reklama

protidefekní sprej

Zdravím,
tak jsem dostal k dárkům i protidefetní sprej.
Značka---Zéfal-----
Zajímají mě zkušenosti,rady těch co mají z touto věcičkou zkušenosti---dobré či špatné.
Zda je rozumné to vozit na kole a td..
Ještě jedna věc------mám galuskové ventilky.
A jak se s tím pracuje------pohoda nebo špatně.
S pozdravem Laďa K..

[ Zpět ]
Datum: 14.04.2013
Autor: falco1
  • Re: protidefekní sprej

         

    Nevím jistě, ale myslím že na galuskové ventilky to nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: protidefekní sprej

         

    Ahoj. Mám cca rok duše které již předem obsahovaly tmel co je ve spreji. Moje zkušenost je že se dostává do ventilků a postupně je důkladně zalepí. Pozitivní je že se neztrácí tlak ale oba ventilky to zalepilo. Píchnout se mi zatím nepodařilo. Myslím že vpich připínáčkem to určitě zalepí ale poznáš to, tmelu chvíli trvá než na vzduchu zaschne.
    S pozdravem.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2013
    Autor: primas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: protidefekní sprej

         

    Kupuju tenhle spray v LIDLu a používám ho. Mám ale autoventilky a na ty je to akorát dělaný.

    Mám s tím velmi dobrou zkušenost - pro rychlou opravu ideální, ale samozřejmě to opraví jen drobné dirky.
    Naposledy jsem to použila pře Vánoci - o Neptech 22.12. 2012. Doma jsem pak kolo pořádně dofoukla a musím říct, že od té doby dušička drží naprosto parádně. Druhou pneumatiku už jsem musela dvakrát dofukovat, ale tahle drží pořád naprosto perfektně :o)))

    Je ale jasné, že až se jednou rozhodně "odejít", tak bude na vyhození.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: protidefekní sprej

           

      Po Halouny nevyhodil duše,včera jel na kole,ok duše-po Halouny.
      Do Alpy sebou spray a nove duše-pripadne podruhe defekt.
      Radko,spray napul nebo cele?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: Arabice
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: protidefekní sprej

             

        Celý.
        Jak ho pustíš, nejde to zastavit.

        Co je nepříjemné - jak je sprej prázdný, musíš hodně rychle vyšroubovat hadičku z ventilku. Tady se pěna snaží vytéct, ale jak hadičku vyšroubuješ, je to OK. Trochu pěny vyteče, ale to otřeš.
        Pak je potřeba kolem pomalu točit, aby se pěna rovnoměrně rozložila v duši. Nakonec se kolo nafoukne.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: protidefekní sprej

               

          Pro ty, kteří tenhle sprej používají: dá se to koupit u benzinových čerpadel, balení jsem viděl 300 ml a 500 ml, ta třístovka se na kole vozit dá, pětistovka je už velká. Cenově to bylo výrazně výhodnější než malé speciální výrobky pro jízdní kola. Tahle "autobalení" přerušit lze, takže se to dá použít několikrát.
          Jinak Ane donedávna vozila na silničce tufy a na to používala tuhle zacelovací hmotu v takové malé plastové lahvičce - vyšroubovala se kuželka a přiměřená část se tam nalila, nic se tam nehnalo pod tlakem = žádný sprej, takže ta lahvička se dá použít rovněž na několik defektů.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2013
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: protidefekní sprej

                 

            V LIDLu ten jeden sprej stojí 70,- Kč. To mi přijde cenově v pohodě - je to zhruba cena nové duše.
            Kolik to stojí u pumpy?!?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2013
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: protidefekní sprej

                   

              Já si to nepamatuju (se nediv, v mým věku mi denně odumírá x miliónů mozkových buněk a zřejmě už odumřely ty, které nesly tuhle informaci).
              Já to tenkrát (asi před půl rokem) cenově porovnával se "speciálními" malými drahými baleními z cyklošopů. S Lidlem jsem to nerovnal, možná, že lidlácký bude ještě výhodnější (objem/cena) :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2013
              Autor: Airline
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: protidefekní sprej

               

          Nechutne starost,odstranit seznam veci spray,nechci do Alpy spray. Nejsem šikovna jak delat.
          Spray na cely den na vylet s vami,nekdo pomahal moje defekt s spray!

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2013
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: protidefekní sprej

         

    Používal jsem zelený a nikde při píchnutí o trn nevytékal. Větší díru to nezacelí. Ventilky jsem zalepené nikdy neměl. Jistější je ovšem vozit náhradní duši. Pokud byla větší díra a vyteklo to tak se to dalo umýt vodou docela snadno.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: protidefekní sprej

           

      Kdyz jsi u vody, umyjes to snadno. Kdyz mas na vyber suchy mech, nebo sladky iontak, tezko se clovek rozhoduje.
      Z dirky po trnu to slintalo a porad pomalu utikalo.
      Zelene duse SLIM jiz nikdy.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: protidefekní sprej

             

        Ja měl ne zelenou duši ale hmotu v butylce za 200kč do dvou pneu. Vytékala jen když byla velká díra. Nicméně na dojetí to bylo lepší než co km foukat kolo.
        Dnes už to nepoužívám, misto toho jsem si pořídil lepší pláště a zatim jsem skoro rok neměl defekt.
        Co mně ale štve kak všechny nové duše (autoventilek) mají někde unik, sice malinký ale musím co týden dofoukávat.
        Dokud jsem měl klasické ventilky s ventilgumkou tak se mně to nestávalo.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: protidefekní sprej

               

          Ja pomalu prechazim na vsech kolech na galuskace. Posledni auto zustavaji na Alicine a na lehaci. Kola foukam tak zridka, ze to nestoji za rec. Treba to Alicino nejelo od zari a zrovna vcera jsem s pumpou obchazel kola a porad to ma 40 PSI v obou kolech, na kolik jsem to nafoukal na podzim. Duse tam budou nejspis ty nejlevnejsi z Tesca.
          Jedine, co jsem musel dofouknout, byla Schwalbe duse s galuskovym ventilkem na fullu, ktery jsem posledne pouzil nekdy po pulce prosince (alespon myslim).

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: protidefekní sprej

         

    Tyhle spreje na klasické galuskové ventilky nejdou použít. Můžeš je užít buď na autoventilky nebo na Tufo ventilky (vypadají stejně jako galuskové, ale u nich se dá speciálním klíčkem vytočit celá ta středová kuželka, čímž vznikne otvor pro aplikaci přípravku. Tyhle ventilky mají buď tufy nebo galusky).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: protidefekní sprej

           

      Ahojte,
      obsah spreje je 100 ml,
      takže jelikož mám galuskové ventilky tak jsu asi v háji,no a co použít redukci-------z galusek na autoventilky--------tak foukám kolo velkou pumpou.Nevím,možná je to blbina.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: falco1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: protidefekní sprej

             

        Některé galuskové ventilky jdou rozdělat tak, aby tam člověk něco nalil. Ale pokud to má držet tlak z toho spereje, tak bych to nerozdělával a zkusil tam naprat přes tu redukci. Ventilek to sice přizalepí, ale vždycky jsem ho zatím rozhýbal. Lepší si to nacvičit doma než pak experimentovat na bojišti ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2013
        Autor: cobic
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: protidefekní sprej

               

          to je fakt,nacvičit to,a pak aspon nic nepřekvapí

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2013
          Autor: falco1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024