reklama

Menší brašna na nosič Ibexe?

Ahojky
Zatím jsem transport věcí na lehokole řešil většinou tak, že jsem vždycky baťužek přichytil gumou k nosiči. Bylo to provizorium, které mi funguje 3 roky, jenže když se v zimě baťůžek začal už definitivně rozpadat (vydržel 10 let), k vanocům jsem dostal nový, přemýšlím o nějakém lepším řešení. On ten nový baťoh je kupodivu zvenku větší, ale vejde do něj méně věcí a hlavně jelikož má vyztužená záda a je citelně širší než nosič, asi mu moc dobře přigumičkování nedělá.

Takže otázka směřuje k nějakému tipu na vhodnou brašnu. Jde mi primárně o každodenní cesty do práce, kdy v baťohu vozím věci na převlečení, nějaké drobnosti a občas třeba menší nákup. Líbilo by se mi něco, co při příjezdu snadno sundám a odnesu sebou = kdyby to bylo pracnější než sundat batoh z nosiče (cca 20 s), neplní to smysl.
Preferoval bych něco na nosič z vrchu, boční brašny mi připadají zbytečné (určitě by to zvětšilo odpor vzduchu...) a vozit jen jednu by se příčilo mému citu pro symetrii...

Koukal jsem na Azub Top bag, což by principielně mohlo účel plnit, ale z obrázku jsem nevykoukal, jak je to vlastně připevněné. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Informace na webu Azubu jsou ... ehm... stručné. Hlavně mám pochybnosti o tom "pohodlném přenášení".

Možná by se našla i vhodná brašna na nosič klasického kola, ale tam určitě bude problém, že sedlo dost zmenšuje prostor nad nosičem (mám sedlo posunuté dost dozadu)...

Předem díky za nápady.

[ Zpět ]
Datum: 13.04.2013
Autor: Jrr
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Já jezdím s jedním authorem (tedy to jednostranné řešení co odmítáš). Jsem dalek tomu, abych tohle doporučoval. Promoká to, uchycení nahouby, ale ten odpor vzduchu bych tak tragicky neviděl - v té oblasti stejně máš spodní řízení a tak vůbec, zas tak velký rozdíl v čelním profilu to nedělá.

    AZUB Top bag jsem si nechal ukázat, když jsem kupoval kolo. Nakonec jsem to nekoupil, přišlo mi to příšerně široké a jen o něco málo objemnější než ten author. Navíc jsem nechtěl vozit notebook naležato, aby dostával rázy z té nejméně pevné strany.

    Tenhle problém bych taky potřeboval řešit, ale zatím nevím jak.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Připevněná je primárně navléknutím na sedlo. Azubí neznám, ale podobné brašny dělá třeba M5 i jiní. Výhodou u "závodních" kol je, že když je dobře udělaná, nepotřebuje nosič. A sundání/nandání je otázkou okamžiku -- vezmeš a jdeš, zpátky zas nasuneš shora na sedlo. To, co se nasouvá na sedlo je uzavřená "kapsa" a drží v pohodě jen vlastní tíhou (ale Azub vypadá od pohledu trochu jinak). Na nákup nebo notebook to myslím není, pár kg max a bývají dost malé.
    Já už nějakou dobu uvažuju o tom, že bych si nahoru na nosič přidělal obyčejný košík, ve kterém by se dal pro ježdění po městě vozit batoh volně postavený. Věřím tomu, že to bude fungovat, zatím jsem se k realizaci nedostal kvůli tomu, že to bude překážet bočním brašnám a nepůjde pak na nosič nahoru přigumicukovat velká krabice nebo kufr (což oboje poměrně často využívám).

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      No to co popisujes je asi spis "on seat bag", ta opravdu nepotrebuje nosic http://www.azub.cz/azub-on-seat-bag-brasna-na...
      Me by zajimalo upevneni (a sundavani) tohohle: http://www.azub.cz/azub-top-bag-brasna-na...

      S tim kosikem to asi spatny napad neni, ale jako reseni se mi to zatim prilis nezamlouva.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

             

        Ad košík: napadlo mě, že by možná šel vzít standardní nosič AZUBu a jen ho do té rámové trubky zasunout vzhůru nohama, a máš košík.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2013
        Autor: Akito
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

             

        jesli je to na stejném principu, jako tohle http://macikm.rajce.idnes.cz/2010_0618-20/...

        tak je na nosiči přidělaná látková "destička" s pruhem suchýho zipu
        druhej pruh je zespoda na brašně
        nasadíš a drží
        docela :-)

        já to pro jistotu ještě jistil gumicukama kolem dokola ...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2013
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

               

          jo, je k tomu destička se sucháčema na dně + 4 přezky + dva pásy za sedačku, na EN verzi je víc fotek;
          sucháče zespodu mám zalepený a pro urychlení používám jeden pás okolo sedačky a přezky... a drží v poho (-: http://www.azub.eu/CZ/topbag/

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2013
          Autor: brum
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

                 

            http://www.azub.eu/galerie/max_1304010034.jpg

            [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2013
            Autor: brum
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

                   

              Diky, z toho posledniho obrazku jsem to konecne pochopil! :)
              Kazdopadne na tech fotkach to vypada silene siroke, presne jak psal Akito, to jsem si predstavoval trosku jinak... :-/

