsem netušil při kupování Forerunneru, že přejdu na tohle řešení). A běhat kvůli kolenu moc neběhám (na běhání telefon neberu, tam se Forerunner hodí pořád).

      CS600 ale také mám bez GPS modulu, ke starší verzi bez X snad ani nejde přidat.
      Na kole vozím ještě déle než CS600 velkého Garmina (ještě stařičkou 60CSx u které zůstunu dokud neodejde do věčných lovišť; když je třeba přeplánovat trasu na vyjížďce, tak stejně raději vytáhnu telefon, kde je to mnohem komfortnější, ale chybí odolnost pro vození na řídítkách).

      Ty cyklo modely typu CS600 mají větší displej a na kolo jsou přehlednější. Ale zase to není univerzální a stojí to tak více peněz (pořídit si dvě specializovaná řešešní).

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2013
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polar CS 600

             

        A proč jsi místo Forerunneru nebral RC3 (integrovaný gps modul)?

        Má nějaké běžecké funkce lepší? Větší výdrž?

        Lepší odolnost?

        Na Polaru mi hodně vyhovuje wearlink. Vím že ho napodobují a nevím jak je na tom konkurence. Ale to hnusné gumové na sebe už nedám.

        RCX5 chci nejen kvůli kolu, ale dá se s tím i pod vodu. Ale na plavání můžu používat starý FT.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2013
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polar CS 600

               

          To je jednoduché. To ještě nebyl na trhu, v té době Polar nic s integrovaným modulem neměl.

          Forerunner 110 určitě nemá lepší funkce. Je zcela jednoduchý a neumí téměř nic. Na co ho používám mi ale stačí dvě funkce:
          - aktuální tep
          - záznam trasy

          Výdrž má cca 8 hodin (při zapnuté gps), takže to není žádný zázrak, ale je zase aspoň malý a lehký (mám malou ruku).

          RC3 jsem zatím ani moc podrobně nestudoval (jak je novější než jsem kupoval toho Garmina), na ten musím více kouknout.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2013
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polar CS 600

               

          Tak koukám na nějakou recenzi RC3 a rozhodně o hodně lepší než Forerunner 110.
          Na druhou stranu ten Forerunner mi stál i s tím lepším Garmin pásem cca polovinu, což je dost rozdíl.

          Výdrž čtu v recenzi 11-13 hodin pro RC3, to je také jasně lepší.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2013
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

681 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024