reklama

Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

Ahoj cestovatelé.
Léta letoucí jezdím s brašnami Sport Arsenal ART.508. Na začátku to byla super volba. Najel jsem s nimi mnoho spokojených kilometrů. Bohužel se to zhoršilo. Novější brašny S&A vydržely mnohem míň kilometrů.
*
Moje otázka zní:„Jaká je současná kvalita brašen Sport Arsenal ART.508?"

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2013
  • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

         

    Podle ohlasů, co tu byly už mnohokrát, zřejmě mnohem horší.
    Já mám jedny kupované v roce 2008, čili asi už spadají do těch "dnešních" a nějaká ta odfláknutost na nich vidět byla hned (třeba jeden suchý zip našitý z druhé strany, než aby k něčemu byl), ale jinak mě při dalším používání nezklamaly. Možná jen štěstí (nebo nepříliš intenzívní používání).
    Pravda, o víkendu jsem poprvé pověsila na nosič jednu "ortlíbu", co jsem si zakoupila na letošní sezónu a je to, ohledně snadnosti obsluhy, hodně jiné kafe.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      No tak tedy pomalu začnu šetřit na Ortlieb. Snad půjdou alepoň použít nosiče S&A EXP. Ty mi slouží dobře.

      Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

             

        jo nosiče mám od nich tři a bez problému.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2013
        Autor: Grille
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

               

          Dobrá zpráva pro mě.

          Dík.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

             

        V pátek jsem přivezl Ortlieby - zadní classic - úplně jsem z nich unešenej. Na nosiči drží jak přibitý, nasazování a sundavání z nosiče úplná paráda. Však je hned zítra jedem vyzkoušet na 5 dnů natěžko do Maďarska.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2013
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

             

        Mám je na arsenalském nosiči, fakt si přišetři na Ortlieby.

        Kromě toho, že se naprosto jednoduše a dokonale nasazují na nosič, včetně té spacákovky, mají i perfektně vymyšlené popruhy pro přenášení, hodíš obě přes rameno, do ruky čapněš spacákovku a jedna ruka furt volná, na otvírání dvěří a tak.

        Je tu ovšem ještě jedna možnost, pokud bys jel poslední týden v červenci a pak ještě 14 dní v srpnu, mohu ti půjčit ty svoje, budu ve Španělsku a bez kola a ty je můžeš povozit a ušetříš nejméň bůra, letos.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

               

          Jindro, jakou máš velikost toho horního "jezevčíka", nevím jestli si mám koupit "S" nebo "M" velikost. A co v něm máš vlastně narvaného z vybavení? Dík

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2013
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

                 

            M, to přesnĕ zaklapává jak vidíš.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

                   

              Mám v tom spacák, stanové tyčky a tyčky od lehätka (kvůli délce).
              Zbytek v brašnách dole, kvůli váze :-)

              A pak do toho rvu co po cestĕ koupím, kvůli nejjednoduššímu přístupu.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.05.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

               

          Co to máš za brašničku nad předním kolem, a jak to máš přichicené? Jak se s tím jede?

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2013
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

                 

            Aha,
            tak na tom předním nosiči primárnĕ vezu tu solární kabelku, v ní kromĕ tý baterie tajy tablet a penĕženku, vlastnĕ to nejdražší co sebou mám- doklady, prachy, kreditky. Když zastavím, tu kabelku beru s sebou, a nemusím do bagáže.


            Vzniklo trojúhelníkové místo, tak jsem tam vrznul kabelku co jsem mĕl loni na řídítka. Mám v ní duši a montpáky a taky nožík.
            V malé rámové kabelce pak vezu další duši a nářadí.

            Prrostĕ kdyby bylo zle, nemuset otvírat ty zariolované vodotĕsné.

            Jak se jede.
            Inu, protože jsem nikdy nehonil gramy, rozdíl nepoznám. Ten přední pidinosič mĕ připadá velmi praktický. I když ortlieba sundáš nandäš snadn

            [ Zpět ]
            Datum: 08.05.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

                   

              o, mít po ruce penĕženku je praktické, tedy pro mĕ.
              Ten solar k tomu už je jen bonus.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.05.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

         

    Teď se to tady omýlalo, tak se podívej sem
    http://www.nakole.cz/diskuse/16060-brasny.html

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      No fuj co to "ý" :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

             

        Když omílalo s "i" vypadá tak divně...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

         

    Koupil jsem je loni na jaře a asi na třetí vyjížďce se mi vytrhla ta stahovací část. Za mne nebrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: Grille
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      Mám úplně stejný zážitek. Smutný…

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      Mám trochu jinou brašnu od Sport Arsenalu zhruba ve stejné cenové kategorii (Art.550 - prý speciální a náročná cykloturistika!) a je to bohužel šunt. Švy se pářou, suché zipy pelichají a nedrží, kvůli špatně navržené konstrukci se mi vytrhlo očko držící popruh pro nošení přes rameno. Otázka je jestli se vyplatí připlatit nebo počítat s tím, že si brašnu za šest stovek budeš kupovat každé 2-3 roky novou.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2013
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

         

    Jindro, jsem na tom stejně. Po 10 letech už dosluhují, ale protože chci ty nové brašny nepromokavé tak jdu do Ortliebů. Už jsem párkrát tahal z brašen všechno mokré, takže pro teď žádné kompromisy.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2013
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

         

    Mám to štěstí(a SA smolu), že mám celkem tři páry SA od počátků, z toho dva páry funkční a v provozu, takže mi koupě nových SA- dnes už šuntů- nehrozí. Po zkušenostech kamarádů a známých, kteří je koupili v posledních 8-mi letech bych je ani nebral. Některé dobré "vychytávky" přestali dělat a vrátili se zpátky- viz závěsy, které brašny spolehlivě jistily proti vypadnutí i při převrácení kola- o materiálu brašen a kvalitě šití raději mlčím. Co kdyby se pánové od SA mrkli na tuhle stránku pro inspiraci?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2013
    Autor: bi-jan-cyk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      Ten systém uchycení klick-fix je(byl) perfektní. I když jsem se válel s kolem na zemi tak taška v pohodě. Bohužel už 2x praskla výztuha s dopínací gumou(oprava plechem) prasknutá výztuha uvnitř a odlupuje se zátěr v horní části. Ale myslím že po 27tis km téměř denního dojíždění do práce(přes léto :-) ) je to ok. Co jsem v ní dokázal odtahat, klobouk dolů. Když vidím co vydrží ta "nová" produkce, kolegové je mají, tak jsem šel do tašek Ortlieb.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2013
      Autor: pebe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

             

        výztuhy zad měly být duralové-um. hmota stojí za ...-stačí se při balení trochu zapřít a je po výztuze, opravy znamenají výměnu za dural.....

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2013
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dnešní kvalita brašen S&A ART.508 ?

           

      Inspirace versus patenty.
      Myslím si, že nejsou tak hloupí, aby nevĕdĕli, co funguje líp.
      Problém je vylepšit dokonalé tak, aby to nebylo žalovatelné.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024