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2013
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Takhle bych ten batoh opravdu nevozil.
      Kolegovi z práce jednou někdo na křižovatce batoh z košíku vytáhl a zmizel s ním. Naštěstí tam neměl nic cenného.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Vozím na nosiči Ibexu horní brašnu od Azubích banánů- koupil jsem je tady na bazaru. Velikostně mě to vyhovuje. Až se divím, co tam občas všechno nacpu. Prázdná vypadá divnně- zplihle- a zakrývá odrazku. Nacpaná vypadá o moc líp, ale nějak extra to přes profil kola nejde. Uchycení je sucháč na dně + 2 pásky na sedačce. Ještě jsem ji neztratil.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: Relax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Já až do přechodu na Ortlieb používal na cesty do práce tohle: http://cyklisticke-brasny.heureka.cz/sport...
    Když to přiděláš obráceně než to je myšlené na klasickém kole, takže se to bude zužovat směrem dozadu, tak to slušně vypadá, odpor vzduchu není v poměru k objemu brašny tak hrozný a hlavně je to parádně nafukovací. Boční kapsy jsou napůl plné složených větších bočních kapes - dají se otevřít a sklopit o 180° dolů, což je zneprovozní a zprovozní to mnohem větší kapsy. Stejně tak vršek brašny má zip, jehož otevření umožní nafoukout brašnu o kus nahoru. Takže to co popisuješ plnila parádně: v základním objemu pobere nějaké to suché oblečení, nářadí a doklady, nafouknutá o přídavné objemy i nákup. jezdil jsem s ní snad dva roky denně než jsem ji rozedral úplně, první se myslím vytrhávaly upevňovací suché zipy někdy cca po 10kkm.
    Nevím, jestli ji třeba ještě někde prodávají, nebo jestli se nevyrábí nějaký podobný nástupce.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Tohle je ona: http://cyklisticke-brasny.heureka.cz/arsenal-550/
      Ve fotogalerii ani jedna fotka neukazuje plný maximální objem - ta poslední má nafouklé boční kapsy, ale ještě jde otevřít ten druhý zip shora a prostředek brašny se nafoukne tak o 50% objemu nahoru.
      A ještě jsem si vzpomněl, že jsem ji přichytával suchým zipem přišitým k poutku na popruh přes rameno k suchému zipu na vrcholu sedla, takže se pak neklátila do boku ani když byla naložená něčím těžkým.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

             

        Diky, to vypada hodne zajimave, ani to neni drahe.
        Jak to teda na nosici drzi? Jen na suchem zipu? Mam trochu pochybnost jak dlouho to vydrzi, pokud to budu dvakrat denne s kola sundavat (pri prijezdu do prace a domu)?

        [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2013
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

               

          Má to dva páry sucháčů. Vždycky vpředu i vzadu na spodku brašny je jednak malé očko ze dvou na sebe jdoucích sucháčů, které se omotá kolem jedné trubičky nosiče, tuším levé. Pak to má dlouhý pásek, který se provleče pod druhou trubičkou, plastovým očkem, přitáhne a přilepí zpět na sebe pod nosičem. Celkově ti to teda drží na čtyřech sucháčích. Při každodenním cviku mě to ani netrvalo dlouho ani moc nelezlo na nervy. Sundával jsem to jen v práci, každý den celý rok, doma málokdy. Vydrželo to dva roky při občasném celkem drastickém přetěžování (jako třeba desetikilový otočný stolek k frézce co se sesunul na jednu stranu a zkoušel kabelu sundat z nosiča, neuspěl). Pak se vytrhl jeden z těch čtyři sucháčů a s trochou šikovnosti by šel přišít zpět a zas by to asi jezdilo půl roku než by se stalo něco podobného. Ještě to někde doma mám a chtěl jsem to opravit, jenže jsem si mezitím zvykl na Ortlieb...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.04.2013
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Až se dostanu zítka ke kolu, nafotím svojí tašku. Mám ji dělanou na míru mého kola. Uchyceni k nosiči pomocí sucháče a pak k sedlu. Sundám ji za pár vteřin. Specifikuješ-li rozměry neni problém podobnou nebo i jinou vyrobit.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Malá ochutnávka, lepší fotku u sebe teď nemám.
      Je to celá sada, jako denní tašku používám jen tu horní samostatně.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Na miru a neni problem vyrobit?
      To sis tedy vyrabel sam nebo nejaka firma?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

             

        Tátova firma. Šije i ty tašky pro Azub. Zkušenosti s taškami na leháč dostatek :) Azuba na zkoušení tašek také máme, Apuse.
        http://www.testudo-sport.cz/ Ale o zakázkové výrobě se tam aktuálně moc nedočteš.
        Kdybys měl zájem, tak se ozvi do obálky nebo na mail.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2013
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

         

    Na základní věci používám tašku na řídítka z Lidlu. Na nosič jsem si dal suchý zip a na dno tašky ho nalepil taky. Jen tak pro jistotu, aby někdo nemohl chytnout za tašku a zmizet, tam mám batohovou přesku k nosiči a k tašce. Jinak mám ještě stejnou tašku jako Jirka a to beru pokud potřebuji mít s sebou víc věcí. Chtělo by to ale nějaké lepší uchycení k nosiči, protože ty sucháče se hrozně blbě zapínají, pokud máš otevřené a zaplněné boční kapsy.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Tady jsem našel fotku, kde je ta taška na řídítka vidět

      [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2013
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      Mě se ta taška špatně nandavá i když mám boční kapsy složené.Raději brašnu z kola nesundavám.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: klika
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Menší brašna na nosič Ibexe?

           

      na APUSe občas používám podobnou (možná stejnou)
      je jenom "zaháknutá" za sedačku a napasovaná mezi ní a rám

      http://macikm.rajce.idnes.cz/2012_0705-08/...

      BTW: ty sucháče na (originál) brašnách strašně rádi ničí trička a jiný oblečení - ani nevíš jak a už je to na tobě nalepený :-((

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

650 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024