reklama

Rada při výběru kola.

Ahoj,
rád bych poradil při výběru nového kola. Mám na kolo cca 15 000.
Chci jezdit po cestě a občas lehký terén, nevím jestli horské nebo crossové kolo…

Každopádně kamarád má Kellys Mash a jede úplně suprově, mám dát na jeho doporučení a koupit něco od kellysu v mojí cenové relaci?

Koukal jsem po obchodech a nejvíce mě zaujaly tyto kola:
1.Kellys Axel
http://www.kellysbike.com/…a-kola/axell#…

2. Merida Crosway 100
http://jizdni-kola.heureka.cz/…specifikace/

Které z těchto kol by bylo pro mě lepší?

Má cenu investovat do kotoučových brzd?

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2013
Autor: Petr.kolo
  • Re: Rada při výběru kola.

         

    Na cesty a lehký terén (záleží teda kdo si co pod lehkým terénem představuje :-) ) 15tis asi bude postačovat na pěkný kolo. Jestli teda lehký terén má být opravdu lehký a v menšině, pak je to spíš na cross. Na kořeny, brodění hlubokou trávou, pískem a volnýma kamínkama už radši MTB.

    S Kellysem nemám přímou zkušenost, ale už tady proběhly desítky dotazů s odkazy a co si tak pamatuju, zrovna Kellys nevycházel nejlépe. Drahý se splácanými díly z různých řad. To by sice nemuselo být na závadu, ale rádi tam asi ušetří tím, že zčásti používají i díly řad Altus a Acera. Za tyhle peníze by tam mělo být nejmíň Alivio.

    Odkazy mi bohužel nejdou otevřít.

    Kotoučovky u těhle kol mají smysl, pokud počítáš s jízdama v blátě a sněhu. Potom určitě. Jinak si bohatě vystačíš s dobrými Véčky. Ono i tam pak platí, že se dělají různé kvalitativní a funkční úrovně a kvalitní Véčka můžou být lepší než laciné kotouče.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rada při výběru kola.

         

    Z těchto dvou kol vychází lépe právě ten Kellys. Kotoučové brzdy nejsou na takovém kole vůbec potřeba. Myslím si, že pro vaše potřeby budou bohatě stačit ty V-brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2013
    Autor: martinjav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rada při výběru kola.

         

    V tomhle případě si myslím že kotoučové brzdy jsou zbytečné, na ježdění po cestě a občasných polních cestách V brzdy určitě postačí.

    Co se týče kol, u mě vychází lepší ten Kellys Axel. Podle mě má lepší vybavení než ta merida. Jsem pro kellys Axel.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2013
    Autor: jetty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rada při výběru kola.

         

    Myslím, že lehký terén si představuje maximálně polní cestu nebo nějakou méně zpevněnou.
    V tomto případě bych určitě nevolila kotoučové brzdy, myslím že jsou na nic na takové ježdění, zbytečně dražší na údržbu a V brzdy bohatě postačí.
    Dále bych doporučila pevnou vidlici, ale obě kola mají rádoby odpruženou. Tak s tím se nedá nic dělat a nebo ji časem vyměnit za obyčejnou hliníkovou. Myslím že vidlice na těchto kolech jsou jen atrapa, nepruží a lidé to stejně nevyužijí.

    Z kol, které srovnáváš lépe vychází asi ten Kellys Axell.
    Má malinko lepší osazení a já uvažovala raději nad ním než nad tou meridou.
    Co ostatní si myslí?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2013
    Autor: bedy06
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rada při výběru kola.

           

      S těma vidlicema bych to tak černě zas neviděl. Mohu alespoň trochu srovnávat. Na horácovi mám slušnou vzduchovou Foxku, na treku pérovou atrapu a jezdíval jsem i s pevnou. Samozřejmě, že ty laciné pérové nemají citlivost kvalitních vzduchových a jen bídnou regulaci tlumení. Ale u kola na polňačku nebo záplatovaný asfalt to zas tolik nevadí. Prdu do předního to ochytá a utlumí, víc se po tom ani nechce. A z nějaké obyčejné pevné vidle by to šlo napřímo do rukou. U treka nebo promenádního horáce je taková pružinka lepší než nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024